sos do salatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-24, 13:55   #1
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka

sos do salatki


Czesc!!
Bede bardzo wdzieczna jesli napiszecie mi przepisy na sprawdzone sosy do salatki. W internecie jest tego pelno, ale mnie interesuja typowo do salatek....
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 16:19   #2
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: sos do salatki

Oto różne sosoy do sałatek , wykonywane i stosowane u mnie w domu

WINEGRET CZOSNKOWY

Do 2 łyżek octu winnego doda nieco soli i pieprzy i mieszac aż sól się rozpuści.Powoli wlewać 6 łyżek oleju nie przerywając mieszania.Ząbek czosnku posiekac drobniutko i dodać do sosu, następnie wsypać łyżeczkę drobno posiekanego koperku.

WINEGRET ZIOŁOWY

Mieszamy 2 łyżki octu z 6 łyżkami oleju, tak by powstał jednolity sos.Dodajemy sól i pieprz, dokładnie mieszamy.Wsypujemy 2 łyżki posiekanej drobniutko zieleniny np pietruszki, bazylii , szczypiorku, estragonu.

SOS TYSIĄC WYSP

Do 4 łyżek majonezu dodajemy 2 łyżki ketchupu,sól, pół łyżeczki chrzanu i łyżkę sosu chilli ( łagodniejszego) Następnie dodajemy łyżke pokrojonych w kosteczkę korniszonów i łyżkę pokrojonej w kosteczkę papryki konserwowej. Doprawiamy pieprzem najlepiej kajeńskim.

WINEGRET POMIDOROWY

Mieszamy 2 łyżki octu winnego z solą i pieprzem, po rozpuszczeniu soli wlewamy 6 łyżek oleju. Dwa sparzone, obrane pomidory kroimy w kosteczkę, dodajemy do dodu, całośc ostroznie mieszamy.

SOS JOGURTOWY

Opakowanie jogurtu naturalnego, 2 żabki czosnku,bazylia ( może być świeża , ale nie musi), łyżka soku z cytryny,pół łyżeczki musztardy,sól , pieprz.

Czosnek obieramy i przeciskamy przez praskę.Jogurt mieszamy z sokiem z cytryny i musztardą.Dodajemy czosnek i bazylię.Przyprawiamy do smaku

Może któryś Ci sie przyda, ja lubię szczególnie te Winegret, a chyba najbardziej Tysiąc Wysp
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-24, 18:36   #3
morwa74
Rozeznanie
 
Avatar morwa74
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: łódz
Wiadomości: 523
Dot.: sos do salatki

ja stosuję sosy knorra jest tyle wersji że szkoda czasu na przyrządzanie ich samemu
morwa74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 08:46   #4
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Thumbs up Dot.: sos do salatki

Cytat:
Napisane przez Mariti
Oto różne sosoy do sałatek , wykonywane i stosowane u mnie w domu

WINEGRET CZOSNKOWY

Do 2 łyżek octu winnego doda nieco soli i pieprzy i mieszac aż sól się rozpuści.Powoli wlewać 6 łyżek oleju nie przerywając mieszania.Ząbek czosnku posiekac drobniutko i dodać do sosu, następnie wsypać łyżeczkę drobno posiekanego koperku.

WINEGRET ZIOŁOWY

Mieszamy 2 łyżki octu z 6 łyżkami oleju, tak by powstał jednolity sos.Dodajemy sól i pieprz, dokładnie mieszamy.Wsypujemy 2 łyżki posiekanej drobniutko zieleniny np pietruszki, bazylii , szczypiorku, estragonu.

SOS TYSIĄC WYSP

Do 4 łyżek majonezu dodajemy 2 łyżki ketchupu,sól, pół łyżeczki chrzanu i łyżkę sosu chilli ( łagodniejszego) Następnie dodajemy łyżke pokrojonych w kosteczkę korniszonów i łyżkę pokrojonej w kosteczkę papryki konserwowej. Doprawiamy pieprzem najlepiej kajeńskim.

WINEGRET POMIDOROWY

Mieszamy 2 łyżki octu winnego z solą i pieprzem, po rozpuszczeniu soli wlewamy 6 łyżek oleju. Dwa sparzone, obrane pomidory kroimy w kosteczkę, dodajemy do dodu, całośc ostroznie mieszamy.

SOS JOGURTOWY

Opakowanie jogurtu naturalnego, 2 żabki czosnku,bazylia ( może być świeża , ale nie musi), łyżka soku z cytryny,pół łyżeczki musztardy,sól , pieprz.

Czosnek obieramy i przeciskamy przez praskę.Jogurt mieszamy z sokiem z cytryny i musztardą.Dodajemy czosnek i bazylię.Przyprawiamy do smaku

Może któryś Ci sie przyda, ja lubię szczególnie te Winegret, a chyba najbardziej Tysiąc Wysp
To się nazywa fajny skrypt

Cytat:
Napisane przez morwa74
ja stosuję sosy knorra jest tyle wersji że szkoda czasu na przyrządzanie ich samemu
Sosy Knorra są smaczne, ale nie zapominajmy, że to porcyjka literki E dla organizmu ( mają wiele konserwantów, niestety)
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 10:14   #5
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: sos do salatki

umm dzieki za odp. pysznie sie zapowiadaja te sosy
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 12:12   #6
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: sos do salatki

nie wiem o jakie sałatki ci chodzi, takie jarzynowe, które jemy z edliną czy takie do obiadu. bo ja zawsze do sałatek do obiadu robię taki prosty sosik: 2 łyżki oliwy, 1 łyżka octu winnego, 1 łyżka posiekanych ziół (najczęściej bazylia), sól, pieprz i czosnek czasem. bardzo fajnie smakuje z k. pekińską
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-26, 08:25   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: sos do salatki

Cytat:
Napisane przez Anett_
To się nazywa fajny skrypt



Sosy Knorra są smaczne, ale nie zapominajmy, że to porcyjka literki E dla organizmu ( mają wiele konserwantów, niestety)

szczypiorek i koperek ,pomidory rosnace nie wiadomo gdzie tez nie należa do najzdrowszych.

ja tez robie sosoy knorra i bardzo je lubie ,szybko i tanio.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-16, 07:05   #8
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: sos do salatki

Francuski :
musztarda francuska z całymi ziarnami gorszczycy + oliwa + 2,3 ząbki czosnku + troszkę pieprzu.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 20:34   #9
Agaw'a
Zakorzenienie
 
Avatar Agaw'a
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: opolszczyzna
Wiadomości: 4 992
Dot.: sos do salatki

Cytat:
Napisane przez Mariti Pokaż wiadomość
Oto różne sosoy do sałatek , wykonywane i stosowane u mnie w domu

WINEGRET CZOSNKOWY

Do 2 łyżek octu winnego doda nieco soli i pieprzy i mieszac aż sól się rozpuści.Powoli wlewać 6 łyżek oleju nie przerywając mieszania.Ząbek czosnku posiekac drobniutko i dodać do sosu, następnie wsypać łyżeczkę drobno posiekanego koperku.

WINEGRET ZIOŁOWY

Mieszamy 2 łyżki octu z 6 łyżkami oleju, tak by powstał jednolity sos.Dodajemy sól i pieprz, dokładnie mieszamy.Wsypujemy 2 łyżki posiekanej drobniutko zieleniny np pietruszki, bazylii , szczypiorku, estragonu.

SOS TYSIĄC WYSP

Do 4 łyżek majonezu dodajemy 2 łyżki ketchupu,sól, pół łyżeczki chrzanu i łyżkę sosu chilli ( łagodniejszego) Następnie dodajemy łyżke pokrojonych w kosteczkę korniszonów i łyżkę pokrojonej w kosteczkę papryki konserwowej. Doprawiamy pieprzem najlepiej kajeńskim.

WINEGRET POMIDOROWY

Mieszamy 2 łyżki octu winnego z solą i pieprzem, po rozpuszczeniu soli wlewamy 6 łyżek oleju. Dwa sparzone, obrane pomidory kroimy w kosteczkę, dodajemy do dodu, całośc ostroznie mieszamy.

SOS JOGURTOWY

Opakowanie jogurtu naturalnego, 2 żabki czosnku,bazylia ( może być świeża , ale nie musi), łyżka soku z cytryny,pół łyżeczki musztardy,sól , pieprz.

Czosnek obieramy i przeciskamy przez praskę.Jogurt mieszamy z sokiem z cytryny i musztardą.Dodajemy czosnek i bazylię.Przyprawiamy do smaku

Może któryś Ci sie przyda, ja lubię szczególnie te Winegret, a chyba najbardziej Tysiąc Wysp
Mariti tego potrzebowałam!
Dziekuje
Przepisy sa swietne!
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

-1 -2 -3 -4 -5 -6 -7 -8 -9 -10 -11 -12 -13 -14 -15
Agaw'a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 11:45   #10
ingapol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 14
Dot.: sos do salatki

ja do pekińskiej, pomidora, ogórka, kukurydzy i papryki dodaję sos czosnkowy:
- 2 łyżki śmietany
- 2 łyżki majonezu
- minimalna ilość soku z cytryny
- czosnek
- bazylia/ oregano/ ioła prowansalskie- to już zależy co mam w szafce.
jesłi wychodzi sos gesty to dodaję jeszcze minimalnie wody.
ingapol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.