Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-06-30, 08:21   #4231
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

dziękuje za uspokojenie wkurzyłam się na siebie wczoraj, bo moja koleżanka, która jest teraz w trakcie retencji powiedziała swoje "ej Ala! co Ty zrobiłaś? nie wolno Ci tego wyciągać " :P bo niby orto mówiła aby nosić to non stop...

no tak. ale jak wymieniam wyciągi to przecież też muszę je wyjąć aby móc potem włożyć nowe... no ale dobrze że wszystko dobrze

a separacja kojarzy mi się z Longerem z KFC. bo jak miałam separacje na gównym łuku, to poszłam kupić sobie longera (przecież to takie mięciutkie, bez problemu pogryzę) jak to mnie bolało ...

o. i mam pytanie odnośnie separatorów. to są chyba takie gumeczki jakie ja mam na zamkach (ligaturki) lub przynajmniej do nich podobne... co one mają takiego w sobie, że potrafią w 1 dzień dokonać separacji?? bo chyba jakby wepchnęła pomiędzy zęby taką zwykła ligaturkę to nic by się z nimi nie stało
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 09:09   #4232
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

tak to sa takie wlansie ligaturki, wloz cokolwiek miedzy zeby efekt bedzie ten sam..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 10:17   #4233
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

boze jak dawno tu nie pisalam ... najpierw nie mialam kompa potem internetu a potem czasu ... bylam w srode na 1 wizycie kontrolnej zmienila mi druty i gumki ( 120 zl zaplacilam ) .. nic mnie nie boli jak zwykle hehhe ... treiner kazala mi nosic o godzine dluzej czyli az 2 .. + noc wrrrr

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2007-06-30 o 21:32
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 10:24   #4234
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Witam wszystkie Aparatki!
Mam pytanie, czy jest wśród Was ktoś, kto już zakończył leczenie i ma przynajmniej 26 lat (tyle mam ja ) ??
Niedługo będę miała ściągany aparat i obawiam się, że mimo retencji, wada będzie wracać i cały 2-letni trud pójdzie na marne. :/
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 12:40   #4235
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Aparatki!
Mam pytanie, czy jest wśród Was ktoś, kto już zakończył leczenie i ma przynajmniej 26 lat (tyle mam ja ) ??
Niedługo będę miała ściągany aparat i obawiam się, że mimo retencji, wada będzie wracać i cały 2-letni trud pójdzie na marne. :/
moja dentystka nosi aparat a ma prawie 50 lat i nie martwi się o to, także gdyby wady wracały nie załozyłaby sobie aparatu bedąc w takim wieku
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 14:47   #4236
nusia2605
Rozeznanie
 
Avatar nusia2605
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 797
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Aparaty nosi się tak długo,właśnie dlatego żeby zęby nie wróciły już do swojej dawnej ''postaci''.Ogólnie zęby wyprostowane są szybciej ale czas się znacznie wydłuża we względu na to aby utwierdzić je tak by nie wykrzywiły się ponownie.NP....Aparat zalecono nosić 2lata.Już po roku i kilku miesiącach zęby są idealne ale nadal nosimy aparat po to aby je 100%zachować w tej pozycji....
nusia2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 15:39   #4237
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Owszem, wszystko co piszecie to prawda, ale czytałam o przypadkach, gdy wada wracała mimo noszenia płytki retencyjnej. Dlatego szukam informacji z pierwszej ręki.
Tym bardziej, że mój rodzaj wady był spowodowany zbyt dużą ilością miejsca (miałam szpary). Zęby zostały zebrane "do kupy", lecz szczęka mi się nie zmniejszyła, stąd moje obawy, że wrócą na dawne miejsca. Do tego w trakcie leczenia zminiałam lekarza i zęby sporo się "nawędrowały" podczas tych 2 lat.
Chyba jestem jedyną osoba na forum, której nie pali się do ściągania aparatu. Niby są zadrutowane, ale prznajmniej prościutkie.
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 16:15   #4238
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

moja koleznaka po wyrwaniu 2 czwórek i noszeniu aparatu ok 3 lat zdjela i wada wrocilo. wszystko doslownie! okropeinstwo..lecz podejrzewam ze to wada wlasnie kolezanki bo chyba nie nosila retencji tak jak jej kazano a niestety o tym nalezy pamietac!
ewciu kochana wiek tu nie gra roli i jesli twoje zabki stoja prostow rzedzie jak nalezy juz twoje komórki kostne zostaly utowrzone jak nalezy i musze trzymac zabki+retencja OBOWIAZKOWA
Nie martw sie
ps sliczny piesek-naprawde jest różnooka???? taka kochana ze az mi sie coś zrobilo)

ileneczka nie chce nic mwoic ani sugerowac ale nie boisz sie tak wstawiac swoje zdjecia? chcoiaz jakos je zabezpiecz zbey nie byly kopiowane, uwierz mi ale sa ludziew sieci ktorzy z ciebie zrobia gwiazdke filmow dla doroslych i moze byc nieciekawie...
kiedysbylam zalogoiwana na serwisie epuls.pl no i na forum znalazlam link-ze zdjeciami ludziz epulsa poprzerabiane na nagie dziewczyny, jakies pozycje i w ogole...
ja nie umieszczam zdjec w sieci jakos nie mam zaufania;]
pozdrawiam
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 16:21   #4239
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
kasiek gdzie chcesz isc na studia? dalej na anglistyke uderzasz dziennie?? gdzie?
ja mam od wrzesnia praktyki caly rokz 1 klasa podstawowki! hehe...

wlansie dodstalam wyniki egzaminu Jupi zdałam
gratulacje tak na dzienna anglistyke na inny kierunek to bym sie z palcem w ze sie wyraze w dupie dostala tylko, ze nie chce na inny chce na angielski i juz ^^ a chce isc do mnie na uniwersytet zielonogorski pod nosem mam, wiec jakos nie mam ochoty wyjezdzac :P tylko u nas strasznie duzo osob na miesjce srednio 7-8 na anglistyce a na inne kierunki to max 2, a miejsc tylko 70 yhh no ale dostane sie musze ^^ a jak nie to zaoczne i praca :P

Cytat:
Napisane przez ewka.mnk Pokaż wiadomość
Owszem, wszystko co piszecie to prawda, ale czytałam o przypadkach, gdy wada wracała mimo noszenia płytki retencyjnej. Dlatego szukam informacji z pierwszej ręki.
Tym bardziej, że mój rodzaj wady był spowodowany zbyt dużą ilością miejsca (miałam szpary). Zęby zostały zebrane "do kupy", lecz szczęka mi się nie zmniejszyła, stąd moje obawy, że wrócą na dawne miejsca. Do tego w trakcie leczenia zminiałam lekarza i zęby sporo się "nawędrowały" podczas tych 2 lat.
Chyba jestem jedyną osoba na forum, której nie pali się do ściągania aparatu. Niby są zadrutowane, ale prznajmniej prościutkie.

hej ja chodzilam na angielski z dziewczyna lat 28 i tez miala aparat, a asystentka mojej orto tez kolo 26 jest i tez nosi a watpie czy by nosila gdyby wiedziala ze wada wroci ;] a przed te pare lat sie naogladala :P nie ma sie co martwic na zapas
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 16:27   #4240
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

kasiu nie chce cie straszyc ale nauka jezyka zaocznie to nie nauka naprawde tak sie fajnie mowi ale okrpnie ciezko jednakz jezykiem musisz byc obyta sluchac duzo i w ogole...tez tak mpwilam ze jak sienie odtsane to do roboty i w ogole ale w NKJO moze to nie jest uniwersytet ale zawsze jakas anglistyka.
nie wiem czy przy zaocznych moj jezyk by sie az tak wzbogacil
of kors everything is up to you)
mam jeszcze pytanko do ciebie kasiu-po ile KONKRETNIE miesiacach szparki po czwórach ci zniknely??
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 17:57   #4241
ewka.mnk
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasiek87 Pokaż wiadomość
hej ja chodzilam na angielski z dziewczyna lat 28 i tez miala aparat, a asystentka mojej orto tez kolo 26 jest i tez nosi a watpie czy by nosila gdyby wiedziala ze wada wroci ;] a przed te pare lat sie naogladala :P nie ma sie co martwic na zapas
Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
moja koleznaka po wyrwaniu 2 czwórek i noszeniu aparatu ok 3 lat zdjela i wada wrocilo. wszystko doslownie! okropeinstwo..lecz podejrzewam ze to wada wlasnie kolezanki bo chyba nie nosila retencji tak jak jej kazano a niestety o tym nalezy pamietac!
ewciu kochana wiek tu nie gra roli i jesli twoje zabki stoja prostow rzedzie jak nalezy juz twoje komórki kostne zostaly utowrzone jak nalezy i musze trzymac zabki+retencja OBOWIAZKOWA
Nie martw sie
ps sliczny piesek-naprawde jest różnooka???? taka kochana ze az mi sie coś zrobilo)
Dzięki za pocieszenie, dziewczyny.
Ja też mam nadzieję, że wady wracają tylko z własnego zaniedbania.
Retencja mnie czeka prawdopodobnie dożywotnia, ale to akurat nie stanowi dla mnie problemu. Wiedziałam na co się piszę zakładając aparat.

Co do pieska - dziękuję. Oczka naprawdę ma różnokolorowe - niebieskie po mamie, brązowe po tacie. I fakt, jest przekochana!
__________________

ewka.mnk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 18:28   #4242
zakrecona_malolata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

w sumie nosiłam aparat 1,5 roku. i potem wada mi powoli wróciła. i teraz znowu rok musze nosić, ale to tylko zaniedbanie ortodontki bo powiedziała, że nie muszę już dłużej nosić. no ale cóż. teraz wszystkie wizyty mam za darmo, bo to wszystko przez nią. apropo moja ortodontka też ma aparat, też ma dobre 40 lat [?] jej asystetntka też. muszę się jeszcze męczyć pół roku. w sumie się już przyzwyczaiłam i sądze że w aparacie jest ładniej niż bez ) ale to tylko moja opinia ;]
zakrecona_malolata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:40   #4243
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zakrecona_malolata Pokaż wiadomość
w sumie nosiłam aparat 1,5 roku. i potem wada mi powoli wróciła. i teraz znowu rok musze nosić, ale to tylko zaniedbanie ortodontki bo powiedziała, że nie muszę już dłużej nosić. no ale cóż. teraz wszystkie wizyty mam za darmo, bo to wszystko przez nią. apropo moja ortodontka też ma aparat, też ma dobre 40 lat [?] jej asystetntka też. muszę się jeszcze męczyć pół roku. w sumie się już przyzwyczaiłam i sądze że w aparacie jest ładniej niż bez ) ale to tylko moja opinia ;]
już ja sobie pogadam na ten temat z orto czy Wy znowu chciecie abym ja się koszmarnie martwiła?? żyję z tym aparatem, wyżekam się wielu przyjemności i jeszcze nie mam pewności że wada już nigdy nie powróci?? no ładnie
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 19:43   #4244
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

zakrecona maolato a czy za ponowny zalozenie aparatu placilas czy tez za dasrmo...ja cie krece ale jaja to ja bym sie juz bala z taka orto dzialac cokolwiek
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 20:24   #4245
zakrecona_malolata
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 24
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

nic nie płaciłam, ani za wizyte ani za ponowny aparat. Alufa ja mam to tylko przez to, że za wcześnie mi to ściągnęła. To się zdarza raz na pare przypadków, akurat na mnie trafiło.
zakrecona_malolata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 20:29   #4246
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zakrecona_malolata Pokaż wiadomość
nic nie płaciłam, ani za wizyte ani za ponowny aparat. Alufa ja mam to tylko przez to, że za wcześnie mi to ściągnęła. To się zdarza raz na pare przypadków, akurat na mnie trafiło.
toż to skandal męczyłaś się z aparatem a tu bach! kolejne miesiące gratis chociaż honorowno, że nie kasuje Cię za kolejne wizyty... jestem oburzona, zdruzgodana, załamana i zawiedziona Twoim przypadkiem
alufa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-30, 21:39   #4247
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY

Jako że wątek ma już ponad 4000 tysiące postów przez co zrobił się mało czytelny, zamykam go i zapraszam wszystkich do II części
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196459
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.