Mieszkanie z ...licytacji komorniczej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 08:15   #1
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741

Mieszkanie z ...licytacji komorniczej


Znacie kogoś kto takie nabył ?
Były problemy?
Czytając tu i ówdzie różne artykuły w necie czytałam o problemach zakupu mieszkania z lokatorami.Ale czy tak naprawdę jest?
Ja ostatnio chodzę wściekła,no nie ma dnia żebym o tym nie myślała,przeszło mi koła nosa super mieszkanie w baaardzo atrakcyjnej cenie.Dowiedziałam się dwa dni przed licytacją, a ja miałam wyjazd.Tak naprawde to żałuję ze nie odwołałam wyjazdu.No ale czasu nie cofnę.
Wracając do tego mieszkania.To mieszkanie było na bardzo zielonym osiedlu (moi rodzice tam mieszkają) i dokładnie takie jakie chciałam( 2 pok. z balkonem ,na nie za wysokim pietrze i niezdewastowane)a i tę kobitę znam.I ona w nim nie mieszka!Ma faceta i mieszka u niego.
Wspominałam kiedyś że myślę o zakupie mieszkania z myslą pod wynajem.I prawda jest taka że jak się zorientowałam że bywają takie okazje jak ta powyżej to juz nie za bardzo chce mi się oglądać 'zwykłe' ogłoszenia.Wszystko wydaje mi się drogo ;d Tamte mogłabym kupić bez kredytu!
No wygadałam się ;d
Tak mi się wydaje że w większych miastach ludzie sa odwazniejsi i może nawet bardziej zorientowani ,i takie licytacje cieszą się wielką popularnością niż w mniejszych miejscowościach
Ciekawa jestem czy znacie kogoś kto ma mieszkanie kupione w ten sposób? Ja nie znam.Mam tylko koleżankę która ma kolegę który kupił tak mieszkanie,i jest zadowolony
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 13:07   #2
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Witaj Łajko.

Ja od okolo 2 lat regularnie sledze ogloszenia, ogladam mieszkania, chodze na licytacje, ale powiem Ci ze jeszcze nie znalazlam ani jednej perelki dla siebie, choc wymagania mam stosunkowo male: niewielki lokal, do remontu, w dobrej cenie. Owszem, interesujace na papierze oferty sie zdarzaja, jednak w koncu i tak ida po praktycznie rynkowej cenie (po doliczeniu kosztow remontu lub czasem nawet i nie), wiec stwierdzam, ze to ciezka droga zakupu mieszkania. No ale u mnie w duzym miescie najgorsze nawet klitki ida jak swieze buleczki, moze u Ciebie jest troche lepiej albo mialas duzo szczescia, ze od razu trafilas na taka dobra oferte. W kazdym razie radze uzbroic sie w cierpliwosc jesli zdecydujesz sie na poszukiwania w ten sposob lokalu dla siebie.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 13:32   #3
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Zdaje się, że moja szwagierka ma takie mieszkanie. Aczkolwiek chyba to było tak, że z aukcji komorniczej wykupiła je spółdzielnia, a ona od nich odkupiła. Z tego co wiem, wszystko z mieszkaniem jest ok.
Powodzenia życzę.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 14:49   #4
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

moja koleżanka chciała wraz z mężem kupić tak mieszkanie w kamienicy, wpłacili wadium, a przed licytacją do jej faceta podeszło 2 reprezentujących innego klienta panów charakteryzujących się systemem ABS tj absolutnym brakiem szyji którzy poinformowali go o tym, że jeżeli będzie licytował dostanie po mordzie a jeśli nie to po licytacji dostanie tysiaka i tak znajomi na tej licytacji zarobili pomimo, iż nawet nie próbowali już kupić mieszkania. Z tego co wiem mieszkanie na licytację przyszło mało osób i tamten gość kupił je za cenę wywoławczą

podsumowując - jeśli lokal jest w dobrym miejscu, stanie i cenie na licytacji można spodziewać się nie tylko zdrowej konkurencji.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:28   #5
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Znacie kogoś kto takie nabył ?
Były problemy?
Tak, znajomi, kilka lat temu. Niestety właściciel-oszołom w ramach zemsty przy wyprowadzce m.in pozabierał bezprawnie nawet kontakty czy listwy przypodłogowe.

Edytowane przez whoaboa
Czas edycji: 2014-08-21 o 22:30
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:45   #6
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez Wisienki
moja koleżanka chciała wraz z mężem kupić tak mieszkanie w kamienicy, wpłacili wadium, a przed licytacją do jej faceta podeszło 2 reprezentujących innego klienta panów charakteryzujących się systemem ABS tj absolutnym brakiem szyji którzy poinformowali go o tym, że jeżeli będzie licytował dostanie po mordzie a jeśli nie to po licytacji dostanie tysiaka i tak znajomi na tej licytacji zarobili pomimo, iż nawet nie próbowali już kupić mieszkania.
o kurde.aż tak

Cytat:
Napisane przez whoaboa
Tak, znajomi, kilka lat temu. Niestety właściciel-oszołom w ramach zemsty przy wyprowadzce m.in pozabierał bezprawnie nawet kontakty czy listwy przypodłogowe.
no właśnie.
teraz jak oglądałam i widziałam np na zdj.w pokoju dziecięce łózeczko to nawet za 1/5 ceny bym tego mieszkania nie chciała.juz widzę oczami wyobraźni jak cała rodzina z małym dziecikiem tam mieszka parę lat,a lokalu zastepczego nie ma.i co ?
wiem że mieszkania niezamieszkane też bywają.ale chyba rzadko
no ja zawaliłam z tym mieszkaniem na maksa i pluję sobie w brodę!
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 23:45   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
no właśnie.
teraz jak oglądałam i widziałam np na zdj.w pokoju dziecięce łózeczko to nawet za 1/5 ceny bym tego mieszkania nie chciała.juz widzę oczami wyobraźni jak cała rodzina z małym dziecikiem tam mieszka parę lat,a lokalu zastepczego nie ma.i co ?
wiem że mieszkania niezamieszkane też bywają.ale chyba rzadko
no ja zawaliłam z tym mieszkaniem na maksa i pluję sobie w brodę!
Znam przypadek osoby, która w spadku otrzymała mieszkanie po rodzicach, spłaciła rodzeństwo, tyle, że nieostrożnie pozwoliła dalej mieszkać córce kogoś z rodzeństwa. A że córka okazała się nagle bardzo "rozwojową" samotną mamusią z pomieszkującym tatusiem rodzącą jedno dziecko po drugim, to mimo batalii sądowej mieszkania nie udało się odzyskać. Panna co prawda po wyroku musiała płacić czynsz nowemu właścicielowi itd., ale należało jej zapewnić lokal socjalny. Efekt był taki, że właściciel odpuścił i sprzedał mieszkanie komornikowi za część wartości, byleby odzyskać trochę kasy, a wyprostowaniem sytuacji lokalu i lokatorów zajął się już komornik.
Sytuacja dla mnie kuriozalna i absurdalna do granic możliwości, ale tak niestety bywa
Mam nadzieję, że mieszkania do licytacji mają już wyprostowaną sytuację i wyeksmitowanych lokatorów?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 09:11   #8
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
no ja zawaliłam z tym mieszkaniem na maksa i pluję sobie w brodę!
Nie wiem czy Cie to pocieszy, ale nawet gdybys nie wyjechala wtedy i wziela udzial w licytacji to wcale nie znaczy, ze to mieszkanie bys kupila albo ze byloby to w tej samej atrakcyjnej cenie. Takie mieszkania sie oplacaja kiedy jest jedna osoba zainteresowana i placi sie cene wywolawcza. Przy wiekszej liczbie licytujacych zdarzaja sie przepychanki, bo kazdy chce wygrac (co tam ten tysiac czy dwa wiecej niz poprzednik) i tak sie nakrecaja wzajemnie, ze w koncu nabywca wcale nie musi zrobic interesu swojego zycia. Serio, bylam swiadkiem.

Poza tym o tyle dobrze, ze to mialoby byc mieszkanie na wynajem, nie dla Ciebie do mieszkania, wiec czas Cie nie goni. Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem, na spokojnie rozgladaj sie za ofertami i moze nawet cos lepszego jeszcze uda Ci sie trafic. Powodzenia.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 09:26   #9
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez Rugla Pokaż wiadomość
Nie wiem czy Cie to pocieszy, ale nawet gdybys nie wyjechala wtedy i wziela udzial w licytacji to wcale nie znaczy, ze to mieszkanie bys kupila albo ze byloby to w tej samej atrakcyjnej cenie. Takie mieszkania sie oplacaja kiedy jest jedna osoba zainteresowana i placi sie cene wywolawcza. Przy wiekszej liczbie licytujacych zdarzaja sie przepychanki, bo kazdy chce wygrac (co tam ten tysiac czy dwa wiecej niz poprzednik) i tak sie nakrecaja wzajemnie, ze w koncu nabywca wcale nie musi zrobic interesu swojego zycia. Serio, bylam swiadkiem.
.
Może tak było.Ale chyba nie.Dlaczego tak myślę?
Bo to była już 2 licytacja czyli od 2/3 wartości mieszkania
Jakbym wiedziała to brałabym udział w 1-szej.Bo nawet cena 3/4 była atrakcyjna.Tak jak wspominałam to jest raczej nie za duża mieścina ,i dlatego myślę że ludzie nie są zorientowani że takie coś jak licytacje mieszkań istnieją
Ale mieszkanie się jednak sprzedało.
Na tym samym osiedlu(osiedle dumnie brzmi ,to są 3 bloki) gorsze mieszkanie,w sensie nawet mniejsze i mniej ustawne sprzedało się w miare szybko za 'normalne' pieniądze
Ech.interes życia mi uciekł i byłoby zero problemu z lokatorką to wiem na 100% i zrzędzę w koło o tym samym ;d
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 12:09   #10
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Takie mieszkania chyba są zadłużone, prawda? Co staje się z tym zadłużeniem, kiedy ktoś kupuje takie mieszkanie?
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 12:57   #11
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Może tak było.Ale chyba nie.Dlaczego tak myślę?
Bo to była już 2 licytacja czyli od 2/3 wartości mieszkania
Jakbym wiedziała to brałabym udział w 1-szej.Bo nawet cena 3/4 była atrakcyjna.
Jesli o pierwszej nie wiedzialas to tutaj za duzo nie mozesz sobie zarzucac. A na tej drugiej jeszcze musialabys przelicytowac osobe, ktora to mieszkanie ostatecznie kupila i tez nie wiadomo do jakiej kwoty ona byla gotowa licytowac, byc moze do calkiej sporej, wtedy wcale takie oplacalne to dla Ciebie by nie bylo. Glowa do gory, przynajmniej teraz juz wiesz, ze mozna w Twoim miescie trafic na dobre okazje i mozesz sobie spokojnie szukac takiej wlasnie dla siebie.

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Takie mieszkania chyba są zadłużone, prawda? Co staje się z tym zadłużeniem, kiedy ktoś kupuje takie mieszkanie?
Wlasnie po to sie mieszkanie licytuje zeby dluznik mogl swoje dlugi splacic z pieniedzy uzyskanych ze sprzedazy.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 09:36   #12
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

A gdzie są informacje o takich licytacjach?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 10:49   #13
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
A gdzie są informacje o takich licytacjach?
w sądzie rejonowym, albo tu http://www.licytacje.komornik.pl/
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 14:00   #14
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Dziekuje
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 21:46   #15
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Dziekuje
nie ma sprawy
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 19:05   #16
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Mieszaknie z ...licytacji komorniczej

Też jakiś czas temu przeglądałam oferty licytacji komorniczych. Niektóre mają całkiem niezłe ceny wywoławcze, niestety boję się, że zlicytowane mieszkanie może mieć lokatora, którego ciężko będzie eksmitować...
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 21:27   #17
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

O tym, czy mieszkanie jest przez kogoś zamieszkałe powinien informować komornik. Moim zdaniem takie mieszkania powinny mieć już wyeksmitowanych lokatorów, ale jak jest w praktyce, tego nie wiem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 08:40   #18
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

TUTAJ jest dobrze wyjasnione postepowanie w przypadku kupna mieszkania z lokatorami.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 11:17   #19
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

uwaga znów się przyszłam żalić (po tym z licytacji jeszcze leje łzy)
no szit nie jest mi dane kupić tego mieszkania
w zeszłym tygodniu startowałam w przetargu ze spółdzielni
mieszkanie 2 pok totalnie do remontu ale cena atrakcyjna
lista mieszkań było dość spora (ok 15) na niektóre nie było wcale chętnych ,a na pozostałe tylko po jednej osobie (czyli kupili w cenie wywoławaczej) i tylko na 'moje' wierzcie czy nie na 6 minut przed ropoczeciem wbiegli drudzy chetni!a ja juz się witałam z gąską .no ludzie kto przychodzi na taką sprawę w ostatniej minucie
miałam swój limit i zostałam przebita
tylko jestem stratna w plecy o wpisowe -100 zł
no pech pech pech

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2014-09-25 o 11:19
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 13:32   #20
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
uwaga znów się przyszłam żalić (po tym z licytacji jeszcze leje łzy)
no szit nie jest mi dane kupić tego mieszkania
w zeszłym tygodniu startowałam w przetargu ze spółdzielni
mieszkanie 2 pok totalnie do remontu ale cena atrakcyjna
lista mieszkań było dość spora (ok 15) na niektóre nie było wcale chętnych ,a na pozostałe tylko po jednej osobie (czyli kupili w cenie wywoławaczej) i tylko na 'moje' wierzcie czy nie na 6 minut przed ropoczeciem wbiegli drudzy chetni!a ja juz się witałam z gąską .no ludzie kto przychodzi na taką sprawę w ostatniej minucie
miałam swój limit i zostałam przebita
tylko jestem stratna w plecy o wpisowe -100 zł
no pech pech pech
Uprzedzalam, ze nie bedzie latwo. Takie niestety sa realia, wiele osob by chcialo zlapac dobra okazje. Glowa do gory, to dopiero pierwsze Twoje doswiadczenie tego typu. Musisz sie uzbroic w cierpliwosc i szukac dalej albo odpuscic sobie taka droge kupna, ale wtedy przygotowac sie na duzo wiekszy wydatek. Z mojej strony moge tylko powiedziec, ze dobrze iz ustalilas sobie limit i sie go trzymalas. A jak nie chcesz za kazdym razem tracic pieniedzy to moze skup sie tylko na licytacjach komorniczych?
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 20:12   #21
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

No uprzedzałaś
Ja idąc na ten przetarg byłam zdecydowana że przy więcej niż jednym (oprócz mnie)licytującym w ogóle nie będę podchodzić.Zgryza miałam właśnie co zrobić ...gdy byłby jeden No ale zdecydowaliśmy w sumie że podeszłabym nawet jakby był jeden.I tak blisko i tak blisko oni wskoczyli rzutem na taśme. Ale im chyba bardziej zależało.Myślę że oni kupili z myslą do zamieszkania dla siebie.Taka młoda parka
Na licytacje owszem wchodze.Ale jest jeden wielki nul
Kurcze, i chyba bałabym się kupić z lokatorem.Włożyć wszystkie oszczedności a potem się bujać po sądach.
W sekretariacie komornika udzielili mi info ze po wygranej licytacji nawet kluczy do mieszkanie bym nie dostała.Tylko dalej mieliby je dawni lokatorzy :conf used:
No ciekawe
Także z licytacji i owszem,ale niezamieszkane
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 20:51   #22
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Musisz byc cierpliwa, gdzies tam czeka na Ciebie mieszkanie.

Pol biedy jeszcze jak kupil ktos kto faktycznie tam zamieszka, zwlaszcza mlodzi ludzie, ktorzy mieszkanie docenia. Mnie szlag trafia, bo na licytacjach widze ciagle te same twarze. 95% lokali mnie interesujacych idzie w rece zawodowcow, ktorzy je powierzchownie odswiezaja by od razu sprzedac dalej. I na wstepie juz wiem, ze z nimi przegram, bo ja odnawiajac dla siebie musialabym wpakowac w porzadny remont trzy razy wiecej. Oni tymczasem grzyba zamaluja, instalacje podreperuja, okna umyja i pozniej widze lokum wystawione za cene rynkowa, niech kolejny wlasciciel rozwiazuje problemy. A ja nie chcac przeplacac docelowo ponad cene rynkowa musze zakonczyc licytacje kilkadziesiat tysiecy nizej. To dopiero wkurza, zwlaszcza mysl ze ja bym w to mieszkanie wlozyla serce, a oni tak beznamietnie do tego podchodza, normalnie produkcja seryjna.

Ja tez szukam bez lokatorow, aczkolwiek w momencie desperacji czasem przechodzi mi przez mysl by zaryzykowac takie z kims w pakiecie i jakos "kreatywnie" to szybko rozwiazac...
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 08:38   #23
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez Rugla

Mnie szlag trafia, bo na licytacjach widze ciagle te same twarze. 95% lokali mnie interesujacych idzie w rece zawodowcow, ktorzy je powierzchownie odswiezaja by od razu sprzedac dalej. I na wstepie juz wiem, ze z nimi przegram
o masakra to faktycznie nieciekawie
patrz jak sobie ludzie znajdują sposób na zarobek
w miecie którym mieszkam administrator spół. też to potwierdził że kupują tzw zawodowcy.cholera by człowieka wzięła
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 10:26   #24
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
w miecie którym mieszkam administrator spół. też to potwierdził że kupują tzw zawodowcy.cholera by człowieka wzięła
Dokladnie. Do tego oni sie juz nawet za mieszkania z lokatorami biora, zero skrupulow. Tak wiec z tego co mowisz to u Ciebie jeszcze sytuacja tak tragiczna nie jest.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 09:53   #25
diszma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Bardzo dobry pomysł, jeśli mamy gotówkę, chcemy zaoszczędzić, i mamy pieniądze na remont i to nie mały. Moja siostra kupiła takie mieszkanie i nie narzeka.
__________________
<ciach_reklama>
diszma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 08:14   #26
Cyganeczka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 64
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Odnośnie mieszkań z licytacji komorniczych powiem wam tak: faktycznie można nabyć nieruchomość czasami po atrakcyjnej cenie, ale również trzeba liczyć się z tym, że lokatorzy "nie muszą" wyprowadzić się z mieszkania i w większości przypadków niestety tak jest :/ wtedy co? Sprawę trzeba zakładać w Sądzie o eksmisję ( koszty eksmisji pokrywa oczywiście osoba, która nabyła w przetargu taką nieruchomość) baaa mało tego nie ma teraz w Kodeksie eksmisji na bruk - trzeba lokatorom znaleźć lokal zastępczy! Jeśli to się nie powiedzie jest takie coś jak wydanie nieruchomości ( postanowienie potrzebne z Sądu) wtedy idzie się ze ślusarzem (kolejne koszty) wymiana zamków itp. itd. Mieszkania z licytacji są zadłużone oczywiście po zakupie spłacane są w pierwszej kolejności długi dlatego ja np. wolałabym odkupić mieszkanie od Spółdzielni, gdzie w większości mieszkania są puste - po eksmisjach. Jest po prostu bezpieczniej.
Cyganeczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 17:29   #27
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez Cyganeczka88 Pokaż wiadomość
Odnośnie mieszkań z licytacji komorniczych powiem wam tak: faktycznie można nabyć nieruchomość czasami po atrakcyjnej cenie, ale również trzeba liczyć się z tym, że lokatorzy "nie muszą" wyprowadzić się z mieszkania i w większości przypadków niestety tak jest :/ wtedy co?
Zawsze mozna nieodplatnie udostepnic mieszkanie grupie studentow.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 19:35   #28
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Byłam w życiu na dwóch licytacjach - w Krakowie - dotyczyły działek, raz byłam oglądać mieszkanie (nie zdecydowałam się na udział w licytacji, ponieważ z tego co tłumaczył komornik wynikało, że lokatorzy są stamtąd nie do ruszenia przez 10 lat - cena mieszkania była ok. połowy wartości rynkowej). Generalnie jeśli coś jest atrakcyjne - czy to mieszkanie czy działka to jest bardzo dużo chętnych - i tak na jednej z licytacji mała działka z możliwością przekwalifikowania na budowlaną na obrzeżu Krakowa z ceny wywoławczej 25tys sprzedała się za 100tys
Mimo to warto się przejść, ponieważ czasem zdarzają się licytacje bez tłumów - ciężko przewidzieć przed licytacją jak ona przebiegnie i ilu będzie chętnych. I oczywiście jaki mają zasób gotówki. Zwykle jest określony termin zapłaty kwoty nieruchomości - wszystko zależy od komornika i typu licytacji. W przypadku uproszczonych licytacja może się odbyć nie w sądzie, tylko w biurze komornika i wtedy np. wpłaca się gotówkę za całość następnego dnia.
Pewnie to oczywiste, ale wadium wynosi zwykle 10% oszacowanej wartości - nie ceny wywołania i po wygraniu licytacji płaci się resztę (wadium wlicza się w zaoferowaną cenę).
To tyle z mojego doświadczenia Powodzenia w poszukiwaniu mieszkania
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 00:24   #29
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

chyba się zniechęciłam do licytacji na początku odstrszało mnie to że muszę praktycznie mieć już naprawdę sporą gotówkę na wstęp a potem jak pomyślałam o tych lokatorach...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-22, 09:29   #30
Rugla
Raczkowanie
 
Avatar Rugla
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 124
Dot.: Mieszkanie z ...licytacji komorniczej

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
chyba się zniechęciłam do licytacji na początku odstrszało mnie to że muszę praktycznie mieć już naprawdę sporą gotówkę na wstęp a potem jak pomyślałam o tych lokatorach...
Wiesz, jak sie chce zlapac dobra okazje to niestety cos za cos.
Rugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-14 18:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:44.