Podkład dla wysuszonej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-25, 18:18   #1
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia

Podkład dla wysuszonej cery


Drogie Wizażanki, widzę że jest już kilka wątków na temat podkładów, ale założe jeszcze jeden, bo w tej kwestii zupełnie się nie orientuję...
Chcę zakupić sobie jakiś dobry podkład, ale taki który po nałożeniu nie uwidaczniał by mojej przesuszonej cery szczególnie na czole.
Nie znam się zupełnie na podkładach, ale gdzieś przeczytałam, ze powinnam zakupić podkaład bardziej tłusty (cokolwiek to znaczy).
Kiedyś skusiłam się na podkład Avonu, ten odstresowujący, ale niestety nie bardzo mi on odpowiada, bo pomimo tego że robię regularnie peeling twarzy, używam kremiku nawilżającego, na jesień i w zimie mam straszne problemy z wysuszonym czołem i po nałożeniu podkładu czoło wygląda fatalnie.
A że zbliża się u mnie czas oficjalnych imprez, chciałabym zakupić coś z czego będę zadowolona.
Mam nadzieję, że polecicie mi coś dobrego i godnego zaufania - z góry dziękuję i pozdrawiam.
__________________
Zrozumienie jest jak zimna woda na pustyni, ratuje życie ale może też zabić.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 11:01   #2
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Re: Podkład dla wysuszonej cery

up
__________________
Zrozumienie jest jak zimna woda na pustyni, ratuje życie ale może też zabić.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 11:36   #3
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: Podkład dla wysuszonej cery

moze raczej nie peelinguj czola? i sprobuj kremu natluszczajacego lub poltlustego?

co do podkladu nie poradze Ci za wiele, na pewno potrzebujesz kremowego i odzywczego.
pozdrawiam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 11:54   #4
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Re: Podkład dla wysuszonej cery

Ja polecam Ci najpierw zakup dobrego kremu. Niestety problem wysuszenia skóry pojawił się i u mnie, kupiłam w aptece kremik do atopowej skóry i znacznie poprawił on sytuację (Ceralan, na wizażu znajdziesz artykuł o tych kosmetykach). A podkład powinien być "kremowy" a nie jak w przypadku skór mieszanej czy tłustej beztłuszczowy. Ja osobiście polecam Velvet Touch IsaDory, Lancome Photogenic Ultra Comfort; oba są przeznaczone do skóry suchej.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-26, 14:48   #5
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Re: Podkład dla wysuszonej cery

Dzięki za podpowiedź, poczytałam troszkę o skórze atopowej i chyba nie jest to to co mnie dręczy, ale tak swoją drogą to muszę zmienić kremik na półtłusty, a nie trzymać się z uporem maniaka kremów nawilżających... Ale niestety oznacza to dla mnie znowu ustawiczne bieganie po sklepach (na co zupełnie nie mam czasu !)i błaganie o próbki (czego nienawidzę !), bo kupowanie w ciemno kremów kończy się u mnie podrażnieniem skóry i wywalaniem pełnych słoiczków do śmietnika.
Ale i tak będę musiała to zrobić, aby zdecydować się na jakiś podkład.
Dzięki serdeczne za radę, a moze ktoś jeszcze zechce podpowiedzieć mi jakiś podkładzik dla suchej skóry?
Pozdrawiam
__________________
Zrozumienie jest jak zimna woda na pustyni, ratuje życie ale może też zabić.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:08   #6
Zuzia Q
Przyczajenie
 
Avatar Zuzia Q
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5
Dot.: Re: Podkład dla wysuszonej cery

A ja polecilabym Ci Max Factor Long Lasting Protection (sama wlasnie takiego uzywam - oczywiscie po dlugich poszukiwaniach go wybralam) bo jest on lekko tlustawy (czy kremowy, nie wiem jak to okreslic) i swietnie sie sprawdza, bardzo dobrze kryje. Co do proszenia o probki - to powiedz sobie ze masz do tego pelne prawo i po to oni je tam wlasnie trzymaja - zebysmy nie musialy kupowac kremow za 50 zeta a potem z bolem odkladac ich do szuflady bo sie okazalo ze jestesmy na nie uczulone. I to jest dopiero madre. Pozdrowki
Zuzia Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 21:21   #7
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Re: Podkład dla wysuszonej cery

Może zamiast peelingów popróbuj kremów z mocznikiem, np. Xerialu SVR - mocznik zmiękcza skórę co po prawia stan nadmiernie rogowacącej sie skóry (kurczę, nie wiem xzy to po polsku), a łuszczenie to jeden z objawów zbyt szybkiego rogowacenia.
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-08, 23:38   #8
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: Podkład dla wysuszonej cery

Ja bym Ci radziła w Sephorze poprosić o próbkę podkładu Givenchy Subli'mine - robi cuda z przesuszoną cerą. Ma bardzo dobre oceny na KWC, u mnie tez sprawdził się na 100%.
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 15:54   #9
kaixia
Raczkowanie
 
Avatar kaixia
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 410
GG do kaixia
Dot.: Podkład dla wysuszonej cery

Dziewczynki kochane !
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Pytanie zadałam dość dawno, a teraz mogę podzielić się własnymi doświadczeniami w kwestii wysuszonej skóry, kremów które mi pomogły i podkładu, który "robi mi dobrze"
Kremik, który pozbawił mnie łuszczącej się skóry to Aquasource Biothermu do cery bardzo suchej - miód, cud, orzeszki !!!
Podkład, który najbardziej mi odpowiada (na chwilę obecną) to L'Oreal Translucide.
Próbowałam Velvet Touch Isa Dory, ale jakoś mi nie podszedł... natomiast na Lancoma Photogenica Comfort szczerze mówiąc szkoda mi kasy... wolę kupić lepszy krem, a gorszy podkład, bo kremu używam codziennie, a podkładu nie zawsze.
kaixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.