Rozmowa o pracę, jak się ubrać ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-22, 18:10   #1
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503

Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...


Witajcie!
We wtorek idę na rozmowę w sprawie pracy, no i oczywiście pojawił się problem w co się ubrac, by wyglądać ładnie elegancko i wiarygodnie. Czy wypada iśc w czarnej welurowej bluzce(prosty, zwykły krój) do tego czarne spodnie eleganckie? Czy może zestaw 2: te same spodnie, czarna jedwabna koszula i biały krawat, czy zestaw nr 3 biała bluzka, czarne spodnie i jakaś apaszka ( niebieska, czerwona?) ? Do każdego pomysłu : buty czarne na płaskim obcasie + czarna torebka Bardzo licze na Waszą pomoc, dla mnie to bardzo ważna rozmowa.
(Staram się o stanowsko biurowe. )
Jeśli to sie przyda, to mam włosy kasztanowe z wieloma jasnymi pasemkami (tak,że myslę, że ten czarny strój rozjaśniłyby włosy własnie).
Dziekuję z góry i pozdrawiam
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 00:33   #2
Kiria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 92
GG do Kiria
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Jak dla mnie to zestaw nr. 2 Najwazniejsze zebys czula sie w tym co zalozysz pewnie.Proponuje ci rowniez upiecie wlosow lub staranne ich ulozenie i bardzo delikatny makijazPodobno pracodawca wiaze ostrzejszy makijaz z niekompetencja?jakis charakterystyczny drobiazg w garderobie(u Ciebie bedzie to bialy krawat,badz czerwona apaszka,jakas stara "babcina" bizuteria) sprawia, ze zostaniesz lepiej zapamietana przez pracodawce...no to taka ciekawostka
Kiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 07:41   #3
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Postawilabym raczej na biala bluske i czarne spodnie, wlosy tak jak radzila poprzedniczka upiete, makijarz lekki, staranny. Moj szef ostatnio przyznal sie ze zrobilam na nim wrazenie pojawaiajac sie na rozmowie kwalifikacyjnej. Ubralam sie zwyczajnie: czarny, przylegajacy garnitur, popielata obcisla bluzka, czarne buty i torebka, wlosy upiete. Moze to cos pomoze zycze powodzenie i zdobycia stanowiska
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 09:12   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

sorry ,ze nie na temat ale blagam co to za słowo bluZka ?tu moge zrozumies na klawiaturzez "s" i "z" sa blisko siebie ale ten nieszczęsny makijaRZ -siedzimy na forum gdzie słowo powtarza sie 1000 razy i taki błąd !!!
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 10:00   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Ja na ten temat mam bardzo tradycyjne podejście. Oczywiscie to sporo zalezy od firmy do jakiej sie starasz, ale z mojego punktu widzenia zaden z tych strojów sie nie nadaje.

Strój powinien być zarówno skromny jak i elegancki. Niezaleznie od pogody, pory dnia, pory roku powinien być to kostium - koniecznie bluzka z kołnierzykiem, zakiet najlepiej w klasycznym kroju, spodnie lub spódnica. Jezeli spodnie to o klasycznym kroju, jezeli spódnica to najlepiej o długości do kolan - na pewno nie może być za krótka. Rajstopy niezależnie od tego czy jest upał. Buty pełne, ew. odsłonięta może być pięta. Kolory stonowane - najbezpieczniejszy jest szary, zgaszona zieleń, granat, spokojny niebieski, brąz, beż. Raczej należy unikać białego i czarnego - gdyż te kolory są zarezerwowane na wieczór lub specjalne okazje. Właściwie to wszystkie spokojne i niekrzykliwe kolory mogą być.
Fryzura bardzo starannie ułożona, jezeli masz długie włosy to spięte, jeżeli krótkie to wymodelowane. Jakakolwiek estrawagancje zostaw na weekend. Makijaz delikatny w stonowanych kolorach - taki, ktory podkresla urode, ale go raczej nie widac. Paznokcie starannie wypielegnowane, jezeli pomalowane to na naturalny kolor, raczej niezbyt długie - dosc niezlym pomyslem jest tu french.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 13:04   #6
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Dziękuję za rady! Wiedziałam, że zawsze mogę na Wizażanki liczyć Wybieram jednak spodnie i białą bluzkę z apaszką. Byłam tak już kiedyś na rozmowie i czułam się dobrze i pewnie. Wyglądałam skromnie ale w miarę elegancko. Jeszcze raz dziękuję!

Paulo, dlaczego masz zastrzeżenia do słowa bluzka ?
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 13:29   #7
Kiria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 92
GG do Kiria
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Powodzonka Jadja
Kiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-23, 13:43   #8
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Nie dziękuję, bo podobno się nie dziękuje Ale jestem wdzięczna Najlepsze jest to, że dzisiaj wyskoczyła mi jeszcze jedna rozmowa(z UP o której się dowiedziałam dzisiaj ok 12 ), na którą idę na 19:45. Jakoś trzeba będzie uspokoić nerwy i ruszyć do boju
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 13:49   #9
Kiria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 92
GG do Kiria
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Szczęściara Mam nadzieje, ze i ja niebawem zostane zaproszona na jakas przyjemna rozmowe o prace jeszcze raz wszystkiego dobrego buzka!!
Kiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 14:07   #10
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Na pewno Cię zaproszą !! Zobaczysz. Trzeba tylko mocno wierzyć, że ta praca idelana, gdzieś tam na nas czeka. I nie poddawać się! Dwa lata jestem bezrobotna, bez prawa do zaisłku (już) i róznie bywało. Ale wierzyc trzeba, że będzie lepiej. Powodzenia!!
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 14:07   #11
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Na pewno Cię zaproszą !! Zobaczysz. Trzeba tylko mocno wierzyć, że ta praca idelana, gdzieś tam na nas czeka. I nie poddawać się! Dwa lata jestem bezrobotna, bez prawa do zaisłku (już) i róznie bywało. Ale wierzyc trzeba, że będzie lepiej. Powodzenia!!
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-23, 14:16   #12
Kiria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 92
GG do Kiria
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Ajj no bardzo wierze Ja juz ponad pol roku szukam pracy, ale nie opadam na duchu Szkoda tylko, ze jest tak strasznie malo ofert pracy dla wizazystow ,a tym chce sie zajac docelowo Na razie musze sie zajac jaka kolwiek praca.bedzie dobrze!!Buziaki
Kiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 17:06   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Jadja napisał(a):
> Dziękuję za rady! Wiedziałam, że zawsze mogę na Wizażanki liczyć Wybieram jednak spodnie i białą bluzkę z apaszką. Byłam tak już kiedyś na rozmowie i czułam się dobrze i pewnie. Wyglądałam skromnie ale w miarę elegancko. Jeszcze raz dziękuję!

W takim razie trzymam za Ciebie kciuki Najwazniejsze zebys sie czula pewnie, bo wtedy zrobisz dobre wrazenie!!! Napisz jak poszło.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-23, 23:16   #14
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Jak było na rozmowie?
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 12:34   #15
Jadja
Rozeznanie
 
Avatar Jadja
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 503
Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Na tej wczorajszej, no cóz.. trening przed dzisiejszą UP juz drugi raz mnie wysłał na rozmowę o stanowsko, na które się wcale nie nadaję
Ta ważniejsza rozmowa jeszcze przede mną. Wszystko przygotowane, a ja się relaksuję Bardzo bym chciała dobrze wypaść, bo strasznie zależy mi na tej pracy.
Dziękuję Wam pięknie za ciepłe słowa!!
Jutro napiszę jak mi poszło
__________________
Mierz w księżyc, bo jeśli nie trafisz i tak będziesz wśród gwiazd
Jadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 12:08   #16
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

stary wątek ale odświeżam bo w poniedziałek ja mam rozmowę o pracę jako pracownik działu marketingu...
w moim przypadku w grę na dół wchodzą jedynie moje białe w kant spodnie, problemem pozostaje góra, kompletnie nie wiem co założyć, biała koszula odpada na pewno, bo nie będę przecież ubrana cała na biało żakiet w szafie mam tylko czarny więc chyba też odpada taki zestaw... w szafie przeważnie mam bluzki o sportowym chrakterze...
poradźcie coś drogi Wizażanki co można założyć do białych spodni....
pozdrawiam


acha zapomniałam mam też różowy żakiet ale w takim zestawie będę wyglądać pewnie "za słodko" jak na rozmowę o pracę, chociaż może....
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 19:20   #17
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Dot.: Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

up up up

nikt nie pomoże...???
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 19:26   #18
euphemia
Raczkowanie
 
Avatar euphemia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 241
Dot.: Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Jak dla mnie białe spodnie zupełnie odpadają. Chyba że starałabyś się o pracę w dyskotece
Naprawdę nie masz czegoś elegantszego, bardziej klasycznego? Jeśli nie masz, a nie chcesz kupować, może mogłabyś coś lepszego np. pożyczyć od jakiejś koleżanki?
euphemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 20:06   #19
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

ja nie wiem pewnie mnie zabijecie jak to powiem ale mysle ze jeansy (byle proste)+eleganckie buty + biala bluzka+ żakiet czarny + jakis elegancki dodatrek typu korale , bransoletka i jakas piekna apaszka, szal to bardzo elegancki zestaw i mysle ze nadaje sie na rozmowe o prace ...

tylko mnie nie zabijcie
__________________

Wymianka
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-04, 21:18   #20
katia84
Zakorzenienie
 
Avatar katia84
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 6 792
GG do katia84
Exclamation Dot.: Re: Rozmowa o pracę, jak się ubrać ...

Cytat:
Napisane przez euphemia
Jak dla mnie białe spodnie zupełnie odpadają. Chyba że starałabyś się o pracę w dyskotece
Naprawdę nie masz czegoś elegantszego, bardziej klasycznego? Jeśli nie masz, a nie chcesz kupować, może mogłabyś coś lepszego np. pożyczyć od jakiejś koleżanki?
sorki ale nie rozumiem Cię.. są to spodnie eleganckie, jak napisałam "w kant" a nie jakieś dyskotekowe... ale dzięki za radę
a nad dzinsami moze powinnam sie zastanowic...tylko jakoś mi sie nie widzi dół dzins a góra czarno biała...
ale dzieki za odpowiedzi
katia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.