przeciwienstwo tanoreksji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-01, 16:38   #1
poisondoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 2

przeciwienstwo tanoreksji


chcialam sie dowiedziec czy jest jakas fachowa nazwa dla przeciwienstwa tanoreksji?
poisondoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 16:42   #2
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: przeciwienstwo tanoreksji

alergia na słonce?
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 16:44   #3
poisondoor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 2
Re: przeciwienstwo tanoreksji

żeby!!! :P a to chamstwo, swoją droga, wymyslili nazwe dla nadmiernego eksponowania sie na sloncu, ale dla tych, co go unikaja juz nie
poisondoor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 16:48   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: przeciwienstwo tanoreksji

Nie dam głowy ale wydaje mi się ze jest coś takiego jak heliofobia ale może sobie tylko ubzdurałam i niech się lekarze wypowiedzą
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 17:05   #5
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: przeciwienstwo tanoreksji

A może światłowstręt? hihihi
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-01, 17:23   #6
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: przeciwienstwo tanoreksji

światłowstręt jest po prostu tłumaczeniem łacińskiego "heliofobia" podanego przez Smoczycę Jesli juz to wlasnie heliofobię bym obstawiala bo wszystkie tego typu fachowe okreslenia pochodzą z laciny. (ksenofobia, klaustrofobia itp). Natomiast istnieje prawdopodobienstwo ze w tym przypadku tych akurat dwoch terminow mozna uzywac zamiennie

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-04, 22:41   #7
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: przeciwienstwo tanoreksji

może bladoreksja? o blado-maniaa komuś się wydaje, że ciągle jest opalony więc się wybiela? złuszcza, pilinguje, obsypuje mąką, pije ocet? jest juz albastrowy a wydaje mu się że hebanowy...
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-05, 07:33   #8
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: przeciwienstwo tanoreksji

maniaa napisał(a):
> może bladoreksja? o blado-maniaa komuś się wydaje, że ciągle jest opalony więc się wybiela? złuszcza, pilinguje, obsypuje mąką, pije ocet? jest juz albastrowy a wydaje mu się że hebanowy...

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 09:00   #9
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Re: przeciwienstwo tanoreksji

W naszej kulturze jest to niezbyt częste zjawisko, wiec bycmoze nie było potrzeby stworzenia odpowiedniego terminu. Większosc raczej się samoopala lub (wciąz) opala, ale np. Japonki mają ponoć hopla na punkcie białej skóry, nosza rekawki do lokcia i rękawiczki, kosmetyki wybielajace maja tam wielkie powodzenie> niestety nie wiem, czy jest na to jakieś fachowe okreslenie.
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 12:08   #10
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: przeciwienstwo tanoreksji

a pewno jest takie określenie...ale nie wiem czy w odniesieniu do osób o skórze typu "białego" czy raczej u osób czarnoskórych czy innej rasy...oglądałam kiedys wstrząsający reportaż o manii jasnej skóry w Afryce, o tym że jest to poważny problem społeczny, że media kreują " jasny" wizerunek piękna, w raklamach występują chyba dziewczyny a la Mulatki, to powoduje że kobiety o jaśniejszej skórze sa uważane za bardziej atrakcyjne od tych, które sa ciemniejsze...uważa sie powszechnie że dziewczyna o jaśniejszej skórze ma szanse na lepsza prace i na szybkie znalezienie mężaże jasne jest piękne, w Afryce furrore robia zatem preparaty rozjasniające skóre - tj preparaty legalne -najczęściej rozreklamowane i mało skuteczne oraz (!!!) szeroko dostępne preparaty nielegalne. Reporterka pokazała że takie bardzo groźne dla zdrowia preparaty można kupic "na lewo" niemal na każdym targu czy w sklepie. Pokazane były tez nieszczęsna kobiety po użyciu tych srodków.Wypalona skóra rany MAKABRA...
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-07, 13:09   #11
nuala
Raczkowanie
 
Avatar nuala
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 90
Re: przeciwienstwo tanoreksji

No tak, w Indiach, gdzie pełno jest pięknych, śniadych kobiet, za ideał uchodzila i nadal uchodzi jasna cera, im jasniejsza, tym lepiej. Dlaczego ludzie prawie nigdy nie są zadowoleni z tego, co mają? Nie mówię tu tylko o kobietach, bo w opisanych sytuacjach to nie tylko kwestia gustu kobiet, ale i mężczyzn, bo to przecież oni wolą kobiety o jasnej cerze, to tez presja mediów, społeczeństwa... byc moze akurat samym kobietom najmniej zależy na kolorze skóry, ale przeciez muszą byc akceptowane, musza sie podobać. Pól biedy, jeśli to tylko wzdychanie do jakiegos wymarzonego ideału, ale jeśli kończy sie tak drastycznie... ech.
tak troszke btw, widzę, ze jako nastolatka miałam lekkiego świra na punkcie opalania; zawsze ładnie sie opalałam i zbierałam wtedy komplementy, więc smażylam się od wiosny do jesieni przy kazdej okazji; na szczęscie nie chodzilam do solarium, wiec w zimie moja skora miala szansę odpoczac, ale nie bylam zadowolona z mojego naturalnego koloru i zawsze z utęsknieniem czekałam na sezon... chyba to była lekka tanoreksja; w kazdym razie dwa lata temu powiedzialm sobie "dosć" i od dwóch sezonów nie opalam się; odkryłam, ze mozna zrobic duzo ciekawych rzeczy zamiast leżenia plackiem godzinami, no i mam nadzieję, ze z czasem odrobie straty i obejdzie sie bez przedwczesnych zmarszczek A jak u Was jest z opalaniem?
nuala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.