Gdy olejki szczypią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-04, 21:36   #1
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138

Gdy olejki szczypią


Mam taki problem , używałam juz najrózniejszych olejków eterycznych o róznych zapachach i do kąpieli wlewam zawsze max 6 kropli , dobrze przed wejsciem do wanny wymieszam wode ale mimo to strasznie mnie szczypie skóra po ich dodaniu i nie wiem dlaczego.
Więc moje pytanie jest takie , dlaczego?

Czy to uczulenie czy przez cos innego? skóre mam potem czerwoną ale tylko na nogach i piecze ,ale krostek zadnych nie ma.
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 23:47   #2
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Gdy olejki szczypią

Wyjsc jest kilka, np. zmienic olejek, dodawac mniej (np 3 krople) albo, czasami tak robie, np z olejkiem Ylang Ylang, ze zanim wleje go do wanny (lawendowy normalnie kropie na goraca wode, czekam az kapiel troche ostygnie i dopiero wchodze do wanny), rozpuszczam do w szklance oleju z winogron, potem wlewam to do wody w kapieli i po wyjsciu nie musze juz uzywac balsamu i jeszcze ladnie pachne
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 23:53   #3
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez dorota2002
Mam taki problem , używałam juz najrózniejszych olejków eterycznych o róznych zapachach i do kąpieli wlewam zawsze max 6 kropli , dobrze przed wejsciem do wanny wymieszam wode ale mimo to strasznie mnie szczypie skóra po ich dodaniu i nie wiem dlaczego.
Więc moje pytanie jest takie , dlaczego?

Czy to uczulenie czy przez cos innego? skóre mam potem czerwoną ale tylko na nogach i piecze ,ale krostek zadnych nie ma.

Z jakiej firmy uzywasz olejkow?masz jakies ulubione czy zmieniasz?czasami moze to tez byc uczulenie i wywoluje wlasnie taka reakcje,ze skora piecze a nie powinno tak byc.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 00:10   #4
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Gdy olejki szczypią

Niektóre olejki można stosować tylko w minimalnej ilości bo inaczej własnie podrażniają np. w moim przypadku 6 kropli olejku pomarańczowego do kąpieli natychmiast wywołałoby podrażnienie, 3-4 to max.
Kiedyś jak jeszcze nic o olejkach nie wiedziałam a nie przyszło mi do głowy poszukać info w necie nieźle się załatwiłam, chodziłam potem przez jakiś czas z poparzoną skórą a potem ze strupkami Ale ja się łatwo nie zniechęcam
A przypomniałam sobie coś jeszcze, mianowicie to że też miałam to tylko na nogach, szczególnie na udach z tyłu i na pośladkch
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 00:11   #5
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Dot.: Gdy olejki szczypią

Spróbuj zmniejszyć ilość kropli, wymieszaj dobrze z wodą.Sposób Sylwiastej też jest bardzo dobry.Jeśli mimo tychwszystkich zabiegów skóra nadal będzie reagowała na dodatek olejków to niestety ale będziesz musiała zrezygnować z tej przyjemności
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 00:55   #6
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Wyjsc jest kilka, np. zmienic olejek, dodawac mniej (np 3 krople) albo, czasami tak robie, np z olejkiem Ylang Ylang, ze zanim wleje go do wanny (lawendowy normalnie kropie na goraca wode, czekam az kapiel troche ostygnie i dopiero wchodze do wanny), rozpuszczam do w szklance oleju z winogron, potem wlewam to do wody w kapieli i po wyjsciu nie musze juz uzywac balsamu i jeszcze ladnie pachne

Sylwiasta uzywasz olejku Ylang Ylang do kapieli napisz na ile mnije wiecej on starcza i ile kropli wlewasz? Ja dotychczas uzywalam zwyklych olejkow,bo wlewac 40 dolcow do wanny to dla mnie zabojstwo ...aaa napisz jeszcze prosze jak chlusniesz taka szklane oleju to jak z komfortem kapieli??? nie jest nieprzyjemne jak takie tluste plamy plywaja w wannie? hehehhe
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 21:33   #7
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: Gdy olejki szczypią

To może ja używam zlych olejkow , bo one kosztowały chyba po 10 zl a nie ok 40 dolarow tak jak wczesniej napisała sunapee
Są firmy ,,sabana ,, kupowane w tesco. Na opakowaniu pisze ze mozna stosowac do kąpieli. Ale chyba jednak macie racje ze za duzo wlalam.
No nic sprobuje wlac nastepnym razem 3 krople i doberze wczesniej rozmieszac i poczekam az ostygnie troche woda.
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 04:58   #8
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez dorota2002
To może ja używam zlych olejkow , bo one kosztowały chyba po 10 zl a nie ok 40 dolarow tak jak wczesniej napisała sunapee
Są firmy ,,sabana ,, kupowane w tesco. Na opakowaniu pisze ze mozna stosowac do kąpieli. Ale chyba jednak macie racje ze za duzo wlalam.
No nic sprobuje wlac nastepnym razem 3 krople i doberze wczesniej rozmieszac i poczekam az ostygnie troche woda.


Dorota,ja pislam o olejku Ylang Ylang Decleora,ktory Sylwiasta leje do wanny ,bo takich zwyklych eterycznych ja tez uzywam do kapieli.Nie wiem co to za firma "sabana",ale przeczytaj na etykietce czy one sa w 100% naturalne,bez zadnych domieszek,zeby nie okazalo sie ze uzywasz olejkow do kominkow zapachowych
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 07:26   #9
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Gdy olejki szczypią

Na stronie
http://www.ekosfera.pl/sklep,1101,,,...ln,7397,0.html

twierdzi się, że są to olejki eteryczne, a nie zapachowe, więc teoretycznie nie powinny zaszkodzić. Oczywiście zależy jakie, bo np. cynamonowego powinno się używać w minimalnych ilościach albo wcale bo jest bardzo silny. Na stronie głównej wizażu jest artykuł o olejkach, każdy jest opisany, warto się zapoznać.
Zrób prosty test: kapnij olejkiem na kartkę papieru. Jeżeli olejek wyparuje, to znaczy, że jest prawdziwy. Jeżeli zostawi tłustą plamę, to znaczy, że można mieć zastrzeżenia do jego oryginalności i autentyczności i lepiej nie stosować do kąpieli, ani w ogóle na skórę.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 12:26   #10
dorota2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 138
Dot.: Gdy olejki szczypią

Nic nie pisze na olejku, czy jest 100% czy nie.
Ale jak wylalam krople na kartke to prawie nic nie zostalo jedynie taka bardzo mala widoczna plamka jakby tlusta (całkowicie bezbarwna), ale naprawde prawie nic nie widac , trzeba sie dobrze przyjrzec
dorota2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 16:22   #11
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Cool Dot.: Gdy olejki szczypią

http://www.mogo.pl/_Aromaterapia.html

mozna poczytac,polecam
Uzywam olejkow Sabany i nie mam problemow,jedynie wiem,ze z iloscia trzeba uwazac a poza tym zawsze ktorys moze Cie uczulac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 19:31   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez dorota2002
Nic nie pisze na olejku, czy jest 100% czy nie.
Ale jak wylalam krople na kartke to prawie nic nie zostalo jedynie taka bardzo mala widoczna plamka jakby tlusta (całkowicie bezbarwna), ale naprawde prawie nic nie widac , trzeba sie dobrze przyjrzec
To by świadczyło o oryginalności olejku. Możliwe, że na któryś jesteś uczulona.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 19:40   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez sunapee
Sylwiasta uzywasz olejku Ylang Ylang do kapieli napisz na ile mnije wiecej on starcza i ile kropli wlewasz? Ja dotychczas uzywalam zwyklych olejkow,bo wlewac 40 dolcow do wanny to dla mnie zabojstwo ...aaa napisz jeszcze prosze jak chlusniesz taka szklane oleju to jak z komfortem kapieli??? nie jest nieprzyjemne jak takie tluste plamy plywaja w wannie? hehehhe
Spokojnie kapiel biore raz na tydzien, bo zwykle tylko sie prysznicuje a kropie ze 2-3 kropelki, wymieszane z pol szklanki oleju, bo YY bardzo intensywnie pachnie. Efektu rosolowego nie zaobserwowalam Lubie tez lawendowy.
Osobiscue nie zauwazylam nigdy zadnych efektow usypiajaco-odprezajacych, pachnie chwile i tyle.
Jesli olejek mieszam z olejem, to potem juz nie musze uzywac balsamu
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 19:58   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez sunapee
Sylwiasta uzywasz olejku Ylang Ylang do kapieli napisz na ile mnije wiecej on starcza i ile kropli wlewasz? Ja dotychczas uzywalam zwyklych olejkow,bo wlewac 40 dolcow do wanny to dla mnie zabojstwo ...aaa napisz jeszcze prosze jak chlusniesz taka szklane oleju to jak z komfortem kapieli??? nie jest nieprzyjemne jak takie tluste plamy plywaja w wannie? hehehhe
sunapee calego nie wolno tylko pare kropli i rozpuscic to w jakims tluszczu, napewno nie w szklanie oleju. Wystarczy lyzka, mozna uzyc tez smietany lub mleka. Olejkow eterycznych nie wolno wkraplac do samej wody, powinnien byc jakis tluszczyk, ale nie wiele. Inaczej podraznienie murowane. Olejkow eterycznych nie wolno uzywac na sucha skore, a tak mozna ja nazwac jak sie wkrapla do samej wody. najpierw nalezy rozmieszac olejek z jakims nosniekiem, a potem to wlac do wanny
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 20:27   #15
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Spokojnie kapiel biore raz na tydzien, bo zwykle tylko sie prysznicuje a kropie ze 2-3 kropelki, wymieszane z pol szklanki oleju, bo YY bardzo intensywnie pachnie. Efektu rosolowego nie zaobserwowalam Lubie tez lawendowy.
Osobiscue nie zauwazylam nigdy zadnych efektow usypiajaco-odprezajacych, pachnie chwile i tyle.
Jesli olejek mieszam z olejem, to potem juz nie musze uzywac balsamu

no to mnie uspokoilas Sylwiasta....hehehe,musze wyprobowac patent rosolowy
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 20:29   #16
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Gdy olejki szczypią

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
sunapee calego nie wolno tylko pare kropli i rozpuscic to w jakims tluszczu, napewno nie w szklanie oleju. Wystarczy lyzka, mozna uzyc tez smietany lub mleka. Olejkow eterycznych nie wolno wkraplac do samej wody, powinnien byc jakis tluszczyk, ale nie wiele. Inaczej podraznienie murowane. Olejkow eterycznych nie wolno uzywac na sucha skore, a tak mozna ja nazwac jak sie wkrapla do samej wody. najpierw nalezy rozmieszac olejek z jakims nosniekiem, a potem to wlac do wanny
heh Monika,ja to zawsze robie "chlust" do wanny a potem dziwic sie ze sobie tylek spalilam cynamonowym....oj bol byl niesamowity od teraz uzywam nosnikow
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 20:42   #17
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Gdy olejki szczypią

Z cynamonowym to w ogóle trzeba uważać, wściekle mocny jest. Osobiście używam olejów po każdym porannym prysznicu, na mokrą skórę. Uzależniłam się od tego rytuału, mam bardzo suchą skórę. Ostatnio celem zabicia zapachu oleju, użyłam kilka kropli olejku bergamotowego. Ładnie pachnie i nie zauważyłam żadnych problemów skórnych. Następną miksturę mam zamiar sporządzić z oleju sezamowego i olejku sandałowego i kadzidłowego. Oba zapachy bardzo lubię, w dodatku te olejki ponoć dobrze robią suchej, dojrzałej skórze. Jestem bardzo ciekawa efektu.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 21:23   #18
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Gdy olejki szczypią

Wlasnie jem tajskie zarelko z olejekm sezamowym - daj go malo, bo on bardzo mocno i "jedzeniowo" pachnie, ale ma sporo witaminy E
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 22:18   #19
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Gdy olejki szczypią

Najpierw zasadziłam się na olej z orzechów laskowych, ale wygrała tańsza opcja - sezamowy jest kilka razy tańszy. Czemu żaden polski producent nie robi oleju z orzechów laskowych - wszystkie jakie znam są zagraniczne i cholernie drogie. A może któraś z Was natknęła się na olej z orzechów laskowych polskiej produkcji? Ja widzę tylko hiszpańskie i francuskie.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-07, 00:22   #20
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Gdy olejki szczypią

W weekend bede na zakupach olejowych to sprawdze, czy Oleofarm nie robi tego oleju przypadkiem
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.