Nawyki żywieniowe a pora roku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-22, 13:42   #1
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Talking

Nawyki żywieniowe a pora roku


Jak w temacie. Co lubicie szamac o różnych porach roku? Nie mówię o oczywistościach typu, że latem chce się lodów, a zimą gorącej kawy, ale osobiście mam zupełnie inne fanaberie na różne pory. Na przykład, w lato mogę na kilogramy jeśc pomidorów czy jabłek. Uwielbiam wtedy różne sosy. Zimą za to... Meh. Może mi pomidor leżec w lodówce aż zgnije. O wiele mniej także chce mi się słodyczy czy nawet twarogów. Powiedziałabym, że latem ogólnie odżywiam się mniej zdrowo i mam większy apetyt. Zmieniacie swoje nawyki żywieniowe o różnych porach roku?
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:04   #2
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Hmm... Nie pamiętam jak w zeszłych latach, ale tej zimy nie mam kompletnie ochoty na owoce i warzywa, i generalnie apetyt jakiś mniejszy niż latem. Ciągnie mnie do ryb i niezdrowych przekąsek Ale wydaje mi się, że to raczej nasz ogólny stan zdrowia na to wpływa i kwestia np niedoborów, niż pora roku.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:07   #3
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Latem jadam mnóstwo warzyw, ogólnie bardziej zdrowo niż zimą. Mnóstwo owoców, bardzo różnorodne dania (ale to chyba kwestia wakacji i większej ilości wolnego czasu). Teraz tak samo jak u Ciebie- pomidora jem z konieczności, pozostałe warzywa podobnie i często jem z musu.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2014-12-22 o 23:00
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 14:37   #4
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

latem wolę Milkę carmelove bo ją się je z lodówki a zimą z orzeszkami i rodzynkami
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:40   #5
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Ja niestety mam tak, że zaczyna mi doskwierać brak sezonowych warzyw i owoców. Czasami dochodzi do tego, że nie mam co jeść - pomidory bez smaku, ogórki - szkoda gadać. Serki wiejskie wychodzą uszami, podobnie do płatków owsianych.
I jak świat szeroki, kiedy zimno i ciemno,na co dzień nie przepadając za czekoladą, mogłabym ją pochłaniać tabliczkami...
Jak żyć w takim razie się pytam... jak żyć! ;(
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 20:50   #6
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Jak mam porównać zimę i lato, to zimą odżywiam się tragicznie. Jak gotuję to częściej jakieś ciężkostrawne rzeczy, jem więcej mięsa itd. Z drugiej strony też często nie chce mi się gotować, mam mniej energii (obstawiam brak słońca) i częściej jem coś w biegu. A latem Latem mam dużo energii, chce mi się stać przy garach, przeglądać przepisy, planować i jeść dużo różnych warzyw. Teraz taki plus, że własnie kupiłam nowy blender i mnie wzięło na koktajle.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 21:14   #7
ladyfinger88
Raczkowanie
 
Avatar ladyfinger88
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 335
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Ja w lecie wolę jeść zupy, koktajle i dużo owoców i warzyw. Niestety w zimie już nie jest tak fajnie. Faktycznie może jem więcej mięsa wtedy i więcej przetworzonych rzeczy, gdyż do świeżych dostęp jest niestety ograniczony. ;/
__________________
Insta
ladyfinger88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 21:23   #8
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Cytat:
Napisane przez Beczka Soli Pokaż wiadomość
Ja niestety mam tak, że zaczyna mi doskwierać brak sezonowych warzyw i owoców. Czasami dochodzi do tego, że nie mam co jeść - pomidory bez smaku, ogórki - szkoda gadać. Serki wiejskie wychodzą uszami, podobnie do płatków owsianych.
I jak świat szeroki, kiedy zimno i ciemno,na co dzień nie przepadając za czekoladą, mogłabym ją pochłaniać tabliczkami...
Jak żyć w takim razie się pytam... jak żyć! ;(
Masz rację. Zimowe warzywa nie mają smaku. Ostatnio kupiłam pomidory i jej wywaliłam bo nie smakowały niczym. Ale ja przyjmuję taką strategię, że w sezonie jem świeże warzywa a zimą zazwyczaj robię obiad z mrożonek. Latem jej więcej warzyw a zimą jem tyle ile musze
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 21:46   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Jak w temacie. Co lubicie szamac o różnych porach roku? Nie mówię o oczywistościach typu, że latem chce się lodów, a zimą gorącej kawy, ale osobiście mam zupełnie inne fanaberie na różne pory. Na przykład, w lato mogę na kilogramy jeśc pomidorów czy jabłek. Uwielbiam wtedy różne sosy. Zimą za to... Meh. Może mi pomidor leżec w lodówce aż zgnije. O wiele mniej także chce mi się słodyczy czy nawet twarogów. Powiedziałabym, że latem ogólnie odżywiam się mniej zdrowo i mam większy apetyt. Zmieniacie swoje nawyki żywieniowe o różnych porach roku?
Ja nie mam chyba żadnych preferencji żywieniowych związanych z porą roku. Natomiast wiadomo, inaczej się żywię latem, a inaczej zimą, bo staram się jeść dość sezonowo. No i zimą trudno o smaczne pomidory, które uwielbiam. Za to dużo łatwiej o tanią kiszoną kapustę, którą mogę jeść na kilogramy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 22:46   #10
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Jem podobnie, warzywa i owoce kocham zawsze i jem hurtowo
Jedynie zimą mam ogromny apetyt na kiszoną kapustę, a przez resztę roku mogłaby nie istnieć, nawet lekko mnie odrzuca jak o niej pomyślę
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 08:09   #11
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Jesienią,zimą lubie potrawy rozgrzewające,stosuje dużo przypraw do nich,uwielbiam na obiady/kolacje dania jednogarnkowe. Odrzuca mnie od świeżych jarzyn np.surowego ogórka,pomidora nie tykam :/ Jakos tak organizm sam z siebie odrzuca. Unikam też cytrusów,zielonej herbaty bo wg kuchni 5 przemian schłądzają one organizm a o tej porze roku musimy jeść produkty rozgrzewajace go.

Latem jem lekko-głównie warzywa,owoce,chude mięso-ale mało,owoce morza,sery w typie sera bałkańskiego,fety itp. Jem dużo sałatek,owoców sezonowych. Nie lubię jeść latem tłusto i gorąco. Piję dużo wody mineralnej np.z cytryną,miętą.

Na wiosnę organizm aż błaga o detoks po jesieni i zimie.Zaczynam lżejsze produkty jeść,piję dużo zielonej herbaty,dużo się ruszam i choc to nie zupełnie zdrowe organizm domaga sie nowalijek-co prawda szklarniowych-ale co mi tam (na coś trzeba umrzeć )
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-23, 08:25   #12
Beczka Soli
Wredna Ruda Beczka Soli
 
Avatar Beczka Soli
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier
Wiadomości: 1 757
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Masz rację. Zimowe warzywa nie mają smaku. Ostatnio kupiłam pomidory i jej wywaliłam bo nie smakowały niczym. Ale ja przyjmuję taką strategię, że w sezonie jem świeże warzywa a zimą zazwyczaj robię obiad z mrożonek. Latem jej więcej warzyw a zimą jem tyle ile musze
Dokładnie. A że są napakowane chemią świadczy to, że prędzej zwiędną, zmarnieją, pomarszczą się i skurczą niż zgniją.
__________________
blog Beczki o fitstajlu, górach i dwóch pedałach

Racja jest jak d*pa - każdy ma swoją
J. Piłsudski
Beczka Soli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 08:45   #13
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Latem jem jak najwięcej sezonowych owoców i warzyw, zimą staram się ograniczać, ale i tak nie potrafię przetrwać bez pomidorów (choćby i plastikowych). Zimą chętniej też sięgam po warzywa korzeniowe, no i kiszonki - jasna sprawa.

Aha. Zimą chętniej jem lody. Także takie w rożku, na ulicy. Szkoda, że 90% lodziarni zamykają.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:46   #14
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Moje nawyki żywieniowe są podobne latem i zimą, wiadomo,ze latem jest łatwiejszy dostęp do świeżych warzyw, szczypiorku i rzodkiewki prosto z ogródka,ale z drugiej strony tyle pomarańczy i mandarynek co w grudniu, to nie jem przez cały rok Więc wmawiam sobie, że suma zjedzonych owoców i warzyw się wyrównuje Staram się zdrowo odżywiać cały rok

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2014-12-23 o 09:48
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 09:49   #15
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Latem potrafię zjeść 3 magnumy w jeden dzień I jem mnóstwo owoców typu truskawki, maliny, w zimie za nimi nie tęsknię. Nie mam zupełnie wtedy ochoty na mięso, chętniej wybieram sałatki, na kolację wolę zjeść nawet brokuła, kalafior. Ogólnie preferuję wtedy jedzenie sycące, ale raczej chłodne, nie jem zupy w lecie. W zimie uwielbiam oczywiście slodycze :/, poza tym jem normalnie pomidory. Z owoców jabłka, pomarańcze, mandarynki. Na obiad zupy, makarony itp. Sałatka jak już to do jakiegoś pieczywa na ciepło. Za to jem mrożonki.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 11:29   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Wiadomo jak jest: tanie owoce, dużooo, to się kupuje, to samo z warzywami. Jak jest mniej, to mniej, rzadziej się eksperymentuje. Generalnie cały rok kupujemy: jabłka, pomidory, ostatnio również sałatę lodową. Reszta: różnie, zależy od ceny = sezonowo.

Zimą częściej mam ochotę na mięso, sery, jakieś takie tłustsze rzeczy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 13:41   #17
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Doris, na zime zbierasz tluszczyk coby przertwac:P ja w lecie uwielbiam sie zapuszczac na bazarek i kupuje mnostwo warzyw. Owoce rowniez, ale nieco mniej bom bardziej warzywna niz owocowa. Uwielbiam w lecie taki obiad - ziemniaczki posypane koperkiem, kalafior lub fasolka szparagowa i jajo sadzine plus duza szklana maslanki ojejjejejjejejeu omnomnom. Zima lubie kabanosy (zawsze je lubie ale zima jakos znacznie czesciej jem), rozgrzewajace zupy (tajska z czili, krem z pieczonej papryki etc.), rozgrzewajace napoje z cynamonem itp. Brakuje mi warzyw niestety:/ ale faktycznie troche nadrabiam kiszonkami.
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 22:06   #18
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Nie mam nawyków żywieniowych związku z daną porą roku. Przez cały rok lubie pić zimne pepsi i pić ciepłą herbatę czy kawę. Pomidory, paprykę czy ogórki też kupuje przez cały rok... co innego pomelo czy arbuza. Pomelo jest najlepiej dostępne w jesień i zimę a arbuz w lato. Najgorsze jest to, że w lato mam ochotę na pomelo a teraz na arbuza i to jest ból...
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 22:08   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Nawyki żywieniowe a pora roku

Cytat:
Napisane przez Selfish Girl Pokaż wiadomość
Nie mam nawyków żywieniowych związku z daną porą roku.
Uff. Myślałam, że tylko ja tak mam

Cytat:
Najgorsze jest to, że w lato mam ochotę na pomelo a teraz na arbuza i to jest ból...
Ja teraz za dynią bardzo tęsknię
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-23 23:08:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.