potrzebna dobra rada. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-25, 18:40   #1
JULJJJA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4

potrzebna dobra rada.


Witam.
Potrzebuję porady w sprawie sypkiego podkładu mineralnego. Problem polega na tym, że nie wiem który wybrać, do mojego rodzaju cery. Czytałam dużo recenzji, ale wciąż nie wiem który odpowie na moje potrzeby.

Mam buzię która po kilku godzinach ma tendencję do świecenia się a także mam skłonności to trądziku. Jest on w większości już od pół roku wyleczony, ale wciąż wyskakują pojedyncze niespodzianki. Posiadam również przebarwienia, ale na szczęście są one nieco już wyblakłe.
Więc chciałabym podkład o dobrym kryciu i nie musieć w tym celu nakładać kilku warstw.

Zastanawiam się nad markami:
Lily Lolo
Elf
Bare minerals
Earthnicity minerals

Dodam, że byłby to mój pierwszy podkład w pełni mineralny i nie chciałabym tzw "wtopy" więc proszę w szczególności o dobrą radę osoby z tym samym rodzajem cery.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
JULJJJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 19:29   #2
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: potrzebna dobra rada.

Minerały ładnie wyrównują koloryt cery, ale z kryciem to już jest bardzo różnie. Jako wielbicielka podkładu Lily Lolo stanowczo go odradzam, jeśli masz potrzebę mocnego krycia. Z drugiej strony zawsze możesz wymieszać podkład z korektorem mineralnym lub pod podkład położyć sprawdzony korektor płynny - efekt powala ;p . Możesz tez poszukać podkładów przeznaczonych dla cer wymagających nieco większego krycia np Amilie z formułą coverage lub Everyday Minerals z formułą intensywnie kryjącą. Również dla uzyskania lepszego krycia polecam nakładanie minerałów na mokro

Edytowane przez Hiromi_Ise
Czas edycji: 2014-11-25 o 19:32
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:14   #3
JULJJJA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: potrzebna dobra rada.

Dziękuję bardzo. spojrzę na recenzję.
Jednak chciałabym się również dowiedzieć który z wymienionych przeze mnie podkładów stosowałyście i mają dobre krycie
JULJJJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 20:20   #4
Kimiko666
Zadomowienie
 
Avatar Kimiko666
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 534
Dot.: potrzebna dobra rada.

dore krycie mają minerały z meow i amilie , podobno też z annabelle minerals (ale mi kolorystycznie nie odpowiadają).
Pixie miało kiedyś też dobrze kryjącą formułe ale nie wiem jak to teraz z nimi wygląda.
__________________


Kimiko666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 01:58   #5
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: potrzebna dobra rada.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=787370
Ile takich samych tematów pojawi się jeszcze do końca miesiąca?
Zróbmy ranking, który miesiąc wygra? Może grudzień będzie lepszy?
Kurka wodna, nie wiem, jak Wy to tak łagodnie znosicie, mnie bardzo denerwują takie pytania. Może rozwiązaniem byłby podklejony wątek "Przeczytaj zanim napiszesz". Tylko co w nim zawrzeć? Jakiś wewnętrzny regulamin, odnośniki do wątku poświęconego każdej firmie i jakieś rady?
Jest niby ten: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=306835, ale nie do końca o to chodzi.
Na takie bezsensowne wątki jest trochę przyzwolenie, bo ktoś odpisuje, zaczyna się toczyć rozmowa. Jeśli na prawdę uważacie, że są potrzebne, pomocne i zasadne - to ok. Na moje jednak, za każdym razem padają te same pytania, jest bałagan i leń dostaje wszystko podane na tacy, choć i tak bez próbek się nie obejdzie.
Takie pytanie nawet by nie raziło, gdyby oddzielnie znalazło się w wątku każdej marki.
Może niech się modki wypowiedzą, co o tym sądzą. Podkreślam, że wypowiadam się wyłącznie w swoim imieniu.
Btw. chodzi mi po głowie stworzenie jakiegoś narzędzia porównawczego. Żeby można było np. przyznawać ocenę za krycie, za rozświetlenie, trwałość i po tych właściwościach wyszukiwać formuły. Np. ktory podkład wśród podkładów bez drobinek najwięcej osób wysoko oceniło pod kątem krycia? I wyskakuje podkład. Tylko to kupa roboty, a jakiś gotowych rzeczy online, ktore można by wykorzystać, chyba nie ma.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 14:59   #6
JULJJJA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: potrzebna dobra rada.

Wierz mi lub nie nie, spędziłam dobrych kilka godzin starając się porównać przeze mnie wymienione produkty ) opierałam się właśnie głównie na Wizazu. Niestety na forach pojawiają się, jak mówisz, dyskusje i na tym wątek się kończy. Więc wybacz, że rozpoczęłam temat tutaj, ale to rozwiązanie było dla mnie najwygodniejesze.
Więc chyba nie potrzebnie się tą duperelą przejmujesz, skoro podobnych jest milion. I będzie więcej. Chodzi o wygode, no nie?
JULJJJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 18:19   #7
Renia92i
Zadomowienie
 
Avatar Renia92i
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 1 050
Dot.: potrzebna dobra rada.

polecam Lucy Minerals - mocno kryje

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...oundation.html
Renia92i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-01, 15:16   #8
JULJJJA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: potrzebna dobra rada.

Dziękuję za odpowiedzi~! zaczynam testowanie
JULJJJA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 12:43   #9
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: potrzebna dobra rada.

Cytat:
Napisane przez JULJJJA Pokaż wiadomość
Wierz mi lub nie nie, spędziłam dobrych kilka godzin starając się porównać przeze mnie wymienione produkty )
A i tak nie dowiesz się który, póki nie spróbujesz . Zdobądź próbki podkładów, każda cera współpracuje z minerałami inaczej.
rousse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-02 13:43:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.