propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-26, 08:29   #1
sailor
Raczkowanie
 
Avatar sailor
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 30
GG do sailor

propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)


poniewaz podejrzewam ze jestem tu jednym zniewielu facetow (jako fotograf szukalem wizazystki i tak mi sie zostalo ) w ramach spoznionego powitania dwa przepisy ktore mozna przygotowac jak w tytule

1. prostu i szybki ale ladnie wygladajacy schab po hawajsku

plastry schabu grubosci 1cm (w miare "okraglego") solimy, pieprzymi i obsypujemy ziolami prowansalskimi, odkladamy na min. godzine zeby przeszly aromatem ziol.

blache smarujemy olejem. ukladamy kawalki schabu i wrzucamy do piekarnika (180-200st) na jakies 25min. przewracamy i na nastepne 10. wyciagamy ukladamy na kazdym kawalku plaster ananasa na tym dosc gruby plaster sera i na ser kladziemy suszona sliwke. wkladamy do piekarnika na 15min. ser pieknie sie roztopi, oklejajac ananasa i miesko, sliwka wpadnie do srodka i uzyskamy bardzo ladna kompozycje.

2. znacznie bardziej skomplikowany i czasochlonny: roladki z fileta z dzika z prawdziwkami w sosie winno smietanowym.

filety z dzika (moze tez byc jakakolwiek inna dziczyzna) solimy,pieprzymy nacieramy czosnkiem, mielonym lub posiekanym jalowcem. odkladamy i zabieramy sie za reszte.

na patelnie wrzucamy drobniutko posiekany wedzony boczek, cebulke i odrobine czosnku. podsmazamy. dodajemy pokrojone w drobne kawalki prawdziwki. przyprawiamy sola, pieprzem i majerankiem. dusimy przez chwile az odparuja. dorzucamy pokrojonego w kostke kiszonego ogorka. chwile dusimy.

wracamy do mieska. ka kazdym kawalku ukladamy plasterek przerosnietej szynki lub boczku. na to kladziemy duza lyzke farszu, zawijamy zgrabne roladki

teraz marynata ktora bedzie tez podstawa sosu.
do garnka wlewamy troche oleju. do tego dolewamy czerwonego wytrawnego wina, dosypujemy odrobine soli i dosc duzo pieprzu, majeranku i jalowca (tylko nie przesadzcie )

roladki kladamy w zalewie i wstawiamy do lodowki najlepiej na cala noc.

nastepnego dnia wyjmujemy z lodowki, podsmazamy na duzym ogniu ze wszystkich stron. przerzucamy do rondla, zalewamy reszta zalewy, dolewamy wina (ewentualnie wody jesli wino zdazylyscie wypic ). na tej samej patelni przesmazamy cebulke troszke boczku wedzonego i dorbno posiekanych grzybow. dorzucamy do rondla.
potrawa dusi nam sie pod przykryciem a my gapimy sie w telewizor po jakiejs godzince wino nam sie mocno zredukuje. to czas by dolac smietane, najlepiej kwasna. (przy rozrabianiu z sosem warto leciutko posolic zeby sie nie zwarzyla) dusimy calosc jeszcze z pol godzinki, sos zgestnieje i dosc mocno zmniejszy objetosc.

i chyba gotowe. wiem ze to strasznie dluuuugie ale na efekt warto poczekac. od kiedy wymyslilem ta potrawe i zrobilem po raz pierwszy weszla na stale do mojego menu

z czym podawac?

obowiazkowo z tym samym winem
a na talerz polecam kluski slaskie lub ziemniaki ugotowane pokrojone na kawalki podsmazone z cebulka i majernkiem.
smacznego.

pzdr
sailor

ps. chyba znow zaczne robic zdjecia tego co gotuje bedziecie wiedzialy jak toto wyglada
sailor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:32   #2
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Dot.: propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)

Sailor dziekuje za przepis na roladki z dzika brzmi bardzo apetycznie, a ja uwielbiam dziczyzne

__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 13:33   #3
sailor
Raczkowanie
 
Avatar sailor
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 30
GG do sailor
Dot.: propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)

cla przyjemnosc po mojej stronie jesli tyko bedzie smakowalo.
mam troszke malo czasu w pracy ale jak dam rade to od poniedzialku podrzuce przepisik np na filet z sarny w zurawinach ..albo jeszcze pare innych
pzdr i smacznego
sailor
sailor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 13:58   #4
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)

filet z sarny w zorawinach ...
bylabym wdzieczna za przepis, ja za takim miesem nie przepadam, jakos nie mam sumienia i do ust nawet tego nie wloze
ale moja babcia sie w tym lubuje i chetnie jej oba przepisy podrzuce
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 15:10   #5
izabela82
Raczkowanie
 
Avatar izabela82
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 288
Dot.: propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)

sailor schab po hawajsku wyszedl super.razem z buleczkami i czekoladowcem zalatwily przyszlego tescia na amen
__________________
www.michalina.freshsite.pl
izabela82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 10:59   #6
sailor
Raczkowanie
 
Avatar sailor
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 30
GG do sailor
Dot.: propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)

Cytat:
Napisane przez izabela82
sailor schab po hawajsku wyszedl super.razem z buleczkami i czekoladowcem zalatwily przyszlego tescia na amen
))) bardzo mnie to cieszy ..
sailor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:01   #7
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: propozycja na wykwintny obiad lub kolacje przy swiecach :)

ja też wypróbuję ten schab jak tylko będę miała w planach jakąś kolację przy świecach brzmi super więc ciekawe jak smakuje ?
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.