Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-04-28, 19:00   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Kremy, pielęgnacja twarzy do 25 roku życia. WĄTEK ZBIORCZY.


Bazujac na doswiadczeniu i wiedzy moze poradzicie mi jaki krem pod oczy powinnam zakupic? [img]icons/icon7.gif[/img] Jako ze jestem zwolenniczka zapobiegania niz leczenia postanowilam 'od dzis' zaczac zapobiegac przyszlym zmarszczka pod mymi oczyma. Jednak wszystkie kremy, ktore dotychczas ogladalam przeznaczone byly dla kobiet o cerze dojrzalej....Co wiec ma poczac 23 latka?) Bede wdzieczna za wskazanie konkretnej marki kremu.
pozdrawiam,
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 01:17   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: krem pod oczy dla 23 latki:)

Obsesja, polecam ci tekst kremy pod oczy w dziale Biochemia Urody, w razie jakiś wątpliwości służę pomocą !!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:24   #3
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Arrow Kremy, pielegnacja twarzy do 25 roku zycia. WATEK ZBIORCZY.

KREMY DLA 20-21 LATEK - macie tyle lat i jakich używacie kremow? skad wiecie ze dany krem nie jest dla starszej grupy wiekowej skoro na wiekszosci nie ma informacji w jakim wieku go uzywac? co powinien mieć w skladzie krem dla kobiet wtym wieku a czego nie? wasze typy niezależnie od rodzaju skory i ceny
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:33   #4
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

przeważnie pisze na kremach dla kobiet w jakim wieku są ja mam 22 lat i uzywam Kolastyny Malatise ( "dla kobiet powyżej 20.roku")... jest bardzo dobry - dobrze nawilża, szybko się wchłania be ztłustej warstwy i przyjemnie pachnie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-02, 21:38   #5
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja uzywalam Nivei Visage . Reszty nie pamietam, ale musze kupowac jakies tłuste kremy, bo inaczej ciagle czuje ze mam sucha twarz No i mam Antheliosa, wreszcie czuje, ze jakos jest natłuszczona


1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 13:44   #6
malami21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: _ Kraków
Wiadomości: 420
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja mam 22 latka i uzywam nivea soft
albo 100% pilęgnacji Ziaji nawilzajaco-rozswietlajacy <czerwone pudeleczko>....dobrze nawilzona skorka jest po nim, sliczny zapach i te zlote drobinki.. cudo
malami21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 14:40   #7
zalika
Rozeznanie
 
Avatar zalika
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Watford, Anglia
Wiadomości: 620
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Ja na dzień używam Antheliosa XL 60+, a na noc właśnie nie wiem co używać, obecenie to tak różnie, czasami nivea soft, mam też taką maseczkę żelową Eris, którą można zostawiać na noc i czasami ją stosuję, nie jest może rewelacyjna, ale nie wiem jaki krem kupić, będę wdzięczna za jakieś rady Tak generalnie to szukam czegoś możliwe mało napakowanego chemią. Ostatnio czytałam, że przy tłustej mieszanej cerze nie trzeba codziennie używać na noc kremu, można tylko na te partie twarzy, które się przesuszają, no i pod oczy. Dlatego rozważam kupienie kremiku Ziaji oliwkowego, podobno skład nie jest zły. Jeszcze trochę i zacznę się "bawić" w kwasy, zobaczymy co dobrego z tego wyniknie
zalika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 14:46   #8
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja uzywam na noc kremu specjalistycznego z clearasila - troche wysusza skore, ale przynajmniej pomaga przy krostkach, - za to na dzien smaruje sie hypoalergicznym balsamem St.Ives 24h nawilzanie i jest ok No a mam 20 lat, to tak dla przypomnienia
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:12   #9
Dobra_Wilczyca
Raczkowanie
 
Avatar Dobra_Wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Hej!
21 lat obecnie używam Garnier - Podstawa Pielęgnacji Ochronny krem nawilżający. Wcześniej stosowałam Krem Bionawlżający Biała Herbata Ziaji. Co kilka dni stosuję na noc krem odżywczy Sorai.
Dobra_Wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 15:29   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez misio-gumisio
Wasze typy niezależnie od rodzaju skory i ceny
Na dzień koniecznie dobry krem z filtrem (np. polecany Anthelios La Roche Posay SPF 60- sama go mam i jestem zadowolona)- robi za krem ochronny, odżywczy, nie potrzebujesz już nic pod niego. Na noc coś nawilżającego, np. Duo- C Erisa (chociaż możesz go kłaść też pod bloker- tak zaleca się w przypadku kremów z wit. C), na noc mam ten krem (niby jest na dzień, ale nie ma filtrów) http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1171.

O, zajrzałam do profilu Twojej cery i masz taka samą, jak moja Na te naczynka polecam Diroseal Avene, na noc- bardzo dobry kładziesz go na miejsca rumieniące się na resztę twarzy ten Yves Rocher, muszą być też filtry na dzień, to już nie podlega dyskusji
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 10:44   #11
kafetka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: stepy akermanskie :)
Wiadomości: 1 595
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja uzywam eveline happy day i jest bardzo dobry nawilzajacy dodam ze do 20 lat brakuje mi jeszcze 6 miesiecy!! pozdro
kafetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 10:50   #12
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja mam 21 lat i uzywam kremow z avonu, ale te w niebieskim opakowaniu, nawilzajace (seria solution, hydrofirming bio6), na dzien, na noc i pod oczy, jestesmy jeszce mlode i nasza skora nie potrzebuje niczego innego niz nawilzenia, nalezy omijac wszelkich kremow z retinolem lub z botoksem, bo tym mozna sobie tylko zniszczyc skore (a takie przypadki sie zdarzaja)
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 11:11   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
jestesmy jeszce mlode i nasza skora nie potrzebuje niczego innego niz nawilzenia, nalezy omijac wszelkich kremow z retinolem lub z botoksem, bo tym mozna sobie tylko zniszczyc skore (a takie przypadki sie zdarzaja)
A to ciekawe rzeczy opowiadasz, możesz rozwinąć ten wątek o zniszczeniu skóry? Jestem bardzo ciekawa, poproszę o szczegóły!
Kremy z retinolem/retinaldehydem są właśnie bardzo często polecane nastolatkom z cerą problemową, bo regulują procesy rogowacenia i normalizują cerę. Botoks w kremie nie istnieje tak naprawdę, to tylko tylko substancje które działają na skórę rozprężająco, czyli twz pseudobotoks (botoks można sobie wstrzyknąć tylko w gabinecie), i co to takich kremów to nie ma ograniczek wiekowych, nie są jakieś mega aktywne - używać ich warto wcześniej bo działają ZAPOBIEGAWCZO. Gotowych zmarszczek już nie rozprasują. Jaga polecam Ci pałętający się na wizażu artykuł autorstwa Basi o micie na temat rozleniwiania skóry kosmetykami. Zresztą Misio-gumisio też powinna go przeczytać. I nie jest prawdą, że skóra młoda potrzebuje tylko nawilżenia - prawdą jest, że jesli taka skóra się przetłuszcza to jest z natury bogata w sebum czyli naturalne nawilżenie - i wtedy nie zaleca się jaj nawilżać dodatkowo np na noc - smarujemy tylko te rejony, które są suche, czyli okolice oczu czy szyję. Przenawilżenie wcale nie jest dobre dla skóry (vide słynny i wcale częsty objaw chorobowy - zapalenie okołoustne).

Misio nie mam pojęcia jaką masz cerę i jakie kłopoty. Nie ma czegoś takiego jak krem od - do. Krem dobieramy do potrzeb skóry a nie do wieku. Bywają nastolatki, ze skóra tak zniszczoną opalaniem że ratunkiem dla nich mogłyby być tylko bardzo silne retinoidy. Jedno jest pewne - na pewno powinnaś używać na dzień porządnej ochrony przeciwsłonecznej - kremu ze stabilnym filtrem.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 13:55   #14
fitneskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 81
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

mam 21 lat i uzywam na noc i na dzien kremu intensywnie nawilzajacego dove oraz pod oczy takiego olejka przeciw zmarszczkom, bo tez sadze ze lepiej zapobiegac niz leczyc
fitneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 13:55   #15
fitneskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 81
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

acha ten olejek to ATW
fitneskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 20:16   #16
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Unhappy Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

dzieki dziewczynki



smoczyco a jakie są kremy tak do 30zl powiecmy z silnym filtrem dla 20 latek?bo nigdy sie wtym nie łapie...
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 21:55   #17
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez misio-gumisio
dzieki dziewczynki
smoczyco a jakie są kremy tak do 30zl powiecmy z silnym filtrem dla 20 latek?bo nigdy sie wtym nie łapie...
Dobre filtry kosztują ok. 50 zł, ale możesz kupić sobie np. 50 ml- w próbkach, przez Allegro. Zapłacisz ok. 25 złotych, widzialam juz takie aukcje
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 08:18   #18
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Ja uzywam Avon Moisture24 lub Garnier Ultra nawilżenie. Obydwa mają bardzo lekką konsystencje- zel-kremu. Szybko się wchłaniają.
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 22:11   #19
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Red face Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

mam zasade nie kupuje na alegro a moglabys mi napisac jakiej firmy sa te filtry dla mlodej cery?

ps ja na noc kupiłam sobie...pure camille -firmy YVES ROCHER... jak myslicie dziewczynkie nie jestem za mloda na taki krem? kurcze skad ja mam wiedziec czy on jest dla 20-latki,25-latki czy tez dla 30-dziestki.... BUUUUUUUUUUU
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-09, 22:18   #20
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Tak jak Smoczyca () napisała - nie jest ważny wiek a potrzeby Twojej skóry. Ja osobiście miałam ten krem YR i z tego, co pamiętam nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Nawet jakby miał (np. od 25-go r.ż) a mimo to służyłby Ci, to czemu miałabyś go nie używać? Ja już od dawna przy doborze kremów nie kieruję się wiekiem tylko jej potrzebami.
Pzodrawiam
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 17:47   #21
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

ja mam 20 latek i używam:
na dzień: Thalgo, Energising Vitality Cream
na noc: Thalgo, Relaxing Cream

aha... skóre mam normalną (przynajmniej mi się tak wydaje )
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 17:54   #22
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Krem dobieramy do potrzeb skóry a nie do wieku.
to dlaczego na niektorych kosmetykach napisane jest, ze stosowac po 20, po 30 badz po 40 roku zycia? Przyklad to kremy z avonu lub z mony lizy mincer.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 18:02   #23
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
to dlaczego na niektorych kosmetykach napisane jest, ze stosowac po 20, po 30 badz po 40 roku zycia? Przyklad to kremy z avonu lub z mony lizy mincer.
Ponieważ to jest granica umowna. Taki chwyt marketingowy. To działa mniej więcej tak: w danej firmie siedzą spece od marketingu i szukają wiadomości (np. w necie) w jakim wieku (statystycznie) u kobiet występuje pierwsza zmarszczka :i ich badania wykazują, że kobiety zauważają pierwszą zmarszczkę w wieku np. 25 czy 30 lat i tak wpisują na opakowanie. A np. kosmetyki na trądzik polecane są zazwyczaj nastolatkom i im dedykowane, ponieważ to one najczęściej je kupują. Mam nadzieję, że w miarę dobrze to wyjaśniłam
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 18:04   #24
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
to dlaczego na niektorych kosmetykach napisane jest, ze stosowac po 20, po 30 badz po 40 roku zycia? Przyklad to kremy z avonu lub z mony lizy mincer.
jest to granica orientacyjna, np. na kremie jest napisane, że można stosować po 40 r.ż., ale kobieta w tym wieku może mieć skórę 30-latki lub 50-latki zbyt silne kremy mogą wprawdzie wywołać np. zapalenie okołoustne, ale akurat podane przez Ciebie substancje nie są czymś strasznym dla młodej skóry - retinol stosuje się w preparatach dla młodej, trądzikowej skóry, zaś botoksu w kremach nie ma - jest tylko pseudo-botoks, który nie robi nic więcej poza rozluźnianiem mięśni twarzy.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 18:15   #25
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
to dlaczego na niektorych kosmetykach napisane jest, ze stosowac po 20, po 30 badz po 40 roku zycia? Przyklad to kremy z avonu lub z mony lizy mincer.
Justa i Madziarra () już Ci napisały dlatego producenci piszą różne rzeczy na opakowaniu - chcą po prostu dany towar sprzedać. Dlatego przy kupnie kremu kieruję się wyłącznie własnym rozsądkiem i analizą składu. Czego i innym życzę.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:35   #26
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
prawdą jest, że jesli taka skóra się przetłuszcza to jest z natury bogata w sebum czyli naturalne nawilżenie
a mi wiadomo, ze sebum to tluszcz a nie woda, ktory jst produkowany przez gruczoly lojowe. poza tym czytalam gdzies, ze kazda skora potrzebuje nawilzenia, nawet ta tlusta, tylko, ze do tlustej trzeba specjalne preparaty kupowac, ktore nie sa tlustej konsystencji. moja kolezanka ma taka cere i kupuje krem wlasnie nawilzajacy, ale tlusty nie jest, nazwy niestety nie pamietam, mowila, ze bardzo szybko sie wchlania nie pozostawiajac zadnej tlustej warstwy na skorze.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:37   #27
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

aha i jeszcze jedno, moja kosmetyczka mowila kiedys, ze znala dziewczyne, mloda, ktora siegnela po krem do twarzy z retinolem i tak sobie twarz zniszczyla, ze ma teraz blizny, ktorych sie niestety nie pozbedzie do konca zycia
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:45   #28
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
a mi wiadomo, ze sebum to tluszcz a nie woda, ktory jst produkowany przez gruczoly lojowe. poza tym czytalam gdzies, ze kazda skora potrzebuje nawilzenia, nawet ta tlusta, tylko, ze do tlustej trzeba specjalne preparaty kupowac, ktore nie sa tlustej konsystencji. moja kolezanka ma taka cere i kupuje krem wlasnie nawilzajacy, ale tlusty nie jest, nazwy niestety nie pamietam, mowila, ze bardzo szybko sie wchlania nie pozostawiajac zadnej tlustej warstwy na skorze.
Oczywiście że sebum to tłuszcz a nie woda, czy ja gdzies twierdziłam coś podobnego? Powtórzyłam tylko opinie lekarza, ze skora tłusta jest z natury lepiej nawilżona, bo seum tworzy warstewkę na skórze, wilgoć nie odparowuje tak szybko ze skóry jak w przypadku suchej, warstewka ochronna itd.
Skóra tłusta też potrzebuje nawilżenia - zwłaszcza w przypadku gdy jest przesuszona lekami przeciwtrądzikowymi. Ale nie powinno się jej nawilżać na siłę, do czego moze doprowadzić przenawilżenie, już pisałysmy (zapalenie okołustne).
Krem nawilżajacy do cery tłustej powinien być beztluszczowy, to dla mnie oczywiste.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:47   #29
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Cytat:
Napisane przez jaga_2001
aha i jeszcze jedno, moja kosmetyczka mowila kiedys, ze znala dziewczyne, mloda, ktora siegnela po krem do twarzy z retinolem i tak sobie twarz zniszczyla, ze ma teraz blizny, ktorych sie niestety nie pozbedzie do konca zycia
Nie mam już siły polemizować z podobnymi idiotyzmami. Po prostu ręce mi opadają i wracam do mojego przepisywania składów
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 11:49   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kremy Dla 20-21 Latek

Tak jeszcze mi się skojarzyło, że blizny dziewczyna ma może od mechanicznego oczyszczania skóry u tejże kosmetyczki... tak mi się złośliwie nasunęło
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-06 11:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.