Roaccutane a planowana ciaza. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-09, 17:14   #1
niaguska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9

Roaccutane a planowana ciaza.


Mam 23 lata, zaproponowano mi kuracje na skore roaccutane, chce sie zdecydowac, mam niezla skore wiec kuracja potrwa okolo 3 miesiace. Boje sie jednak przyszlej ciazy, chce kiedys urodzic zdrowe dziecko a tyle sie naczytalam w internecie o tej sprawie. Jak dlugo od skonczenia brania leku nalezy jeszcze nie zachodzic w ciaze? Czy ktoras z was miala z tym problemy?
niaguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:15   #2
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

ale jesli piszesz ze masz niezlą skóre to po co leczyc sie izotretoina doustna ona stosowana w ciezkich postaciach guzowato torbielowatych, zlewajacych sie!!
pewnie wiesz jakie są skutki uboczne, najczesciej uszkodzenia galki ocznej, ginekomastie, zaburznia w funkcjonowaniu watroby, wypadanie wlosów i wiele innych!!
dwa lata po skonczeniu powinno sie stosowac skuteczna antykoncepcje gdyz lek dziala silnie teratogennie!!
pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:19   #3
niaguska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

eeh, probowalam juz wielu antybiotykow i nic, wydalam sporo kasy na zabiegi z kwasami i nic, biore od ponad pol roku diane i troche sie poprawilo (jest niezle) ale niestety po odstawieniu pogarsza sie, ktos mi przytoczyl ulotke roaccutane ze nalezy 1 miesiac po kuracji sie zabezpieczac, tak to wyglada ze pozniej mozna myslec o dziecku
info z ulotki:
Ciąża i laktacja: Kategoria X. Izotretynoina przenika przez łożysko i do pokarmu kobiecego. Działa teratogennie, może wywołać zaburzenia rozwojowe płodu. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji przez 1 mies. przed rozpoczęciem leczenia, podczas leczenia i 1 mies. po jego zakończeniu. Szczegółowe warunki dotyczące stosowania leku u kobiet w wieku rozrodczym - patrz zarejestrowane materiały producenta
niaguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:36   #4
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

dokladnei tak jak podalas w ulotce..masz odpowiedz na swoje pytania.
ja bralam tez lek ponad 8 miesiecy co 4 tyg mialam pelne badania ..zeby w razie czego wiedziec ze cos sie dzieje w srodku zle (czyli glownie watroba,cholesterol)
kazdy organizm reaguje inaczej, i nie zawsze te skutki uboczne sie pojawia....np u mnie nie zauwazylam nic procz spierzchnietych ust
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 18:53   #5
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

no coz sprawdzilem ksiazka farmakologia podaje ze najlepiej dwa lata po zakonczonej kuracji nie zachodzic w ciaze!! wiec porozmawiaj jeszcze z lekarzem zarowno ginekologiem jaki i dermatologiem!!!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:26   #6
niaguska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

do norolim, ile miesiecznie i ile w sumie wyniosla cie ta kuracja?
niaguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:29   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

kiedyś producent zalecał 2 lata przerwy miedzy roaccutanem a ciążą. obecnie zmienił zalecenia do 1 miesiaca. (indiego ma starszy podręcznik)
dla świętego spokoju możesz odczekać te 2 lata, choć zmiana zaleceń była poparta wieloletnimi badaniami.

3 miesiace to dość krótko na kurację roaccutanem. pełna kuracja to zazwyczaj 120 mg/kg m.c rozłożone na 4-6 miesięcy. nie wiem, w jakiej kondycji masz skórę, ale za krótkie leczenie zwiększa szansę nawrotu.
porozmawiaj z lekarzem o wszystkich za i przeciw.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-09, 19:40   #8
niaguska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 9
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

do Justy Hm buzie podobno mam w niezlym stanie, chociaz ja widze wszystko, tez zastanawiam sie czy jest sens brania tego roaccutane, ale nic innego nie pomaga - z zewnatrz to juz nie ma sensu, a od wewnatrz- bralam diane no ale nie bylo tez tak super idealnie, mam problemy z plecami rowniez
niaguska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:51   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

tym bardziej przemyśl sprawę porzadnie- to nie cukierki, wiadomo.
decyzja jest łatwa, gdy mamy "sajgon" na twarzy. gdy nie jest bardzo źle zaczyna sie dylemat.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 20:23   #10
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

hmm
podrecznik nie jest taki stary wciaz aktualny i strasznie na AM popularny!!
sam fakt iz kiedys zalecano dwa lata a teraz miesiac daje wiele do myslenia!!!
mimo wszystko uwazam ze lek to jest ale jako ostatnia deska ratunku i siegnac po niego nalezy wtedy kiedy wyczerpalo sie wszystkie inne terapie w walce z tradzikiem!!
pozdr
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 20:38   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Roaccutane a planowana ciaza.

zmiana zaleceń to kwestia ostatnich ok.4 lat?
w każdym razie, im dłuższy odstęp tym większe bezpieczeństwo i komfort psychiczny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.