jakie znacie makijażowe sztuczki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-10, 17:07   #1
torunskagwiazda
Raczkowanie
 
Avatar torunskagwiazda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 305

jakie znacie makijażowe sztuczki?


Mój sposób na big rzęsy:maluję je tuszem,czekam aż wyschnie,pudruję ,rozczesuję i nakładam drugą warstwę tuszutylko na specjalne okazje!teraz wasza kolej,podzielcie się tajemną wiedzą
torunskagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:13   #2
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Pudrujesz rzęsy sypkim pudrem do twarzy
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:16   #3
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

To rzeczywiście jest dobre. Ja niegdyś też tak robiłam, nabierałam pudru na pędzel (choćby w kamieniu) i "głaskałam" pędzel rzęsami (zamykałam oczy muskając o pędzel). Problemu z pudrem w oczach nie miałam a rzęsy były grubsze i dłuższe.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:16   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Ten trick z rzęsami to prawda - sama tak robię. Dodatkowo patrzę się w dół malując rzęsy, np. kładąc lusterko na blacie stolika. Rzęsy są bardziej "Wyciągnięte" do góry, maksymalnie wydłużone.

Tak - zwykłym pudrem do twarzy - tylko nie jakimś antybakteryjnym czy bardzo matującym - to przecież oczy



Mam jeszcze sposób na złagodzenie owalu zbyt pociągłej twarzy. Trzeba musnąć delikatnie różem lub bronzerem okolice czoła przy linii włosów, koniuszek nosa (skraca także zbyt długi nosek) oraz czubek brody.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:17   #5
torunskagwiazda
Raczkowanie
 
Avatar torunskagwiazda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 305
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

zgadza sie"okraszam"je pudrem,za pomoca grubego pedzla. polecam!
torunskagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 17:25   #6
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Bialy cien lekko opalizujacy (np Bourjois Blanc Diaphane no 90) w wewnetrznym kaciku oka i tuz pod brwia na luku brwiowym, baaaaardzo odswieza spojrzenie.
Czasem dodaje jeszcze delikatny bialy punkcik tuz nad rzesami rownolegle do zrenicy - dziala lepiej niz bezowa kredka po wewnetrznej stronie dolnej powieki - przynajmniej na moje oczy, kiedy wydaja sie zmeczona zbyt dlugim, nocnym siedzeniem na Wizazu
Poniewaz sie nie opalam - bronzer na te miejsca, gdzie najmocniej lapie slonce : szczyty kosci policzkowych, skronie, gora czola na srodku, nos i broda - byle z umiarem!
Zawsze podkreslam brwi (nawet jak sie nie maluje mocniej) to "porzadkuje" cala twarz a przy delikatnych rysach, robi dla mnie czesto 80% makijazu (jeszcze tusz na rzesy i odrobina rozu).
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 18:34   #7
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Tez tak robie z tym puderkiem na rzesy.Z tym,ze najpierw je pudruje,potem wydluzajacy MAC,znow puder i podkrecajacy Clinique.Chcialam kiedys osiagnac efekt sztucznych rzes bo zaden z tuszy nie zadowala mnie do konca.I ten eekt mnie zadowala.Nie bije po oczach sztucznoscia a rzesy sa ladnie podkreslone.
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 20:37   #8
Madz!uHa
Zadomowienie
 
Avatar Madz!uHa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Stolica Polskiej Miedzi
Wiadomości: 1 792
GG do Madz!uHa
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

żeby szminka trzymała się dłużej przypudrujcie usta, obrysujcie kontur, pokryjcie pomadką, odbijcie usta na chusteczce higienicznej i pomalujcie je znowu Będzie się dłużej trzymać

I jeszcze biała kredka na wewnętrznej stronie dolnej powieki rozswietla spojrzenie i sparwia wrażenie wypoczętego oka
__________________
There's no sadness, no cry...

just take it and fly...
Madz!uHa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 22:08   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Co do trwałości makijażu ust - czytałam też, że można całe usta pokryć konturówką
Coś w tym może być, bo co zostaje jak już szminka "się zje"? Konturówka
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 22:14   #10
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Madz!uHa
jeszcze biała kredka na wewnętrznej stronie dolnej powieki rozswietla spojrzenie i sparwia wrażenie wypoczętego oka
Czytalam gdzies, ze lepsza moze okazac sie do tego celu jasnobezowa kredka - jest mniej oczywista
Chociaz przyznam, ze nigdy nie znalazlam dosc miekkiej, zeby sobie pojechac po spojowce (dobrze mowie?), jesli ktos zna - prosze o podanie nazwy i producenta
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:03   #11
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Czytalam gdzies, ze lepsza moze okazac sie do tego celu jasnobezowa kredka - jest mniej oczywista
Chociaz przyznam, ze nigdy nie znalazlam dosc miekkiej, zeby sobie pojechac po spojowce (dobrze mowie?), jesli ktos zna - prosze o podanie nazwy i producenta
ja jeszcze czytałam o błękitno-białej, ale to już zalezy od koloru białek. A ponieważ ja mam wlasnie niebieskawe, ale takiej kredki dopaść nie mogę, uprasza sie o jakieś namiary na nią
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 23:11   #12
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
ja jeszcze czytałam o błękitno-białej, ale to już zalezy od koloru białek. A ponieważ ja mam wlasnie niebieskawe, ale takiej kredki dopaść nie mogę, uprasza sie o jakieś namiary na nią
Nie wiem czy je widziałaś, Pierre Arthes ma spory wybór kolorów kredek Oto ich adres internetowy: http://www.pierrearthes.com/
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:26   #13
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Nie wiem czy je widziałaś, Pierre Arthes ma spory wybór kolorów kredek Oto ich adres internetowy: http://www.pierrearthes.com/
ooo dzięki, cus slyszałam, ze niezłe mają, ale w moim mieście jeszcze ich nie wyczailam nigdzie.
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:30   #14
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Srebrno-niebieska fakycznie jest, ale czy miekka??? Na KWC nie ma wymienionego tego produktu albo go zapisano w nieodpowiednim dziale.

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6708
Bourjois ma teraz taka bezowa/brazowa kredke - ktos stosowal? Widzial? Ma?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:33   #15
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Z tego co pamiętam to Agabil zamawiała coś u nich jakiś czas temu więc może wie coś na temat tych kredek
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:34   #16
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Czytalam gdzies, ze lepsza moze okazac sie do tego celu jasnobezowa kredka - jest mniej oczywista
Chociaz przyznam, ze nigdy nie znalazlam dosc miekkiej, zeby sobie pojechac po spojowce (dobrze mowie?), jesli ktos zna - prosze o podanie nazwy i producenta
ja mam zwykłą miękką kredkę do oczu Maluje wewnętrzną stronę oka
I wszystko jest ok
mam pytanko w zwiazku z tym, co zrobic by kredka trzymała się tam dłużej?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:41   #17
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Asik_
ja mam zwykłą miękką kredkę do oczu Maluje wewnętrzną stronę oka
I wszystko jest ok
mam pytanko w zwiazku z tym, co zrobic by kredka trzymała się tam dłużej?
No raczej chyba nic nie zrobisz Tak to już jest z kredkami Jedyna alternatywa jeżeli chcesz żeby efekt trzymał się długo to khol
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 00:22   #18
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez agusia_1
No raczej chyba nic nie zrobisz Tak to już jest z kredkami Jedyna alternatywa jeżeli chcesz żeby efekt trzymał się długo to khol
Oj szkoda
Ale mam khola, czuje sie pocieszona
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 08:24   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Up-nę temat, bo ciekawy Może jeszcze trochę sztuczek?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-12, 08:50   #20
Buziaczek87
Raczkowanie
 
Avatar Buziaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 60
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Bez wyrzutów sumienia mogę polecić dwukolorową kredke z avonu, nie wiem czy ona jest na stałe czy to tylko edycja świąteczna, ale naprawno jest jescszze w aktualnych katalogu (chociaż już nie w promocji). Jedna koncówka jest biała, i świetnie się nadaję do tego tricku o którym mówicie, bo ją stosowałam właśnie wtym celu. Druga strona też, jest mięciutka, ja mam czarną, ale zestaw kolorystyczny można wybrać, z tym, że zawsze z jednej strony jest biała... Pozdrawiam
Buziaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 11:39   #21
acaderek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Grójec
Wiadomości: 218
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Ja zawsze, żeby powiększyć oczy maluje delikatnym jasnym cieniem linię pod brwiami i ją rozmazuję, a potem rzęsiska.....
__________________
anika*
acaderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 13:46   #22
MonikaPrzybylska
Raczkowanie
 
Avatar MonikaPrzybylska
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Chrzanów/koło Krakowa
Wiadomości: 162
GG do MonikaPrzybylska
Talking Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Ja mam parę sztuczek ,
ale taką którą najczęściej stosuję jest trick na "powiększenie i odświeżenie oczu"
krok po kroczku :
1.-Delikatnie nakładam na górną i dolną powiekę jasny, piaskowy cień aż pod łuk,
2.-Rozprowadzam mało również jasnego cienia-subtelny błękit na dolną powiekę,
przy lini rzęsek, i lekko rozcieram, aby był prawie "niewidoczny",
3.-Białą kredeczkę nakładam na wewnętrzną stronę dolnej powieki.
4.-Czarną kredeczką po zewnętrznej lini górnej powieki rysuje cienkie kreseczki,
5.-Maluję mocno rzęsy, Tylko Górne!
(dzięki temu nie "przeciążam oka" i mam takie jakby mgliste, sexy oczy, Serio!)

EFEKT: Duże, ładne sexy oczy Naturalnie Wyglądające!

Kto nie wierzy niech sam wypróbuje To patent!

Pozdrawiam!
__________________
<Abstenget deus lacrimam Ab Ocultis>
Św.Jan
MonikaPrzybylska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 14:03   #23
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Tricki i sekrety mistrzów (być może niektórzy z nich już zmienili "stajnię")
  1. Dominique Moncourtois (Chanel): pół kostki cukru rozpuścić w odrobinie wody, nabrać pędzelkiem pomadkę, zanurzyć go w tym roztworze i pomalować usta. Przedłuży trwałość szminki
  2. Terry (YSL): po obrysowaniu ust konturówką, pokolorować nią całe wargi, rysując pionowe kreseczki (barwnik lepiej połączy się ze śluzówką). Kreseczki rozetrzeć palcem . Nałożyć warstwę szminki i tak samo rozetrzeć. Dzięki temu, usta będą się wydawać bardziej wypukłe, pigmenty lepiej się połączą i szminka będzie trwalsza
  3. Małgorzata Kaszyca (Guerlain): często utrwala się makijaż pudrując usta przed pomalowaniem i odciskając nadmiar szminki na chusteczce, ale nie zawsze puder dobrze łączy się ze szminką, czasem pomadka się waży, a na ustach powstają pionowe pęknięcia. Lepiej rozdzielić chusteczkę na pojedyncze płatki i po umalowaniu ust położyć na nich jeden taki płatek, następnie przez niego, jak przez sitko upudrować usta. Wtedy do szminki przeniknie tylko niewielka ilość pudru, ale to wystarczy do utrwalenia.
  4. Ogólnie wizażyści Chanel: aby utrwalić szminkę trzeba lekko przetrzeć usta kostka lodu w plastikowym woreczku
  5. Aby skrócić zbyt długi nos należy przyciemnić wzdłuż linię jego przegrody (odwrotnie, aby wydłużyć zbyt krótki – trzeba ją rozjaśnić – to również „numer” Marleny Ditrich)
  6. Jeśli nos jest zbyt szeroki, trzeba przyciemnić skrzydełka używając podkładu lub pudru najwyżej 2 tony ciemniejszego od swojej karnacji
  7. Policzki wydadzą się mniej pełne, jeśli dosyć ciemny róż nałoży się szeroką smugą biegnącą prosto od punktu leżącego pośrodku kości policzkowych w dół do boku brody
  8. Aby kości policzkowe były wyraźniej zaznaczone, róż nakłada się pod oczami, na górną część policzków i rozprowadza, aż do kącików oczu. Poniżej kości policzkowych daje się róż nieco ciemniejszy i rozprowadza smugą, aż do uszu
  9. Aby usta wydawały się pełniejsze, trzeba je obrysować konturówką tuż nad linią warg, wypełnić obrys szminką, a na środek dolnej wargi nałożyć błyszczyk lub połyskującą perłowo pomadkę
  10. Aby zmniejszyć usta – na wargi nanieść cienka warstwę podkładu, obrysować konturówką tuż pod linia czerwieni wargowej, kontur wypełnić neutralną pomadką (nie za ciemną i nie za jasną)
  11. Thibault Vabre (Lancome): nie używaj zielonego i niebieskiego koloru, jeśli masz podkrążone oczy
  12. Cień do powiek skutecznie poprawi wygląd zmęczonych, opadających powiek – nałóż czysty, matowy brąz lub szarość na opadające powieki. Następnie dodaj ciemniejszy odcień dla podkreślenie głębi spojrzenia, ze szczególnym uwzględnieniem zewnętrznej krawędzi oczu
  13. Pozwól dobrze wchłonąć się kremom – makijaż będzie trwalszy
  14. Dobieraj odcień podkładu wg koloru skóry na szyi, a nie na twarzy – nie będziesz musiała malować szyi podkładem i martwić się o ślady na ubraniu
  15. Jeśli nie potrafisz dobrze dobrać różu – przyjrzyj się swoim rumieńcom na policzkach po długim marszu – to jest właściwy kolor
  16. Nakładaj puder na całą twarz, łącznie z powiekami i rzęsami – makijaż będzie trwalszy
  17. Jeśli spodziewasz się kolacji przy świecach lub spotkania w przyćmionym świetle, nałóż odrobinę pudru rozświetlającego na górną część policzków i brwi – to doda twarzy blasku
  18. Nie myj włosów tuż przed wieczornym spotkaniem – umyte rano lub poprzedniego wieczora, lepiej się ułożą
  19. Awaryjny domowy sposób na złamany paznokieć – nałóż przezroczysty lakier na całą powierzchnię paznokcia, zakryj miejsce złamania kawałkiem papierowego filtra do kawy. Nałóż druga warstwę przezroczystego lakieru. Wyrównaj i wygładź pilniczkiem. Pomaluj właściwym lakierem.
  20. Bez autora: jeśli chcesz, aby usta wydawały się pełniejsze i bardziej wypukłe, obrysuj je poza konturem białą kredką i rozetrzyj ją starannie
  21. Cera Polek ma zawsze domieszkę żółtego koloru, dlatego zimą wydaje się zielonkawo-szara. Odrobina różu w makijażu (baza, róż na policzkach) przełamie ten niezdrowy koloryt. Unikać różu powinny tylko panie z wyraźnymi naczynkami.
  22. Zimą ubieramy się zwykle w grubsze i cięższe ubrania, dlatego makijaż powinien być ciut bardziej wyrazisty, niż letni transparentny błyszczyk i odrobina tuszu na rzęsy.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2008-10-21 o 10:28
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 14:57   #24
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Buziaczek87
Bez wyrzutów sumienia mogę polecić dwukolorową kredke z avonu, nie wiem czy ona jest na stałe czy to tylko edycja świąteczna, ale naprawno jest jescszze w aktualnych katalogu (chociaż już nie w promocji). Jedna koncówka jest biała, i świetnie się nadaję do tego tricku o którym mówicie, bo ją stosowałam właśnie wtym celu. Druga strona też, jest mięciutka, ja mam czarną, ale zestaw kolorystyczny można wybrać, z tym, że zawsze z jednej strony jest biała... Pozdrawiam
to jak już sobie tak polecamy to polecam też dwustronną kredkę biało-(tu jakiś kolor) , ale z Oriflame. Jest to jeden z niewielu produktów tej firmy , który bardzo lubię
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 15:25   #25
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez MonikaPrzybylska
Ja mam parę sztuczek ,
ale taką którą najczęściej stosuję jest trick na "powiększenie i odświeżenie oczu"
krok po kroczku :
1.-Delikatnie nakładam na górną i dolną powiekę jasny, piaskowy cień aż pod łuk,
2.-Rozprowadzam mało również jasnego cienia-subtelny błękit na dolną powiekę,
przy lini rzęsek, i lekko rozcieram, aby był prawie "niewidoczny",
3.-Białą kredeczkę nakładam na wewnętrzną stronę dolnej powieki.
4.-Czarną kredeczką po zewnętrznej lini górnej powieki rysuje cienkie kreseczki,
5.-Maluję mocno rzęsy, Tylko Górne!
(dzięki temu nie "przeciążam oka" i mam takie jakby mgliste, sexy oczy, Serio!)

EFEKT: Duże, ładne sexy oczy Naturalnie Wyglądające!

Kto nie wierzy niech sam wypróbuje To patent!

Pozdrawiam!
fajnie, tylko niebieski kolor na dolnej powiece może spotęgowac kolor cieni pod oczami i uzyskasz odwrotny efekt niż chciałaś
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:14   #26
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
ja jeszcze czytałam o błękitno-białej, ale to już zalezy od koloru białek. A ponieważ ja mam wlasnie niebieskawe, ale takiej kredki dopaść nie mogę, uprasza sie o jakieś namiary na nią
Anahstasia podala mi (w innym watku), ze taka kredke ma IsaDora Inliner Kajal nr 53 Pale Blue.
Nazwa mowi za sama za siebie
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:30   #27
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Ja czasami ta samą czerwoną pomadke którą mam na ustach używam jako różu, rozcieram ją palcam - fajnie odświeża cere i nie ma dysonansu między kolrem na ustach i policzkach.
Róż położony pod brwiami i na skroniach odświeża spojrzenie.
Spryskuję twarz (po nałożeniu podkladu) wodą termalną i zaraz przyciskam chusteczkę higieniczna - przedłuża trwałość podkładu.
Tuszując rzęsy patrzę w dół i w bok (tzn. tuszując prawe oko patrzę w dolne prawo i vice versa ) Oprócz lepszego wydłużenia rzęsy są bardziej podkręcone i uzyskuję efekt "kociego oka".
Nakładam trochę złotego cienia na pomadkę na srodek ust i rozcieram - usta sa powiekszone. Można też obrysować złotym cieniem lub kredką kontur ust, tez daje ciekawy efekt.

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę

Aha, nakladam tusz na same końcówki rzęs (po uprzednim ich wytuszowaniu) - wydłuża rzesy. Inny patent to nałożenie na czarny tusz niebieskiego - ładnie podkreśla błękit oczu
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:40   #28
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Anahstasia podala mi (w innym watku), ze taka kredke ma IsaDora Inliner Kajal nr 53 Pale Blue.
Nazwa mowi za sama za siebie
ooooo fenks
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 13:03   #29
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Jeżeli tusz Wam zaczyna wysychac, nalejcie do kubeczka gorącej wody i włóżcie tam buteleczkę z tuszem (oczywiście, zakręconą ). Wtedy tusz się troszkę "rozpuści" i będzie przez chwilę świeższy i lepiej się nałoży.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 13:55   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: jakie znacie makijażowe sztuczki?

Przed nałożeniem podkładu w charakterze bazy nakładam maseczkę Clarinsa Beauty Flash Balm - właściwości pielęgnacyjnych ona nie ma za grosz, ale dobrze napina skórę i makijaż trzyma się jak przyklejony, buzia jest matowa cały dzień! Podkład staram się nakładać oszczędnie (less is more!), zawsze nakładam odrobinę jasnego rozświetlającego korektora w okolicy oczu - znakomicie usuwa zmęczony wygląd. Ładnie powiększa i odświeża oko jasny mocno połyskliwy cień pod łukiem brwiowym. Zanim przypudruję skórę sypkim pudrem (zawsze dużym pędzlem) to najpierw przyciskam do skóry platek chusteczki higienicznej. Zawsze wybieram podkłady rozświetlające, czesto mieszam je z rozświetlaczami - unikam matu w makijażu bo nie wygląda to dla mnie naturalnie. Zawsze kończąc makijaż nakładam puder rozświetlający (meteoryty albo pryzmy, ewentualnie puder Gentle Light Clinique). Wolę róże w kremie, łatwiej się je aplikuje niż pudrowe. Nie rozstaję się z pudrem brązującym przez cały rok - muskam policzki, skronie, czybek nosa i brodę.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.