parafina na dłonie, ktoś próbował? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-03, 12:32   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

parafina


DZIEŃDOBRY MAM TAKIE PYTANIE DO KOSMETYCZKI.OSTATNIO DOSTAŁAM TAKI ZESTAW DO PARAFINY "REMINGTON" CHCIAŁBYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK WYKONAĆ TAKI ZABIEG PARAFINOWY ZARÓWNO NA DŁONIE I NA STOPY.CO TRZEBA KUPIĆ OPRÓCZ PARAFINY DO WYKONANIA TAKICH ZABIEGÓW.JEST TO OCZYWIŚCIE SAMO URZĄDZENIE.JAKA JEST KOLEJNOŚĆ WYKONYWANIA TAKICH ZABIEGÓW?JAKIŚ TAKI SCHEMAT WG KTÓREGO MOŻNA ROBIĆ TEN ZABIEG,.PROSZE O POMOC BO NIE CHCĘ ABY TAKIE FAJNE URZĄDZONKO STAŁO NIEWYKORZYSTANE.NA PEWNO MUSZE KUPIĆ PARAFINE.JAK JĄ TAM PODGRZEWAĆ I INNE TEGO TYPU RZECZY PORATUJCIE JAK MAM ROBIĆ ZABIEGI.BUŹKA
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-05, 19:09   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: parafina

Takie zabiegi są wykonywane u niektórych manicurzystek i w gabinetach kosmetycznych.Wspaniały zabieg dla dłoni i dla stóp. Parafina sprawia ,że nałożone wcześniej preparaty świetnie zmiękczają skórę dłoni i ją odżywiają. U mnie w gabinecie zabieg z użyciem podgrzewacza robimy tak:
-umycie i dezynfekcja rak
-peeling na dłonie - może byc specjalny do dłoni , ale możesz użyć też innego peelingu do twarzy (raczej delikatnego)
-opłukanie dłoni z resztek peelingu
-masaż dłoni
-nałożenie mleczka pielegnującego - kolagenowego
-trzykrotne zanurzenie dłoni w parafinie
- nałożenie rękawiczki jednorazowej -foliowej
-nałożenie rękawiczki frotowej
- okład trzymamy ok 20-30 min
- zdjęcie rękawic i parafiny
-jeśli jest taka potrzeba to wmasowanie kremu do rąk
Parafinę możesz kupić w postaci bloczków lub granulowaną (najlepiej na targach kosmetycznych lub w jakiejś hurtowni kosmetyków profesjonalnych)
W opisie urządzenia powinno być podane na ile kg parafiny jest przeznaczony podgrzewacz.Jeśli tylko Ty będziesz używała podgrzewacza to możesz wykorzystywać parafinę wielokrotnie. Maskę parafinową można robić też na dekolt i biust oraz na twarz , ale do tego trzeba mieć już sporą wprawę.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 17:58   #3
Rybka1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 170
parafina

Czy parafina stosowana do dłoni czy stóp to jest jakas specjalna? W aptece pytalam, ale mieli tylko plynna parafine.
Czy uzywana do produkcji świec to taka sama jak do okladow na dlonie? Ile wogole to kosztuje i ile jest jej w opakowaniu?
Jesli ktos cos wie to bardzo prosze o info.
Pozdrawiam.
__________________
Pozdrawiam. Rybka1
W styczniu 2011 r. zaczęłam olejować włosy.
W marcu 2011 r. włosy zaczęły się kręcić.
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 18:22   #4
A.S.
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 552
Re: parafina

Dołączę się do pytania. Faktycznie u kosmetyczki po parafinie dłonie są rewelacyjne.
Czy można gdzieś dostać "domową"?
A.S. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 18:37   #5
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: parafina

slyszalam, ze mozna ja dostac w hurtowniach kosmetycznych. Ile kosztuje taki zabieg u kosmetyczki i czy rezultaty sa naprawde takie dobre ?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 19:03   #6
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: parafina

hair napisał(a):
> czy rezultaty sa naprawde takie dobre ?

Rewelacyjne
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 21:16   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: parafina

Fioneczka napisał(a):
> Faktycznie u kosmetyczki po parafinie dłonie są rewelacyjne.

przecież ta "parafina" to potoczna nazwa całego zabiegu, a nie specjalnej odmiany parafiny, która możnaby sobie kupić. o ile mi wiadomo, używa się to niego parafiny stałej podgrzanej w łaźni wodnej(?)- samemu sobie raczej trudno to zrobić.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-29, 22:00   #8
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: parafina

justy napisał(a):
> przecież ta "parafina" to potoczna nazwa całego zabiegu, a nie specjalnej odmiany parafiny, która możnaby sobie kupić. o ile mi wiadomo, używa się to niego parafiny stałej podgrzanej w łaźni wodnej(?)- samemu sobie raczej trudno to zrobić.

Tak zgadza sie, potrzeba do tego specjalnej podgrzewarki (moja akurat nie ma nic wspolnego z woda ) i bloki parafinowe. Odradzam eksperymentowania w garnkach, mozna sobie lapki sparzyc. Parafine ogrzewa sie bardzo powoli, po czym zostaje redukowana temperatura i schladza sie ja (parafine) na ok. 50 stopni. Troche czasu to wszystko trwa, ale zabieg jest godny polecenia.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-29, 22:34   #9
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: parafina

Ja sobie robie w domku i to nic trudnego. Parafine akurat mam od koleżani, używam stary garnek i już. A parafinka naprawde jest super.
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-07, 17:51   #10
stellla
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 724
Parafina roślinna?

Czy istnieje coś takiego jak parafina roślinna? Jeśli tak, to: czy jest to składnik korzystny dla skóry (w kosmetykach) i jak się go zapisuje w składzie? Czy można go zapisać jako "mineral oil"?
stellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-11, 16:29   #11
gosiunia82
Raczkowanie
 
Avatar gosiunia82
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 329
GG do gosiunia82
Question Parafina Ciekła

Ostatnio poleciła mi ją koleżanka-używa jej "do wszystkiego" a w szczególności do pielęgnacji dłoni i usuwania makijażu. Czy to dobry pomysł? i czy ta substancja nadaje się do pielęgnacji ciała/twarzy?
gosiunia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-12, 08:07   #12
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Exclamation Dot.: Parafina Ciekła

Droga Gosiuniu! Parafina ciekla wystepuje jako piewszorzedny skladnik w kremach pod nazwa paraffinum liquidum.W produktach do pielęgnacji włosów ma za zadanie ułatwiać rozczesywanie i zapobiegać elektryzowaniu się włosów
Jest substancją natłuszczającą, nawilżającą, wygładzającą, zapewniającą ochronę, sprawia, że skóra jest miękka, elastyczna i gładka
jest także środkiem rozpuszczającym.
W duzym stezeniu zapycha pory, wiec trzeba uwazac na nia, szczegolnie podczas oczyszczania twarzy. Raczej bym nie polecala. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 23:42   #13
WeronikaI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 2
parafina na dłonie, ktoś próbował?

Witam wszystkie wizażanki!!
Chciałabym się dowiedzieć czy któraś z was stosowała u kosmetyczki taki zabieg i jakie efekty zauważyła...sama się nad nim zastanawiam, ale nie wiem czy warto i co jaki okres warto byłoby go powtarzać...??
WeronikaI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:30   #14
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Byłam na takim zabiegu kilkakrotnie, w różnych salonach kosmetycznych. Korzystam z niego gdyż mam niesamowicie suchą skórę dłoni.
Właściwie "przerobiłam" już chyba wszystkie kremy do rąk, jakie mamy na rynku i powiem Ci, że działa na mnie jedynie czerwona seria Garniera. Zaś wracając do parafinki (bo jak zwykle się rozgaduję, sorki), to sam zabieg jest przyjemny, ale ... jak dla mnie nie bardzo skuteczny. Robiłam go różnie, pojedynczo i w serii, ale nic to nie zmienia. Nawet, jak pisałam, zmieniałam gabinety, żeby spróbować jak to robią gdzie indziej, ale nic to nie dało. Dłonie zaraz po zabiegu są jak jedwab - nawilżone, gładkie, jędrne. Ale do wieczora te właściwości zanikają. I znów przed pójściem spać, muszę wmasować sobie grubą warstwę garniera, bo inaczej moja skóra na dłoniach chyba popękałaby w szwach.
Wiem, że są osoby, którym te zabiegi pomagają, dlatego nie chcę by moja opinia była poczytana za krytykę. To subiektywne odczucia.
Pozdrawiam.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 12:38   #15
agnieszka_mirek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 89
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Goraco polecam Ci zabieg parafinowy na dlonie, nie tylko z racji tego, ze jestem kosmetyczka.
Zabieg taki swietnie nawilza, odzywia i wygladza dlonie. Kosmetyczka najpierw zastosuje praparat do dezynfekcji dloni, nastepnie wykona staranny peeling, moze wykonac masaz dloni z uzyciem preparatu odzywczego lub po peelingu nalozyc substancje pielegnacyjna zawierajaca substancje czynne. Nastepnie dlonie zostana zanurzone kilkakrotnie w kapieli parafinowej.
Zabieg jest szczegolnie przyjemny pozna jesienia, zima i wczesna wiosna, bo swetnie rozgrzewa i pobudza krazenie. Moze byc rowniez wykonywany na stopach.
__________________
pozdrawiam aga
agnieszka_mirek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 20:05   #16
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

oj zabieg jest bardzo przyjemny, szczegolnie masaz dloni. Ja mialam przez jakis czas bardzo zniszczone rece, pracowałam przy papierkach, mialam rece suche, zaniedbane ... parafinka mi pomogla, ale oczywiscie nadal stosuje kremy. Napewno warto, a co jaki czas to zalezy od stanu Twoich rąk.
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 20:08   #17
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

w ostatnich Wysokich obcasach jakaś pani poleca kupić parafinę w aptece i samemu robić. czy to na to samo wyjdzie?
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:12   #18
kocie_oko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 72
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Robiłam sama omawiany zabieg w domu. Kupiłam parafinę w aptece, podgrzałam i położyłam na dłonie. Trzymałam do całkowitego zastygnięcia. Ale na dłonie dobrze położyc gazę. Efekty? Zabieg bardzo dobrze wygładził skórę na dłoniach, poprawił jej koloryt.
Nie bylam na takim zabiegu u kosmetyczki, dlatego nie mogę porównać efektów.
Jednak myślę, że warto spróbować. W końcu koszt zabiegu domowego nie naruszy budźetu.

W trakcie pisania przyszła mi do głowy pewna myśl: może warto do parafiny dodać jakieś składniki, które udoskonalą efekt?
Dziewczyny, co o tym myślicie? Jakieś pomysły? Czekam na propozycje
kocie_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:34   #19
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Bardzo polecam zabieg parafinowy. Daje świetne efekty ,a dłonie po takim zabiegu są delikatne,znika uczucie suchości skóry.
Do Energii - w Twoim przypadku nie obejdzie się niestety bez intensywnego stosowania kremu do rąk - musisz używać kremy o gęstej konsystencji. A czy próbowałaś krem do rak z kwasami AHA firmy Depileve? Polecam też z tej firmy mleczko kolagenowo-elastynowe - świetne do samodzielnego masażu dłoni. Bardzo skuteczny jest też krem z zabiegu 7 Dni dla Pięknych Dłoni - ciekawy kosmetyk - tzw. "wilgoć z pamięcią" - wystarcza jednokrotne nałożenie kremu gdyż po zwilżeniu dłoni wodą krem na nowo pojawia się na powierzchni skóry.
Dziewczyny , które same chcą robic sobie zabieg parafinowy - pamiętajcie o tym ,że bardzo ważny jest peeling dłoni , potem masaż dobrym kremem (lub np.mleczkiem kolagenowo -elastynowym), można nałożyć też maseczkę odżywczą i dopiero na tę warstwę parafina - parafina ma tu przede wszystkim działanie okluzyjne ,rozgrzewające.
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 22:05   #20
kocie_oko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 72
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Przyznam się, że nie robiałam peelingu, masażu i nie kładałam kremu
Nie przyszło mi to do głowy i nikt mi o tym nie powiedział.
Dziękuję bardzo za informację
kocie_oko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 22:51   #21
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Ja zabiegu nigdy nie robiłam, ale na mojej umywalce stoi mydło z dodatkiem parafiny. Wpradzie kosztuje kilka razy wiecej od popularnego mydła za 2 zł, ale pomaga, mniej się dłonie wysuszają.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 09:23   #22
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez iff
na mojej umywalce stoi mydło z dodatkiem parafiny.
jakiej firmy to mydło?
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 12:09   #23
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

parafinka jest cudowna takie sa supr mieciutkie po niej raczki aj aj aj niestety korzystam tylko w szkole wiec w wakacje odpada ale naprawde warto wogule na cale cialo to rewelacja
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 12:30   #24
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

ja zauważyłam w małym stopniu że dłonie po parafince są miękkie, a tak to takie jak były przed to zastałam takie same po

no może tylko ładnie pachniały tymi wszytkimi specyfikami
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 14:21   #25
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Justa mydło jest firmy Stiefel a nazwa produktu to Oilatum... mam nadzieję ze sie nie przejęzyczyłam, bo opakowanie wyrzuciłam i tak jakoś chyba pamiętam że sie nazywało. Dostać je można w aptece i kosztuje niecałe 20 zł. Do tego polecam jeszcze Żel do kąpieli leczniczej tej samej firmy i z ta samą nazwą produktu (za 22zł).
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 14:34   #26
**KaTe**
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 24
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Mysle, ze w salonach kosmetycznych robia to bardziej profesjonalnie niz samemu w domu. Ja bylam na takim zagiegu i polecam go...
**KaTe** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:20   #27
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

jak ma się w domu te same kosmetyki których używa się w salonach to tak samo można wykonac ten zabieg

jak pracowałąm w klubie w którym była też kosmetyczka (stare czasy ) to sama robiłam sobie parafinke
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 19:08   #28
Energia
Raczkowanie
 
Avatar Energia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Czeladź
Wiadomości: 124
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez Beata
Bardzo polecam zabieg parafinowy. Daje świetne efekty ,a dłonie po takim zabiegu są delikatne,znika uczucie suchości skóry.
Do Energii - w Twoim przypadku nie obejdzie się niestety bez intensywnego stosowania kremu do rąk - musisz używać kremy o gęstej konsystencji. A czy próbowałaś krem do rak z kwasami AHA firmy Depileve? Polecam też z tej firmy mleczko kolagenowo-elastynowe - świetne do samodzielnego masażu dłoni. Bardzo skuteczny jest też krem z zabiegu 7 Dni dla Pięknych Dłoni - ciekawy kosmetyk - tzw. "wilgoć z pamięcią" - wystarcza jednokrotne nałożenie kremu gdyż po zwilżeniu dłoni wodą krem na nowo pojawia się na powierzchni skóry.
Dziewczyny , które same chcą robic sobie zabieg parafinowy - pamiętajcie o tym ,że bardzo ważny jest peeling dłoni , potem masaż dobrym kremem (lub np.mleczkiem kolagenowo -elastynowym), można nałożyć też maseczkę odżywczą i dopiero na tę warstwę parafina - parafina ma tu przede wszystkim działanie okluzyjne ,rozgrzewające.
Dziękuję za konsultację Pani Beatko. Zainteresuję się preparatami o których mi Pani powiedziała. Pozdrawiam.
Energia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 11:47   #29
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

Cytat:
Napisane przez iff
Justa mydło jest firmy Stiefel a nazwa produktu to Oilatum... (...) Do tego polecam jeszcze Żel do kąpieli leczniczej tej samej firmy i z ta samą nazwą produktu (za 22zł).
dzięki, kojarzę tą serię
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-06, 12:37   #30
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: parafina na dłonie, ktoś próbował?

justa wow! jesteś pierwszą osobą, która ją kojarzy nikt nie wie w ogóle co to takiego.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.