Gatta - plamy na rajstopach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-22, 08:04   #1
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648

Gatta - plamy na rajstopach


Dziewczyny, ostatnio zauważyłam, że na moich rajstopach z Gatta po rpzejśiu po deszczu zostały brzydkie plamy, które nie chcą zejść. Są widoczne pod światło, takie jakby ciutkę jaśniejsze od ich koloru (mam czarne, 100 DEN). Tak sie zastanawiam czy Wy tez tak macie? Trochę sie wkurzyłam, bo dałam za nie prawie 33 zł, żeby po pierwszym wyjsciu miały brzydkie widoczne plamy.

A może to tylko felerny egzemplarz? Reklamowałyście kiedyś rajstopy?
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:52   #2
lisbeth_wasp
Rozeznanie
 
Avatar lisbeth_wasp
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 599
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Chyba mam podobnie z jednymi rajstopami - niestety nie pamiętam nawet jakiej one były firmy
Ostatnio wylałam na nie trochę piwa to myślałam, że plamy są od tego, ale po praniu nadal są
__________________
Nie ma bezpiecznych gier. Są tylko gry warte i niewarte świeczki.
Każdy nowy dzień rodzi nowe paranoje.
Nie życia będziemy żałować, lecz tego, co nas ominęło.
lisbeth_wasp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 10:17   #3
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Ja miałam takie plamy na rajstopach gatty po prostu po wyjęciu z pudełka, jakieś felerne chyba. Może mają całą partię taką do kitu?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 13:42   #4
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ostatnio zauważyłam, że na moich rajstopach z Gatta po rpzejśiu po deszczu zostały brzydkie plamy, które nie chcą zejść. Są widoczne pod światło, takie jakby ciutkę jaśniejsze od ich koloru (mam czarne, 100 DEN). Tak sie zastanawiam czy Wy tez tak macie? Trochę sie wkurzyłam, bo dałam za nie prawie 33 zł, żeby po pierwszym wyjsciu miały brzydkie widoczne plamy.

A może to tylko felerny egzemplarz? Reklamowałyście kiedyś rajstopy?
Bo nie kupuje się rajstop z Gatty i kropka. Prawdę mówiąc, kiepsko widzę Twoje szanse na reklamację, ale niech się ktoś inny wypowie. Bo ja nie reklamowałam nigdy.

Próbowałaś je uprać po tym? Być może nie czas jeszcze na panikę - istnieje szansa, że zwyczajnie zmyło się trochę barwnika, co zwykle dzieje się po pierwszym kontakcie rajstop z wodą. Wymocz rajstopy w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego (np. płatki mydlane, może być jakiś płyn do prania, ew. troszkę proszku albo zwykłego mydła), upierz (w sensie - ręcznie oczywiście), rozwieś i poczekaj. Możliwe, że plamy zmniejszą się, staną się prawie niewidoczne, albo całkiem znikną.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 06:48   #5
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Bo nie kupuje się rajstop z Gatty i kropka. Prawdę mówiąc, kiepsko widzę Twoje szanse na reklamację, ale niech się ktoś inny wypowie. Bo ja nie reklamowałam nigdy.

Próbowałaś je uprać po tym? Być może nie czas jeszcze na panikę - istnieje szansa, że zwyczajnie zmyło się trochę barwnika, co zwykle dzieje się po pierwszym kontakcie rajstop z wodą. Wymocz rajstopy w letniej wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego (np. płatki mydlane, może być jakiś płyn do prania, ew. troszkę proszku albo zwykłego mydła), upierz (w sensie - ręcznie oczywiście), rozwieś i poczekaj. Możliwe, że plamy zmniejszą się, staną się prawie niewidoczne, albo całkiem znikną.
A czemu się tych rajstop nie kupuje? Nie znalazłam niepochlebnych opinii w sieci. Ja np. lubię rajstopy gatta z tych cienszych - są tańsze i bardziej trwałe niż np. z calzedonii (które potrafiły pęknąć podczas zakładania, a nie wciskałam się w nie na siłę ).

Po wybpraniu te plamy lekko zbladły, już prawie są niewidoczne (trzeba się dobrze przyjrzeć). Dzięki.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 09:43   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
A czemu się tych rajstop nie kupuje? Nie znalazłam niepochlebnych opinii w sieci. Ja np. lubię rajstopy gatta z tych cienszych - są tańsze i bardziej trwałe niż np. z calzedonii (które potrafiły pęknąć podczas zakładania, a nie wciskałam się w nie na siłę ).

Po wybpraniu te plamy lekko zbladły, już prawie są niewidoczne (trzeba się dobrze przyjrzeć). Dzięki.
Bo Gatta, przy tej jakości, jest zwyczajnie zbyt droga.
Chyba, że w outletach, gdzie ceny są znacznie niższe. Sama kupuję Gattę tylko wtedy, kiedy bardzo spodoba mi się jakiś wzór.

Calzedonii po normalnych cenach tym bardziej bym nie kupiła. Nie znaczy to, że nie jestem gotowa wydać na pończochy/rajstopy 50< złotych, bo jestem, o ile są naprawdę tego warte. Ale wtedy to raczej nie jest ani Calzedonia, ani Gatta.

Inni producenci działający na polskim rynku mają jakość porównywalną lub (w większości przypadków chyba) lepszą od Gatty. A przynajmniej - niższe ceny. Nieraz dwu - i trzykrotnie. Więc Gatta bez przeceny to zwyczajnie kiepski interes, jak dla mnie.

A ja mam dwie pary spodni i noszę spódnice i sukienki przez 99% czasu, więc siłą rzeczy rajstop i pończoch kupuję raczej sporo.

Cieszę się, że plamy zeszły
Teraz zaczęli solić ulice, więc już w ogóle rajtki są zagrożone.

Edytowane przez nosferatku
Czas edycji: 2014-12-31 o 10:12
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 12:05   #7
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Inni producenci działający na polskim rynku mają jakość porównywalną lub (w większości przypadków chyba) lepszą od Gatty. A przynajmniej - niższe ceny. Nieraz dwu - i trzykrotnie. Więc Gatta bez przeceny to zwyczajnie kiepski interes, jak dla mnie.

.


A jakich producentów polecasz?

Ja calzedonie kupuję zwykle w ich outlecie - wtedy zdecydowanie się opłaca, bo rakty kosztują 10 zł, a nie 25

Edytowane przez ishtar
Czas edycji: 2014-12-31 o 12:06
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 12:53   #8
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Cytat:
Napisane przez ishtar Pokaż wiadomość
A jakich producentów polecasz?

Ja calzedonie kupuję zwykle w ich outlecie - wtedy zdecydowanie się opłaca, bo rakty kosztują 10 zł, a nie 25
Ooo tak, Calzedonię w outlecie kupuję często, bo to faktycznie zwykle dobra okazja.

Jeżeli chodzi o "zwyklaki", takie normalne rajstopy czy pończochy bez wzorków, których głównym zadaniem jest dobrze wyglądać, nie spadać, a optymalnie też wytrzymać wiele noszeń i prań - Romartex jest dla mnie niepokonany. Ale nie oczekuj szczególnej fantazji od ich wyrobów. One są bardzo solidne i bardzo tanie, ale nie wspinają się na wyżyny wzornictwa (wzorków, które proponują, to bym wrogowi nie zaproponowała).


Jeżeli chodzi o rzeczy z wzorkami, to Calzedonia, ale przeraża mnie to, jak traktują swoje wyroby. Kiedy kupię grubszą parę i potem muszę ją ściągnąć z tekturki, która znajduje się WEWNĄTRZ nogawki, to coś mi się okropnego dzieje w sercu. Z tego powodu kupuję tylko w outletach, bo chyba by mnie szlag trafił, jakbym zepsuła rajtki za 40 złotych podczas wyjmowania ich z opakowania.

Jeżeli chodzi o pończochy do pasa - firma Admirał, ale pończochy wycofali dłuższy czas temu. Jestem na etapie błagania ich, żeby mi sprzedali którąś z zalegających par, bo to były boskie pończochy i straszliwie retro (szyte, nie tkane, bez manszety, z takim fajnym szwem z tyłu...kompletny odjazd)

Pończochowe cacka - Leg Avenue. Wprawdzie to firma kojarzona raczej z taką niegrzeczną bielizną, ale całkiem sporo modeli pończoch od nich można nosić "do ludzi". Co więcej - długo można nosić, bo są porządne.

Aktualnie na mojej liście zakupów są marki Knittex i Gabriella, bo spodobało mi się parę wzorów. Na wiosnę będę robić u nich zakupy i podzielę się wtedy opinią.
Na pewno już nosiłam coś z tych firm, ale nie na tyle dużo, żeby móc opisać dokładnie, jak widzę jakość i komfort ich wyrobów.

A oprócz tego mam parę ulubionych sklepów z rajstopami, gdzie sprzedawcy zawsze doradzą, podpowiedzą, a różnych ciekawych produktów jest mnóstwo.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 13:27   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Gdzies czytalam, ze trzeba wyprac rajtki przed pierwszym zalozeniem. Proszkiem do prania by ich nie traktowala do prania recznego bo moze wybielic i beda nowe plamy. Lepiej mydlem w plynie, plynem do prania.

Tez kocham spodnice i w zimie jak sie nosi kozaczki to moze lepiej nosic leginsy i skarpetki bo i tak nie widac ze to nie rajtki. Dla stopy tez zdrowsze bawelniana skarpetka i skorzany but.

Co do calzedonii mialam wielokrotnie cienkie kabaretki bezowe z malym oczkiem i byly trwalsze niz klasyczne cienkie rajtki a prawie tak samo dyskretne.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:29   #10
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gatta - plamy na rajstopach

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Gdzies czytalam, ze trzeba wyprac rajtki przed pierwszym zalozeniem. Proszkiem do prania by ich nie traktowala do prania recznego bo moze wybielic i beda nowe plamy. Lepiej mydlem w plynie, plynem do prania.
ooo, gdybym miała prać rajtki przed pierwszym założeniem, to bym prała non stop, biorąc pod uwagę wszystkie moje pary rajstop i pończoch


Proszek do prania jest w miarę OK, jeżeli nie zapłaciłaś dużo za rajstopy i generalnie wiesz, że to przetrwają. Oczywiście, trzeba go dobrze rozpuścić w wodzie.

Dobrze użyć płatków mydlanych, a nawet - zwykłego mydła.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-02 15:29:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.