maskary -> oryginały a podróbki ?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-15, 21:15   #1
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Question

maskary -> oryginały a podróbki ?!


Właśnie, ktoś mi dziś zaproponował sprzedaż różnych maskar w bardzo niskich cenach. Był tam np. Dior - Ultimeyes, L'oreal, Max Factor 2000 Calorie itp. Jak odróżnić oryginał od podróby?? Nie chodzi już konkretnie o zakupy u tego Ktosia ale np na allegro.
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 08:33   #2
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

no to widac przede wszystkim po cenie,przeciez oryginalny dior nie moze kosztowac 18 zl skoro w sklepie kosztuje 120
ja kiedys kupilam podrobke lancome-opakowanie bylo kiepsko wykonane a napis zaraz sie przetarł
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 09:51   #3
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

dodam tez ze podrobki maja czesto inna szczoteczke, inaczej wygladaja na rzesach i co bardzo wazne - maja inny zapach. w zeszlym roku kupilam na allegro tusz YSL za jakies 20zł a potem kupilam wloska elle z miniaturka tego wlasnie tuszu. nie zgadzala sie ani szczoteczka, ani zapach, ani konsystencja ani oczywiscie efekt (nawet porownac sie nie dalo) oba tez zupelnie inaczej sie zmywaly. ostatnio znowu zaryzykowalam i kupilam na allegro lancome hypnose za jakies 85 zł a za tydzien dostalam identyczny od mamy tusz z allegro jest identyczny jak od mamy (ze sklepu) wiec jestem zadowolona majac dwa oryginaly. ale z allegro trzeba ostroznie pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 10:20   #4
tout-petit-fille
Zadomowienie
 
Avatar tout-petit-fille
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z nienacka
Wiadomości: 1 007
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Na pewno trzeba zwracac uwage na ogól- czy zgadza sie pojemnosc, czy opakowanie wyglada tak samo, nie tandetnie , czy nie ma zarysowan. Na Twoim miejscu poprosilabym o wysłanie jakiegos kosmetyku, w celu sprawdzenia, po czym bys zaplacila lub kup od niego/niej jakis produkt i sprawdz czy to oryginal, czy nieJesli nie, to zwrot pieniedzy.
Latwo to mozna poznac podrobe. Ja kiedys trafilam na podroby perfum, co zauwazylam juz po flakoniku, choc mial identyczny ksztalt i napisy. Po sprawdzeniu zapachu bylam o tym przekonana.
tout-petit-fille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 10:50   #5
gemmini
Raczkowanie
 
Avatar gemmini
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 239
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Właśnie, też mi się wydawało, że jeśli Dior jest taki drogi to kto sprzedaje tak tanio. Problem polega na tym, że oglądając Diora najbardziej go zapamiętałam. W sieci pooglądałam kilka zdjęć tejże maskary i z wyglądu okazała się identyczna. Napis na nakrętce był tłoczony i szczoteczkę też miał identyczną. Czyli musiałabym sprawdzić jeszcze np. skład.
Ale powiem Wam, że mam znajomą która kupuję od kogoś kosmetyki L'oreala 1/2 ceny sklepowej i są to oryginalne kosmetyki. Heh szczęściara.
gemmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 14:23   #6
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Cytat:
Napisane przez gemmini
Ale powiem Wam, że mam znajomą która kupuję od kogoś kosmetyki L'oreala 1/2 ceny sklepowej i są to oryginalne kosmetyki. Heh szczęściara.
oczywiscie ze można tak kupić, ale wtedy za połowe ceny, a nie za 1/4 i to najczęściej od złodzieji
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 19:37   #7
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Cytat:
Napisane przez gemmini
Ale powiem Wam, że mam znajomą która kupuję od kogoś kosmetyki L'oreala 1/2 ceny sklepowej i są to oryginalne kosmetyki. Heh szczęściara.
ja tez kupuje oryginaly o 1/3 mniej niz w sklepie,mam kilka sprawdzonych sprzedawcow na allegro i tak np kupuje u niego zawsze photogenic w sklepie 160 zl u niego 95

kilka razy jak przejechalam sie na podrobkach to nie wystawialam komentarza negatywnego tylko dzwonilam do niego i mowilam,ze to tandeta i chce zwrot kasy,na szczescie duzo takich przypadkow nie bylo i kasa szybko byla z powrotem hihihh
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-16, 20:11   #8
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

a któryż to sprzedawca taki porządny, mozesz podać xywkę?
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 20:25   #9
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

nie wiem czy moge ale podam bo warto:
julek1500
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3251774

nastepny to queenNY-kupowalam u niego probki cieni lancome i wiem,ze sa sprawdzone nie wiem jak z reszta
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3403663

i znalazlam jeszcze kogos,kto wyglada obiecujaco,facet tez sprzedaje probki
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=170443
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-16, 21:59   #10
Króliczka
Rozeznanie
 
Avatar Króliczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 562
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Cytat:
Napisane przez ann217
dodam tez ze podrobki maja czesto inna szczoteczke, inaczej wygladaja na rzesach i co bardzo wazne - maja inny zapach. w zeszlym roku kupilam na allegro tusz YSL za jakies 20zł a potem kupilam wloska elle z miniaturka tego wlasnie tuszu. nie zgadzala sie ani szczoteczka, ani zapach, ani konsystencja ani oczywiscie efekt (nawet porownac sie nie dalo) oba tez zupelnie inaczej sie zmywaly. ostatnio znowu zaryzykowalam i kupilam na allegro lancome hypnose za jakies 85 zł a za tydzien dostalam identyczny od mamy tusz z allegro jest identyczny jak od mamy (ze sklepu) wiec jestem zadowolona majac dwa oryginaly. ale z allegro trzeba ostroznie pozdrawiam
Ja tak nie na temat . Ann217 a z którego miesiąca to elle? juz pewnie nie ma w kioskach nie?
Króliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 10:35   #11
edith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Próbki raczej nie bywaja odrabiane..
to zamawiam kilka i zobaczymy co wyniknie..
edith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 10:58   #12
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

To niekoniecznie muszą być podróbki. Całkiem sporo firm kosmetycznych produkuje swoje sztandarowe produkty w (nazwijmy to) wersjji "A" i "B".
"A" to są te o którch piszecie że kupione w sklepie itp. Wersja 'B" jest przeznaczona na rynki które są przez danego producenta sklasyfikowene jako kreje biedniejsze Najczęściej chodzi tu o kraje Ameryki PD - gdzie kupujących jest dużo ale nie dysponują taką kasą.
No i właśnie produkty "B' okazały się prawdziwym olśnieniem dla naszych obrotnych handlarzy z allegro - było z resztą o tym głośno gdzieś z dwa lata temu jak szeroką rzeką popłyneły zza oceanu perfumy. Ludzie zaczęli się burzyć, że to podróby ..a tu zonk - firmy kosmetyczne z wielką niechęcią przyznały, że ....to oryginały , tylko dla tej gorszej (czyt. biedniejszej) części świata.
Podsumowując, człowiek który to sprzedaje nie kłamie twierdząc, że to oryginał...to jest markowy produkt - tylko że z niższej półki...w gorszym opakowaniu (to od razu rzuca się w oczy) no i niestety gorszych parametrach - mniej trwały zapach, mniej "plastyczna" maskara itp.

Najcześciej spotykane produkty "b" (bo produkcja na wielka skalę) są firmy l'Oreal - większość maskar - tych pakowanych w takie zawieszkowe kartoniko-plastiki.
wiadomo, że do koncernu należą jeszcze inne marki ale ja osobiście z tymi innymi "b" się nie spotkałam....
Oczywiście L'Oreal - nie jest jedyny - tylko jak wspomniałam najpopularniejszy.
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 11:09   #13
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

hm jak zobaczylam stadion w Warszawie to tam na pewno byly podrobki hihihih
jakis czas temu szukalam pudru prasowanego chanel na allegro,wlasciwie chodzilo mi o sama puderniczke bo w starej peklo lusterczko,no i kupilam cudenko chanel za 20 zl,fuj co za ochyda,puder cuchnie,ze nie idzie wytrzymac,kolor to mnie wiecej taki jak bym sie ziemia z kwiatka maznela,opakowanie tandetne ze zlotymi wstawkami logo zreszta tez(schodzi pod palcem)-inaczej wygladalo na zdjeciu poniewaz sprzedawca chyba ze strony chanel sciagnal zdjecie,no coz kiedy chcialam wystawic komentarz okazalo sie,ze aukcja zostala usunieta przez pracownika allegro,czyli juz ktos musial zglaszac ze facet podroby zeni,a zapewnial ze to 100% oryginal-a ja glupia dalam sie nabrac,ze za 20 zl moze to byc oryginal,wiec pretensje mam sama do siebie
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-17, 11:32   #14
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

Alez oczywiście,
ja nie twierdzę, że na allegro czy bazarach nie ma podróbek...zwracam tylko uwgę na fakt, że na rynku są dostępne również "oryginalne" podróbki firmowane przez prawowitego właściciela marki....
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 15:14   #15
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: maskary -> oryginały a podróbki ?!

To jest forum z poradami dotyczącymi Wizażu. Wątek przenoszę na plotkowe.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.