Pytanie, które mnie męczy od 15 lat... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-16, 13:44   #1
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543

Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...


Mniej więcej jakieś 15 lat temu w "Sondzie" śp. Kamińskiego i Kurka widziałam tzw. prawdziwe lustro, które odbija nie w sposób lustrzany, lecz autentyczny - tak, jak jesteśmy widziani naprawdę. Prawdziwe lustro odbija w ten sposób, że prawa strona jest prawą, a lewa lewą.
Wiem, że normalne lustro zniekształaca twarz. Chciałabym kupić albo przynjmniej zobaczyć takie właśnie prawdziwe lustro.
Pytanie : GDZIE? Może najlepsi wizażyści i wizażystki, którzy tu doradzają, odpowiedzą na moje pytanie. Wiem, że problem jest nietypowy.
Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 13:55   #2
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

O kurcze...Ale numer. Ja więc też z niecierpliwością czekam na odpowiedź. Jeśli pozwolisz Heleno, będę Ci tu towarzyszyć.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 14:14   #3
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

to ja tez potowarzysze, bo ciekawe o tym jeszcze nie slyszalam
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 14:24   #4
Edii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

To ja się też nieśmiało i cichutko przyłączę zaintrygowana tematem ogromnie
__________________
Edii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-16, 16:46   #5
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

Ojej, ja takze chcialabym zobaczyc sie w takim lustrze...Taki maly apel, jesli ktos widzial, niech od razu napisze
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 01:41   #6
aneczki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 54
GG do aneczki
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

Dziewczyny przecież na zdjęciach widać właściwą symetrię twarzy , nie taką odwróconą jak w lustrze.
To dlatego często nie podobamy się sobie na zdjęciach, i jeśli ktoś da nam własne zdjęcie "rzeczywiste" i lustrzane odbicie to jako ładniejsze wskazemy właśnie to lustrzane - do niego jesteśmy przyzwyczajeni. A nasi najblizsi wybiorą zdjęcie prawdziwe - nie są przyzwyczajeni do lustrzanego odbicia.
Czesto przeglądam się w lustrze u mojej cioci, ma kilka tak ustawinych w łazience, że w efekcie pokazują właśnie prawdziwe odbicie , bardzo trudno się przy nim uczesać .
aneczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 12:03   #7
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

wydaje mi się, że prościej i taniej byłoby kupić kamerę i siflmować się, to chyba najprawdziwsze lustro bo możesz zobaczyć jak się poruszasz, jak reagujesz,jaką masz sylwetkę...

Pozdrawiam
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-06-18, 08:47   #8
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

Ale mnie interesuje takie właśnie lustro, a nie kamera, jestem owładnięta manią jego posiadania już 15 lat. Nie chodzi mi o to, by się zobaczyć i studiować, ale żeby je MIEĆ Czy żadna Wizażanka w żadnej szkole, na kursach nie zetknęła się z tym problemem? Nawet jako z ciekawostką? A może są tu jacyś fizycy, chociaż nie wiem, kto wymyślił takie lustro... Fizycy? Chemicy? Jeśli się nie dowiem, zarządzę w Powsinie seans spirytystyczny w celu wywołania dusz śp. Kamińskiego i Kurka, muszę wiedzieć gdzie to można dostać lub chociaż zobaczyć!!!!!

Będę szukała dalej...
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 09:10   #9
aanuszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 178
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

aneczki napisał(a):
> Dziewczyny przecież na zdjęciach widać właściwą symetrię twarzy , nie taką odwróconą jak w lustrze.
> To dlatego często nie podobamy się sobie na zdjęciach, i jeśli ktoś da nam własne zdjęcie "rzeczywiste" i lustrzane odbicie to jako ładniejsze wskazemy właśnie to lustrzane - do niego jesteśmy przyzwyczajeni. A nasi najblizsi wybiorą zdjęcie prawdziwe - nie są przyzwyczajeni do lustrzanego odbicia.


Tak, tak!!!! Zgadzam się z Tobą w 100% aneczko! Ja np. tak mam - w lustrze wyglądam ładniej, natomiast na zdjęciach moja twarz wydaje mi się jakaś dziwna, inna - choć nie na wszystkich. No i oczywiście kwestia oceny zdjęć - tzn. często te zdjęcie, na którym się sobie nie podobam, podoba się mojej rodzinie, chłopakowi. No i nigdy się nie moge nadziwić CO ONI WIDZĄ W TYM KOSZMARNYM ZDJĘCIU???

A propo łatwo jest się o tym przekonać mając ACDSee - tam jest taka opcja zmieniająca strony. No i oczywiście po zmianie, wyglądam na każdym zdjęciu (oczywiście w swoim mniemaniu)o wiele wiele lepiej
aanuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-18, 09:18   #10
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

Helena napisał(a):
> Ale mnie interesuje takie właśnie lustro, a nie kamera, jestem owładnięta manią jego posiadania już 15 lat.

Posiadanie takiego "lustra" nie stanowi problemu. W rzeczywistosci jest to uklad luster, ktore dwukrotnie "odwracaja" obraz tak, ze ogladasz odbicie "rzeczywiste".

Prawa fizyki raczej nie pozwalaja na istnienie jednego lustra oddajacego obraz rzeczywisty. Istnienie takiego pojedynczego lustra (a nie ukladu luster) przewrociloby do gory nogami ladny kawalek nauk opartych na optyce

Dlatego sugeruje zaprzestac poszukiwan i kupic sobie uklad luster dajacych obraz rzeczywisty

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-19, 18:25   #11
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Re: Pytanie, które mnie męczy od 15 lat...

ja mam takie lustro jak Ciebie caly czas to interesuje to sie odezwij to sie dogadamy
pozdrawiam
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.