pierwszy bloker i koszmarne wrazena - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-02, 23:01   #1
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126

pierwszy bloker i koszmarne wrazena


Dla wszystkich oczywista jest koniecznosc stosowania kremow z filtrami, do takiej decyzji dojrzalam i ja. Zakupilam zatem bioderme photoderm MAX fluide dla cery tlustej i mieszanej. Po pierwszej aplikacji, okazalo sie, ze nie moge jej stosowac pod oczy - odczyn alergiczny pojawil sie po 30 minutach w postaci swedzenia i zaczerwienienia i wrazenie sie poglebialo wiec zmylam filtr spod oczu. Cala twarz przez caly caly dzien swiecila mi sie jak okropnie, przy czym od aplikacji w zasadzie poziom 'swietlistosci' skory twarzy nie ulegl zupelnie zmniejszeniu. Nazajutrz postanowilam polozyc bioderme pod makijaz - dalszy koszmar. Krem zupelnie sie nie wchlania - mam wrazenie koszmarnej maski na twarzy, przypudrowanie universelle chanela dalo efekt na godzine. Probowalam z podkladem guerlaina fleur i YSL soie, w obu przypadkach efekt byl taki sam - uczucie koszmarnej ciezkosci na twarzy, swiecenie sie skory i dojmujace uczuie dyskomfortu.
Prosze napiszcie, czy zaczelam od niewlasciwego filtra, czy stosuje niewlasciwe podklady czy popelniam jeszcze jakis inny blad? Tymczasem zmuszona jestem odstawic bloker dlatego prosze o odpowiedz i pomoc zebym mogla podjac blokerowe wyzwanie.

Pozdrawiam
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 23:06   #2
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cóż, taka jest dola blokeromaniaczek...
A na serio: ja wypróbowałam kilka filtrów zanim znalazłam ten, który względnie mi odpowiada - piszę wzglednie, bo WSZYSTKIE blokery zostawiają warstwę smalcu na twarzy, niektóre mniejszą, niektóre większą.
Z warstwą tłuszczu radzić możesz sobie odciskając nadmiar kremu chusteczką higieniczną, ale wiadomo, że to zmniejsza ochronę...
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 00:17   #3
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Najlepszym wyjściem jest wyżebranie od pań w aptece próbek filtrów które cię interesują Bardzo trudno jest dobrać sobie filtr Wiem coś o tym bo też niedawno przez to przechodziłam Tylko nie rezygnuj łatwo w walce o próbki , ja musiałam pół wawy obejść żeby dostać kilka a i tak nie wszystkie które chciałam No ale trudno może kiedyś przy okazji się uda wypróbować inne
Co do świecenia to dziewczynom pomaga skrobia. Próbowałaś matowić nią twarz??
Poza tym nie każdy podkład dobrze współpracuje z danym filtrem...
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 01:07   #4
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Zgodze sie - nie jest lekko
Mysle jednak, ze korzysci dlugodystansowe przescigaja tymczasowe niedogodnosci i warto sobie dac chwile na znalezienie "swojego" kremu z wysokim filtrem (odchodzi sie od uzywania slowa "bloker" bo nic nie blokuje promieniowania uv w 100%).
Na mnie Bioderma spisywala sie fatalnie, tak jak i SVR (barwiony).
Dlugo bylam zadowolona z LRP (zwlaszcza Anthelios Dermo-Pediatrics, ktory nie migruje jak inne Antheliosy) a teraz przerzucilam sie na Avene.
Matuje oczywiscie skrobia ale wymieszana z pudrem Clarins.
Podkladu nie uzywam juz na to zadnego, bo nie chce zeby mi sie cokolwiek zwalkowalo i przestalo chronic (tylko miejscowo korektor, czasem wklepie MF Pan Stick - jedyny ktory sie trzyma na prawie 2 ml filtra na twarzy!). Za to mocniej podkreslam oczy i stosuje rozne nablyszczacze w pudrze

Dobrze, ze ktos wreszcie zalozyl watek o "grupie wsparcia" dla Wizazanek lubiacych kremy ze wskaznikiem spf minimum 50+ !
dla Adrii!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 01:20   #5
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Zgodze sie - nie jest lekko
Mysle jednak, ze korzysci dlugodystansowe przescigaja tymczasowe niedogodnosci i warto sobie dac chwile na znalezienie "swojego" kremu z wysokim filtrem (odchodzi sie od uzywania slowa "bloker" bo nic nie blokuje promieniowania uv w 100%).
Na mnie Bioderma spisywala sie fatalnie, tak jak i SVR (barwiony).
Dlugo bylam zadowolona z LRP (zwlaszcza Anthelios Dermo-Pediatrics, ktory nie migruje jak inne Antheliosy) a teraz przerzucilam sie na Avene.
Matuje oczywiscie skrobia ale wymieszana z pudrem Clarins.
Podkladu nie uzywam juz na to zadnego, bo nie chce zeby mi sie cokolwiek zwalkowalo i przestalo chronic (tylko miejscowo korektor, czasem wklepie MF Pan Stick - jedyny ktory sie trzyma na prawie 2 ml filtra na twarzy!). Za to mocniej podkreslam oczy i stosuje rozne nablyszczacze w pudrze

Dobrze, ze ktos wreszcie zalozyl watek o "grupie wsparcia" dla Wizazanek lubiacych kremy ze wskaznikiem spf minimum 50+ !
dla Adrii!
Mówisz o Avene emulsji spf 50 +?? Mi jakoś ona nie podeszła, ale będę chyba musiała zrobić drugie podejście bo mam kilka jego próbek Za to spodobał mi się krem z tej serii, ale jeszcze poczekam z wydaniem werdyktu bo mam na składzie z 3 próbki tegoż SVR 50 za to strasznie mnie wysuszał :/ od razu po nałożniu było wszystko świetnie, kolor jak najbardziej mi pasował no ale niestety po jakichś 2 h robiła się po prostu skorupa na twarzy wyglądałam tragicznie Poza tym lubię jeszcze fluid Photoderm Max ale jakoś zawsze wydawało mi się że za mało go nałożyłam może to przez to że przyzwyczajona byłam do dużego błyszczenia i patelni na twarzy
Więc widzisz Adria, znalezienie odpowiedniego filtra nie jest niestety łatwe no ale trzeba próbować Powyższy opis to jedynie mała część moich dotychczasowych przejść dlatego powtarzam jeszcze raz postaraj się o próbki a na pewno ci się to opłaci
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 02:07   #6
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

nie poddawaj sie sprobuj vichy ecran fluide. jest lekki, zostawia minimalna tlustosc. jak masz wrazliwe oczy to po prostu omijaj te okolice. polecam, naprawde, vichy to byl moj pierwszy bloker i zachecil mnie do dalszego uzywania kremow z wysokimi filtrami.
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 10:57   #7
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

ufff...skąd ja to znam.....używam Antheliosa 60+ (koloryzowany)no i matowy to on nie jest ,ale co zrobić...zazucam AcneDerm,potem odczekuje, Anthelios no i puder.....jak czuje ze mi się zbiera tłuszczyk to czesto przyciskam ,jak nie mam nic innego, chusteczke higieniczną i jest w miare....no ale za to ma sie dobrze nawilżoną buźke po blokerach i nie przesusza sie.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-03, 11:42   #8
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Jeśli chcemy nietłusto, to:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8320

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8320

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6815

Przy czym fluide Extreme LRP nie polecam bardzo zdecydowanie, zaś odpowiednika Vichy nie próbowałam, więc się nie wypowiadam. Niestety trzeba sobie jesno powiedzieć, ze bardziej godne zaufania są kremy ochronne, ponieważ tych - jest szansa, ze nałożymy na twarz odpowiednią ilość...
Do emulsji avene 50+ dla cery tłustej zalecam zaś się przekonywać wręcz z uporem - bo warto.
Acha, z moich dosiadczeń jeszcze wynika, że filtry Vichy wysuszają skóę przy dłuższym stosowaniu.
A tak w ogóle to moim faworytem wsród filtrów jest zdecydowanie bioderma 100 tonująca:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=1737

Fankom zaś Fluide Photoderm Max Biodermy spf 100 przypominam, ze to samo, tylko o połowę tańsze kupujemy w tubie 100 ml pod nazwą Photoderm Max Lait SPF 100 (sama się o tym dowiedziałam niedawno i teraz propaguję).
Całuję wszystkie blokerki w szczelnie ochronione noski
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 11:50   #9
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Fankom zaś Fluide Photoderm Max Biodermy spf 100 przypominam, ze to samo, tylko o połowę tańsze kupujemy w tubie 100 ml pod nazwą Photoderm Max Lait SPF 100 (sama się o tym dowiedziałam niedawno i teraz propaguję).
Całuję wszystkie blokerki w szczelnie ochronione noski
Ooo dobrze wiedzieć Dzięki

pozdrawiam
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 13:29   #10
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

aha i jeszcze trzeba pamietać że tem blokerek z Biodermy 100 to wcale nie ma 100 bo takich blokerów podobno nie ma, trzeba podzielić przez 2 czyli w rzeczywistości ma 50 bo oni podobno podaja jako 50 i 50 uva+uvb czyli im wychodzi 100(tak się dowiedzałam w aptece)....no chyba że to nie prawda
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 13:47   #11
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Pitipel

Fankom zaś Fluide Photoderm Max Biodermy spf 100 przypominam, ze to samo, tylko o połowę tańsze kupujemy w tubie 100 ml pod nazwą Photoderm Max Lait SPF 100 (sama się o tym dowiedziałam niedawno i teraz propaguję).
Całuję wszystkie blokerki w szczelnie ochronione noski
Piti, niestety nie mogę się zgodzić... miałaś obie wersje? Znaczy fluid i mleczko? Może i sklad ten sam ale to zupełnie inna bajka. Fluid należy do moich ulubieńców - dla mnie to najlżejszy bloker jaki istnieje, idealnie się wchłania, nie podrażnia, dobrze nawilża. Ale mleczko to zupełnie inny produkt, jest obrzydliwą mazią, która się wcale nie wchłania. Podejrzewam też mleczko o podejrzanej maści pryszcze (przy fluidzie tego nie mam). Nigdy więcej!

Ja b. lubię z blokerów własnie Biodermę Max Fluide, Biodermę Max Spray oraz tonujący SVR spf 100 (jedyny na zimę, który dobrze chroni naczynka). Staram się nie używać tonujących blokerów od jakiegoś czasu, bo jednak zawsze nakładamy ich mniej na twarz niż bezbarwnych - ale SVR jest cudnym kremem ochornnym, na mnie szybko i idealnie się wchłania. Jest najmniej błyszczący ze wszystkich znanych mi kremów. Gęsty i ciężki, zostawia wyczuwalną warstwę na twarzy - co cenię zimą (nie zatyka).

Lubiłam też Antheliosa Fluide Extreme (choć tlusty strasznie), ale teraz mam problemy z naczynkami i Antheliosy mnie trochę szczypią zaraz po nałożeniu (FE, DP). Mam klona FE (oba z koncernu Loreala) - krem z filtrem CCB Cosmence i on właśnie lekko mi rozjusza skórę zaraz po nałożeniu. Po chwili dyskomfort wraca ale i tak mnie to drażni...

A filtrów matowych nie ma, po prostu to się wzajemnie wyklucza
Dodam jeszcze że u mnie większość się dobrze wchłania (choć niektóre po pewnym czasie), i ja zawsze nakładam płynny podkład, bez tego ani rusz - wiem, że nie powinno się tego w zasadzie robić, ale wierzę w zdrowy rozsądek, myślę taka ochrona mi wystarczyć musi w dni pracowe (jak będę na świeżym powietrzu dlugo, to się w ogóle nie maluję).

Może jestem zboczona, ale mi lekki połysk na twarzy nie przeszkadza, nie znoszę matu
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-03, 14:24   #12
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

A dla blokeromaniaczek, które mają szerokie kontakty w szerokim świecie - wątek na Biochemi, w którym podane są przykłady bardzo lekkich lekkich filtrów (które jednak nie są wolne od innych wad):
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 14:29   #13
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Piti, niestety nie mogę się zgodzić... miałaś obie wersje? Znaczy fluid i mleczko? Może i sklad ten sam ale to zupełnie inna bajka. Fluid należy do moich ulubieńców - dla mnie to najlżejszy bloker jaki istnieje, idealnie się wchłania, nie podrażnia, dobrze nawilża. Ale mleczko to zupełnie inny produkt, jest obrzydliwą mazią, która się wcale nie wchłania. Podejrzewam też mleczko o podejrzanej maści pryszcze (przy fluidzie tego nie mam). Nigdy więcej!

Smoczyco - ale dlaczego? Skład jest taki sam... Informację podaję za biochemią urody - co więcej jest tam parę dziewczyn, które stosują fluid zamiennie z mleczkiem
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 18:08   #14
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Bardzo, bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i za wsparcie w dalszej walce. Zaczne zatem od probek czyli wycieczce po wroclawskich aptekach.

Jesli chodzi o matowienie twarzy, tak zastosowalam skrobie, ale nie na krem z filtrem tylko wczesniej kiedy jeszcze nie walczylam z promieniowaniem

Pozdrawiam tymczasem serdecznie i trzymajcie za mnie kciuki )
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 18:14   #15
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Pitipel

Naprawde tak jest. Roznia sie bardzo, mimo, ze oba Biodermy.
Wlasciwie to Smoczyca napisala wszystko

pozdrawiam
aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 18:35   #16
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski
Pitipel

Naprawde tak jest. Roznia sie bardzo, mimo, ze oba Biodermy.
Wlasciwie to Smoczyca napisala wszystko

pozdrawiam
aniolek
Anioleczku, ja nie podaję w ątpliwość - ale skład analizowałam i doszukalam się jednej nieznaczącej różnicy... Nic z tego nie rozumiem; bedę musiała po prostu spróbować obydwóch - jak na razie ich nie znam...
yślałam, że będę głosić dobrą nowinę a tu skucha...
Ale czemu te składy takie same????????
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 18:58   #17
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Pitipel
myślałam, że będę głosić dobrą nowinę a tu skucha...
Ale czemu te składy takie same????????
Pitipel
Juz dokonalas odkrycia - takie same sklady a roznie wygladaja "w srodku" - cuda

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 20:08   #18
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Roznily sie juz miedzy soba, nawet probki tego specyfiku!!!
Na Biochemii mielismy kiedys z mm2xem dluga dyskusje,ze to musi byc ten dodatek jakiegos algowego chyba skladnika, ze nas nowa wersja fluidu Biodermy, wypryszczala okrutnie.
Bioderma tonujaca jest dla mnie duzo za ciemna, krem sie walkuje (czegos takiego to jeszcze nie widzialam!), fluid wypryszcza; Bioderma nie dla mnie, jednym slowem!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 20:33   #19
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski
Pitipel
Juz dokonalas odkrycia - takie same sklady a roznie wygladaja "w srodku" - cuda

aniolek
Nie jajcuj się ze mnie, Aniołek!!!
Uwaga, wklejam cytat:
Cytat:
♥♥♥ Photoderm MAX Lait/Lotion SPF 100/PPD 31 - 100ml

Komentarz:

Filtry UV:
- Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) - filtr chemiczny UVB/UVA
- Butyl methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789, Avobenzone) - filtr chemiczny UVA
- Octyl Triazone (ethylhexyl triazone) - filtr chemiczny UVB
- 4- Methylbenzylidene Camphor - filtr chemiczny UVB, fotostabilizuje Parsol 1789

Aqua, dicaprylyl carbonate , methylene bis-benzotriazole tetramethyl-butylphenol , Butyl methoxydibenzoylmethane , ethylhexyl triazone , 4- Methylbenzylidene Camphor , peg-30 dipolyhydroxy-stearate, polyglyceryl-3 diisostearate , nylon-22, sodium chloride ,ectoin, mannitol, decyl glucoside , beeswax , silica dimethyl silyate , tocopheryl acetate , xanthan gum , disodium edta , peg-4 dilaurate, peg-4 laurate , trilinolein , propylene glycol , citric acid , iodopropynyl, peg-4, trilinolenin,triolein, triarachidin, tripalmitin, tristearin , iodopropynyl butylcarbamate, butylparaben , methylparaben.
-----------------------------------------------------------------------------
- ♥♥♥ Photoderm MAX Fluid SPF 100 / PPD 29 - 40ml

Komentarz: Identyczny skład i konsystencja jak Lotionu powyżej, różni się tylko wyższą ceną w stosunku do małej zawartości. Ponieważ przyzwyczajeni jesteśmy, że kremy z filtrami do ciała muszą być inne niż te do twarzy, dlatego pojawiły się dwie wersje identycznego produktu, jedna niby do ciała w wersji 100ml (która może być z powodzeniem stosowana do twarzy) i wersja do twarzy w wersji 40ml.

Filtry UV:
- Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol) - filtr chemiczny UVB/UVA
- Butyl methoxydibenzoylmethane (Parsol 1789, Avobenzone) - filtr chemiczny UVA
- Octyl Triazone (ethylhexyl triazone) - filtr chemiczny UVB
- 4- Methylbenzylidene Camphor - filtr chemiczny UVB, fotostabilizuje Parsol 1789

Aqua, dicaprylyl carbonate, methylene bis-benzotriazole tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, 4- methylbenzylidene camphor , peg-30 dipolyhydroxystearate, nylon-12, polyglyceryl-3 diisostearate, sodium chloride, ectoin, mannitol, decyl glucoside, beeswax (cera alba), silica dimethyl silylate, tocopheryl acetate, xanthan gum, disodium edta, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, trilinolein, propylene glycol, citric acid, peg-4, trilinolenin, triolein, tripalmitin, tristearin, iodopropynyl butylcarbamate, butylparaben , methylparaben.
cytat pochodzi ze strony: http://www.biochemiaurody.com/DzialS...rma-filtry.htm
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-03, 21:12   #20
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 703
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena



Ja mam chyba jeszcze cos innego

Photoderm MAX Fluide SPF 100 , uva 31

a sklad sie rozni, przepisalam z pudelka
(to co w srodku - rozni sie od skladu j/w, kolejnosc troche pomieszalam)

Aqua, dicaprylyl carbonate, methylene bis-benzotriazole
tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl
triazone, 4- methylbenzylidene camphor

cyclomethicone, c20-22 alkyl phosphate, ptfe c20-22 alcoholstocopheryl,
xylitol, rhamnose, fructo-oligosaaccharids,laminari a ochroleucja extract,
disodium edta, caprylic/capric triglyceride, propylparaben, ethylparaben


acetate, ectoin, mannitol, decyl glucoside, xanthan gum,sodium chloride,
peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, propylene glycol,citric acid, peg-4,
caprylic/capric triglyceride, iodopropynyl butylcarbamate, methylparaben,

kupione w aptece to chyba oryginal

aniolek
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 21:26   #21
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

a mi sie konczy vichy, drugi moj bloker po biodermie, a mam w domu 4 próbki la roche posay anthelios w 40 + , czy taka ochrona starczy mi podczas dalszej kuracji glyco-a (jestem pod wrazeniem tego kremu, on jest wspanialy, moja buzia wyglada juz prawie idealnie =) )
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 21:26   #22
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

o ja Cie...ale zamieszanie z tymi filtrami...a juz, juz miałam sie zastanawiac nad kupnem, ale po waszych wszystkich zlych doswiadczeniach nie wiem, czy bede miala cierpliwosc i co najwazniejsze...kase na te wszystkie eksperymenty! Cere mam dosc trudną, bo ze sklonnoscia do swiecenia się, ale i przesuszoną,poza tym alergiczną, a te kremy i tlustymi maziami są i rownolegle wysuszają skorę... Poza tym mam 21 lat, czy juz powinnam myslec o filtrach? (juz widzę, jak odpowiadacie:No jasne!A co myslalas, chcesz byc na starosc pomarszczoną staruszką?!)

adria - podziwiam za upor i zyczę powodzenia Aha, i pamietaj ze w naszym Wrocku najtansza jest ponoc Apteka pod Zielonym Bluszczem na Oławskiej. Dzis tam bylam i faktycznie: w tejze Vichy +60 Capital Soleil jest po 44zl, a na przeciwko w Superpharm po 60
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 22:43   #23
adria21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
adria - podziwiam za upor i zyczę powodzenia Aha, i pamietaj ze w naszym Wrocku najtansza jest ponoc Apteka pod Zielonym Bluszczem na Oławskiej. Dzis tam bylam i faktycznie: w tejze Vichy +60 Capital Soleil jest po 44zl, a na przeciwko w Superpharm po 60

Dziekuje za slowa otuchy Dzisiaj bylam w aptece na Bielanach i tak jak mowilyscie probek brak - poniewaz jak powiedziala mi Pani w aptece - nie ma sezonu na kremy w filtrami, probki zatem pojawia sie dopiero na wiosne. Tym niemniej byla bardzo mila i pelna zrozumienia.

Na Olawskiej... w takim razie jutro wpadne na Olawska, moze tam cos mi sie uda zdobyc

Pozdrawiam serdecznie
adria21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 22:46   #24
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

a czego szukasz dokładnie i jaka masz cerę?
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 22:50   #25
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

czy ktos mi poradzi, czy la roche posay anthelios w 40 bedzie ok przy stosowaniu glyco a ??? prosze, pozdrawiam =)
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 11:59   #26
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

witam, ja mam male pytanie odnosnie Avene 50+ do cery miesznej i normalnej. Konsystencje ma OK, blysk prawie zaden w porownaniu z LPR ale mam wrazenie ze cos mi ten krem zapycha pory...czy ktoras z was miala podobne wrazenie? bo juz sama nie wiem czy to ten krem czy moze cos innego....I jeszcze jedno. Czy ktoras z was uzywala kremy z filtrami firmy Roc?
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 13:12   #27
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski


kolejnosc troche pomieszalam

Aniołku, kolejność jest bardzo istotna w składach
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 16:46   #28
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

A ja się przekonałam w sezonie zimowym dopiero do Biodermy tonującej Flush (niby do cery naczynkowej). Jakoś teraz o wiele lepiej mi się wchłania i mniej błyszczy, powiedziałabym nawet, że jest znośnie. Za to latem to był koszmar, dosłownie czułam tę lepką warstwę, zwłaszcza na czole, i jeszcze ciągle mi się do niej przyklejały pojedyncze włosy (to chyba najlepszy dowód na to, że się nie wchłaniała).
Ja mam taką metodę aplikacji, która pozwala nałożyć tę dużą ilość w miarę bezboleśnie - rozkładam na 2-3 raty (ja mam przeważnie sporo czasu rano i mogę sobie czekać, aż się wchłoną). Najpierw 1 warstwa - wcieram dość dokładnie. Potem druga i ewentualnie trzecia, wklepywane bez zbytniego rozcierania; łącznie wychodzi właśnie ok. tych 2 ml pewnie.
Mam nadzieję, że to nijak nie zmniejsza skuteczności filtrów? Ja po prostu mam wrażenie, że takie pojedyncze warstwy jakoś mniej się świecą, lepiej się wchłaniają niż jedna grubsza.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 17:02   #29
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Midi
Ja mam taką metodę aplikacji, która pozwala nałożyć tę dużą ilość w miarę bezboleśnie - rozkładam na 2-3 raty (ja mam przeważnie sporo czasu rano i mogę sobie czekać, aż się wchłoną). Najpierw 1 warstwa - wcieram dość dokładnie. Potem druga i ewentualnie trzecia, wklepywane bez zbytniego rozcierania; łącznie wychodzi właśnie ok. tych 2 ml pewnie.
Mam nadzieję, że to nijak nie zmniejsza skuteczności filtrów? Ja po prostu mam wrażenie, że takie pojedyncze warstwy jakoś mniej się świecą, lepiej się wchłaniają niż jedna grubsza.
Midi - a stosujesz na to jakis podklad czy puder?
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 21:15   #30
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: pierwszy bloker i koszmarne wrazena

Cytat:
Napisane przez Midi
A ja się przekonałam w sezonie zimowym dopiero do Biodermy tonującej Flush (niby do cery naczynkowej). Jakoś teraz o wiele lepiej mi się wchłania i mniej błyszczy, powiedziałabym nawet, że jest znośnie. Za to latem to był koszmar, dosłownie czułam tę lepką warstwę, zwłaszcza na czole, i jeszcze ciągle mi się do niej przyklejały pojedyncze włosy (to chyba najlepszy dowód na to, że się nie wchłaniała).
Ja mam taką metodę aplikacji, która pozwala nałożyć tę dużą ilość w miarę bezboleśnie - rozkładam na 2-3 raty (ja mam przeważnie sporo czasu rano i mogę sobie czekać, aż się wchłoną). Najpierw 1 warstwa - wcieram dość dokładnie. Potem druga i ewentualnie trzecia, wklepywane bez zbytniego rozcierania; łącznie wychodzi właśnie ok. tych 2 ml pewnie.
Mam nadzieję, że to nijak nie zmniejsza skuteczności filtrów? Ja po prostu mam wrażenie, że takie pojedyncze warstwy jakoś mniej się świecą, lepiej się wchłaniają niż jedna grubsza.
Basia mówiła na biochemii że tak też można robić
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.