dobry krem z retinolem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-30, 08:05   #1
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107

dobry krem z retinolem


Zbieram się do zakupu kremu z retinolem na noc,bo na dzień używam z wit. C.,tylko nie wiem na który się zdecydować ,chciałabym jakiś mocniejszy...myślałam o Ysthealu+ z Avene,albo Dermice Retinol 2000.
Cerę mam raczej normalną z tendencją do przesuszania,potrzebuję ujędrnienia i czegoś do walki ze zmarszczkami pod oczami.(mam 31 lat)

Możecie coś polecić?
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 14:26   #2
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: dobry krem z retinolem

Czy wiecie coś na temat maści ochronnej z wit.ą firmy Hasco-lek? zawiera wit.A w postaci :retinoli palmitas,tylko mi to niewiwle mówi,nie wiem czy to dobra postać ,jak się wchłania ,jaką ma trwałość no i nie wiem ile jest jej procentowo ,ale niektóre wizażanki bardzo zachwalają...
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 15:17   #3
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: dobry krem z retinolem

Hm.............to juz zostan przy myslach o Ysthealu, ktory ma retinaldehyd (retinal). Jeszcze lepszy bylby zel Ystheal, ciezki do zdobycia (Wlochy, Hiszpania, Portugalia, z innych krajow juz wycofany) i nie wiem czy jest w Polsce nowosc - Eluage krem i serum firmy Avene. Oba drozsze od Ystheali, ale zawieraja kwas hialuronowy (serum 1%, krem 0,5%), retinalu natomiast maja tyle co seria Ystheal czyli 0,05%. Krem Eluage jest lzejszy od kremu Ystheal, serum jest bardzo lekkie, dobrze sie wchlania.
Inna opcja - jesli jest juz (po przerwie) w sprzedazy Retin-A lub Zorac, to moze postaraj sie o te specyfiki (na recepte), te sa duzo skuteczniejsze. Polecam rowniez ta strone: http://www.phpbbserver.com/phpbb/?mforum=biochemiaurody , tam m.in. dowiesz sie jak postepowac z Retin-A czy Zorac´iem.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 06:58   #4
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: dobry krem z retinolem

Dziękuję Monika bardzo ,biochemię cały czas studiuję,ale wiadomości cała masa.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 12:14   #5
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: dobry krem z retinolem

Po przestudiowaniu artykułów na biochemii zastanawiam się jeszcze nad Vichy Reti C,chyba ma więcej retinolu....
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 12:31   #6
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: dobry krem z retinolem

Retinol a retinal (retinaldehyd) roznia sie swoim dzialaniem, jesli uwaznie i wszystko przeczytalas na forum Basi, to bylo tam wspomniane o sile dzialania roznych form wit.A. Z tego co mamy na rynku w Europie (bez recepty), to retinal bedzie skuteczniejszy. Jesli masz dojscie do produktow z retinolem w Stanach to znajdziesz tam wysokie stezenia (nawet 0,9%), wtedy moglabys nad tym pomyslec, ale te europejskie retinole nie sa zbyt skuteczne/mniej skuteczne. Wlasciwie w Europie zostaje nam firma Avene ze swoimi retinalami lub postarac sie o retinoidy na recepte.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-31, 14:45   #7
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: dobry krem z retinolem

Tak juz wiem ,dzięki Monika
Cały czas studiuję biochemię i już mi głowa pęka...
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-17, 16:45   #8
radonianka351
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3
Post Dot.: dobry krem z retinolem

Witam wszystkich, jestem Ania, mam 36 lat i mieszkam w Radomiu.
Poszukuje kremu z retinolem BIELENDY. Mialam kiedys taki , szukam go ale nigdzie obecnie nie znajduje .... nazywal sie jakos retinol++ (z podwojnym retinolem) opakowanie pomaranczowe z granatem .. Prosze mi dac znac jakby ktos zauwazyl na poleczce w sklepie.
radonianka351 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 19:13   #9
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: dobry krem z retinolem

Cytat:
Napisane przez radonianka351
Witam wszystkich, jestem Ania, mam 36 lat i mieszkam w Radomiu.
Poszukuje kremu z retinolem BIELENDY. Mialam kiedys taki , szukam go ale nigdzie obecnie nie znajduje .... nazywal sie jakos retinol++ (z podwojnym retinolem) opakowanie pomaranczowe z granatem .. Prosze mi dac znac jakby ktos zauwazyl na poleczce w sklepie.
Cześć, witam cieplutko nową wizażankę,
Nie mam pewności, ale zdaje mi się, że tę serię o którą pytasz bielenda wycofała. Sprawdź na ich stronie - obym się myliła...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 19:18   #10
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: dobry krem z retinolem

Cytat:
Napisane przez gercia
Cały czas studiuję biochemię i już mi głowa pęka...
Gerciu, czy doprawdy do tego stopnia boli Cię głowa, ze przez dwa lata nie zauważyłaś wyszukiwarki?
Proszę Cię, korzystaj z niej; ja nie wiem - czy Ty się jej boisz?
Zapewniam Cię, że nie ma czego - popatrz: wpisałam hasło retinol i wywaliła mi 134 wątki do postudiowania. Ja oczywiście nie mam pewności czego tak naprawdę szukasz, bo mylisz tu retionol z retinalem, ale w każdym przypadku operacja szukania wygląda analogicznie.
Oddzielając targowisko i fora techniczne na bank do poczytania będzie tych wątków coś koło połowy.
Proszę, oto link do wyników wyszukiwania:
http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=529078
skorzystaj z nich

Edytowane przez Pitipel
Czas edycji: 2005-12-18 o 18:20
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:59.