Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2001-11-05, 15:19   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Najlepsze tabletki, kapsułki, witaminy poprawiajace kondycje włosów- ZBIORCZY


Czy ktoś ma jakiś dobry, sprawdzony sposób na zatrzymanie wypadania włosów?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-05, 15:19   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
wypadanie włosów

Czy ktoś ma jakiś dobry, sprawdzony sposób na zatrzymanie wypadania włosów?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-06, 15:48   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: wypadanie włosów

[img]icons/icon20.gif[/img]
Ja wlasciwie to slyszalam dobra opinie na temat dwoch srodkow. Jeden to Decros Vichy ( osobiscie nie stosowalam, ale podobno jest skuteczny ) Koszt miesiecznej kuracji to ok. 110 zl.
A drugi to tonik Energy Serum do wlosow firmy Welli z serii System Professional. Tego drugiego uzywalam osobiscie po ciazy i efekty byly zadowalajace. Wlosy przestaly mi wypadac i po pewnym czasie zauwazylam, ze intensywnie mi odrastaja nowe. Koszt calej kuracji to jakies 100- 120 zl. ( ze specjalnym szamponem) Starcza na jakies trzy miesiace. [img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2001-11-27, 10:15   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
preparaty

Ja proponuję (sama korzystam z tych preparatów - robią sobie kuracje na jesieni i na wiosnę kiedy wypadanie włosów wzmaga się - tabletki ze skrzypu polnego i tabletki ze skrzypu z pokrzywą i drożdżami - biorę 2 opakowania (przez około 2 miesiące) i wypadanie włosów ogranicza się - podcinam też włosy regularnie
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-11, 11:50   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
włosy

Trzy miesiące temu zostałam szczęśliwą mamą.Teraz gubię dużo za dużo swoich włosów.Zawsze miałam bardzo gęstą "czuprynę" ale teraz zaczynam sie niepokoić bo wychodzą mi włosy garściami.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-11, 11:50   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
włosy

Trzy miesiące temu zostałam szczęśliwą mamą.Teraz gubię dużo za dużo swoich włosów.Zawsze miałam bardzo gęstą "czuprynę" ale teraz zaczynam sie niepokoić bo wychodzą mi włosy garściami.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-11, 12:02   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: włosy

Hej [img]icons/icon7.gif[/img]
Po porodzie i w trakcie karmienia miałam to samo, ale samo przeszło i włosy odżyły bez specjalnych zabiegów. Wcinałam tylko falvit. Ponoć jest to normalne i po jakimś czasie włosy wracają do normy. U mnie to się potwierdziło. Możesz jeszcze spróbować łykać wyciąg ze skrzypu polnego. Po takiej burzy w organiźmie trudno chyba nie mieć żadnych "efektów ubocznych". Chyba, że dochodzi do łysienia, czy coś podobnego, to wtedy po prostu najlepiej zrobisz jak się udasz do lekarza po pomoc fachową.

Serdeczności wiele i powrotu do normalności [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-02-11, 12:02   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: włosy

Hej [img]icons/icon7.gif[/img]
Po porodzie i w trakcie karmienia miałam to samo, ale samo przeszło i włosy odżyły bez specjalnych zabiegów. Wcinałam tylko falvit. Ponoć jest to normalne i po jakimś czasie włosy wracają do normy. U mnie to się potwierdziło. Możesz jeszcze spróbować łykać wyciąg ze skrzypu polnego. Po takiej burzy w organiźmie trudno chyba nie mieć żadnych "efektów ubocznych". Chyba, że dochodzi do łysienia, czy coś podobnego, to wtedy po prostu najlepiej zrobisz jak się udasz do lekarza po pomoc fachową.

Serdeczności wiele i powrotu do normalności [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-11, 23:13   #9
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: włosy

Nie wiem czy w czasie ciąży to zauważyłaś ,ale zwykle jest tak ,że pod wpływem hormonów włosy stają się ładniejsze i gęściejsze. Niestety burza hormonalna po porodzie niweczy ten efekt , a w niektórych przypadkach kobiety rzeczywiście bardzo tracą włosy. Jest to na szczęście stan przejściowy. Musisz teraz dbać bardzo o włosy (stosuj dobre odżywki , możesz kupić preparaty w ampułkach wzmacniające włosy i zapobiegajace ich wypadaniu). Zadbaj o racjonalną dietę. Możesz po konsultacji z lekarzem kupić w aptece zestaw witamin (np. Materna - dla kobiet w ciąży i karmiacych) lub preparaty typu Revalid, Merz Special , Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami , nie wiem czy karmisz dziecko- jeśli tak to o tym jakie preparaty możesz używać powinien decydować lekarz. Może pozwoli pić napar ze skrzypu - pity regularnie wzmacnia włosy i paznokcie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-02-11, 23:13   #10
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: włosy

Nie wiem czy w czasie ciąży to zauważyłaś ,ale zwykle jest tak ,że pod wpływem hormonów włosy stają się ładniejsze i gęściejsze. Niestety burza hormonalna po porodzie niweczy ten efekt , a w niektórych przypadkach kobiety rzeczywiście bardzo tracą włosy. Jest to na szczęście stan przejściowy. Musisz teraz dbać bardzo o włosy (stosuj dobre odżywki , możesz kupić preparaty w ampułkach wzmacniające włosy i zapobiegajace ich wypadaniu). Zadbaj o racjonalną dietę. Możesz po konsultacji z lekarzem kupić w aptece zestaw witamin (np. Materna - dla kobiet w ciąży i karmiacych) lub preparaty typu Revalid, Merz Special , Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami , nie wiem czy karmisz dziecko- jeśli tak to o tym jakie preparaty możesz używać powinien decydować lekarz. Może pozwoli pić napar ze skrzypu - pity regularnie wzmacnia włosy i paznokcie.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-15, 11:53   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
wypadanie włosów........

Mam pytanie do p.Beaty Krajnik oraz do dziewczyn które znają się na tym...mianowicie chodzi mi o to ,że codziennie myję głowę i kazdego dnia tracę ok 50 włosów,wiem bo licvzę ile włosów straciłam...chodzi mi o to , czy nie jest to za dużo?Czy tracąc 50 włosów powinnam zacząć stosować jakieś środki przeciwko wypadaniu włosów.Dodam,że od długiego czasu biorę tabletki ze skrzypu polnego.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-15, 12:00   #12
katarzynkaK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 207
Re: wypadanie włosów........

Julka ja myję włosy co drugi dzień i też mi wylatują, alę ich nie liczę. Gdzieś tam czytałam , że dziennie wypada zdrowemu człowiekowi od 60-100 włosów czy coś takiego [img]icons/icon12.gif[/img]
katarzynkaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-15, 16:31   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: wypadanie włosów........

Podobno norma to 60 ! policz dobrze i sie nie martw na zapas! pozdrowienia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-15, 19:18   #14
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: wypadanie włosów........

Nie jest to bardzo dużo, ale zawsze da się zmiejszyć ich ilość (na szczotce, nie na głowie [img]icons/icon12.gif[/img]. Dobrze, że bierzesz skrzyp, ale słyszałam, że nie można go brać bez przerwy. Może zmień na coś innego? A poza tym - jeśli naprawdę czujesz się z tym źle, to polecam Piloxidil. Pisałam już o nim na forum.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 21:16   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow?

Wlasnie [img]icons/icon7.gif[/img].. co mozna dostarczyc organizmowi aby wlosy byly zdrowsze? Nie chodzi mi o konkretne nazwy produktow (no chybba, ze ktoras z Was wie, czy mozna je nabyc w Stanach [img]icons/icon7.gif[/img] , choc one tez beda mile widziane.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 21:36   #16
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow?

Hej nineczka
No w Stanach to ty masz taaaaki wybór wszelkich specyfików)
Jeśli masz w pobliżu sklep The Vitamin Shoppe, to polecam ci ich preparat One Daily jest to preparat multivitaminowy , a poza tym możesz brać biotynę. Preparatów z biotyną masz wiele z przeróżnych firm i nie ma tak , że jeden jest lepszy czy gorszy, spójrz tylko na zawartość biotyny , ma być jej nie więcej niż 300 mcg czyli mikrogramów.
Pozdrawiam)
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 21:38   #17
BabaYaga31
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 36
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow?

hej nineczka!

poczytaj sobie jakiegos Cosmopolitana, albo Glamour, albo jakis taki magazyn [jak Ci szkoda $4 na zakup, to idz do każdej publicznej biblioteki i tam to wszystko mają za darmo] i tam są zawsze reklamy jakichs cudownych specyfikow na wlosy.

Pozdrowienia,

Ula Cebula
BabaYaga31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 22:18   #18
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :)

Ulo- Cebulo nie jest mi szkoda 4$ na gazete [img]icons/icon7.gif[/img]....
A to co tam wipisuja, to trzeba brac z dystansem.... juz nie raz czytalam, o specyfikach, ktore spowoduja, szybki wzrost wlosow..wiesz, takie do kolan od razu.... A juz tabletki na "porost" biustu to normalna codzienna dawka herezji w TV....Wole wiec zapytac sie eksperta, jakim jest Basia... bo chyba nie wazne jak co sie nazywa, tylko co zawiera, prawda?

Basiu, widzialam taki sklep The Vitamin Shope.. i jak tam weszlam, to wlasciwie nie wiedzialam na co mam patrzec i czego szukac [img]icons/icon7.gif[/img].. taki wybor . W sobote udam sie tam ponownie [img]icons/icon7.gif[/img].. ale teraz juz bez tabletek nie wyjde [img]icons/icon7.gif[/img]. Mam biotyne, tylko o zawartosci 600mcg (myslisz, ze to za duzo)... choc przyznam sie, ze zapomnialam o tym i dawno ich nie uzywalam [img]icons/icon9.gif[/img]. Musze znowu do nich powrocic [img]icons/icon7.gif[/img].
Dziekuje za odpowiedz.
I coraz bardziej robi mi sie przykro, ze nie bedziesz juz udzielala porad, bo Twoje rady Basiu, sa naprawde super...no i ta oszalamiajaca, fachowa wiedza. Czy moglabys zdradzic, co porabiasz na codzien? Czym sie zajmujesz? Skonczylas taki wydzial....i masz taaaaaka ogromna wiedze. Widac, ze to Twoja pasja.
Czytam tez Twoje odpowiedzi na forum gazety.pl. Od razu widac, ze to Ty odpowiadasz a nie jakas inna Basia.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-18, 22:21   #19
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: to jeszcze ja o biotynie

Mam biotyne sama.. tzn nie jakis preparat multiwitaminowy z biotyna ale sama witamine H... i jak pisalam wczesniej 600mcg, czy to za duzo? Czy nadmiar biotyny moze szkodzic?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-04-18, 22:33   #20
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :)

Dziękuję ci bardzo za miłe słowa) To rzeczywiście moja pasja, szkoda tylko, że jak narazie jedynym moim osiągnięciem zawodowym jeśli to tak można nazwać są porady na forum i te artykuły, które niestety zarobku nie dają) Póki co bywam tu tak często i mam na to czas, gdyż jestem bezrobotna, jakoś rok od skończenia studiów nie udało mi się jeszcze znaleźć pracy. Tak więc tylko rozwijam swą wiedzę
Tak się rozpisałam o sobie, ale już wracam do twoich witaminek.
Wydaje mi się , że jednak 600 mcg to za dużo, dzienna dawka wynosi właśnei 300 mcg, zwiększone dawki powinny przyjmowąć raczej osoby, które mają niedobów tej witaminy, a to już może tylko ocenić lekarz na podstawie badań. Ja sama brałam i biore nadal biotynę 300 mcg i naprawdę widzę rezultaty w postaci mocniejszych włosów i paznokci. Ja bym ci radziła w ramach samodzielnej kuracji nie przekraczać dawki 300. Te multiwitaminy które ci poleciłam, zawierają komplet witamin i minerałów, w tym również biotynę, ale tylko 17 % dziennego zapotrzebowania, więc myślę, że nawet jeśli połączysz je z samodzielną biotyną to nie będzie źle, bo tylko 350 mcg a nie 600 mcg.Uprzedzam cię jeszcze, że ten preparat multiwitaminowy występuje w conajmniej trzech wersjach z żelazem, bez żelaza oraz wersja z luteiną, która jest substancją pochodzenia roślinnego mającą dobry wpływ na oczy nie słyszałam o jakiś ubocznych skutkach jej przyjmowania, więc możesz profilaktycznie wybrać preparat z luteiną.
Niekoniecznie musisz akurat kupować ten preparat , dobre ma tez firma Sundown.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 09:42   #21
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :)

Ja już biorę cynk i skrzyp polny na poprawę kondycji włosów. Czy mogę dołączyć do tego również biotynę?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 10:00   #22
Krenciolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 29
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :) Basiu!!!

Chcialabym dawac biotyne swoim psom, czy nie ma ryzyka, ze , jak slyszalam, obciaza watrobe? Ile mozna dawac takiemu 26 kg. psiakowi? I czy mozna mu podawac jako dodatek do zbilansowanej karmy? Pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
Krenciolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 10:02   #23
Docia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 1
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :)

Polecam Merz Special, VITAPIL, Skrzyp polny oraz Bio-Selen z cynkiem. Trzeba brac regularnie przynajmniej przez miesiac.
Docia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 19:56   #24
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :) Basiu!!!

No wiesz Krenciołku na psach to ja się nie znam)) Jeszcze może jakbym lekarzem była to bym ci mogła pomóc. wydaje mi się, że zbilansowana karma zawiera pełny zestaw witamin i minerałów w dostosowanych dla psa dawkach, więc istnieje możliwość przedawkowania, gdy będziesz im jeszcze dodatkowo podawać biotynę, ale dokłądnych informacji to tylko weterynarz może ci udzielić.
a jakie masz pieski?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-19, 19:58   #25
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :)

Wydaje mi się, że tabletki ze skrzypu polnego już zawierają biotynę w swym składzie, podobnie jest z drożdżami piwnymi, one też już biotynę zawierają, więc nie trzeba jego łączyć z biotyną, tylko wybrać jedną opcję.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-04-29, 11:01   #26
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: jakie witaminy moga poprawic kondycje wlosow? Do Basi i Uli :)

Witam, ja od ponad trzech miesięcy biorę skrzyp polny z witaminami, który zawiera między innymi właśnie biotynę i drożdże. Właściwie pierwsze efekty zobaczyłam u siebie po 2 miesiącach. Włosy są mocniejsze, bardziej lśniące i miękkie. Po prostu są w lepszej kondycji. No oczywiście odpowiednia, systematyczna pięlęgnacja (szampon, odżywka) też robi swoje. Pozdrawiam serdecznie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-31, 12:17   #27
Oliwka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 5
Wypadające włosy

Mam kłopot z włosami, wypadają. Moje pytanie czy H-Panteton jest sprawdzonym i dobrym srodkiem, tak słyszałam.
Próbowałam juz wszystkiego, poza ampułkami ale są dla mnie za drogie.
Oliwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-31, 23:12   #28
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Wypadające włosy

Poczytaj sobie poprzednie posty na temat wypadających włosów. Polecałam tam Piloxidil, albo Loxon. To tańsza wersja ampułek Vichy (Piloxidil kosztuje ok. 20 zł/60 ml). Uważam, że bardzo, bardzo skuteczna, sama wypróbowałam. Pozdrawiam.
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-01, 00:49   #29
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Wypadające włosy

Spróbuj zrobić tak:
Kup w aptece po 1 buteleczce wyciągów
z azulanu, brzozy i łopianu. Wlej jednakowe ilości do 1 butelki, wymieszaj i skrapiaj tym płynem skórę głowy raz dziennie, robiac masaż opuszkami palców. Kuracja trwa 14 dni, potem 7 dni przerwy. Można ją stosować jak długo chcesz. Można do niej wracać, kiedy zajdzie potrzeba. Sposób jest rewelacyjny! Pobudza cebulki i włosy odrastają. Zresztą sama zobaczysz [img]icons/icon7.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-01, 10:07   #30
Iker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 87
Re: Wypadające włosy

Czy ten sposób jest polecany do wszystkich włosów nawet jasnych?I jeszcze jedno jakie tabletki są najlepsze na wzmocnienie włpsów, bo w aptekach jest ich pełno?
Iker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-24 17:51:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.