Akryl czy zel? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-19, 05:00   #1
kinga_23
Przyczajenie
 
Avatar kinga_23
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 7
GG do kinga_23

Akryl czy zel?


Stoje przed wyborem... Chce wzmocnic paznokcie ,dlatego tez pytam o rade,ktora metoda jest lepsza akrylowa czy tez zelowa? Mam na mysli nalozenie na naturalne paznokcie ,a nie tipsy.
Bede bardzo wdzieczna za podpowiedz.
Z gory dziekuje...
kinga_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 14:09   #2
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl czy zel?

Nie ma różnicy którą z wymienionych metod utwardzisz paznokcie, najlepsza byłby jedwab - fiberglass.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 03:05   #3
kinga_23
Przyczajenie
 
Avatar kinga_23
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 7
GG do kinga_23
Dot.: Akryl czy zel?

[I][B]Moze inaczej, ktora metoda (akryl czy tez zel) jest 'wiarygodniejszy'? Poza tym gdybym sama chciala uzupelnic odrost (nie majac zbytniego doswiadczenia , ktora metoda jest prostsza?
kinga_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 08:37   #4
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl czy zel?

Osobiście wole utwardzać paznokcie żelem, po prostu wydaje mi się, ze ładniej wygladaja....
Natomiast decydując sie na taki zabieg trzeba sie liczyc z uzupełnieniami co ok 3-4 tygodnie u stylistki paznokci.
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 08:56   #5
mloda17_14
Raczkowanie
 
Avatar mloda17_14
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
GG do mloda17_14 Send a message via Skype™ to mloda17_14
Wink Dot.: Akryl czy zel?

Według mnie jeśli chodzi o uzupełnienie to prostszy jest akryl...nie musisz utwardzać go pod żadną lampą, ani nic podobnego... Jednak ja obecnie sama go mam i nie polecam!! Po pierwsze jest taki chropowaty, a żel ma gładziutką powierzchnię !! Po drugie te wszystkie płyny (wytrawiacze, itd) strasznie śmierdzą !! Ponad to u mojej koleżanki w salonie w ogóle nie można akryli robić!! Te proszki podobno niszczą płytkę paznokcia tak jak i płyn, w ktorym się usuwa tipsa... No rzeczywiście moje paznokcie pod akrylem zrobiły się jak "bibułka"! Dlatego w tym tygodniu idę do koleżanki żeby nałożyła mi żele na moje paznkocie i wtopię sobie w to różowe dżety Ślicznie to wygląda!! Tylko jeśli będziesz je robić to zrób soie grubsze bo cienkie żele lubią pękać No to chyba tyle.... Życzę powodzenia.... napisz na jakie się zdecydowałaś....
mloda17_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 09:08   #6
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy zel?

Aaaah..... młoda......w Twoim poście zgodne z prawdą jest tylko jedno zdanie....że różowe dżety śłicznie wyglądają.....
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 10:19   #7
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Akryl czy zel?

też się ostatnio zastanawiałam co lepsze akryl czy żel, ale teraz juz wiem - ŻEL. więc jak będę miała kaskę to zrobię sobie żele, trudno niech mi pupcia od siedzenia boli ale przynajmniej będę miała zdrową płytkę paznokci
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 11:55   #8
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy zel?

Butterfly - Twoja kolej
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 13:58   #9
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Smile Dot.: Akryl czy zel?

Masz na mysli utwardzenie naturalnej plytki paznokciowej, czy tez przedluzanie na szablonie?
Jezeli chodzi o akryl czy zel najbardziej inwazyjne dla plytki paznokciowej jest samo klejenie tipsa (preperat na bazie cyjanku) oraz pozniejsze opilowywanie granicy tipsa, ktore zawsze niszczy plytke.

Natomiast akryl czy zel, to w zaleznosci jaki tryb zycia prowadzisz. Akryle generalnie sa mocniejsze od zeli a ich wplyw na paznokiec jest w zasadzie taki sam... Najwazniejsze by manikiurzystka pracowala na dobrych produktach.
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 14:03   #10
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Dot.: Akryl czy zel?

tutaj jeszcze chcialam rozjasnic watpliwosci karolusienki. To ze zel jest zdrowszy dla paznokcia to MIT!! Obie techniki przedluzania paznokci wplywaja TAK SAMO na plytke. Akryl jest trudniejsza metoda, dlatego manikiurzystki wciskaja klientkom takie kity...
Najlepiej sprawdzic na plytce obie metody i zadecydowac ktore preparaty lepiej sie trzymaja, jest to naprawde kwestia indywidualna.
Nosilam kilka lat 'zele' ktore trzymaly sie gora miesiac, przy moim trybie zycia i np czestym stukaniu w klawiature zdecydowanie polecam akryl. Jezeli dobrze spiluje granice odrostu moge je nosic nawet do 6 tygodni... Jestem tez zwoleniczka pokrywania akrylu warstwa nablyszczajaca zelu.
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 17:02   #11
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez ZimnaBlondyna
tutaj jeszcze chcialam rozjasnic watpliwosci karolusienki. To ze zel jest zdrowszy dla paznokcia to MIT!! Obie techniki przedluzania paznokci wplywaja TAK SAMO na plytke. Akryl jest trudniejsza metoda, dlatego manikiurzystki wciskaja klientkom takie kity...
Najlepiej sprawdzic na plytce obie metody i zadecydowac ktore preparaty lepiej sie trzymaja, jest to naprawde kwestia indywidualna.
Nosilam kilka lat 'zele' ktore trzymaly sie gora miesiac, przy moim trybie zycia i np czestym stukaniu w klawiature zdecydowanie polecam akryl. Jezeli dobrze spiluje granice odrostu moge je nosic nawet do 6 tygodni... Jestem tez zwoleniczka pokrywania akrylu warstwa nablyszczajaca zelu.
aha to juz sama nie wiem co lepsze a co gorsze mialam juz raz zelki ale sie zraziilam, bo mi odprysnely to juz sama nie wiem co mam wybrac. mam ochote sobie zrobic ladne i dlugie paznokietki, bo moje zostawiaja wiele do zyczenia. nie wiem..moze dzieki opinii ZimnejBlondyny sie skusze na akryle..?!? najlepiej chyba bedzie jesli pojde do manikiurzystki i sie wszystkiego wypytam. pozdrawiam
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 18:20   #12
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez mloda17_14
Według mnie jeśli chodzi o uzupełnienie to prostszy jest akryl...nie musisz utwardzać go pod żadną lampą, ani nic podobnego... Jednak ja obecnie sama go mam i nie polecam!! Po pierwsze jest taki chropowaty, a żel ma gładziutką powierzchnię !! Po drugie te wszystkie płyny (wytrawiacze, itd) strasznie śmierdzą !! Ponad to u mojej koleżanki w salonie w ogóle nie można akryli robić!! Te proszki podobno niszczą płytkę paznokcia tak jak i płyn, w ktorym się usuwa tipsa... No rzeczywiście moje paznokcie pod akrylem zrobiły się jak "bibułka"! Dlatego w tym tygodniu idę do koleżanki żeby nałożyła mi żele na moje paznkocie i wtopię sobie w to różowe dżety Ślicznie to wygląda!! Tylko jeśli będziesz je robić to zrób soie grubsze bo cienkie żele lubią pękać No to chyba tyle.... Życzę powodzenia.... napisz na jakie się zdecydowałaś....
Ręce mi opadły
Czy według Ciebie to jest chropowata powierzchnia -> zdjęcie akryli
Dziewczyno skąd ty te ******ły wytrzasnęłaś - akryl bardziej chropowaty?? Akryl i żel to ten sam skład chemiczny tylko inna konsystencja - przy żelu także jest potrzebny wytrawiacz - primer. Zrobiły sie jak bibułka bo stylistka zamist zmatowic płytke spiłowała ją, a paznokcie akryl/czy żel maja miec max grubośc "trzech wizytówek"

Karolinko jeśli wybierzesz BEticzka, czy mnie - ale skromniacha jestem -, akrylki Ci nie odprysną ( w innym poście masz moje pazurki w dniu założenia i po 4 tygodniach ) możesz też wybrac salon Beautica - tam zakładaja i żelki i akrylki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zlotymotyl2.jpg (120,3 KB, 416 załadowań)
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:36   #13
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: Akryl czy zel?

Hmm..paznokcie akrylowe mam juz od roku i jestem z nich bardzo zadowolona i gorąco Ci je polecam.Najlepiej wybierz akryl ale bez tzw'szablonu' bo wtedy mogą Ci sie złamać.Najlepszy tips i akryl bez szablonu.Na temat żelowych paznokci trudno jest mi poweidzieć,ale z opini innych sa one gorsze..wybór nalezy do Ciebie
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 19:49   #14
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez sweetes_things
Hmm..paznokcie akrylowe mam juz od roku i jestem z nich bardzo zadowolona i gorąco Ci je polecam.Najlepiej wybierz akryl ale bez tzw'szablonu' bo wtedy mogą Ci sie złamać.Najlepszy tips i akryl bez szablonu.Na temat żelowych paznokci trudno jest mi poweidzieć,ale z opini innych sa one gorsze..wybór nalezy do Ciebie
Dobrze wykonany paznokiec na formie nie ma prawa się złamac - jeśli stylistka źle podłożyła Ci formę to się złamał.
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 03:35   #15
kinga_23
Przyczajenie
 
Avatar kinga_23
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 7
GG do kinga_23
Dot.: Akryl czy zel?

Wielkie dzieki DZIEWCZYNY za podpowiedz. Jezeli chodzi o tipsy to odpadaja - chce utwardzic plytke paznokcia bez szablonu i tipsa. Moj tryb zycia? jestem fryzjerka (awangarda) oraz wizazystka. Wiec wydaje mi sie,ze raczej akryl bedzie odpowiedniejszy. Jeszcze raz dzieki za podpowiedz....
Pozdrowionka
kinga_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 13:15   #16
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Dot.: Akryl czy zel?

Zdecydowanie polecam w takim przypadku Akryle na szablonie, naprawde nie warto na paznokciach oszczedzac, to jest najmniej inwazyjna technika ale tez najtrudniejsza, wazne by byly robione na dobrych produktach, a beda sie trzymac nawet miesiac. Tak poza tym to jestem manikiurzystka dyplomowana dlatego sie tu udzielam buziaczki moje drogie.
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:27   #17
mloda17_14
Raczkowanie
 
Avatar mloda17_14
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
GG do mloda17_14 Send a message via Skype™ to mloda17_14
Talking Dot.: Akryl czy zel?

No dobra na robieniu tipsów to ja się nie znam bo się tym nie zajmuje!! Ale jak słyszę o akrylach to....... Mam do nich straszny uraz!! Mam je bardzo długo i obecnie jest on położony na moje paznokcie (KTÓRE MAM STRASZNIE ZNISZCZONE)!! Wydałam na nie mnóstwo pieniędzy, a podchodziło mi pod nie powietrze i akryl odchodził (po tygodniu) nie sądzę żeby ktoś chciał wydawać co tydzień po 60 zł na uzupełnianie!! widocznie były źle zrobione!! Aha......i żele mają gładszą powierzchnię niż akryle......
mloda17_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 21:34   #18
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez mloda17_14
Aha......i żele mają gładszą powierzchnię niż akryle......

Naprawde sie nie znasz.....A Butti zje cie zaraz na sniadanie;D
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:25   #19
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez mloda17_14
Aha......i żele mają gładszą powierzchnię niż akryle......


Przestańcie pisac takie bzdury! Akryl odpowiednio wypolerowany jest tak samo gładki jak żel. A to, że sie zapowietrzyły to wina stylistki, że Ci źle płytke zmatowiła.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif smieje sie.gif (23,0 KB, 1569 załadowań)
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 17:36   #20
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl czy zel?

PRAWIDŁOWO WYKONANE ŻELE I AKRYLE NIE RÓZNIA SIE OD SIEBIE POD ŻADNYM WZGLEDEM!!!! wiem, bo jak pisałam w innym poście mam na paznokciach totalny misz-masz i mam teraz 3 akrylowe, reszta żelowe. byłam z tymi paznokciami na targach, gdzie spotkałam duzo profesjonalistek i zadna nie była w staie odróznic, który akrylowy, a który żelowy!!! Akryl mozna po pierwsze wybłyszczyc przez polerowanie, mozna go wybłyszczyc lakierem do paznokci, a takze pokryc nabłyszczającym żelem do tego przeznaczonym.

ANI ZEL, ANI AKRYL NIE NISZY PAZNOKCI niszcza je stytlistki rzeźniczki, które nie umieja pracowac, a matownienie kojarz im sie z piłowaniem!!!!
skoro akryl odpryskiwał ci po tygodniu, to albo jestes w grupie 5% kobiet, które akurat akrylu nie toleruja, albo (co bardziej prawdopodobne) trafiłas do kiepskiej stylistki.

Fakt, faktem, że akryl przy nakładaniu smierdzi- a konkretnie śmierdzi liquid, ale nie jest to niezdrowe i najbardziej przeszkadza, nam stylistkom, które wachamy to codziennie, a nie klientkom, które zapach ten czuja przez godzine dwie, w trakcie wizyty.

Płyn, którym usuwa sie tipsy nie jest szkodlwy, z reszta nie usówasz ich co drugi dzien, a dopiero wtedy, gdy Ci sie akryl znudzi, a może to byc nawet po kliku miesiącach, lub latach....

Mam klientke, która co 3 tygodnie, do miesiąca zmienia sobie całe paznokcie- ściągamy jej stary akryl i robię jej nowe i poimo takich praktyk od ponad roku jej paznokcie sa tak samo zdrowe jak były rok temu! Wg twojej teorii, nie powinna ona miec juz paznoci wcale!
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 20:08   #21
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Akryl czy zel?

to ja juz zglupialam...
zalozylam kiedys tipsy zelowe heh ale najpierw mialam ten szablon (?) potem nakladanie zelu, no i po miesicu nie uzupelnilam tylkozdjelam no i paznokcie mialam troszke zniszczone - wiadomo tipsy.
ale teraz moja znajoma a dokladniej to mamy:P zrobila kurs i zaklada zele (przezroczyste hm?) tanio bo za 30zl bo w koncu nie ma salonu swojego etc. i rozwazalam zalozenie,ale jak to sie robi? :/ znowu bede miala ten szablon? bo to chyba on i klej glownie niszczy paznokcie...? moje naturalne nie maja sklonnosci do rosniecia, a szczegolnie plytka na palcach wskazujacych nie dosc ze nie rosna to jeszcze sie wyjatkowo rozdwajaja mimo iz pozostale nie :P wiec chcialam zalozyc te przezroczyste zele i choc jakis czas cieszyc sie dlugimi paznokciami ale nie wiem czy warto...
sorry za nieskladnie napisany tekst no i jestem ciemna w tych klimatach wiec pytam
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 20:56   #22
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl czy zel?

Szablonu nie przykleja sie na stałe do pacllca ani do paznokcia, zatem nie bedzie on miła szans na zniszczenie Twojej naturalnej płytki, pozatym szablon to jakby naklejka, ktra w trakcie nakładania żelu/akrylu podkłada sie pod częśc paznokcia.
Po drugie, to niestey, ale korzystanie z usług dziewczyn liczacych po 30zł, najczęściej "niszczy" paznokcie. Nie twierdze, ze tylko usługi w drogim salonie są dobre, bo znam grono doświadczonych świetnych stylistek pracujących w domu, ale żadna z nich nie zakłada za 30zł!!!! znajoma Twojej mamy bedzie sie na tobie wprawiała i byc moze popełni wiele błedów, zatem nie spodziewaj sie super rezultatu....
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:03   #23
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez mloda17_14
Tylko jeśli będziesz je robić to zrób soie grubsze bo cienkie żele lubią pękać
GRUBOŚC NIE MA NIC DO TEGO, CZY PAZNOKCIE BEDA PEKAC CZY NIE. A nawet powiedziałabym, ze grube sa niebezpieczne, bo jak pękna to z naturalnym paznokciem!!! By paznokcie były mocne formujemy je w krzywa c, a także odpowiednio formujemy tunel, który zapobiega złamaniom, a jezeli do nich dojdzie łamie sie tylko akryl/zel POZA naturalna płytka!
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:17   #24
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: Akryl czy zel?

wiem ze ona jest poczatkujaca, nie ma doswiadczenia ale nie mam 100zl na dobry salon, tymbardziej ze za poprzednie tipsy dalam 115zl i po 3tyg juz jeden mi sie zlamal, zaczely odchodzic itd. no i to byly te na szablonie a z tego co wiem to je sie trudniej sciaga. byc moze cene obnizyla jeszcze spejclanie po znajomosci,ale ona nie ma takich kosztow jak utrzymanie salonu,prad itd. wiec to tez zapewne wplywa na koszty.z reszta co osoba to inne zdanie o tym jak taki tips niszczy naturalny paznokiec:/. a ja chcialabym chociaz jakis moc malowac w rozne wzorki i miec dlugie pazurki to moze jeszcze jedno pytanie - jakbym sie juz zdecydowala na te tipsy to zeby byly w maire bezpieczne ale i nie za krotkie, bo nie po to w koncu przedluzam zeby ich nie bylo :P to ile cm badz mm za opuszek najlepiej?
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:41   #25
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez Olcia
to ja juz zglupialam...
zalozylam kiedys tipsy zelowe heh ale najpierw mialam ten szablon (?) potem nakladanie zelu, no i po miesicu nie uzupelnilam tylkozdjelam no i paznokcie mialam troszke zniszczone - wiadomo tipsy.
ale teraz moja znajoma a dokladniej to mamy:P zrobila kurs i zaklada zele (przezroczyste hm?) tanio bo za 30zl bo w koncu nie ma salonu swojego etc. i rozwazalam zalozenie,ale jak to sie robi? :/ znowu bede miala ten szablon? bo to chyba on i klej glownie niszczy paznokcie...? moje naturalne nie maja sklonnosci do rosniecia, a szczegolnie plytka na palcach wskazujacych nie dosc ze nie rosna to jeszcze sie wyjatkowo rozdwajaja mimo iz pozostale nie :P wiec chcialam zalozyc te przezroczyste zele i choc jakis czas cieszyc sie dlugimi paznokciami ale nie wiem czy warto...
sorry za nieskladnie napisany tekst no i jestem ciemna w tych klimatach wiec pytam
Po pierwsze to co jest przyklejane na klej to tips a nie szablon, szablon jest podkładany pod paznokieć i zdejmowany po utwardzeniu akrylu czy żelu.
Zdjęłaś paznokcie sama????????? Czy u stylistki??????
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 22:44   #26
Butterflynails
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar Butterflynails
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 443
GG do Butterflynails
Dot.: Akryl czy zel?

Cytat:
Napisane przez Olcia
wiem ze ona jest poczatkujaca, nie ma doswiadczenia ale nie mam 100zl na dobry salon, tymbardziej ze za poprzednie tipsy dalam 115zl i po 3tyg juz jeden mi sie zlamal, zaczely odchodzic itd. no i to byly te na szablonie a z tego co wiem to je sie trudniej sciaga. byc moze cene obnizyla jeszcze spejclanie po znajomosci,ale ona nie ma takich kosztow jak utrzymanie salonu,prad itd. wiec to tez zapewne wplywa na koszty.z reszta co osoba to inne zdanie o tym jak taki tips niszczy naturalny paznokiec:/. a ja chcialabym chociaz jakis moc malowac w rozne wzorki i miec dlugie pazurki to moze jeszcze jedno pytanie - jakbym sie juz zdecydowala na te tipsy to zeby byly w maire bezpieczne ale i nie za krotkie, bo nie po to w koncu przedluzam zeby ich nie bylo :P to ile cm badz mm za opuszek najlepiej?
Na począ



tak maksymalnie na długość "2" czyli ok 4-5 mm za opuszek, ale byc może lepiej na "1" czyli 1-2 mm za opuszek

Nie ma różnicy czy szablon czy tips przy zdejmowaniu, różnica jest jedynie w tym, że na szblonie można uformować ładniejszy tunel - który dodatkowo wzmacna paznokcie, ale wątpię aby osoba świeżo po kursie umiała go uformować
Butterflynails jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 00:04   #27
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: Akryl czy zel?

czyli dziewczyny z tego co wyczytałam i doszlam do wniosku, to lepiej wybrac akryle na szablonie....tak?? bo wlasnie tez zamiarzam zrobić sobie takie ładne paznokietki z frenchem, a już zglupiałam zupełnie. Kompletnie się na tym nie znam i teraz mam mętlik w głowie pomocy, upełnie nie wiem juz nic wielie zero.
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:19   #28
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Akryl czy zel?

Oł maj gad.....nie ma zupełnie zadnego znaczenia przedłużenie jaką metodą wybierzesz!!!!! Ja noszę tipsy od 4 lat , sama się tym zajmuje i powiedzmy ,że mogę tu , mowić o moich preferencjach bo cosik sie na tym znam!! Ale dla laika nie ma najmniejszego znaczenia czy to bedzie akryl czy zel , forma czy nie !!!!!!

Idąc do mechanika nie mowie mu jakich srubek ma uzywac i nie wypytuje o rodzaj smaru czy klucza jakiego będzie uzywał!!! Oddaje mu po prostu samochod i ciesze sie ,że jezdzi. I zaczynam sie martwic dopiero wtedy gdy cos bedzie nie tak jak trzeba!!!

Więc idz po prostu do stylistki i powiedz ,że chcesz french i tyle !! I nie zabieraj sie przy niej za filozowanie , ktora z metod i jaką technika bedzie lepsza , bo naprawdę efekt tego będzie smieszny!!! Dopiero kiedy stwierdzisz ,ze cos zostało żle wykonane ( produkt odchodzi, zapowietrza sie , szybko sie łamią itp) bedziesz musiała sie zastanawiac nad ewentualną zmianą i wyborem innej metody - a raczej stylistki !!!!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:23   #29
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Akryl czy zel?

BRAWO Paulakrk!!!!
zgadzam sie w 100%!!!!
Doświadczona stylistka po krtkim wywiadzie przeprowadzonym z dana osoba bedzie wiedziała co jej najlepiej za proponowac. W 90% metoda nie bedzie miec znaczenia!
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 12:25   #30
ZimnaBlondyna
Raczkowanie
 
Avatar ZimnaBlondyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 71
GG do ZimnaBlondyna
Dot.: Akryl czy zel?

Dokladnie zgadzam sie z Butterflynails ze obie metody sa do siebie podobne.
A tak poza tym to chyba przyznasz ze akryl jest znacznie trudniej nalozyc dlatego klientki czesciej sa niezadowolone... Moze z tego powodu powstaja jakies mity ze niby niszczy plytke itd ;D W kazdym razie latwiej zrobic grudy, zapowietrzenia, naprawde trzeba umiec zalozyc ladne akryle, latwiej jest nakleic tipsa i wartstwy zelu..
__________________
Tried to run? Tried to hide? Break on through to the other side!
ZimnaBlondyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-10 15:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.