Co jeść aby wzmocnić włosy ??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-11, 17:09   #1
Sardynka88
Raczkowanie
 
Avatar Sardynka88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 194
Wink

Co jeść aby wzmocnić włosy ???


chcialabym jakoś naturalnie wzmocnić moje włosy . Jestem ciekawa w jakich owocach, bądź warzywach są witaminki, które sprzyjają czuprynie :P??? prosze o porady
__________________
born free,die free...
Sardynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 19:46   #2
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

O warzywach to nigdy nie słyszałam ale wiem że skrzyp polny, kory różnych drzew dobrze wpływają na włosy np dębu. Znam też domowe maseczki na włosy wypadające, suche łamliwe, rozdwajające się i przetłuszczające . Napisz jeśli chcesz jakiś przepis
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 19:49   #3
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Wiem ze na wzmpcnienie włosów to biotyna i witaminka B, a w czym wystepuja to chyba jak wpiszesz haslo w wyszukiwarce to powinno sie znalezc cos ciekawego.
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 19:51   #4
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Źródła wystepowania - biotyna występuje w wątrobie, orzechach włoskich i ziemnych, mące sojowej, żółtku jaj, krabach, migdałach, sardynkach, grzybach, brązowych (naturalnym) ryżu, mące pełnoziarnistej, szpinaku, marchwi, pomidorach.

A witaminka B to niestety nie wiem z ktorej grupy..
tala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 19:54   #5
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

ja słyszałam że dobre na włosy są np. cebula, czekolada... ale warto zrobić tak jak radzi tala... znależć w googlach strony z witaminkami i zobaczyć w produktach dana witaminka występuje
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 20:05   #6
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

witamina B5 , a najwiecej wit z grupy B zjanduje sie w drożdzach,mozna pic taak miksture z drozdzy lub kupic w aptece , tran w kapsulkach , dziala dobrze na cere ale rowniezna wlosy,potas, cynk, czyli np pomidory
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 20:44   #7
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Cytat:
Napisane przez justyna:)
O warzywach to nigdy nie słyszałam ale wiem że skrzyp polny, kory różnych drzew dobrze wpływają na włosy np dębu. Znam też domowe maseczki na włosy wypadające, suche łamliwe, rozdwajające się i przetłuszczające . Napisz jeśli chcesz jakiś przepis
Ja bym bardzo prosila o przepisy na maseczki do wlosow przetluszczajacych sie . Jesli mozesz to umiesc je w tym watku lub przesij mi na maila olakuz@wp.pl z gory dzieki
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 10:53   #8
Sardynka88
Raczkowanie
 
Avatar Sardynka88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 194
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

och dzięki... chyba muszę zmienić dietę... a poza tym to moim problemem są włosy przetłuszczające się u nasady i suche na końcach... używam wody pokrzywowej, ale jak narazie nie widać żadnych efektów. A końcówki - cóż tu dużo mówić, są strasznie rozdwojone.Dodam, że mam dosyć gęste, ciemnobrązowe włosy do pasa... niestety są starsznie zniszczone...
__________________
born free,die free...
Sardynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:57   #9
manila.sosil
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 731
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

może warto byłoby je myć chłodniejszą wodą...
ja kiedyś musiałam myć głowę codziennie własnie z tego powodu, ze u nasady strasznie sie przetluszczaly... koncowki zas byly bardzo syche, czesto sie rozdwajaly... oczywiscie konieczne bylo ich podciecie...
zaczelam wiec po umyciu glowy polewac wlosy lodowatą wodą... (podobno im cieplejsza - tym bardziej mogą się przetłuszczać, batomiast chłodniejsza woda sprawia, że końcówki się aż tak nie rozdwajają)... ponadto używam szmpon pantene ze złotej linii dla włosów przesuszonych i widzę jakąś poprawę...
jeśli masz włosy do pasa... radziłabym Tobie je choć troszkę podciąć
__________________
manila.sosil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 22:46   #10
JAGODA1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiadomości: 10
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

czesc Justyna,
Czy mogłabyś tez mi przesłać maseczkę na kglin@aster.pl
dzięki.
JAGODA1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 02:59   #11
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Cytat:
Napisane przez justyna:)
O warzywach to nigdy nie słyszałam ale wiem że skrzyp polny, kory różnych drzew dobrze wpływają na włosy np dębu. Znam też domowe maseczki na włosy wypadające, suche łamliwe, rozdwajające się i przetłuszczające . Napisz jeśli chcesz jakiś przepis
Jeśli mogę to poprosze jakiś przepis na maseczkę na wypadające włosy,amy84@op.pl. Z góry dziękuję
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 11:15   #12
aleksandra_119
Zadomowienie
 
Avatar aleksandra_119
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 203
Wyślij wiadomość przez MSN do aleksandra_119
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

ja rowniez prosilabym o przepisy na maseczki- aleksandra_119@o2.pl z gory dzieki
__________________


aleksandra_119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 11:39   #13
Sardynka88
Raczkowanie
 
Avatar Sardynka88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 194
Wink Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

ja już od dwana myję je i splukuje chłodną wodą, potem sa znacznie gladsze... niestety nie mam czasu by myć wlosy codziennie, wiec robie to co dwa dni, ale ego drugiego dnia sa juz niezbyt swieze... miesiac temu podcielam sobie koncowki, no i juz zaczely sie rozdwajac... teraz wcieram w nie olejek rycynowy, widac ze sa bardziej nawilzone
Cytat:
Napisane przez manila.sosil
może warto byłoby je myć chłodniejszą wodą...ja kiedyś musiałam myć głowę codziennie własnie z tego powodu, ze u nasady strasznie sie przetluszczaly... koncowki zas byly bardzo syche, czesto sie rozdwajaly... oczywiscie konieczne bylo ich podciecie...
zaczelam wiec po umyciu glowy polewac wlosy lodowatą wodą... (podobno im cieplejsza - tym bardziej mogą się przetłuszczać, batomiast chłodniejsza woda sprawia, że końcówki się aż tak nie rozdwajają)... ponadto używam szmpon pantene ze złotej linii dla włosów przesuszonych i widzę jakąś poprawę...
jeśli masz włosy do pasa... radziłabym Tobie je choć troszkę podciąć
__________________
born free,die free...
Sardynka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 13:04   #14
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

na pewno drożdze bo mają dużo witamin z grupy B, i banany oraz pomidorki bo mają potas, na pewno ryby morskie
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 19:15   #15
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Cytat:
Napisane przez justyna:)
O warzywach to nigdy nie słyszałam ale wiem że skrzyp polny, kory różnych drzew dobrze wpływają na włosy np dębu. Znam też domowe maseczki na włosy wypadające, suche łamliwe, rozdwajające się i przetłuszczające . Napisz jeśli chcesz jakiś przepis
czy ja tez mogłabym prosic o te maseczki ..najbardziej mi zalezy na maseczkach do włosów słabych..wypadających patitcz@wp.pl
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:21   #16
Buziaczek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

ja bym tez bardzo rposila o jakas domowa maseczke na moje zniszczone ,suche i wypadajace wlosy bardzo dziekuje
Buziaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:22   #17
Buziaczek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

aha muj e-mail to buziaczek67@poczta.onet.p l
Buziaczek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:28   #18
Ally83
Zakorzenienie
 
Avatar Ally83
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Ldn
Wiadomości: 4 529
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Moje koleżanki to herbatki ze skrzypu piją, dobre, a tańsze niż te wszystkie wynalazki z apteki.
Ja bym prosiła o maseczkę na przetłuszczające się, a także na suche -> evally@o2.pl. Dzięki !
Ally83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:35   #19
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Jejku, jak ktoś poda tutaj przepis na skuteczną maseczkę zapobiegającą wypadaniu włosów to będę mu dozgonnie wdzięczna

A może ktoś zna jakieś dobre kosmetyki hamujące wypadanie? Mnie już chyba nic nie pomoże Podcięłam końcówki, łykam tabletki Silica, używam szamponu Pantene Pro-V (tego nowego z jakimś tam kompleksem zapobiegającym wypadaniu), czasami używam mgiełki Radical i nic Dodam, że bardzo rzadko korzystam z suszarki, prostownicy, kosmetyków do stylizacji itp. Może ktoś umie mi pomóc...
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-14, 21:44   #20
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

[QUOTE=Ally83]Moje koleżanki to herbatki ze skrzypu piją, dobre, a tańsze niż te wszystkie wynalazki z apteki.

Hmmm...wiem ze takie herbatki to napewno sie kupuje w zielarskim.Ale ile taki specyfik kosztuje i jakie ilości terzeba go pić aby efekty były widoczne??aaaaaaa i po jakim okresie odczuwa sie efekty??
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 21:58   #21
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Cytat:
Napisane przez miu miu
A może ktoś zna jakieś dobre kosmetyki hamujące wypadanie?
Na KWC zachwalana jest Dermena. Osobiście nie używałam, ale warto poczytać
No i WAX podobno ogranicza wypadanie
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:54   #22
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

"Wypadanie włosów, łysienie- witamina H, B2 i B5, C, E, magnez, cynk. Mleko, maślanka, wędzone ryby, grube kasze, otręby, soja, papryka, grzyby, kiszonki, owoce cytrusowe, soczewica, mak, kakao, drożdże"
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 01:52   #23
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

[QUOTE=sylweczka]
Cytat:
Napisane przez Ally83
Moje koleżanki to herbatki ze skrzypu piją, dobre, a tańsze niż te wszystkie wynalazki z apteki.

Hmmm...wiem ze takie herbatki to napewno sie kupuje w zielarskim.Ale ile taki specyfik kosztuje i jakie ilości terzeba go pić aby efekty były widoczne??aaaaaaa i po jakim okresie odczuwa sie efekty??
Ja kupiłam herbatę ze skrzypu w aptece. Zapłciłam 2,85 za 30 torebek. Piję dopiero dwa tygodnie, więc jeszcze nie zauważyłam efektów.
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 01:55   #24
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Mam cieńkie włosy, ale kiedyś były jeszcze gorsze. Bardzo skutecznie zadziałało mycie włosów w wywarze z pokrzyw. Postanowiłam nawet do ostatniego płukania używać tych pokrzyw. Wszystko było super. Zaczęły mi przy skórze wyrastać nowe włosy. Do czasu, aż kiedyś zaświeciło na nie słońce, a kumpel stał blisko. Wykrzyknął moje imie, a potem: "Ty masz zielone włosy!" Wtedy przestałam w tym myć, ale i tak uważam, ze warto było. Mam teraz grubszy kucyk ale też zaczęłam bardziej o nie dbać - mniej je "tarmoszę"

Ps.: Pomimo, że w temacie "co jeść", to jeść pokrzyw nie polecam
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 08:06   #25
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Przepraszam że długo nie odpisywa łam ale wyjeżdżałam za miasto i nie miałam komputera. Już Wam podaję to co mam

Odżywki do włosów wypadających:

1.z czarnej rzodkwi (na skórę głowy): utrzeć czrną rzodkiew na tarce, wycisnąć sok przez gazę, wetrzeć w głowę na godzinę przed umyciem, głowę owinąć ręcznikiem. Niestety pozostawia nieprzyjemny zapach

2.z nafty: 2 łyżeczki nafty, łyżeczka oleju rycynowego, łyżeczka soku z cytryny, żółtko utarta cytryna. Papkę trzeba wetrzeć w głowę, owinąć ręcznikiem ipozostawić na godzinę. Kuracja trwa 3 miesiące, dwukrotnie powtarzamy zabieg co tydzień, potem 3-krotnie co 2 tyg. po miesiącu jeszcze raz

3.nalewka na wzmocnienie i porost włosów (na skórę głowy): 2 łyżki rozmarynu lekarskiego, 2 łyżki utartego korzenia łopianu, 2 łyżki pokrzywy, zalać butelką czystej wódki i odstawić na 5 dni w ciemne miejsce. Po odcedzeniu stosować do nacierania i masowania skóry głowy.

Odżywki do włosów przetłuszczających się:

1.z jajka: ubić białko na pianę, połączyć z żółtkiem, papkę pozostawić na wilgotnych włosach przez ok. 20 min.. Głowę owinąć folią i ręcznikiem. Obficie spłukać i umyć głowę szamponem.

2.drożdżowa (na skórę głowy): raz na dwa tygodnie wcierać w skórę głowy drożdże, mogą być rozpuszczone w odrobinie ciepłego mleka.

3.orzechowa(na zmiękczenie włosów): żółtko, 25 ml oleju z orzechów ziemnych, kilka kropel soku z cytryny. Wszystko razem wymieszać, nałożyć na włosy na ok. 30 min. i umyć głowę.

Odżywki do włosów łamliwych, suchych i rozdwajających się:

1.z jajka: żółtko wymieszać z łyżką oliwy z oliwek kilkunastoma kroplami witaminy A iE i łyżeczką alkoholu 45%

2.witaminowa:łyżeczka oliwy z oliwek, 3 kapsułki witaminy B2 i B12, ampułka wit C. Można też użyć oleju rycynowego isoku z cutryny. Odżywkę rozprowadzić na wilgotnych włosach, owinąć głowę folią iręcznikiem, po 20 min zmyć.

3.z warzyw: wycisnąć sok ze szpinaku, cytryny i świerzej kapusty, wcierać w skórę głowy i we włosy.

4.ocet jabłkowy( do włosów i skóry głowy): wymieszać litr letniej wody z 0,25 filiżanki octu i w takiej mieszance płukać włosy. Taka płukanka oczyszcza, witalizuje włosy i skórę głowy, nadaje polysk i objętość.

5.orzechowa (na zmiękczenie): żółtko, 25 ml oleju z orzechów włoskich, kilka kropel soku z cytryny. Wszystko razem wymieszać, nałożyć na włosy, po 30 min umyć
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 08:21   #26
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

znalazłam jeszcze troszkę takich różnych masek na włosy i skórę głowy:

1.żółtkowa na zmęczone słońcem włosy: żółtko wymieszać z łyżką octu jabłkowego. Wmasować w świerzo umyte włosy. Po 30 min dobrze spłukać. SPŁUKIWAĆ TYLKO ZIMNĄ WODĄ BO INACZEJ ŻÓŁTKO SIĘ ZETNIE!

2.żółtkowa nadająca połysk: żółtkko zmieszać z 3 łyżkami oleju roślinnego, dodać 0,5 łyżeczki soku z cytryny. Rozłożyć na suche włosy po 15 min zmyć

3.oliwkowa przeciwłupieżowa: skórę głowy i włosy dobrze pomasować oliwą z oliwek. Pozostawić na noc albo na cały dzień.Dobrze umyć.

4.algowa na loki: łyżeczkę zmielonych, czarnych alg zmieszać z 200ml wody. Nałożyć na włosy na 20 min. Spłukać.

5.Glinkowa peeling na włosy): Glinkę zmieszać z wodą na papkę. Nakładać na mokre włosy i skórę głowy po 20 min dobrze spłukać.

6.śmietankowa na zniszczone , zmęczone włosy: 2-3 łyżki śmietany (lub jogurtu) zmieszać z kilkoma kroplami olejku z kiełków pszenicy i łyżeczką soku z cytryny. Wmasować we włosy, pozostawić na 15 min i dobrze spłukać.

7.szampon cytrynowy: łyżeczka skórki z cytryny, 2 łyżeczki soku z cytryny i pół filiżanki szamponu. Zetrzeć drobno skórkę cytrynową, pozostawić na kilka dni do wyschnięcia. Po wyschnięciu zmieszać wszystkie składniki i ostrożnie ogrzać NIE GOTOWAĆ.Przecedzić przez filtr do kawy i napełnić pustą butelkę po szmponie. Szczególnie polecam do jasnych blond włosów.

To już jest koniec

Edytowane przez justyna:)
Czas edycji: 2005-08-16 o 11:10
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 11:10   #27
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

No i jak? Próbowałyście już jakiegoś przepisu??? Podzielcie się swoimi opiniami! Ja wyżej wkleiłam wszystko co znalazłam w domu i w necie
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 01:08   #28
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Cytat:
Napisane przez eklerka
Mam cieńkie włosy, ale kiedyś były jeszcze gorsze. Bardzo skutecznie zadziałało mycie włosów w wywarze z pokrzyw. Postanowiłam nawet do ostatniego płukania używać tych pokrzyw. Wszystko było super. Zaczęły mi przy skórze wyrastać nowe włosy. Do czasu, aż kiedyś zaświeciło na nie słońce, a kumpel stał blisko. Wykrzyknął moje imie, a potem: "Ty masz zielone włosy!" Wtedy przestałam w tym myć, ale i tak uważam, ze warto było. Mam teraz grubszy kucyk ale też zaczęłam bardziej o nie dbać - mniej je "tarmoszę"

Ps.: Pomimo, że w temacie "co jeść", to jeść pokrzyw nie polecam
No dobra, jeść pokrzyw nie będę, a co z piciem herbatki z pokrzywy? Może ktoś próbował? Bo nie wiem, czy pokrzywa poprawia wygląd włosów stosowana tylko "zewnętrznie", czy "wewnętrznie" też?
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 13:03   #29
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 98
Smile Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Naturalne sposoby pielęgnacji włosów:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=54696


Znalazłam coś takiego:
Gdy włosy są suche i łamliwe, to najprawdopodobniej w twoim organizmie jest za mało witaminy A, przyśpieszające syntezę keratyny, z której zbudowane są włosy. Ich kruchość oraz nadmierne przesuszenie mogą być też spowodowane niedoborem któregoś z dwóch pierwiastków: krzemu albo cynku. Być może nie dostarczasz też organizmowi odpowiedniej ilości białka.
Co jeść: podroby, mleko, żółte sery, jaja oraz ryby.
Z warzyw i owoców: pomidory, marchew, botwinkę, brokuły, sałatę, szpinak, fasolę, groch, arbuzy, morele.

Powodzenia!
1f1007dbc1893deb845c27192263acd2a23066e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 22:59   #30
e_w_u
Raczkowanie
 
Avatar e_w_u
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 30
Dot.: Co jeść aby wzmocnić włosy ???

Cytat:
Napisane przez justyna:)
O warzywach to nigdy nie słyszałam ale wiem że skrzyp polny, kory różnych drzew dobrze wpływają na włosy np dębu. Znam też domowe maseczki na włosy wypadające, suche łamliwe, rozdwajające się i przetłuszczające . Napisz jeśli chcesz jakiś przepis
ja bym prosiła jeśli możesz to na łamliwe, wypadające, przetłuszczające się, rozdwajającei jakbyś miała jeszcze coś co pomaga w utrzymaniu koloru blond to byłoby miło
e_w_u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.