Kolory dla rudej ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-23, 20:12   #1
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860

Kolory dla rudej ?


Niestety jestem beztalenciem w dziedzinie doboru kolorow... Dlatego prosze was o pomoc. Archiwum juz przekopalam. Niedawno zafarbowalam sie na rudo (kolorek taki tycjanowy), jestem letnim typem urody (tak mi sie wydaje). Rude bardzo mi pasuja, ale nie potrafie dobrac stroju i makijazu. W mojej szafie kroluja kolory grafitowe, popielate, dzins. Czytalam, ze najlepszy bedzie braz, ale tego koloru akurat wyjatkowo nie lubie . Prosze o propozycje i zdjecia. Z gory dziekuje !
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 00:11   #2
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Kolory dla rudej ?

Powiec jeszcze jaki masz kolor oczu ? to prawda, że miedziany brżz najbardziej by pasował, ale równiez zgaszony pomarańcz czy zieleń fajnie się komponuje z rudymi włoskami. Ale to musza być kolorki nie jaskrawe lecz własnie takie stonowane, raczej ciemniejsze. Pozdrawiam !
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-24, 18:07   #3
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

anastacja napisał(a):
> Powiec jeszcze jaki masz kolor oczu ? to prawda, że miedziany brżz najbardziej by pasował, ale równiez zgaszony pomarańcz czy zieleń fajnie się komponuje z rudymi włoskami. Ale to musza być kolorki nie jaskrawe lecz własnie takie stonowane, raczej ciemniejsze. Pozdrawiam !

Dziekuje ! Musze do mojej szafy dodac troche koloru . Oczy mam zielone (co wyszlo na jaw dopiero po farbowaniu , do tej pory bylam przekonana, ze sa szare), cere trupio blada (zwykle nowopoznane osoby dyskretnie doradzaja mi badania krwi albo solarium ), usta jasnorozowe (nie ruszam sie bez szminki), oprawe oczu raczej jasna (traktuje brwi i rzesy brazowa henna). Moj naturalny kolor wlosow to ciemny blond, ktory latem jasnieje do bardzo jasnego zlotego blodu. Nie wiem, czy dodac swoje zdjecie - mam pod reka tylko cyfrowke, ktora jak wiadomo przeklamuje kolory, wiec nie wiem, czy to ma sens ?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 09:57   #4
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

Ponawiam moja prosbe . Bede wdzieczna za porady i zdjecia rudowlosych dziewczyn... szukam inspiracji... pomozcie !
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 10:49   #5
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: Kolory dla rudej ?

wszystko zależy od tego czy naprawde jesteś latem przerobionym na jesien...z Twojego opisu troche w to wątpię są male sprzecznośći moze bys mi podesłała fotke jakąkolwiek i jak jestes na gg to zapraszam-pogadamy i powiem Ci wszystko 2521096
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 11:45   #6
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

Znalazlam moje zdjecia sprzed kilku miesiecy. Jest malo wyrazne ale dosc dobrze oddaje kolory. Nie mam na nim makijazu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hhhh.jpg (13,3 KB, 1136 załadowań)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 11:50   #7
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

Dodaje jeszcze "probke" mniej wiecej tego, co mam teraz na glowie (znalazlam to w tabeli kolorow na stronie Venity)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (1,5 KB, 2466 załadowań)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-25, 12:55   #8
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: Kolory dla rudej ?

czyli zrobiłaś się na typowego rudzielca. masz jasna cerę i jasną oprawe zielonych oczu, więc jest ok a zatem przede wszsytkim pamietaj o nasyconych kolorach, pasują Ci kolory ziemi, z domieszką brązu, ja osobiście nie doradzałabym brązów taki typ można znakomicie łaczyc z odcieniami miedzi, mosiądzu, złota, brzoskwini, koral, czerwień rakowa, pomidorowa strażacka, czerwin truskawkowa, szeroka gama zieleni, cieple zółcie, turkusy, lazurowy błękit śliwka mnie osobiście podobaja sie "rudzielcy w stonowanych odcieniach różu, zieleni. To kolory zarówno ubrań jak i cieni i dodatków. Brązy jak najbardziej ale dla mnie to smutny kolor-do bardziej oficjalnych strojów na codzien dla zwariowanych fajnie ubierać żywe kontrastowe ciuszkiMasz w tej chwili takie długie gęste włosy? może ciut podciąc i przecieniować?-łatwiej by sie układały i lzejsza fryzurka by sie zrobiła
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 20:08   #9
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Kolory dla rudej ?

zawsze slyszalam ze tycjan to zimny odcien . Sama sie kiedys tak farbowalam i tez jestem latem. Typowe rudosci do mnie nie pasowaly a juz na pewno nie rdzawy braz wygladalam jakbym zaraz miala umrzec. Przy tycjanie pasuja tez te kolory co nosisz. Popatrz na swoje zdjecie i na to z probka koloru, czy ten niebieski nie podkresla tych tycjanowskich wloskow?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 21:04   #10
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 111111.jpg (57,4 KB, 453 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 097.jpg (44,2 KB, 356 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.jpg (2,9 KB, 2392 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Agata1.jpg (48,8 KB, 341 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mo20.jpg (31,3 KB, 263 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alyson04a.jpg (73,3 KB, 342 załadowań)
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-25, 21:06   #11
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg balejaż_czerwień.jpg (33,7 KB, 219 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura9.jpg (92,5 KB, 262 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sarenka - red.jpg (36,4 KB, 215 załadowań)
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 07:47   #12
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: Kolory dla rudej ?

Przykro mi ale tycjan to ciepły kolor poza tym jeśli koleżanka ma włosy takie jak na próbce-tzn intensywny kolorek. a to dalej oznacze, ze niestety nie pasują jej kolory które "ma w szafie" zadne szarośi ani jensowe kolory. Skoro sie przerobiłaś na rudą to jak wyżej pisałam kolorem przewodnim dla Ciebie jest teraz kolor włosów, czyli nie fakt, że z natury jestes latem. Bo przy takim kolorze Twoja letniość jest "nieaktualna". dlatego poddtrzymuje to co powiedzialam o kolorach dla Ciebie, takie jest moje zdanie-a najlepiej poeksperymentuj....ubierz cos szarego(w swietle dziennym) a potem na brudnorózowa bluzeczke....sama zobaczysz....
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 09:42   #13
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

josefine - Wloski obcinalam miesiac temu, ale juz wygladaja mniej wiecej tak jak na tamtym zdjeciu . Prosza sie o fryzjera. Taka ich uroda, "ukladaja sie" zawsze po swojemu, eh.. Przymierze kilka ciuszkow w proponowanych przez Ciebie kolorach i cos dla siebie napewno znajde.
moni - Co do tego czy tycjan jest zimny czy cieply... pewnie tycjan tycjanowi nie rowny. Po farbowaniu wlosy byly prawie czerwone, teraz troche sie spral i widac na nim miedziane refleksy. Masz racje, wg mnie rude ladnie wygladaja w niebieskim.
Emilia - dziekuje bardzo za fotki. Zwlaszcza to pierwsze zdjecie mi sie podoba. Takie kolory maja moje oczy, cera i wlosy w intensywnym, slonecznym swietle. Zauwazylam to kiedys w lusterku samochodu i pomyslalam, ze rude to moze byc to. Makijaz przesliczny ! Moja mama jest z zawodu kosmetyczka, jak przyjedzie bede ja meczyc, zeby mnie nauczyla cos takiego robic .

Dolaczam zdjecie zeskanowane z Zielonej Ksiegi Urody Yves Rocher. Przekonalo mnie do rudych wlosow (oraz do zakupu perfum Yria , ale to inna historia).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yria.jpg (76,6 KB, 402 załadowań)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 17:11   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Kolory dla rudej ?

kazdy mowi co innego. Ja jak juz wczesniej pisalam farbowalam sie na tycjan i nie byl to taki kolor jak na zdjeciu tylko bardziej czerwony. Wszystkie fyrby jak w sklepach ogladalam tez byly bardziej czerwone. I dlatego uwazam ze tycjan to zimny odcien. Ogladalam kiedys w TV proglam fryzjerski, ktory mnie w tym utwierdzil. Fryzjer w tym programie ufarbowal modelke wlasnie na taki kolor jak ja wtedy mialam i powiedzial ze te jasniejsze odcienie, a wiec i ten umieszczony przez hair jest kasztanem badz lekko zachodzi na tycjan, ale prawdziwy tycjan jest zawsze podczerwonawy i ma zimny odcien. Ale z tego co tu widze co firma to inna nazwa tego samego koloru. Moj tycjan byl typowym zimnym odcieniem, porownywalam go do rubiny (farbowalam sie ziolami i rare razy zmywajacym sie szamponem) tycjan byl bardziej czerwony a rubina miala o jeden ton inny odcien, po paru myciach mialam ten sam kolor. Musze podkreslic ze wychodzil na moich wlosach zawsze taki kolor jak na opakowaniu prezentowala modelka. I dlatego mnie to zmylalo, jedni mowili na taki odcien jak tu ze to tycjan a na tych farbach i ziolach co ja mialam zawsze byl to podczerwonawy kolor wybitnie zimny
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 17:22   #15
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

Mam tu jeszcze zdjecie dziewczyny z reklamy Praktokera i zdjecie moich wlosow . Jesli macie jeszcze jakies w swoich zbiorach - pokazcie!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg praktiker.jpg (5,4 KB, 255 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (40,6 KB, 443 załadowań)
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:42   #16
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 22.jpg (32,5 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 33.jpg (39,3 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg alicia witt.jpg (61,5 KB, 220 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image12.jpg (37,7 KB, 157 załadowań)
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 18:44   #17
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg long wavy auburn 1195.jpg (30,9 KB, 190 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg medium wavy red 2370.jpg (31,6 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg photo_smooth_and_straight_solution.jpg (10,0 KB, 208 załadowań)
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 20:40   #18
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?


Kazda firma ma swoja palete barw. Ja tez farbuje wloski ziolami. Najpierw byl tycjan, na to poszla chna. Jak troszke sie spierze poloze jeszcze cos jasniejszego. Podoba mi sie tez taki kolor, jak na trzecim zdjeciu podeslanym przez Emilie... hmmmm
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-26, 21:16   #19
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

A ja najchętniej zrobiłabym sobie na łebku coś takiego.Przepiękny odcień rudości, ale dla mnie obecnie nieosiągalny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Image4.jpg (52,7 KB, 312 załadowań)
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-26, 21:59   #20
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

Dlaczego nieosiagalny ?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 08:41   #21
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

Do niedawna byłam jasną blondynką, ale potrzebowałam zmiany, więc pofarbowałam włosy na brąz.Na rozjaśnionych włoskach wyszedł oczywiście znacznie ciemniejszy.Przez pewiem czas byłam brunetką, teraz kolor się zmył, ale nadal, aby osiągnąć taki kolor musiałabył użyć dekoloryzatora, a nie chce bardziej zniszczyć włosów.A więc ten kolor jest na razie nieosiagalny
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 09:06   #22
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: Kolory dla rudej ?

Kiedys tez zamarzyla mi sie zmiana i ufarbowalam wloski na czekolade... ups... Mialam pecha, bo kolor trzymal sie moich wlosow wieki . Z rosjasnianych wlosow kolor znika z predkoscia swiatla, zwlaszcze jesli farbowalas tylko raz, wiec sytuacja nie jest taka beznadziejna . Pozdrawia
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-27, 09:13   #23
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Re: Kolory dla rudej ?

Tak, znika, ale do koloru wyjściowego, czyli jasnego blondu raczej nie wrócę.Zresztą nie będe się skarżyc,kolor moich włosów jest całkiem fajny
Pozdrowienia
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 16:34   #24
Roksi
Raczkowanie
 
Avatar Roksi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 318
Dot.: Kolory dla rudej ?

Macie jakieś fotki makijaży dla rudowłosych??
Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 01:24   #25
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Kolory dla rudej ?

Rewelacyjny watek i ponawiam prosbe : czy macie jakies fotki makijazy do rudych wlosow..? Wydaje mi sie ze dobrze wygladaja ciemne kocie oczy z duza iloscia czarnego khola.. Jakies jeszcze pomysly macie..?
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 08:51   #26
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Kolory dla rudej ?

Też ostatnio jestem ruda i do tego blada,więc chętnie poczytam jak się upiększyć
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-17, 13:47   #27
Chomiczka
Rozeznanie
 
Avatar Chomiczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 885
GG do Chomiczka
Smile Dot.: Kolory dla rudej ?

Ja wprost uwielbiam rude włosy
są takie niepowtarzalne, dodają tyle uroku i pasują do mojego typu urody (jasna karnacja)
__________________

Chomiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 20:20   #28
cmoksia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Skierniewice / Warszawa
Wiadomości: 7 976
GG do cmoksia Send a message via Skype™ to cmoksia
Dot.: Kolory dla rudej ?

jeśli chodzi o makijaż to mogę Ci podrzucić linka w którym jest dużo zdjęć, bo tu się nie zmieszczą do załączników
tylko go znajdę...
__________________
cmoksia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 21:14   #29
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Kolory dla rudej ?

Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 23:05   #30
olenkaaa_1
Raczkowanie
 
Avatar olenkaaa_1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 210
Dot.: Kolory dla rudej ?

to ja trochę opowiem o tym jak postępuję ze sobą

jeśli chodzi o kolory ubrań to najczęściej-butelkowa lub soczysta zieleń,pięknie komponuje się z rudymi włosami,bądź brąz,głównie kolory ziemi,fajnie też wygląda biały lub czarny akcent przy takich płomiennych włosach

a makijaż podobnie-kolory ziemi->miedź,brąz lub zieleń albo biel uwielbiam taki makijaż-bialy cień,czarny tusz i rude włosy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images861461_JulianneMoore.jpg (37,4 KB, 262 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 97_105002999_juliannem084_jpg_H003304_L.jpg (40,1 KB, 214 załadowań)
__________________


Edytowane przez olenkaaa_1
Czas edycji: 2006-04-17 o 23:28
olenkaaa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.