Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-12, 12:19   #1
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Exclamation

Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!


Niby znana, stara i ponoc skuteczna metoda na zwalczanie trądziku, oczyszczanie skóry itp. Ale niestety nie w moim przypadku, wczoraj wieczorem zrobiłam maseczkę z drożdży i masakra.... Po zmyciu tego świństwa mam pełno nowych krostek (jakby uczuleniowych) i czerwonych plam na twarzy (chyba sie pochlastam) . Nie mam uczuleniowej cery, przyjmuje nawet wysokoprocentowe kwasy, stosowałam też Biodermine który zawiera wyciąg z drożdży i wszelakie maseczki sklepowe z drożdżami. Tak sobie chcialam zaoszczędzić na tych preparatach zwykłymi drożdżami że załatwiłam sie na cacy. Posmarowałam nawilżającym kremem iwostinu, spryskuję woda termalną i nic nie jaśnieje, cały czas czerwona gęba z krostami.
Podobny przypadek przezyła wizażanka ("nicnaserionic") która oceniła maseczke w naszych przepisach na kosmetyki, także moj przypadek nie jest jednostkowy.
Jak ktoś nigdy jej nie stosował to odradzam lub proponuję zrobić test na malym skrawku twarzy, ja na to nie wpadłam bo sądziłam że skoro nie mam uczulenia na drożdżowe specyfiki to na czyste też....
No to sobie wyleczylam krostki drożdżami........
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 13:21   #2
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

ja Ci powiem, ze wczoraj tez zrobilam maseczkę drożdzową, mialam zero wyprysków, tylko parę wagrów, chialam zwęzyc pory, dzis rano wstaję patrzę atu 6 prszyczy ;(ni rownież cała czerwona, czy to wina maseczki ??? chyba tak !!!! a je sie cale popoludnie zastanawiam cojest ghrane ???, przez to nie po glyco a, gdyz stosowalam go w poniedzialek ostatni raz, czyżby maseczka moglabyc winowajcą ??? tyle, ze wczesniej nie mialam czegos takiego, cholera, jestem cala czerwona takze i niewiem co zrobic, nie bede juz stosowac tej maseczki, wolę glinkę, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 13:46   #3
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Ja też sobie ją daruje, w sumie maseczki oczyszczające jakie stosuje są pomocne a tu sobie dowaliłam "naturalny sposób", to jest pierwsza rzecz która mnie uczuliła... (no w sumie gorzej wyglądałam jak wyrżnęłam sie w lesie w pokrzywy, ale to byla sytuacja naprawde ekstremalna).
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 14:05   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Cytat:
Napisane przez Athenka
(no w sumie gorzej wyglądałam jak wyrżnęłam sie w lesie w pokrzywy, ale to byla sytuacja naprawde ekstremalna).
To barodzo extremalna sytuacja, ale podobno pomaga przy reumatyzmie (a moze to ukaszenie pszczoly...?)
Mam tylko nadzieje, ze zgromadzony zapasik maseczki drozdzowej Erisa nie zalatwi mnie w podobny sposob - bardzo wspolczuje .
Ale mam pytanie - gdzie oceniacie te "domowe" kosmetyki? Powstal jakis nowy dziel KWC?
Pozdrawiam, Sylwia
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 14:16   #5
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Oceny tych domowych specyfików sa w katalogu "nasze przepisy", przepisy na kosmetyki.

PS. Zbladły mi plamy, to juz coś.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 14:21   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

No to idzie ku lepszemu!
A ten dzial gdzie jest? Na Kwc nie ma ani na stronie glownej Wizazu po lewej.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 14:22   #7
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Ja tez nie mam zbyt milych wspomnien z domowa maseczka z drozdzy. Co prawda pryszcze mi po niej nie wyszly, ale za to skora tak strasznie piekla i byla cala czerwona. Na szczescie po kilku godzinach mi to zeszlo.Po jakims czasie znowu zrobilam maseczke i znowu mnie uczulila. Juz na pewno jej stosowac nie bede.
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 14:56   #8
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Sylwiasta, to tu:http://www.wizaz.pl/porady/censura.p...ategory_id=2Na głównej stronie po lewej na dole *katalogi*nasze przepisy*przepisy na kosmetyki i tam jest 'babcina maseczka na trądzik'
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 15:01   #9
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

słyszałam, że po maseczce z drożdży na początku wychodzą wszystkie pryszcze, nawet te które dopiero zaczeły sie "rozwijać" pod skórą, to tak jak by maseczka wypychała spod spodu wszystkie syfy a po ok 3 tygodniach wszystko powinno zniknąć i wtedy przychodzi ten pozytywny efekt maseczki.
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 15:09   #10
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Cytat:
Napisane przez skrawka
słyszałam, że po maseczce z drożdży na początku wychodzą wszystkie pryszcze, nawet te które dopiero zaczeły sie "rozwijać" pod skórą, to tak jak by maseczka wypychała spod spodu wszystkie syfy a po ok 3 tygodniach wszystko powinno zniknąć i wtedy przychodzi ten pozytywny efekt maseczki.
No tak tylko, że nie wychodzi to zaraz po zmyciu maseczki, taka reakcja "oczyszczania" skóry o której piszesz wychodzi mi czasami po glyco-a ale nigdy nie wywalilo mi pełno drobniutkich krostek i czerwone plamy, uczulenie i tyle.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 15:53   #11
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

a ja bede bronic tej maseczki!polecałam ja nawet na wizażu,ja jestem z niej bardzo zadowolona, fakt że po użyciu jej mam zaczerwienioną twarz ale to bardzo szybko znika, nie zauważylam jak do tej pory wysypu a używam ją już ze 3 tygodnie ok 2,3 razy w tygodniu, w sumie w tej chwili to jedyna maseczka jakiej używam
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-12, 15:54   #12
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Cytat:
Napisane przez Athenka
Sylwiasta, to tu:http://www.wizaz.pl/porady/censura.p...ategory_id=2Na głównej stronie po lewej na dole *katalogi*nasze przepisy*przepisy na kosmetyki i tam jest 'babcina maseczka na trądzik'
Dziekuje Athenko, zaraz tam zajrze!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 15:57   #13
skrawka
Wtajemniczenie
 
Avatar skrawka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 332
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

jak wchodze na tą stronke to wyskakuje mi błąd :/
skrawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 16:06   #14
Mgielka__2
Przyczajenie
 
Avatar Mgielka__2
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 26
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

kiedys, dawno temu tez zastosowałam maseczkę z "żywych " drożdży i tez się przeraziłam tym co ujrzałam na twarzy- pryszczy co prawda nei miałam ale twarz byla cała czerwona aż miałam plamy pod oczami (mimo,ze ominęłam okolice oczu). A do tej pory nic mnie nie uczuliło.
Ja myslę, że to wina zbyt agresywnego specyfiku jakim są drożdże i wydaje mi się ze wiele osob tak zareaguje. Dlatego osobiście nie polecam drożdży jako maseczki, ale drożdże do picia - jak najbardziej
Mgielka__2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 16:09   #15
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Cytat:
Napisane przez Gabi2
a ja bede bronic tej maseczki!polecałam ja nawet na wizażu,ja jestem z niej bardzo zadowolona, fakt że po użyciu jej mam zaczerwienioną twarz ale to bardzo szybko znika, nie zauważylam jak do tej pory wysypu a używam ją już ze 3 tygodnie ok 2,3 razy w tygodniu, w sumie w tej chwili to jedyna maseczka jakiej używam
Nie mówię że jest nieskuteczna i nie neguję, ale przestrzegam przyszłe użytkowniczki takiej papki że może uczulać. Fajnie że Tobie pomaga bo to tania i prosta metoda ale jak widzisz nie dla każdego.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 17:23   #16
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

no wiem, takie opakowanie drozdzy kosztuje ok 70 groszy a starcza na ok 4, 5 razy, tez slyszalam ze po drozdzach wysypuje ale to bardziej po takich do picia...kiedys jak zrobilam sobie maseczke i sie z nia zasiedzialam przed komputerem to tez mialam zaczerwienienie ale bardzo szybko znikneło, nawet dzisiaj z rana sobie ja zrobiłam bo mialam chwilke czasu
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 21:24   #17
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

a mnie ona nigdy nie uczulala, zawsze ladnie skora wygladala, a wczorajz robilam i dzis bylam cala czerwona, nie wiem, zaczynam teraz obwinac takze glyco, zastosowane w poniedzialek, tak tez moze byc prawda ???
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 21:46   #18
aarriieellkkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

ja używam maseczki "nałogowo" od jakiś 2 miesiacy 2,3 razy w tygodniu i nigdy nie wyszlo mi nic nowego, przeciwnie-zmniejszała wypryski,matowiła,zwezała pory i rozjasniała skóre ,nie pamietam jak było za pierwszym razem ale napewno czerwonych plam ani reakcji uczuleniowych nie miałam , moze cos z tymi drozdzami jest nie tak , a data ważności?nie , nie sadze ze wizazanki by jej nie sparwdziły a moze uzywałyscie cos przed maseczką co w polaczeniu z drożdżami daje taki efekt? albo przy zmywaniu zbyt "szorowałyscie" twarz (bo maseczka jest dosc kłopotliwa do zmycia) sama nie wiem czemu ale macie racje przestroga dla przyszłych kobitek to sprawdzanie dzialania maseczki na małym skrawku skóry .. *)
aarriieellkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 23:25   #19
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

no na mnie tez zawsze działąła ok, ale po wczorajszym to się zmienilo nie wiem co winic,samą maseczkę, czy maseczke naprzemian używaną z glyco a, choc stosuje go juz od poltrej tygodnia iw tamtym tyg. te go juz uzylam dwa razy a po tym na nast. dzien maseczka i bylo ok, czy juz nie wiem, moze to ze zawsze maseczke zmywalam a wczoraj scieralam palcami, wlasnie to moze byc przyszyna, aaariellka byc moze nasunelas mi odpowiedz, zresza sprobuje jutro ejszce raz zrobic zmywajac jesli bedzie ok, to znaczy, ze przez szorowanie., dzisiejszej nocy mam "romans" z glyco-a 12%, =)
heh, chyba, ze to po glyco-a skora zrobila sie taka wrazliwa =(
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 00:02   #20
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

to jeszce raz ja, wlasnie się przeraziłam, umyłam buzię i nałozyłam glyco a, nastepnie zasiadłam na kwc, chcialam przewertowac jeszcze raz ale dokladniej opinie na temat tegospecyfiku i natrafilamna opinie smoczycy, która uznala, ze krem spowodowal uwrazliwienie jej cery, ze czerwieni sie przy kazdej okazji itp., przeraiłam się, ze moja twarz tez uwrazliwila sie, zawszebyla wrazliwa dosyc, jasna karnacja, delikatna skóra, ale moje zaczerwienieniena twarzy moze byc spowodowane stosowaniem glyco- a, ale to norma prawda ??? nie mam naczynek widocznych zatem jak przestane stosowac ten krem, czerwien zniknie ?? sory ze nie na temat postu, ale czy ktos mi poradzi, pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 14:11   #21
myszeczka00
Wtajemniczenie
 
Avatar myszeczka00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: szczyt góry
Wiadomości: 2 523
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

dziewczynki, mnie sie wydaje i chyba napewno tak jest ze to wszystko zalezy od rodzaju cery!
mnie tam ani nie pomogla (fakt ze zrobilam ją ze 2 razy) ani nie zaszkodzila
Gdzies przeczytalam o maseczce z siemienia lnianego i rumianku, mysle ze ta kombinacja bedzie bardzo pozytywna
Pozdrawiam
__________________
Ain't No Mountain High Enough

myszeczka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 21:45   #22
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Powiem jedno... świństwo :/
zrobiłam sobie kiedyś maseczkę drożdżową... skończyło się na wizycie u dermatologa.... całą twarz mialam w plamach. Nie możliwe? a jednak
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 17:10   #23
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Też już słyszałam o "wielkim wysypie" po maseczce drożdżowej, ale kto się nie zraził osiągnął później zamierzony efekt.
Osobiście mam z nią tylko miłe doświadczenia choć spektakularnych rezultatów nie zauważyłam Może to dlatego, że nie stosuję jej regularnie a wtedy, kiedy sobie przypomnę (->pieczenie ciasta )
Cóż - trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość, że przed nałożeniem nowego specyfiku (także robionego w domu) warto zrobić małą próbę
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 11:19   #24
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Po przeczytaniu tych wszystkiech opisów o czerwonych plamach i wysypie zaskórników troche sie przeraziłam ale postanowiłam ,że sama muszę to wypróbować ale na jakimś fragmencie skóry zobaczymy co z tego wyniknie .A co do drożdzy to od czasu do czasu piję je rozrobione z mlekiem.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 11:54   #25
efajna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: wadowice
Wiadomości: 27
Thumbs up Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Na mnie maseczka drożdżowa działa. Szczególnie jestem z niej zadowolona bo ma duże działanie antybakteryjnie i zawsze mi pomaga. To oczywiste ze po jednym razie pryszcze jeszcze chyba nikomu nie zeszły. Na wszystko potrzeba czasu i cierpliwości, wiec nie nie wymagam cudów. Najważniejsze, że nie jest droga tak jak niektóre inne specyfiki, zawsze mam ją pod ręką i do tego działa.
efajna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 21:40   #26
pola27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
GG do pola27
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Moze jesli maseczka drozdzowa uczula to lepiej zastapic ja tabletkami drozdzowymi Lewiatan,mniej zachodu ,lykasz samo dziala .Mnie jeszcze nie wysypalo po drozdzach,ale cos w tym jest ze na problemy skorne jednak drodze dzialaja tylko trzeba stosowac dluzszy czas.
pola27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 23:16   #27
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Na szczęście na mnie drożdże mają dobroczynny wpływ.

Do tej pory nie mogę odżałować, że Eris wycofała z produkcji maseczkę drożdżową. Używałam jej od czasów liceum, a to było ładnych parę lat temu. Chociaż mój żal jest nieco mniejszy, odkąd dowiedziałam się, że znajdujący się w jej składzie poliakrylamid podejrzewa się o działanie kancerogenne. Na szczęście jest jeszcze BaNdi (dla mnie dostępny tylko w Sieci ) i Soraya w saszetkach, które doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Bo czy nie mogliby tego zapakować w jakąś tubę?! Byłoby to rozwiązanie i wygodniejsze, i bardziej ekonomiczne, nie wspominając już o ekologii...
No i oczywiście drożdże spożywcze, które nakładam przy braku gotowców, spłukując na koniec twarz wodą z Azulanem.

Tabletki drożdżowe nazywają się Lewitan. Nie wiem, czy są ich jakieś wersje, ale moje zawierają dodatek melisy.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-03-31 o 09:44
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 06:33   #28
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Ja może nie na temat drożdży ale w ogóle naturalnych specyfików. Jakieś niecałe 2 m-ce temu zrobiłam sobie maseczkę z płatków owsianych. Kiedy ja zmyłam przeraziłam sie na maxa - cała twarz czerwona, purpurowe plamy a do tego jakieś takie czerone kreski podskórne jakby podbiegniete krwią. Cały dzień to nie schodziło a drugiego dnia wysypało mnie totalnie, jeszcze nigdy nie wyglądałm tak źle. Po ok. 1,5 tygodnia wygladało to o nieob lepiej ale do tej pory zostały mi krostki na policzckach...i straszne problemy ze skórą - ciągłe łuszczenie, nowe wysypy na dodatek na policzkach! Cera mi sie tak uwrazliwiła, że właściwie nie pomaga jej już nic a wszystko szkodzi Dlatego tez przestrzegam... bo wygladało i wygląda to nieciekawie.
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 09:30   #29
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Ja pije drożdze regularnie, codziennie z mlekiem
maseczki drożdzowe kiedys robilam i te domowej roboty nigdy mi nie szkodziły, nowe pryszcze mi nie wyskakiwaly, a nizadne zaczerwienienia.
jedyna przykra "drożdzowa" rzecz jaka mnie spotkala to maseczka Sorayi chyba z drozdzami ( bylo to dobre 6 lat temu wiec nie wiem czy nadal ją robią ) - po niej mialam straszna swedzaca, czerwoną twarz - ale nie wiem czy to wina drożdzy czy innego skladnika tej maseczki

w ogole kiedys mialam duzo fantazji (i czasu) i eksperymentowalam z domowymi specyfikami - płatki owsiane, siemie lniane, rumianek, bratek, kozieratka - nic mi nie zaszkodzilo ale najwiekszym zaskoczeniem byla dla mnie truskawka , ktora z ciekawosci roztrarlam na twarzy po niej mialam taka milutka, nawilzona i ladną kolorystycznie cere jak sie zacznie sezon truskawkowy to polecam
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-10, 00:00   #30
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Cool Dot.: Uwaga Na Maseczke Drożdżową !!!!

Drożdże jak i każdy inny specyfik czy to robiony domowym sposobem kosmetyk czy wyprodukowany przez wielki koncern mogą wywoływać alergie, powodować uczulenie więc myślę, że nie ma co podnosić larum, że maeczka uczula

ja dotychczas miałam cerę suchą, ale...od niedawna się odmieniło i mam cerę mieszaną stosowałam maseczkę drożdżową i jestem z niej badzo zadowolona, nie mam żadnych objawów podrażnienia czy alergii mimo, że mam cerę wrażliwą...natomist w moim przypadku samo przemycie twrzy naparem z rumianku powoduje powstanie zaczerwnienionych plam na twarzy co nie oznacza, że generalnie rumianek podrażnia olejek pichtowy też nie wchodzi w rachubę w moim przypadku bo mam alergie na dziegcie drzewne ale mając wiedze o tym nie używam kosmetyków z rumiankiem czy wszelkimi wyciagami z szyszek i nawet jak panie w aptece mi wciskają, że to dla alergików i mi nie zaskodzi to wiem swoje, bo przecież każdy jest uczulony na co innego

tak wiec bez paniki ...na moją wrażliwą cerę, aktualnie mieszaną maseczka dziala dobrze, dodaję do drożdży odrobinę mleka, oleju z oliwy i parę kropli cytryny i cera jest super po zmyciu....peeling BanDi się chowa
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-29 14:24:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.