Opłaca się ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-29, 18:30   #1
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Question

Opłaca się ?


Otóż mam taki problem, właściwie może to nie jest problem. Uczę się w studium na kierunku tech. Usług kosmetycznych i nasz pani od kosmetologii zaproponowała na kurs robienia paznokci 3 technikami akrylową żelową i jakąś tam za 600zł. A 600 zł, dlatego ze jesteśmy uczennicami szkoły. Kurs miałby trwać 3 pełne dni. I właśnie zastanawiam się czy się opłaca czy coś mi ten kurs da itd.? Nie mam o tym jak narazie zielonego pojęcia. Prosze o pomoc
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 21:58   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

No coż to dosyć proste - jesłi masz zamiar w przyszłości robić tipsy to się opłaca a jeśli nie to nie! A na jakich produktach mielbyscie się skzolic? Czy ewentualnie z jakiej firmy?
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 11:35   #3
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Opłaca się ?

Ważne jest na jkaich produktach bedzie prowadzone szkolenie, oraz jak bedzie wyglądało-jezeli bedzie to szkolenie dla całej grupy i bedzie tylko jeden instruktor, to nie jest to najlepszy pomysł.
Dwa, zastanów sie, czy bedziesz miała później ochotę to robic- stylizacja paznocki jest dla wielu osób pasja, którą ciagle rozwijaja, zatem zeby byc ciagle na bieżąco trzeba sie duzo szkoic- warsztaty, pokazy, eminaria, konferencje itp... a to kosztuje i zajmuje czas. Są owszem stylisktki, które po pierwszym szkoleniu zaprzstały nauki, ale one sa daleko w tyle i traca prze to klientki...
jeżeli stylizacja paznokci Cie pociaga to warto tego sie uczyc, jezeli nie, to nie ma sansu....
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 12:32   #4
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Dot.: Opłaca się ?

Hmmm bo ogólnie to chciałam iść na wizaż a potem do szkoły charakteryzacjii ale usuneli mi kierunek i zdecydowałam sie ten. A jeśli chodzi o te paznokcie to chce sie nauczyć w takim stopniu by np w domu komuś z rodziny zrobić . A co za firma to jeszcze niewiem dowiem sie
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 12:36   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

Więc dowiedz się jaka to firma bo to chyba teraz najistotniejsze. Choć wydaje mi sie osobiscie,że 3 metody w 3 dni jak na potrzeby domowe to wytaczanie działa dla zabicia muchy
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 07:33   #6
ma-li-na
Zadomowienie
 
Avatar ma-li-na
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 787
Dot.: Opłaca się ?

ehhh niewiem czy sie opłaca bo moja kuzynka miała cos takiego za 300zł to połowa taniej!!
__________________
48 kg! 23kg lzejsza

walka o zdrowe wlosy

26 grudzien 2011 ostatnie farbowanie
13 luty 2012- rozwod z suszarka i prostownica!
ma-li-na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 11:35   #7
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Opłaca się ?

6 stów na domowe potrzeby + produkty- wyjdzie cos ok 1000zł..... nie bardzo sie opłaca.
Za te pieniadze bediesz miec kilka razy załozone tipsy, uzupełnione i jeszcze zdobienia...
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-01, 11:54   #8
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

Albertynko ale ten 1000 to chyba tylko na jedną metodę i tak....
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 12:10   #9
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Opłaca się ?

Bo ja to optymistak chyba jestem.
Celna uwaga Paula!
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 12:32   #10
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

Celna bo niestety coś o tym wiem.... i wlasnie biznes plan na grudzień robię bo się wszystko pokonczyło...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 14:52   #11
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Dot.: Opłaca się ?

Cytat:
Napisane przez ma-li-na
ehhh niewiem czy sie opłaca bo moja kuzynka miała cos takiego za 300zł to połowa taniej!!
no tak ale jak ten kurs wygladał jak za 300zł ??
Cytat:
Napisane przez Albertyna
6 stów na domowe potrzeby + produkty- wyjdzie cos ok 1000zł..... nie bardzo sie opłaca.
Za te pieniadze bediesz miec kilka razy załozone tipsy, uzupełnione i jeszcze zdobienia...
ale ja niechce sobie zakładac nigdy sobie jeszcze nie robilam zadnego przedłuzania ani tipsów i jak narazie nie widze takiej potrzeby . Czytaj uwaznie
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-01, 16:20   #12
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

Cytat:
Napisane przez Agnieszq
A jeśli chodzi o te paznokcie to chce sie nauczyć w takim stopniu by np w domu komuś z rodziny zrobić .
Albertyna słusznie napisała ,że za te pieniadze mozna mieć co najmniej 20 razy uzupełnione tipsy , w salonie o srednich, przecietnych cenach. Chyba,że chcesz zrobic rodzinie prezent wartosci minimum 1,5 tys - twoj wybor, nam nic do tego!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 22:19   #13
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Wink Dot.: Opłaca się ?

Cytat:
Cytat:
Napisane przez Albertyna
6 stów na domowe potrzeby + produkty- wyjdzie cos ok 1000zł..... nie bardzo sie opłaca.
Za te pieniadze bediesz miec kilka razy załozone tipsy, uzupełnione i jeszcze zdobienia...

ale ja niechce sobie zakładac nigdy sobie jeszcze nie robilam zadnego przedłuzania ani tipsów i jak narazie nie widze takiej potrzeby . Czytaj uwaznie
heh, a czego nie zrozumiałam?
chyba, że chcesz zrobic sam kurs nie kupując żadnych produktów do stylizacji paznokci, w takim wypadku tez odradzam, bo po co?
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 13:33   #14
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Dot.: Opłaca się ?

Cytat:
Napisane przez paulakrk
Albertyna słusznie napisała ,że za te pieniadze mozna mieć co najmniej 20 razy uzupełnione tipsy , w salonie o srednich, przecietnych cenach. Chyba,że chcesz zrobic rodzinie prezent wartosci minimum 1,5 tys - twoj wybor, nam nic do tego!
ale wy mnie chyba nie rozumiecie ja niechce sie tego nauczyć zeby sobie zrobic i niewiem po co mi mówicie ile za to miałbym np uzpełnione tipsy ja nie pytam o cene pytam czy sie opłaca robioc taki kurs

no i jesli skończe kurs i bede umiała to oczywiscie ze nabede cały sprzet do wykonywania
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 14:48   #15
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

Zapewniam ,że doskonale rozumiem co napisałaś. I argumentuje ,że opłaca się robić taki kurs jesli masz skłonność do filantropii. Bo ja osobiscie robiąc rodzinie ,rzeczywiscie nie biorę za to kasy.Ale moja rodzina to ok. 5 % klienteli. Więc gdybym miala sie szkolic tylko po to zeby przedłużac paznokcie najbliższym oznaczałoby to ,że za samą cenę kursu i podstawowych materiałów Oni mogliby przedłuzac paznokcie u stylistki ponad 20 razy... No coż, skąpa absolutnie nie jestem ale zastanowilabym się 10 razy, przed zrobieniem rodzince takiego prezentu.. Chyba ,że to oni pokryją wszystkie koszta - szkolenie, doszkolenia, materiały, urządzenie miejsca pracy itp..
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 16:50   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Opłaca się ?

Cytat:
Napisane przez Agnieszq
Hmmm bo ogólnie to chciałam iść na wizaż a potem do szkoły charakteryzacjii ale usuneli mi kierunek i zdecydowałam sie ten. A jeśli chodzi o te paznokcie to chce sie nauczyć w takim stopniu by np w domu komuś z rodziny zrobić . A co za firma to jeszcze niewiem dowiem sie
to się nie opłaca- od rodziny nie bedziesz brac duzo, zatem kurs+produkty nigdy ci sie nie zwrócą....
i nie złośc sie, bo to są dobre rady kogos kto siedzi w tym interesie po uszy i też robie czasem rodzinie i znajomym...
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 19:25   #17
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Dot.: Opłaca się ?

Nie absolutnie sie nie złoszczę.A jesli chodzi o to że robiła bym dla rodziny kto powiedział że bedzie to za friko rodzina i oprócz tego najblizszym kolezankom, nie musze przeciez brac tak jak w salonie ale gdzies 30 20 zł mówie tak przykładowo. Zresztą. pytajac sie was o ten kurs nie chodziło mi o to czy po kursie bedzie mi sie opłacao, nigdy nie bylam na takim kursie i chodzi mi o samą forme kursu czy taka forma sie opłaca bo niewiem może inne kursy trwaja np.tydzien w jakis zakładach niewiem ?? dlatego się pytam
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 20:43   #18
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Opłaca się ?

OK.
A my spytałyśmy jaka firma organizuje kurs - bo tylko na tej podstawie będzie mozna ocenić czy się "opłaca czy nie".
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 21:41   #19
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Opłaca się ?

Biorąc od rodziny, czy znajomych po 20-30 zł nie wyjdziesz nawte na 0 i o tym własnie pisze- koszt kursu+ PODStAWOWE produkty zwrócą ci sie po ok 50 wizycie, o ile wcześnej nie skończa ci sie produkty, a raczej sie skończą, zatem bedziesz zmuszona kupic nowe i na 0 nie wyjdziesz.
Ok, skoro zamierzasz byc dobrą ciocia i robic cos dla rodziny za co ty płacisz, a Ci sie nawet nie zwraca, to kurs za 600zł, jest ok....
Raczej nie ma kursów prowadzonych przy zakładach. Wiekszośc kursów odbywa sie u dystrybutorów danej marki, stąd na samym poczatku padło to pytanie.
Kursy trwaja od 1 dnia - co jest za mało, do tygodnia. zazwyczaj na jedna metode- np na żel, powinno sie poświęcic minimum 3 dni i to na kursie indywidualnym, bywszystko co i jak pojąć.
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-03, 00:42   #20
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Dot.: Opłaca się ?

udziele wam konkretnie odpowiedzi za tydzien bo w weekend mam szkołe i sie dowiem. dzieki za rady
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 16:01   #21
ewelina976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 45
GG do ewelina976
Dot.: Opłaca się ?

Agnieszko ja uwazam, ze taki kurs, ktory proponuje Wam Pani opiekun nie oplaca sie, gdyz jest to kasa wyrzucona w bloto. Kurs przedluzania nalezy robic sam na sam z instruktorem, poniewaz jezseli jest jeden instruktor i 10 kursantek to nauka jest do kitu.. A nie wiem dlaczego dziewczyny ci pisza o tym ile bys sobie za ta kase zrobila pazurkow, bo co ma przeciez jedno do drugiego.
ewelina976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 18:26   #22
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Opłaca się ?

Cytat:
Napisane przez ewelina976
Agnieszko ja uwazam, ze taki kurs, ktory proponuje Wam Pani opiekun nie oplaca sie, gdyz jest to kasa wyrzucona w bloto. Kurs przedluzania nalezy robic sam na sam z instruktorem, poniewaz jezseli jest jeden instruktor i 10 kursantek to nauka jest do kitu.. A nie wiem dlaczego dziewczyny ci pisza o tym ile bys sobie za ta kase zrobila pazurkow, bo co ma przeciez jedno do drugiego.
Może sugerujemy się tytułem watku- "opłaca sie?"
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 20:03   #23
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Opłaca się ?

Skoro jesteś uczennicą szkoły kosmetycznej to zapewne nauczysz się (bądź już się nauczyłaś) podstaw - budowy paznokcia, wykonywania manicure etc, Problem mniejszy więc w tym czy się opłaca taki kurs, bo ceny są różne ale moim zdaniem pytanie, które sobie powinnaś zadac to takie "czy mi się to przyda" i "czy zamierzam wykonywac takie właśnie usługi", bo nie czarujmy sie nawet kurs tygodniowy nie spowoduje nabycia wielkich umiejetności - to będą tylko podstawy, a później musisz cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc - nawet żeby wykonywac paznokcie tylko rodzinie czy najbliższym koleżankom.
A materiały i akcesoria też kosztują, wiec opłata za kurs jest tylko niewielką częścią inwestycji.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.