znowu farba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-22, 14:33   #1
RenataG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4

znowu farba


zastanawia mnie czy istnieje jakas zaleznosc miedzy farbowaniem i dniem cyklu w jakim znajduje sie kobieta?
od zawsze sama farbowalam wlosy ale przez ostatnie pol roku tak sie skladalo (4razy) ze na dzien farbowania (a odrosty byly juz znaczne..) wypadal mi okres.. i tak kilka razy z rzedu ufarbowalam wlosy ze STRASZNYM EFEKTEM !!!
dopiero pozniej pomyslalam ze to miesiaczka moze byc jakims przeciwskazaniem do farbowania

CZY KTOS MI POWIE JAK TO JEST?
RenataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:39   #2
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: znowu farba

Jak dla mnie to trochę bezsensowna teoria, a przynajmniej ja w to nie wierze
Bo niby na jakiej zasadzie, rozumiem gorsze samopoczucie itd, ale farbowanie włosów?? Bez obrazy ale to lekki idiotyzm wierzyc w cos takiego.
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 17:55   #3
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: znowu farba

Tez o czyms taki slyszalam, ze nie powinno sie wtedy robic ani trwalej ani farbowac wlosy. Niestety nie wiem jak to sie ma do rzeczywistosci
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 18:58   #4
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: znowu farba

Cytat:
Napisane przez RenataG
zastanawia mnie czy istnieje jakas zaleznosc miedzy farbowaniem i dniem cyklu w jakim znajduje sie kobieta?
od zawsze sama farbowalam wlosy ale przez ostatnie pol roku tak sie skladalo (4razy) ze na dzien farbowania (a odrosty byly juz znaczne..) wypadal mi okres.. i tak kilka razy z rzedu ufarbowalam wlosy ze STRASZNYM EFEKTEM !!!
dopiero pozniej pomyslalam ze to miesiaczka moze byc jakims przeciwskazaniem do farbowania

CZY KTOS MI POWIE JAK TO JEST?
Uważam ,że to MIT,że nie należy farbowac podczas okresu. A nie uzywasz przypadkiem tej samej farby za każdym razem? Brak zadowolenia z kolejnych farbwań to trochę działanie autosugestii.
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 13:29   #5
nicole1985
Przyczajenie
 
Avatar nicole1985
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 28
Dot.: znowu farba

To prawda.... nie powinno się podczas okresu farbować i robić trwałej... bo efekt może być niezadowalajacy.... Szczególnie w dniach kiedy okres jest najsilniejszy!! I to wcale nie jest mit!!!!
__________________
"Zanim coś zrobisz, zanim kogoś zranisz...-przystań na chwilę i zastanów się nad tym czy warto... Mysl, dziesięć razy myśl zanim zabrniesz za daleko... zanim dojdziesz tam, skąd trudno sie cofnąć"
nicole1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 13:45   #6
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: znowu farba

e tam... zabobon jakiś! nie zauważyłam żadnego związku, a często zadarzało mi się farbowanie w czasie mies. jeśli by tak było, to u fryzjera musieli by pytać "a przypadkiem nie ma pani dziś okresu?"
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 14:14   #7
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: znowu farba

śmieszne i głoopie zabobony! moze powinnas poprostu zmienic farbe lub zamiastdomowymi sposobami isc do fryzjera
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 00:55   #8
Moniś_16
Przyczajenie
 
Avatar Moniś_16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 10
GG do Moniś_16
Dot.: znowu farba

fakt ... zafarbowałam włozy podczas okresu i wyszło nie równo i farba mi lekko złapała włosy :/ nie powinno sie farbowac włosów podczas odresu ... kazdy fryzjer wam to powie !!
Moniś_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 02:42   #9
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: znowu farba

Cytat:
Napisane przez Moniś_16
fakt ... zafarbowałam włozy podczas okresu i wyszło nie równo i farba mi lekko złapała włosy :/ nie powinno sie farbowac włosów podczas odresu ... kazdy fryzjer wam to powie !!
Jaki masz dowód na to,że to wina okresu?
Równie "logiczne" będzie wnioskowanie : Zafarbowałam włosy mając na sobie zielone majtki , wyszło źle -> wniosek : nie należy farbować włosów mając na sobie zielone majtki
To przypadek ,źle dobrana farba lub jeszcze inne czyniki na które nie jesteśmy w stanie teraz wskazać .
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:39   #10
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: znowu farba

A ja tez w to nigdy nie wierzyłam, ale:
1. rok temu w wakacje miałam farbowane wloski na wesele kolezanki dokładnie w 2 dniu okresu i... farba z glowy schodzila mi niemiłosiernie przy kazdym myciu... efekt byl taki (wloski byly farbowane tydzien przed weselem), ze na wesele nie mialam nowego kolorku na czuprynce ale wtedy nie myslalam, ze to przez okres, sądzilam, ze moze farby Wella po prostu nie chwytają moich wloskow
ale...
2. w tym roku tez mialam u fryzjera farbowane wloski podczas okresu (tym razem swietnie trzymającymi sie na moich wloskach farbami L'oreala) i .... po kilku myciach kolor splowial i zniknal Po 2 tygodniach znow poszlam do fryzjera, nalozyłam ten sam kolor i trzymał mi sie swietnie pol roku (az nie zachcialo mi sie kolejnej zmiany ).

Takze...ja nigdy nie slyszałam, ze nie wolno farbowac wloskow w czasie okresu, no...ale...

P.S.Ale slyszalam, ze nie nalzey robic trwalej w czasie okresu, bo skret sie nie uda, i kilka razy bedac u fryzjera slyszalam jak fryzjerka pytała sie dziewczyn robiacych trwała czy czasami nie mają teraz miesiaczki...

Edytowane przez Kalex
Czas edycji: 2006-01-07 o 10:39 Powód: literowki:)
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 13:15   #11
dafreen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 856
GG do dafreen
Dot.: znowu farba

zabobony zabobonami, a prawda jest taka, że chodzi o zmiany hormonalne w naszym organiźmie w czasie miesiączki...u jednych nie ma to wpływu na jakość koloru, u innych powoduje jego nierówne rozłożenie, szybsze płowienie albo kolor wogóle nie wychodzi....co do trwałej to fakt że nie powinno robić sięjej w czasie okresu...jakieś tam składniki źle działają i skęt nie wychodzi...
a poza tym przecież każdy zabobon gdzieśma swój początek i z czegoś wynika....ja też zauważyłam, że jak maluję włosy podczas miesiączki to kolor szybciej płowieje...przypadek? możliwe...albo burza hormonów
__________________
..... przyjaciele są jak anioły, które podnoszą nas kiedy nasze skrzydła nie chcą już dłużej latać.....

Bruno już w domku
dafreen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 14:30   #12
tekla_x
Raczkowanie
 
Avatar tekla_x
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 303
Dot.: znowu farba

Cytat:
Napisane przez dafreen
zabobony zabobonami, a prawda jest taka, że chodzi o zmiany hormonalne w naszym organiźmie w czasie miesiączki...u jednych nie ma to wpływu na jakość koloru, u innych powoduje jego nierówne rozłożenie, szybsze płowienie albo kolor wogóle nie wychodzi....co do trwałej to fakt że nie powinno robić sięjej w czasie okresu...jakieś tam składniki źle działają i skęt nie wychodzi...
a poza tym przecież każdy zabobon gdzieśma swój początek i z czegoś wynika....ja też zauważyłam, że jak maluję włosy podczas miesiączki to kolor szybciej płowieje...przypadek? możliwe...albo burza hormonów
Podczas okresu zmiany hormonalne wpływają również na włosy. Wtedy nie zachowują się one jak zwykle. Po koloryzacji mogą mieć one inny odcień niż oczekiwany, a trwała też może się nie udać, skręt będzie zbyt mocny lub słaby
tekla_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:43.