Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 04:21   #1
werakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26

Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń


Dziewczyny, bardzo przepraszam jeśli zaśmiecam forum nowym wątkiem ale nie udało mi się znaleźć innego, gdzie mogłabym zadać takie pytanie.
Otóż odchudzam się (spora nadwaga 95 kg/174 cm), jem około 1800-2000 kcal dziennie i całkowicie odstawiłam słodycze które wcześniej pochłaniałam pasjami (obok na szczęście bardzo zdrowego jedzenia).
Żeby osiągnąć jakiś efekt chcę zacząć ćwiczyć. Już rozpoczęłam jazdę na rowerze do pracy. Czuję jednak, że powinnam przynajmniej 3 razy w tygodniu ćwiczyć w domu. Dlatego poświęciłam kilkanaście godzin na oglądanie filmików i różnych programów ćwiczeń ... jestem tak straznie pogubiona, zniechęcona i zmęcozna tym, że już przechodzi mi ochota na jakikolwiek wysiłek fizyczny..
Dlatego pomyślałam, że skoro wiele z Was wykonywało w życiu wiele ćwiczeń, to może jak Wam opiszę czego szukam, będziecie mogły mi doradzić jaki zestaw temu najbardziej odpowiada.. czy mogłabym Was o to prosić?

Szukam ćwiczeń które:
- są dla naprawdę początkujących, takich co od wielu lat nie robili nic poza łażeniem po górach itp
- jeden zestaw nie jest dłuższy niż 15 minut (docelowo chcę ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 30 minut, mogą to być łączone różne zestawy).
- najbardziej mi zależy na pracy nad ramionami, brzuchem. Mam też dużo sadełka na plecach, przydałyby się ćwiczenia na wzmocnienie mięśni biustu. Nad nogami pracuję na rowerze więc to mogę pominąć.
- nie ma żadnych podskoków (mam zbyt dużą nadwagę niestety i sąsiadów pode mną, a będę wykonywała te ćwiczenia w dziwnych porach) ani pompek (miałam nie tak dawno pęknięcie nadgarstka i mi nie wolno).

Czy przychodzi Wam do głowy który z dostępnych zestawów ćwiczeń by się dobrze wpisywał w te parametry? Czy da się cokolwiek dla mnie znaleźć? Czy lepiej mieć jeden zestaw i ćwiczyć, czy lepiej przy założeniu że ćwiczę 3 razy w tyg. ćwiczyć za każdym razem co innego?
Będę bardzo bardzo wdzięczna za porady i poświęcony mi czas. Bardzo chcę zmienić swoje życie i pozbyć się otyłości...
werakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 09:12   #2
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Zaraz biegnę na śniadanie wielkanocne ale postaram się na szybko coś odpowiedzieć.

Dieta to podstawa. Najpierw poczytaj o tym jak skomponować sobie dietę. Poczytaj trochę podwieszonych wątków trochę na dietetyce też. To jest temat rzeka więc na pewno nie będzie łatwo go przebrnąć. Ale dobrze by było żebyś przynajmniej na początek zaczęła się orientować co jest faktycznie zdrowym żywieniem. Często nawet z niewiedzy albo z przekonania że tak jest dobrze popełniamy nawet drobne błędy. Np była tu taka jedna co uważała że kisiel na kolację to jest bardzo zdrowe. to tylko jeden z miliona przykładów.

Poczytaj co to są ćwiczenia siłowe i aerobowe. Żeby schudnąć musisz robić jedne i drugie. Rower zalicza się do aerobów czyli do ćwiczeń spalających więc nie zakładaj że będziesz ćwiczyć na rowerze to możesz sobie odpuścić nogi. Im więcej mięsni używasz tym lepsze spalanie, a nogi to potężne pokłady mięśni i też wypadałoby je ćwiczyć siłowo dla lepszych efektów.

Aeroby (czyli rower, bieganie, skakanka podskoki pływanie, taniec, może jakiś aerobik) możesz ćwiczyć codziennie, a ćwiczenia siłowe co 2, 3 dni wystarczy. Oczywiście proponuję stopniowo zwiększać ciężar.

Nie polecę ci konkretnych zestawów. Ja kiedyś ćwiczyłam z ulubionymi zestawami ale teraz wolę sama sobie trening ustawiać. Na początek poćwicz właśnie z zestawami proponowanymi może w innych tematach żeby się nauczyć ćwiczeń, poznać jakie ćwiczenia można robić na co, zobaczyć co można zrobić z użyciem tego co masz w domu. Zanim zainwestowałam w sprzęt to używałam butelek z wodą, albo torebek wypchanych puszkami konserwowymi jako obciążników, albo ciężkiego plecaka. Są ćwiczenia które można robić z użyciem krzesła, szarfy czy innych rzeczy dostępnych w domu. Jeśli jesteś zupełnym laikiem to najlepiej jak zaczniesz właśnie od zestawów krótkich na poszczególne partie żeby poznać ćwiczenia.

Edytowane przez Michalina83
Czas edycji: 2014-04-21 o 12:54
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-20, 15:27   #3
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Na stronie FitnessBlender są treningi dla początkujących, powolne tempo, bez ciężarków, tak żeby się wdrożyć do pracy Przy sporej nadwadze nie powinno się biegać, robić podskoków itd., bo rozwalisz sobie stawy. Marsz, pływanie - to tak.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 08:33   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez werakowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo przepraszam jeśli zaśmiecam forum nowym wątkiem ale nie udało mi się znaleźć innego, gdzie mogłabym zadać takie pytanie.
Otóż odchudzam się (spora nadwaga 95 kg/174 cm), jem około 1800-2000 kcal dziennie i całkowicie odstawiłam słodycze które wcześniej pochłaniałam pasjami (obok na szczęście bardzo zdrowego jedzenia).
Żeby osiągnąć jakiś efekt chcę zacząć ćwiczyć. Już rozpoczęłam jazdę na rowerze do pracy. Czuję jednak, że powinnam przynajmniej 3 razy w tygodniu ćwiczyć w domu. Dlatego poświęciłam kilkanaście godzin na oglądanie filmików i różnych programów ćwiczeń ... jestem tak straznie pogubiona, zniechęcona i zmęcozna tym, że już przechodzi mi ochota na jakikolwiek wysiłek fizyczny..
Dlatego pomyślałam, że skoro wiele z Was wykonywało w życiu wiele ćwiczeń, to może jak Wam opiszę czego szukam, będziecie mogły mi doradzić jaki zestaw temu najbardziej odpowiada.. czy mogłabym Was o to prosić?

Szukam ćwiczeń które:
- są dla naprawdę początkujących, takich co od wielu lat nie robili nic poza łażeniem po górach itp
- jeden zestaw nie jest dłuższy niż 15 minut (docelowo chcę ćwiczyć 3 razy w tygodniu po 30 minut, mogą to być łączone różne zestawy).
- najbardziej mi zależy na pracy nad ramionami, brzuchem. Mam też dużo sadełka na plecach, przydałyby się ćwiczenia na wzmocnienie mięśni biustu. Nad nogami pracuję na rowerze więc to mogę pominąć.
- nie ma żadnych podskoków (mam zbyt dużą nadwagę niestety i sąsiadów pode mną, a będę wykonywała te ćwiczenia w dziwnych porach) ani pompek (miałam nie tak dawno pęknięcie nadgarstka i mi nie wolno).

Czy przychodzi Wam do głowy który z dostępnych zestawów ćwiczeń by się dobrze wpisywał w te parametry? Czy da się cokolwiek dla mnie znaleźć? Czy lepiej mieć jeden zestaw i ćwiczyć, czy lepiej przy założeniu że ćwiczę 3 razy w tyg. ćwiczyć za każdym razem co innego?
Będę bardzo bardzo wdzięczna za porady i poświęcony mi czas. Bardzo chcę zmienić swoje życie i pozbyć się otyłości...
Twoje kryteria nie pomagają w tym by coś doradzić.
Zestaw ćwiczeń na 15minut? To jest absurd, biorąc pod uwagę, że trzeba się rozgrzać i jeszcze najlepiej po trochę porozciągać.

Myślę, że trening siłowy w domu dla początkującyh mógłby tutaj się przydać.
Przejrzyj też doradzany fitness b., i zobacz czy zestawy Zuzki ci nie pasują (w wątku Zuzkowym możesz znaleźć opisy zestawów, jeśli nie są one dostępne na youtube).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 19:07   #5
neta51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 241
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Dla początkujących świetny jest 30 day shred Jillian, ale każdy level(a jest ich 3) trwa 30 minut i trzeba go robić przez 10 dni.
neta51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 19:32   #6
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Ale tam są pompki, chyba że mylę treningi?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-22, 01:38   #7
werakowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 26
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Twoje kryteria nie pomagają w tym by coś doradzić.
Zestaw ćwiczeń na 15minut? To jest absurd, biorąc pod uwagę, że trzeba się rozgrzać i jeszcze najlepiej po trochę porozciągać.

Myślę, że trening siłowy w domu dla początkującyh mógłby tutaj się przydać.
Przejrzyj też doradzany fitness b., i zobacz czy zestawy Zuzki ci nie pasują (w wątku Zuzkowym możesz znaleźć opisy zestawów, jeśli nie są one dostępne na youtube).
Dzięki za rady.. nie zdawałam sobie sprawy z tego, że kwadrans 3 razy w tyogdniu to absurd. Widziałam, że są nawet zestawy na 8 minut i stąd było moje pytanie...
Staram się podejść do akcji odchudzanie z uwzględnieniem mojej fatalnej kondycji i się nie przeciążyć na początku, ale może rzecywiście jest to absurdalne i tak się nie da.

Na Zuzkę już patrzę, dzięki!

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Na stronie FitnessBlender są treningi dla początkujących, powolne tempo, bez ciężarków, tak żeby się wdrożyć do pracy Przy sporej nadwadze nie powinno się biegać, robić podskoków itd., bo rozwalisz sobie stawy. Marsz, pływanie - to tak.
Dzięki, już patrzę

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Zaraz biegnę na śniadanie wielkanocne ale postaram się na szybko coś odpowiedzieć.

Dieta to podstawa. Najpierw poczytaj o tym jak skomponować sobie dietę. Poczytaj trochę podwieszonych wątków trochę na dietetyce też. To jest temat rzeka więc na pewno nie będzie łatwo go przebrnąć. Ale dobrze by było żebyś przynajmniej na początek zaczęła się orientować co jest faktycznie zdrowym żywieniem. Często nawet z niewiedzy albo z przekonania że tak jest dobrze popełniamy nawet drobne błędy. Np była tu taka jedna co uważała że kisiel na kolację to jest bardzo zdrowe. to tylko jeden z miliona przykładów.

Poczytaj co to są ćwiczenia siłowe i aerobowe. Żeby schudnąć musisz robić jedne i drugie. Rower zalicza się do aerobów czyli do ćwiczeń spalających więc nie zakładaj że będziesz ćwiczyć na rowerze to możesz sobie odpuścić nogi. Im więcej mięsni używasz tym lepsze spalanie, a nogi to potężne pokłady mięśni i też wypadałoby je ćwiczyć siłowo dla lepszych efektów.

Aeroby (czyli rower, bieganie, skakanka podskoki pływanie, taniec, może jakiś aerobik) możesz ćwiczyć codziennie, a ćwiczenia siłowe co 2, 3 dni wystarczy. Oczywiście proponuję stopniowo zwiększać ciężar.

Nie polecę ci konkretnych zestawów. Ja kiedyś ćwiczyłam z ulubionymi zestawami ale teraz wolę sama sobie trening ustawiać. Na początek poćwicz właśnie z zestawami proponowanymi może w innych tematach żeby się nauczyć ćwiczeń, poznać jakie ćwiczenia można robić na co, zobaczyć co można zrobić z użyciem tego co masz w domu. Zanim zainwestowałam w sprzęt to używałam butelek z wodą, albo torebek wypchanych puszkami konserwowymi jako obciążników, albo ciężkiego plecaka. Są ćwiczenia które można robić z użyciem krzesła, szarfy czy innych rzeczy dostępnych w domu. Jeśli jesteś zupełnym laikiem to najlepiej jak zaczniesz właśnie od zestawów krótkich na poszczególne partie żeby poznać ćwiczenia.
Dzięki za wszystkie rady. Jak chodzi o dietę, to nei jestem aż tak zielona i na kolację jem białko nie kisiel ;-) roztyłam się przez słodycze (które już odstawiłam) a poza tym zawsze jadłam zdrowo (pełne ziarna, ryby, warzywa, codziennie strączkowe, dużo wody). I jestem też na innym wątku odchudzaniowym - tutaj napisałam bo czuję że samą dietą nic nie zdziałam. Nawet dietą + rowerem może być trudno.

Właśnie też mi się wydawało że krótkie zestawy na poszczególne partie to super wyjście. I ustwianie tego sobie samej - tak jak mówisz. Ale jednocześnie coś mnie kusi do tego żeby ćwiczyć konkretny zestaw - boję się że takie mniej zaplanowane ćwiczenia (raz to, raz tamto) mi się jakoś "rozmyją". Potrzebuję planu, tak żebym wiedziała kiedy zreazlizuję moje zadanie (typu ćwiczyć co dwa dni zestaw x) - chyba o to chodzi.

Cytat:
Napisane przez neta51 Pokaż wiadomość
Dla początkujących świetny jest 30 day shred Jillian, ale każdy level(a jest ich 3) trwa 30 minut i trzeba go robić przez 10 dni.
No właśnie też dużo o tym słyszałam, ale tam są pompki a mi tego nie wolni :-((
werakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-22, 17:35   #8
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

oczywiście że warto dołączyć do diety jakąś aktywność. Jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe które najczęściej się zawierają w tych 15 minutówkach i 8 minutówkach takie też możesz przecież robić. jednego dnia robisz np 2, 3 takie zestawy, innego dnia nie masz czasu i robisz jeden. Takie zestawy są tez po to żeby trzymać jakąś systematyczność, żebyś nie mogła się wykręcić że jak nie masz 40 min na ćwiczenia to nie zaczynasz nawet. Tylko właśnie jak tam wcześniej już napisano to trzeba się rozgżac rozciągnąć i taki zestaw się przedłuża do pół godziny przynajmniej, jeśli prawidłowo wykonujesz. Ja czasami jak chcę szybko to np robię biceps i triceps a rozgrzanie rąk to tak wiele nie zajmuje.

Mi się podobały zestawy Cindy Crawford jak zaczynałam. Dobre na rozruszanie się. Pompki też tam są. Jak czegoś ci nie można to nie ma problemu, po prostu to przewiń albo zastąp innym ćwiczeniem. Ja często tak robię bo ostatnio mam problemy z plecami i nie można mi ćwiczyć zbyt mocno, a moje ostatnio ulubione ćwiczenia z Cathe Friedrish zawierają dużo martwych ciągów i ćwiczeń obciążających plecy. W tym czasie po prostu się rozciągam albo wykonuję inne ćwiczenie. Tak samo robiłam jak ćwiczyłam inne zestawy i jak nie lubiłam albo nie mogłam czegoś robić. Nawet jak palę lat temu robiłam "Brazylijski tyłek" to tamte zestawy cardio mi w ogóle nie pasowały więc wychodziłam na rower a po tym robiłam drugą część, albo zamiast tego wrzucałam zestaw z innym trenerem.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 13:11   #9
neta51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 241
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Ale tam są pompki, chyba że mylę treningi?
są pompki, ale można je robić w wersji na kolanach. Ewentualnie zawsze możesz zmienić sobie to jedno ćwiczenie
neta51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 12:59   #10
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Pomoc z doborem zestawu ćwiczeń

w cindy shape you body workout 2 nie ma pompek na rece sa ćwiczenia z ciężarkami
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-25 12:59:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.