trądzik- help - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-18, 20:47   #1
asik25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3
Question

trądzik- help


Witam wszystkich.Juz od pewnego czasu przeglądam to forum i widzę że jest tu dużo osób,które mogą coś doradzić. Tak więc postanowiłam napisać.Potrzebuję parę opinii na temat kilku maści na trądzik.Mam cerę mieszaną,na nosie skóra często sie łuszczy i prawie zawsze mam jakieś krosty.Byłam dziś u dermatologa(nie jestem zadowolona z tej wizyty) i przepisał mi acne derm na dzień i metronidazol na noc.Czy ktoś na forum miał kiedyś taki zestaw maści?I tak sobie myśle, jak rano posmaruję buzię acne dermem to kiedy nałożyć fluid? Dużo czytałam na temat acne dermu,i nie wiem teraz co zrobić.Ponadto kiedys od lekarza rodzinnego dostałam maść bactroban,ale nie stosowałam jej,bo akurat cera mi się wtedy poprawiła,może teraz zacząć tym smarować?Poradźcie co byście zrobiły?Pozdrawiam
asik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-18, 21:37   #2
Bastian21
Rozeznanie
 
Avatar Bastian21
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 587
Dot.: trądzik- help

Cytat:
Napisane przez asik25
Witam wszystkich.Juz od pewnego czasu przeglądam to forum i widzę że jest tu dużo osób,które mogą coś doradzić. Tak więc postanowiłam napisać.Potrzebuję parę opinii na temat kilku maści na trądzik.Mam cerę mieszaną,na nosie skóra często sie łuszczy i prawie zawsze mam jakieś krosty.Byłam dziś u dermatologa(nie jestem zadowolona z tej wizyty) i przepisał mi acne derm na dzień i metronidazol na noc.Czy ktoś na forum miał kiedyś taki zestaw maści?I tak sobie myśle, jak rano posmaruję buzię acne dermem to kiedy nałożyć fluid? Dużo czytałam na temat acne dermu,i nie wiem teraz co zrobić.Ponadto kiedys od lekarza rodzinnego dostałam maść bactroban,ale nie stosowałam jej,bo akurat cera mi się wtedy poprawiła,może teraz zacząć tym smarować?Poradźcie co byście zrobiły?Pozdrawiam
Hm, nie słyszałem o maści Metronidazol, a jedynie o kremie i żelu. Metronidazol jest bardzo dobry. A co do fluidu, nie znam się na tym dobrze, ale pewno ten fluid nie może być ciężki dla twarzy bo moze tylko zaszkodzić aniżeli pomóc.
Bastian21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 09:48   #3
falkka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 457
Dot.: trądzik- help

asik w moim przypadku fluid tylko pogarszał trądzik i szczerze powiedziawszy od kąd go nei używam to cera się poprawiła (pory sie tak nei zapychają i mam mniej wyprysków) pomysl o tym. Bo jeśli masz problemy trądzikowe to te zdanie jest dla ciebie "im mniej na twarzy tym lepiej"

pozdrawiam
__________________
Mój kramik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 10:13   #4
mujer
Zadomowienie
 
Avatar mujer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 976
Dot.: trądzik- help

Też przestałam używac fluidów i od tej pory moja skóra wygląda lepiej. Zresztą, chyba trudno się dziwić - skóra tez potrzebuje poddychać, a ja kładłam 2 kremy, fluid, puder, korektor... Jeśli ktoś ma skłonności do wyprysków, to nie ma co się dziwić, ze sie coś pod taką maską wybulwi. Raz na jakiś czas, na imprezę mogę zrobić sobie makijaż, ale na codzien brrr... To naprawdę mi szkodziło, mimo, ze używałam sprawdzonych kosmetyków. Nie mam doskonałęj cery, mimo to używam tylko korektora punktowo na wypryski i przyprószam twarz pudrem cynamonowym albo pudrem max factor creme puff (podoba mi się ten puder - polecam ).
Co do Acne Derm to wg strony luskiewnika nie powinno się go łączyć z wieloma kosmetykami, bo następuje hydroliza czy cuś i może to spowodować powstawanie wielkich prycholi. Czy to prawda, to nie wiem nie stosowałam acne derm nigdy (m.in. dlatego, ze się przestraszyłam tej opinii). metronidazolu nie znam.
Bactroban natomiast przepisuje się chyba często na zapalenie mieszków włosowych. Myślę, ze powinien się sprawdzić na ropne zmiany, mogłabyś spróbować, ale... moze na poczatek zastosuje przepisaną terapię. Niekoniecznie musi być ona zla
mujer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 17:39   #5
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: trądzik- help

ja ta masc metro.... uzywałąm bardzo pomaga
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.