Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a cera naczynkowa.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-04, 10:45   #1
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt

Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a cera naczynkowa....


Mam pytanie odnosnie zabiegu oczyszczania twarzy. Specjalisci odradzaja tzw. manualne oczyszczanie. Chcialabym wybrac sie na peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazje. Zastanawiam sie tylko, czy to nie zaszkodziloby mojej cerze naczynkowej :-(. Jezeli tendencja do pekania naczynek dyskwalifikuje mozliwosc z korzystania z tych zabiegow, to w jaki sposob moge oczyscic cere. (ktora jets mieszana i naprawde tego potrzebuje)
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:02   #2
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a cera naczynkowa....

Cytat:
Napisane przez Juliettt
Mam pytanie odnosnie zabiegu oczyszczania twarzy. Specjalisci odradzaja tzw. manualne oczyszczanie. Chcialabym wybrac sie na peeling kawitacyjny lub mikrodermabrazje. Zastanawiam sie tylko, czy to nie zaszkodziloby mojej cerze naczynkowej :-(. Jezeli tendencja do pekania naczynek dyskwalifikuje mozliwosc z korzystania z tych zabiegow, to w jaki sposob moge oczyscic cere. (ktora jets mieszana i naprawde tego potrzebuje)
Pilingu kawitacyjnego nie dyskwalifikuje.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 12:38   #3
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a cera naczynkowa....

Nie ???? Ale z tego co wiem, co w sklad tego peelingu wchodza przede wszytskim kwasy. A kwasy podrazniaja naczynia krwionosne.... .
Ale moze sie myle........
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 13:10   #4
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a cera naczynkowa....

Cytat:
Napisane przez Juliettt
Nie ???? Ale z tego co wiem, co w sklad tego peelingu wchodza przede wszytskim kwasy. A kwasy podrazniaja naczynia krwionosne.... .
Ale moze sie myle........
Ale może się mylisz
"W skład" pilingu kawitacyjnego nie wchodzą żadne kwasy, wykonuje się go "obojętną substancją". Miałam nadzieję, że masz już za sobą lekturę licznych wątków zakładanych na Wizażu, a dotyczących tego zabiegu:
http://www.wizaz.pl/forum/search.php?searchid=484797


Peeling kawitacyjny i zabiegi ultradźwiękami

Co to są ultradźwięki i peeling kawitacyjny?
Technologia ultradźwiękowa została wypromowana i spopularyzowana w świecie kosmetyki w latach 80-tych XX wieku dzięki szerokiej gamie zastosowań, dużej efektywności i znaczącemu działaniu leczniczemu. Szczególne uznanie zyskało ultradźwiękowe urządzenie do masażu.
Ultradźwięki
Jest to fala ultradźwiękowa o częstotliwości przekraczającej
20 000 Hz, która oddziałuje na ciało poprzez delikatny masaż powodując drganie komórek, zmniejsza ich objętość i wywołuje ruch cytoplazmy. Cząsteczki komórkowe zaczynają wibrować i ocierać się o siebie, co regeneruje i odmładza tkanki, stymuluje działanie systemu nerwowego i komórek. Fala ultradźwiękowa dodatkowo uwalnia ciepło i działa biochemicznie wzmacniając proces katalizacji i przyśpieszając metabolizm. Do zabiegu wykorzystuje się głowice o różnej średnicy. Przy ich pomocy wprowadza się w głąb skóry substancje aktywne zawarte w ampułkach. Podczas zabiegu dodatkowo można wykonać masaż, nawilżanie i nałożyć maseczki.
Peeling kawitacyjny
Fala ultradźwiękowa w obecności płynu (toniku) tworzy w niej pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które pod wpływem drgań powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do rozbijania martwych komórek warstwy rogowej skóry. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej wodą twarzy. Zjawisko kawitacji to inaczej "zimne gotowanie wody". Peeling kawitacyjny oczyszcza skórę bezboleśnie i dokładnie, a dodatkowo sterylizuje ją, a wiadomo nie od dziś, że to właśnie bakterie są główną przyczyną wyprysków.
Efekt zabiegu
Skóra jest gładka, rozjaśniona, nie ma żadnych podrażnień. W zabiegu można wykorzystać różnego rodzaju ampułki oraz nakładać maseczki.
Przeciwwskazania do stosowania ultradźwięków
  • Nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
  • Ciąża
  • Niewydolność krążenia
  • Stany gorączkowe
  • Ciężki stan ogólny
  • Obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (np. rozrusznik serca)
  • Nerwica wegetatywna znacznego stopnia
  • Uporczywe migreny
Kosmetyczne funkcje ultradźwięków
  • Eliminowanie skrzepów, rumienia, rozszerzonych naczynek. Seria 6 zabiegów z częstotliwością co drugi dzień.
  • Usuwanie blizn potrądzikowych. Seria 10 zabiegów co drugi dzień.
  • Rozbijanie melaniny (plam pigmentacyjnych). Seria 10-30 zabiegów (w zależności od intensywności plam) co drugi dzień.
  • Eliminowanie zmarszczek, zastojów i przyśpieszenie mikrokrążenia. Seria 5-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.
  • Likwidowanie „worków” i cieni pod oczami. 10-20 zabiegów z częstotliwością co drugi dzień.
  • Leczenie trądziku (twarde guzki trądzikowe). 5-6 zabiegów co drugi dzień.
  • Warstwa rogowa i „rybia łuska”. 5-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu.
  • Usuwanie tkanki tłuszczowej i wysmuklanie sylwetki. 10-20 zabiegów co drugi dzień.
  • Bezbolesne oczyszczanie skóry za pomocą peelingu kawitacyjnego 1 raz w miesiącu.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 19:28   #5
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, a cera naczynkowa....

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Rzeczywiscie pomylilo mi sie z kuracja kwasami glikolowymi :-(
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.