do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-12, 18:44   #1
ag-u
Raczkowanie
 
Avatar ag-u
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 31
Question

do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!


Witam,

od dwoch lat uzywam laticortu.
krem ten przypisal mi dermatolog na alergie ktora pojawila sie na twarzy. byl tak skuteczny ze wyleczyl tez moje krostki. potem juz tylko bralam recepty u jakiegos tam lekarza i uzywalam go codziennie!!!! potem juz tylko wieczorem.
kiedy dowiedzilama sie (jakies 3 tygodnie temu) ze jest bardzo szkodliwy i jest sterydem (!!!!!) odstawilam go calkowicie. teraz moja skora twarzy pokry ta jest zaskorniakami i potfornie mnie swedzi (nie wspomne juz o popekanuch na naczynkach ktore sa tez skutkiem tego "magicznego" kremu). bylam u dermatologa dostalam lekko "po glowie" za glupote. lekarz przepisal mi jedynie tabletki na "swedzenie". co do reszty powiedzial- nic poradzic nie moge.............

wiec po pierwsze chce was ostrzec
a po drugie zapytac co moge zrobic?
czy moge udac sie do kosmetyczki na oczysczanie?
moja skora jest teraz baaaaaardzo wrazliwa.
jakiego kremu moge uzywac?

bardzo z gory dziekuje za pomoc
ag-u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 20:22   #2
ag-u
Raczkowanie
 
Avatar ag-u
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 31
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

hym....
ag-u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 21:18   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

stopniowo skóra sie uspokoi.
poczytaj watki o sterydach i dermatozie okołoustnej oraz leczeniu ich metronidazolem zinerytem.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 21:22   #4
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Oj powinnas dostac za glupote, powinnas! Tyle sie trabi o sterydach, a Ty tu przosze - 2 lata! Na pewno odpada oczyszczanie u kosmetyczki, zrobilabys sobie teraz wielka krzywde, bo skora sie musi uspokoic i wrocic do siebie, po dwoch latach moze to naprawde zajac jej sporo czasu. Odstaw wszelkie nadmierne kosmetyki, te kolorowe i te pielegnacyjne, myj twarz woda przegotowana (w odkrytym rondelku, zeby wyparowal kamien) lub spryskuj woda termalna. Z kremow - Lipobase, Elo-baza, Clobaza, kremy natluszczajace i nawilzajace, do kupienia w aptekach. Mysle ze rano woda termalna + krem, wieczorem woda przegotowana + bardzo delikatny zel do mycia dla skory wrazliwej i suchej (Musisz rozejrzec sie w aptece) albo rownie delikatne mleczko, moze Physiogel - emulsja do oczyszczania twarzy i do tego rowniez krem. Bardzo sobie buzie pokaralas i teraz musisz ja ladnie poprosic zeby wrocila do normalnego stanu. Przejrzyj na KWC "Problemy skorne", jest tam sporo kosmetykow dla cer bardzo wrazliwych.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 16:27   #5
ag-u
Raczkowanie
 
Avatar ag-u
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 31
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

mimbi bardzo dziekuje za rady....

musze sobie rzeczywiscie niezle popracowac nad ta biedna moja buzka.

jako chyba jedyna podalas mi jakies konkretne rzeczy do wyprobowania (wiecej nawet niz moj dermatolog) WIELKIE DZIEKI bede probowac...

no i jeszcze jedno pytanie: co to jest woda termalna? i czy tez ja moge kupic w aptece?
ag-u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 21:19   #6
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Sprawdz na KWC. Woda termalna to woda pozyskiwana ze zrodel termalnych, zamknieta w opakowaniu jak dezodorant. Uzywa sie jej spryskujac na twarz i po chwili odsaczajac twarz chusteczka. Duzo o wodzie bylo w innych watkach, wiec przejrzyj archiwum i zajrzyj na KWC do dzialu wody termalne. Mi woda nie sluzy, ale ogolnie bardzo czesto sie sprawdza.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-13, 21:24   #7
ag-u
Raczkowanie
 
Avatar ag-u
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 31
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

dzieki wielkie
ag-u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 13:34   #8
justiiii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

aga wspolczuje!!! doskonale Cię rozumiem bo ja tez mam posterydowe zapalenie...smarowalam sie elocomem 9 miesiecy<tak srednio 2 razy w tyg> ...elocom odstawilam w maju a jeszcze do teraz lecze skutek uboczny tego swinstwa!! tzn przez ten elocom przyplatal mi sie grzybek pityrosporum i mecze sie juz nim ponad 2 miechy...w sumie jak trafilam do dermatologa to powiedzial mi jedno wazne zdanie "stosowalas elocom 9 miechow to teraz 9 miesiecy meczarni przed Toba" ....czyli tak dlugo jak stosowalas steryd na skore tak dlugo bedzie ona wracala do normalnosci...napewno przez pierwsze 2 tyg bedzie gorzej ale ponziej juz powinno byc coraz lepiej ...steryd na twarz to w moim przypadku samobojstwo...powodzonk a
justiiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 10:12   #9
ag-u
Raczkowanie
 
Avatar ag-u
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 31
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Cytat:
Napisane przez justiiii
aga wspolczuje!!! doskonale Cię rozumiem bo ja tez mam posterydowe zapalenie...smarowalam sie elocomem 9 miesiecy<tak srednio 2 razy w tyg> ...elocom odstawilam w maju a jeszcze do teraz lecze skutek uboczny tego swinstwa!! tzn przez ten elocom przyplatal mi sie grzybek pityrosporum i mecze sie juz nim ponad 2 miechy...w sumie jak trafilam do dermatologa to powiedzial mi jedno wazne zdanie "stosowalas elocom 9 miechow to teraz 9 miesiecy meczarni przed Toba" ....czyli tak dlugo jak stosowalas steryd na skore tak dlugo bedzie ona wracala do normalnosci...napewno przez pierwsze 2 tyg bedzie gorzej ale ponziej juz powinno byc coraz lepiej ...steryd na twarz to w moim przypadku samobojstwo...powodzonk a
jesli rzeczywiscie tak jest ze bede sie tyle meczyc z ratowaniem co niszczylam twarz to bedzie kupa z maslem........... 2 lata!! oby nie
wczoraj bylam w aptece kupilam zestaw- krem+mleczko do cery nadwrazliwej nawet tani jedno i drugie w okolicach 7 zl i wode termalna iwostinu. dzis rano sie calkiem swieza obudzilam i najwazniejsze NIE SWEDZI mnie juz twarz (tak bardzo jak wczesniej)

justi tobie tez zycze powodzenia trzym sie dzielnie
ag-u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:22   #10
Inez155
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
GG do Inez155 Send a message via Skype™ to Inez155
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Cytat:
Napisane przez ag-u Pokaż wiadomość
Witam,

od dwoch lat uzywam laticortu.
krem ten przypisal mi dermatolog na alergie ktora pojawila sie na twarzy. byl tak skuteczny ze wyleczyl tez moje krostki. potem juz tylko bralam recepty u jakiegos tam lekarza i uzywalam go codziennie!!!! potem juz tylko wieczorem.
kiedy dowiedzilama sie (jakies 3 tygodnie temu) ze jest bardzo szkodliwy i jest sterydem (!!!!!) odstawilam go calkowicie. teraz moja skora twarzy pokry ta jest zaskorniakami i potfornie mnie swedzi (nie wspomne juz o popekanuch na naczynkach ktore sa tez skutkiem tego "magicznego" kremu). bylam u dermatologa dostalam lekko "po glowie" za glupote. lekarz przepisal mi jedynie tabletki na "swedzenie". co do reszty powiedzial- nic poradzic nie moge.............

wiec po pierwsze chce was ostrzec
a po drugie zapytac co moge zrobic?
czy moge udac sie do kosmetyczki na oczysczanie?
moja skora jest teraz baaaaaardzo wrazliwa.
jakiego kremu moge uzywac?

bardzo z gory dziekuje za pomoc
Hej. ja tez kiedys stosowałam maść laticort i smarowałam ja twarz... mam teraz popękane lekko jak narazie naczynka krwionośne.. ale nie wiem czy jetst to spowodowane ta maścią... juz jej nie stosuję ale czy w przyszłości moge mieć przez to jakieś powikłanie?
Inez155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 08:25   #11
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

"uzaleznienie" od sterydów nie jest proste do wyprowadzenia. rzeczywiście ich ciągłe używanie powoduje ogromne szkody: ściecieńczenie skóry, zanik mięśni, rozszerzenie naczyń, trądzik, wtórne nadkażenia.... Wyjście z tego jest oczywiście możliwe!!!! Prosze stosować preparaty obojetne np alantan, exomega firmy aderma (w aptece bez recepty), przemywać skórę 3% roztworem kwasu bornego i byc pod ciągłą kontrolą dermatologa. Jeśli chodzi o alergie to już nigdy nie sięgać po sterydy, tylko nowoczesne immunomodulatory (protopic, elidel), po konsultacji z lekarzem, oczywiście....
Kosmetyczki narazie nie polecam.....
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 18:52   #12
teklens
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Jestem alergikiem od urodzenia. Najpierw miałam uczulenie w zgięciach rąk i nóg. Jednak z czasem przeszło mi to na prawą dłoń. Pęka mi skóra w miejscach zgięć. Mam to tylko na prawej dłoni, a lewa jest normalna. Skóra jest bardzo sucha i się łuszczy. Stosowałam już krem Triderm, który na początku mi pomógł, ale potem przy smarowaniu swędziała mnie dłoń i pocierając palce o palce rozdrapywałam wszystko. Było coraz gorzej, bo żaden lekarz nie mógł trafić z lekiem. Pani w aptece poleciła mi Laticort i stosuję go od dwóch miesięcy. Na początku również mi pomagał, ale teraz znowu przy smarowaniu swędzi mnie dłoń. Np. również przy myciu rąk ręce strasznie mi się wysuszają i swędzą. Nie używam zwykłego mydła, tylko specjalnego dla alergików.
Czasami wstydzę się podać ludziom dłoni. Pomóżcie
teklens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 14:00   #13
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

mam problem i nie wiem co zrobić..od jakiegoś czasu mam czerwone plamy na czole,koło brwi i na nosie schodzi mi skóra w tych miejscach,czasami swędzi ale żadko. nie wiem co to jest.farmaceutka dała mi krem Mecortolon i jakiś krem półtłusty do smarowania,raz jest lepiej a raz gorzej ale to nie schodzi co to jest i czym to leczyć?
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 16:34   #14
Igoorekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Cześć dziewczyny,nie
Igoorekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 16:42   #15
Igoorekk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 9
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Cześć dziewczyny kurcze wystraszyłyście mnie,ja lecze synka na posterydowe zapalenie skóry leczyłam go w sumie różnymi sterydami.Zaden z lekarzy nic mi nie wspomniał o konsekwencjach tych maści.Smarowałam go ponad rok może nie tak często ale efekt jest jaki jest.Chcecie mi powiedzieć że teraz go będę leczyć rok.Kurcze normalnie jakś masakra.
Igoorekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 11:17   #16
Danuta Nowicka
dr n. med.
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Długotrwałe stosowanie sterydó powoduje duże zmiany w skórze i jej kondycji. staje się kapryśna i nieprzewidywalna.l.. Stan taki najczęsciej trwa parę tygodni (4-5) i potam wszystko wraca do normy. zalecałabym cierpliwość, bardzo delikatne postępowanie (np Alantan krem do pielegnacji i coś delikatnego do mycia), no i oczywiście - bezwzgledne
odstaiwenie LATICORTU!!!!!
__________________
www.danutanowicka.pl
Danuta Nowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 15:50   #17
Laonda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Dot.: do pani Dermatolog- LATICORT- uzależnienie!!

Cześć. Mam mały problem. Około 2 tygodni temu pojawił mi się rumień na twarzy (okolice nosa i policzków), który czasem robił się bardziej pokaźny, lub blady. Po tygodniu gdy nie ustąpił samoistnie postanowiłam udać się do dermatologa. Pan Doktor powiedział mi, że jest to reakcja alergiczna (pokarmowa) i przepisał mi Laticort plus tabletki odczulacjace, których postanowiłam jednak nie wykupywać bo wolałam się nie ''szprycować'' (lecze sie u alergologa ktory wcześniej przepisał mi tabletki Flonidan-ronież odczulacjace). Stosowałam Laticort przez 3 dni. Nie widziałam jakiś większych zmian, dopiero wczoraj wieczorem skóra wyraźnie zbladła, chociaż pojawiły się jakby ''białe''plamy. Dziś rano gdy wstałam mój rumień jest czerowny jak nigdy do tego piecze mnie troche twarz. Czy jest to reakcja normalna? Czy może stosując Laticort zrobiłam sama sobie krzywdę? Z góry dźęki za pomoc.
Laonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:03.