Utrwalanie makijażu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-24, 12:30   #1
UlaZG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1

Utrwalanie makijażu


Chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób - jakimi preparatami można utrwalić makijaż, aby nie spłyną z twarzy w trakcie długiego, gorącego wieczoru. Chodzi mi głównie o jakieś specjalistyczne preparaty lub fachowe "sztuczki". POZDRAWIAM
UlaZG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 12:53   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Utrwalanie makijażu

Arteco ma sporo produktów - różne bazy, takie coś co się naklada na szminkę (trzyma jak wściekłe) oraz puder fiksujący. Oprócz tego widziałam kiedys w gazetce taki peraparat w spray, chyba mocno profesjonalny bo w sklepach nie udało mi się znaleźć, firma Diego Dalla Palma chyba?
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 13:31   #3
Wizaż.com.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3
GG do Wizaż.com.pl
Re: Utrwalanie makijażu

Firma kryolan posiada fixator w spray'u, który utrzymuje makijaż.Można go kupić w sklepach z kosmetykami dla wizażystów ale niestety nie wszędzie i na allegro.
Pozdrawiam
Wizaż.com.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-24, 16:02   #4
lasiczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 82
GG do lasiczka
Re: Utrwalanie makijażu

Kiedy ja mam jakieś większe wyjście, to uzywam fixatora art deco (poluje też na kryolana, bo, choć go jeszcze nie używałam, to jestem prawie pena, że będzie lepszy). No ale jeśli chodzi o domowe sposoby, to radzę zrobic tak:
1. nałożyć podkłąd (racen z korektorami ewenrualnie z rozświetlaczem)
2. poczekać az sie trochę wchłonie
3. Przypudrować twarz (niekoniecznie matujący)
4. nałozyc róż lub/i puder brązujący
5. spryskać twarz wodą termalną lub, jeśli takiej nie masz, to możesz użyć wody mineralnej przelanej do atomizera. Ważne, żeby atomizer dawał delikatną mgiełkę a nie duże kropelki.
6. poczekać aż woda wyschnie (możesz się czyms powachlować, żeby ten proces przyspieszyć)
7. teraz twarz jest przygotowana do dalszego makijażu.
Bardzo wazne jest, żeby się nie spieszyć i pozwolic się każdej z warstw wchłonąć i wyklarować. Wtedy kosmetyki ładnie powinny się stopić i nie powinny się ważyć.
Jeśli nie masz bazy pod makijaz oczu (nakładanej jeszcze przed pkt 1), to moze się sprawdzić sposób z przypudrowaniem powiek omawiany juz z resztą na tym forum. Co do ust, to mozesz spróbować pomalować je szminką, odcisnąć ją na chusteczce, przypudrować delikatnie usta i jeszcze raz nałożyć szminkę. W zaswadzie to ma racje bytu przy ciemniejszych kolorach, bo te bardziej naturne schodzą mniej widocznie a grybsza ich warstwa wygląda sztucznie. To tak, jakbys chciałą zrobić naturalny makijaż doklejająs na przykład teatralnie długich i grubych rzęs.
Pamietaj tez, że wszelkie błyszczyki skracają trwałośc pomadki.
Mam ndzieję, że niczego nie zapomniałam.
Ania.
lasiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 13:12   #5
monstercookie
Przyczajenie
 
Avatar monstercookie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: Utrwalanie makijażu

Witam ! 3 tygodnie temu byłam u kosmetyczki, która wykonywała mi makijaż kosmetykami kryolanu i na koniec użyła właśnie fixera tej marki. Uwierzcie mi, że używałam bardzo wielu marek i jeszcze nigdy mój makijaż nie był tak NIETRWAŁY. Ok godziny 22 z mojego makijażu zrobiło się coś w stylu pękającej ziemi, wyglądało to okropnie! Nie wiem czy to wina fixera ale wydaje mi się, że tak , moja twarz po jego użyciu była sztywna i strasznie naciągnięta. Nigdy więcej nie dam tak oszpecic swojej twarzy. Już wolę poprawic makijaż i zaopatrzyc się w bibułki matujące niz wyglądac jak postrach z jezior
Pozdrawiam!
__________________
Trzymaj mnie za rękę,
bo czuję,
że znikam .
monstercookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.