Amouage- Reformulacja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 07:02   #1
agat1969
Rozeznanie
 
Avatar agat1969
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 879

Amouage- Reformulacja?


Mam pytanie nt. męskich Amouage, czy może ktoś wie?

Czy któryś przeszedł reformulację?

Edytowane przez agat1969
Czas edycji: 2014-08-21 o 11:11
agat1969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 08:25   #2
pasikonik89
Raczkowanie
 
Avatar pasikonik89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kalisz/Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Z tego co wiem to nie, natomiast od jakiegoś czasu zmieniają korki na magnetyczne także do "starych" wersji np. Epic, Memoir, Reflection itd. Mogę się wypowiedzieć co do Interlude mam z 3 źródeł - sampelek z Belgii , odlewka z wizażu i flakon kupiony na Ebayu, a dodatkowo testowałem w Quality w Poznaniu, nie różniły się nic a nic.
Na początku przyszłego tygodnia dostanę nową flaszkę Jubilata z truskawy, to będę miał znowu kilka wersji do porównania i mogę napisać czy jest wyczuwalna jakaś różnica.
pasikonik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 08:34   #3
agat1969
Rozeznanie
 
Avatar agat1969
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 879
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez pasikonik89 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to nie, natomiast od jakiegoś czasu zmieniają korki na magnetyczne także do "starych" wersji np. Epic, Memoir, Reflection itd. Mogę się wypowiedzieć co do Interlude mam z 3 źródeł - sampelek z Belgii , odlewka z wizażu i flakon kupiony na Ebayu, a dodatkowo testowałem w Quality w Poznaniu, nie różniły się nic a nic.
Na początku przyszłego tygodnia dostanę nową flaszkę Jubilata z truskawy, to będę miał znowu kilka wersji do porównania i mogę napisać czy jest wyczuwalna jakaś różnica.
Super, dziekuję
agat1969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 08:47   #4
pasikonik89
Raczkowanie
 
Avatar pasikonik89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kalisz/Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Przy okazji wrzucam zdjęcie Epica ze starym i Jubi z nowym korkiem - jakoś wolałem biały i po cichu liczę, że taki dostanę .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Amouage_old-new_bottles.jpg (56,0 KB, 50 załadowań)
pasikonik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 09:23   #5
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Amouage- Reformulacja?

ja słyszałam że damskie Amouage pachną jak krem Nivea. Prawda to? Wąchał ktoś?
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 10:23   #6
liliza
El Cumpleaños Secreto
 
Avatar liliza
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Into the Darkness
Wiadomości: 4 521
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez pasikonik89 Pokaż wiadomość
Przy okazji wrzucam zdjęcie Epica ze starym i Jubi z nowym korkiem - jakoś wolałem biały i po cichu liczę, że taki dostanę .
Chyba taki dostaniesz, bo mój Jubilat z tru też ma biały(ecru) korek

---------- Dopisano o 11:23 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Sasha100 Pokaż wiadomość
ja słyszałam że damskie Amouage pachną jak krem Nivea. Prawda to? Wąchał ktoś?
Czy znasz choć jedną nazwę damskich perfum Amouage, czy tak zwyczajnie nabijasz sobie posty?
Na forum jest sporo recenzji i informacji na temat odbioru różnych damskich wersji. Wystarczy sie tylko pochylić nad tematem...
liliza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 12:21   #7
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez liliza Pokaż wiadomość
Czy znasz choć jedną nazwę damskich perfum Amouage, czy tak zwyczajnie nabijasz sobie posty?
Na forum jest sporo recenzji i informacji na temat odbioru różnych damskich wersji. Wystarczy sie tylko pochylić nad tematem...
Nabija, jak i w innych wątkach.
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 14:26   #8
ania105
Zadomowienie
 
Avatar ania105
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 782
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Sama jestem ciekawa czy nie grzebali bo sporo ludzi na zagranicznych portalach o to pyta...mam tu link z Fragrantica na dole pokazane sa dwa zdjecia z nowa i stara opakowka Amouage sklad jakby inaczej opisany,ale czy faktycznie inny i czy grzebali?
http://www.fragrantica.com/board/viewtopic.php?id=95846
ania105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 10:34   #9
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Amouage- Reformulacja?

tak się składa że niestety nie miałam okazji powąchac jednych z najdroższych perfum świata Amouage Gold Women. Po to chyba jest forum, że zadawać pytania, a nie tylko udzielać rad. Na tym chyba polega dyskusja na forach.

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Nabija, jak i w innych wątkach.
ja nabijam posty? Przez 6 lat sama nabiłaś ich ponad 11.500. To jest dopiero wynik.
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 13:36   #10
daniels
Zadomowienie
 
Avatar daniels
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 011
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Każda zmiana wyglądu perfum to reformulacja zapachu.
daniels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 13:34   #11
PoprostuFacet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 98
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez agat1969 Pokaż wiadomość
Mam pytanie nt. męskich Amouage, czy może ktoś wie?

Czy któryś przeszedł reformulację?
Większość przeszła, poza najnowszymi zapachami.

Pasikonik, pewny jesteś ze wachales Interlude, z różnych lat ?
PoprostuFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 21:40   #12
pasikonik89
Raczkowanie
 
Avatar pasikonik89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kalisz/Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez PoprostuFacet Pokaż wiadomość
Większość przeszła, poza najnowszymi zapachami.

Pasikonik, pewny jesteś ze wachales Interlude, z różnych lat ?
Jeśli można poznać źródło takich informacji, to bardzo proszę, bo pewnie więcej chętnych osób chciałoby wiedzieć coś w temacie.

Ja, nie mam zamiaru się na ten temat sprzeczać czy była reforma czy też nie. Po prostu bazując na tym co mam stwierdzam, że różnicy nie ma, ale nie miałem okazji wąchać żadnego amłaża z nowymi, magnetycznymi korkami.

Widziałem po jednym temacie na basenotes i fragrantice, ale nie za dużo tam opinii, więc trudno na tym bazować, w komentarzach.

Co do Interlude, to nie jestem Ci sprawdzić batchy, bo na próbce i odlewce nie mam oznaczeń, mogę jedynie określić w jakim czasie je nabyłem - próbka z początku 2013, odlewka z jesieni 2013, a flaszka kupiona w marcu 2014.

Mam też Jubilata z 3 źródeł, też próbka/odlewka/flakon i w 2 z nich znam kod(różniący się), a sam zapach identyczny.

Specjalnie zrobiłem dzisiaj popołudniu test z koleżanką i dałem jej w ciemno do powąchania każdą wersję, nie mówiąc wcześniej co chcę sprawdzić. Stwierdziła, że to te same zapachy

Swego czasu o Nasomatto było sporo plotek właśnie mówiących o reformulacji, a nie były prawdą. Nie zdziwi mnie natomiast jeśli kiedyś na skutek durnych regulacji unijnych Amouage zmieni skład.

To by było na tyle ode mnie
pasikonik89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 09:27   #13
PoprostuFacet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 98
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Opieram się tylko i wyłącznie na własnych testach.

Sprawdzałem: Gold, Epic, Memoir, Interlude, Jubilation i Reflection. W kazdym było grzebane. Pierwsze co się rzuca, to utrata parametrów. Ten aspekt dotyczy wszystkich wymienionych. Cześć w pewnym stopniu została delikatnie zmieniona kompozycyjnie. Pewne składniki zostały zastąpione ingrediencjami gorszej jakości.

Edytowane przez PoprostuFacet
Czas edycji: 2014-10-13 o 09:29
PoprostuFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 16:59   #14
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez PoprostuFacet Pokaż wiadomość
Opieram się tylko i wyłącznie na własnych testach.

Sprawdzałem: Gold, Epic, Memoir, Interlude, Jubilation i Reflection. W kazdym było grzebane. Pierwsze co się rzuca, to utrata parametrów. Ten aspekt dotyczy wszystkich wymienionych. Cześć w pewnym stopniu została delikatnie zmieniona kompozycyjnie. Pewne składniki zostały zastąpione ingrediencjami gorszej jakości.
A któreż to parametry uległy zmianie ? bo np Interlude kupione w zeszłym roku trzyma sie swobodnie 48 godzin . A że u nas pojawiło sie bodaj dwa lata temu , to nie wiem kiedy zdążyli przegrzebać
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:25   #15
PoprostuFacet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 98
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Bardzo dokładnie opisałaś zagadnienie. Bo wersja z zeszłego roku trzyma 48 godzin, a zapach ma dwa lata, to nie było reformulacji.
To ja podziękuję za taką dyskusje

Edytowane przez PoprostuFacet
Czas edycji: 2014-10-13 o 19:29
PoprostuFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:41   #16
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez PoprostuFacet Pokaż wiadomość
Bardzo dokładnie opisałaś zagadnienie. Bo wersja z zeszłego roku trzyma 48 godzin, a zapach ma dwa lata, to nie było reformulacji.
To ja podziękuję za taką dyskusje
zamiast się obruszać, mógłbyś wyjaśnić - czy reformulacja była np w tym roku? reformułowanie dwuletniego zapachu nie jest normą, nie dziw się takiej rekcji - lepiej wytłumacz, kiedy faktycznie miała miejsce.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 22:59   #17
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12 076
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
zamiast się obruszać, mógłbyś wyjaśnić - czy reformulacja była np w tym roku? reformułowanie dwuletniego zapachu nie jest normą, nie dziw się takiej rekcji - lepiej wytłumacz, kiedy faktycznie miała miejsce.
Teoria jest taka, że flaszki z magnetycznymi korkami są już po reformie. Zaczęły się pojawiać jakoś w wakacje. Ja mam tylko porównanie jeśli chodzi o Lyrica i nie czuję żadnej różnicy między nową wersją a starą

Nie wiem jak z Opusami, czy im też zmieniali flakony
3eef048cd73ce499df76a24f71dd01843bb9a910_606650721e0c8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 13:25   #18
felangel
Zadomowienie
 
Avatar felangel
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 917
GG do felangel
Dot.: Amouage- Reformulacja?

[1=3eef048cd73ce499df76a24 f71dd01843bb9a910_6066507 21e0c8;48515420]Teoria jest taka, że flaszki z magnetycznymi korkami są już po reformie. Zaczęły się pojawiać jakoś w wakacje. Ja mam tylko porównanie jeśli chodzi o Lyrica i nie czuję żadnej różnicy między nową wersją a starą

Nie wiem jak z Opusami, czy im też zmieniali flakony[/QUOTE]
Ja mam dla odmiany starego i "nowego" Memoir.. i ..też nie czuję różnicy..
Mam jeszcze starego Epica.. i jak dorwę nowego to dam znać..
felangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 20:52   #19
dreamer4
Zadomowienie
 
Avatar dreamer4
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Gdynia Śródmieście
Wiadomości: 1 570
GG do dreamer4
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Mój nowy flakon Jubilation jest już z korkiem magnetycznym, bardziej praktycznym, ale na tym się kończą zachwyty, bo to co zrobiła zapachowi reformulacja woła o pomstę do nieba!!
Poreformulacyjny zapach ma dosłownie 1/10 mocy i po 2 godzinach staje się bardzo słabo wyczuwalny.
Pomyślałem, że może to moje indywidualne odczucie, ale po 2 psikach za uszami, 2 na nadgarstki i jednym na klatę po ok 3-4 godzinach osoby które się pytałem czy coś czują, potwierdzały wąchając praktycznie nadgarstek, te które znały poprzednią wersję powiedziały, że musiałem kupić podróbkę bo praktycznie nic nie czuć, zakup był w znanej i polecanej perfumerii internetowej, czyli raczej podróba odpada. Jestem strasznie zawiedziony i smutny i nie chodzi tu tylko o kasę, ale naprawdę uwielbiałem te perfumy, teraz to tylko ich cień, odległe echo.
__________________


Edytowane przez dreamer4
Czas edycji: 2015-05-19 o 20:56
dreamer4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 06:03   #20
PoprostuFacet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 98
Dot.: Amouage- Reformulacja?

Cytat:
Napisane przez dreamer4 Pokaż wiadomość
Mój nowy flakon Jubilation jest już z korkiem magnetycznym, bardziej praktycznym, ale na tym się kończą zachwyty, bo to co zrobiła zapachowi reformulacja woła o pomstę do nieba!!
Poreformulacyjny zapach ma dosłownie 1/10 mocy i po 2 godzinach staje się bardzo słabo wyczuwalny.
Pomyślałem, że może to moje indywidualne odczucie, ale po 2 psikach za uszami, 2 na nadgarstki i jednym na klatę po ok 3-4 godzinach osoby które się pytałem czy coś czują, potwierdzały wąchając praktycznie nadgarstek, te które znały poprzednią wersję powiedziały, że musiałem kupić podróbkę bo praktycznie nic nie czuć, zakup był w znanej i polecanej perfumerii internetowej, czyli raczej podróba odpada. Jestem strasznie zawiedziony i smutny i nie chodzi tu tylko o kasę, ale naprawdę uwielbiałem te perfumy, teraz to tylko ich cień, odległe echo.
Muszę Cię zmartwić, to nie jedyny spaprany zapach Amouage. W Jubilacie zmieniły się "tylko" parametry, a w innych również kompozycja.

Edytowane przez PoprostuFacet
Czas edycji: 2015-07-19 o 06:28
PoprostuFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 07:03:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.