Trwały makijaż na połowinki:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-23, 13:09   #1
aneczka_16
Raczkowanie
 
Avatar aneczka_16
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 72
GG do aneczka_16

Trwały makijaż na połowinki:)


Witam Wizażanki
Niedługo mam w szkole połowinki (impreza w 2 klasie lo). Obowiązują stroje wieczorowe, ja idę w eleganckiej czarnej, lekko posrebrzanej sukience. Czasami mam problemy z twarzą, trochę wyprysków, cienie pod oczami, strefa T się błyszczy. W związku z tym ,że chciałabym ładnie wyglądać, mam prośbę: mianowicie poradżcie jaki podkład wytrzymałby całą noc bez większych poprawek i jednocześnie w miarę dobrze ukrył niedoskonałosci? A i najlepiej gdyby nie był zbyt drogi To samo dotyczy trwałych cieni do powiek, pudru, bibułek matujących.

Z góry wielkie dzięki
aneczka_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:22   #2
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Przekopałaś forum i KWC? Coś Cię zainteresowało czy nic? J a używam AA Oceanic do cery trądzikowej i jets dosyć fajny, ale poprawiać trzeba czasami... Co do cieni to oczywiście INGLOT, cena i efekt są rewelacyjne, bardzo długo się trzymają. A zamiast bibułek matujących ja uzywam zwykłych chusteczek higienicznych
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:46   #3
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Z tego co ja wiem istnieją jakies spraye, mgiełki utrwalające makijaż. Gdzieś cos takiego czytalam w jakimś wątku kiedys. Ale nie orientuje sie jakie firmy i jaka cena Moze ktos wie coś wiecej na ten temat?? Sama chetnie bym sie skusiła....
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:50   #4
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Ja o takich nie słyszałam... Słyszałam natomiast o bazie utrwalającej POD makijaż Z własnego doświadczenia wiem, że szminka na wargach trzyma się dłużej, jak pomalujemy je fluidem jub przypudrujemy, rzęsy- przypudrować, oczy chyba też.
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:54   #5
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Cytat:
Napisane przez Pyra1990
Z tego co ja wiem istnieją jakies spraye, mgiełki utrwalające makijaż. Gdzieś cos takiego czytalam w jakimś wątku kiedys. Ale nie orientuje sie jakie firmy i jaka cena Moze ktos wie coś wiecej na ten temat?? Sama chetnie bym sie skusiła....
ten spray utrwalający to chyba z Sephory
przydac sie moze tez baza pod makijaz np lumene, ja wytrzymalam z nia cale wesele brata,w miedzy czasie mozesz twarz przypudrowywac skrobią zziemniaczaną,poczytaj na forym o niej najlepiej
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 14:43   #6
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Wykonanie trwałego makijażu wcale nie jest takim prostym zadaniem i w perspektywie kupowania kosmetyków tylko na ten jeden wieczór, lepiej wydać te pieniądze na makijaż u profesjonalnej wizażystki. Niemniej jednak, jeśli chciałabyś go wykonać sama - kilka zasad:
1) żaden podkład 'samotnie' nie wytrzyma całej nocy zabawy. Należy pod niego położyć bazę. Najtańsza mi znana, a skuteczna, to saszetkowa 'Maseczka rozświetlająca' Dermika Extremale. Niech nie zmyli Cię jej nazwa - to klasyczna baza rozświetlająca. Dopiero na położoną bazę aplikuj podkład.
2) Podkład powinnaś utrwalić pudrem, czy to sypkim, czy prasowanym. Najlepszym do utrwalania jest fixator - kosmetyk, który maksymalnie wydłuża czas trwania makijażu, w zasadzie do czasu, aż nie zdecydujesz się go zmyć. Niestety fixatory nie dość, że przeważnie trudno dostępne, są też drogie. To wydatek rzędu 100 zł.
3) Dobre cienie w swojej ofercie ma np. IsaDora, ArtDeco. Ich trwałość przedłużysz kładąc wcześniej bazę pod cienie - takie ma Lumene, czy ArtDeco.
4) Niezłe bibułki matujące ma Dermika. Inne, świetne, Shiseido, ale ich cena jest bardzo wysoka.

W poszukiwaniu konkretnych nazw kosmetyków polecam lekturę KWC, a także spacer po drogeriach.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 14:44   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Niestety ten spray [Sephory] jest fatalnej jakości. Nieco naturalniej, a też skutecznie, można przedłużyć trwałość makijażu spryskując go wodą termalną (np. Eau Thermale LRP).

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 20:28   #8
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

noo.... najlepiej to zaierz ze sobą puder, tusz, kredkę czy co tam jeszcze zamierzas użyć i poprawiaj makijaż co jakieś 1,5 - 2 godziny. Tylko wtedy bedzie tak naprawdę świeży Ja nie wiem, jak u mnie się to dzieje, ale nawet jak nałożę puder pod tusz, porozczesuję rzęsy przed malowaniem i po nim, to i tak po jakimś czasie końcówki mi się "wycierają". Dlatego poprawki wydaja mi sie najlepszą metoda na dłuższe wyjścia I nie zapomnij o mleczku do demakijażu
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:29   #9
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Trwały makijaż na połowinki:)

Spray utrwalający makijaż możesz zakupić w Kryolanie- kosztuje on koło 50 zł i faktycznie działa;-)
Wygladem przypomina lakier do włosów (zapach ma nieciekawy-mocno chemiczny). Spryskujesz nim twarz trzymając atomizer koło 20 cm od twarzy. Tworzy on na twarzy warstewkę- początkowo lekko błyszcząca ale potem matowieje. Utrwala on makijaz i zmniejsza świecenie się twarzy;-)

pzdr
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.