przesuszona a jednak tlusta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-25, 23:19   #1
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449

przesuszona a jednak tlusta


Zwracam sie tutaj z prosba o pomoc, bo wlasciwie juz sama nie wiem jak mam dbac o moja skore. Nie dosc ze jest objeta tradzikiem to jeszcze trudno jest okreslic typ cery.

Otoz do tej pory myslalam ze mam skore mieszana z tendencja do swiecenia w strefie T (duzego swiecenia). Faktycznie tutaj skora wydziela najwiecej loju. Ale...no wlasnie ale... nawet po umyciu buzi moja skora sie blyszczy, mimo ze jest sucha. Czasem sie luszczy,czasem nie. Ale jest sucha i ...sie blyszczy no paradoks. czynnosci mojej skory zostaly rozregulowane...

Ostatnio bylam na oczyszczaniu u kosmetyczki, ktora stwierdzila ze skora schodzi mi platami. Poprosilam wiec zeby polecila mi jakis krem. Dostalam probki Iwostinu poltlustego do suchej i alergicznej cery.
Kobieta byla jednak wielce zdziwiona jak powiedzialam jej ze po 2 h od nalozenia kremu matujacego moja buzia (strefa T) juz jest tlusta, bo przeciez jest sucha jak wior.

Wyprobowalam ten krem. Tlusty to tlusty, bo taki ma byc na zime. Czy moze ktoras z Was moglaby polecic mi inny krem na zime, ktory bylby w stanie poradzic sobie z tak specyficzna wydaje mi sie skora? Czy uzywac tego?

Czy ktoras z Was ma w ogole podobny problem (blyszczenie skory tuz po umyciu, mimo ze nie ma na jej powierzchni loju)?

Prosze o jakiekolwiek rady.

aha...przez jakis czas (ok.3 miesiecy) uzywalam oleju z pestek winogron, także proszę mi nie polecac olejow,bo ten etap mam już za soba
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 23:34   #2
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Ja też mam tłustą suchą skórę... Po umyciu nawet przetarciu tonikiem świeci się jakbym ją wypolerowała. Po kilku gdzinach świeci się od sebum. Do tego trądzik, grudki i zaskórniki. Teraz używam jedynie preparatów neoglis z kwasami. Dzęki czemu skóra już nie schodzi, nie jest taka sucha. Na dzień daję krem z kwasami, na to fluid. A świecenie od sebum... jedynie na to pomagają chusteczki higieniczne.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 08:21   #3
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

hm no to witaj w klubie

jednego dnia tlusta drugiego sucha
i jak tu dobrac kosmetyki?
tragedia
i chyba sie nie da z tym nic zrobic bo wyprobowalam juz wszytsko
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-26, 09:04   #4
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

myśle że nalezy przestawic sie na nawilżanie skóry, to pozwoli jej dojśc do siebie, każda skóra potrzebuje nawilżenia nawet ta mieszana czy tłusta, a dzięki nawilżaniu wydzielanie sebum bedzie mniejsze, bo skóra wydziela sebum broniąc sie przed nadmiernym wysuszaniem, więc wysuszając ja niczego się nie naprawi,
Dermedic ma kremy dla cery trądzikowej intensywnie nawilżający i nawilżająco-kojący, nalezy wybrac jakieś kremy nawilżające, ale takie lekkie
skóra nie bedzie wydzielac tyle sebum i będzie nawilżona, nie bedzie sie łuszczyć
warto więc zadbac o nawilżenie, a zarówno problem z łuszczeniem jak i przetłuszczaniem skóry bedzie zmniejszony
polecam te krem Dermedic, warto może zajrzec do KWC tam jest wiele propozycji kremów, albo przejrzeć tez Archiwum, były nie raz takie pytania i wiele odpowiedzi wiec warto pobawic sie wizażową wyszukiwarka
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 01:50   #5
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Mam identyczny problem. Od kilku dni uzywam zel i tonik do cery tlustej z thalgo, plasmalg gel i krem - fluid matujacy-thalgo, ale na razie nic nie moge powiedziec na temat skutecznosci, bo za krotko uzywam. Moja siostra uzywala takiego zestawu i bardzo go sobie chwalila. Poszła jeszcze do dermaltologa i dostala jakis punktowy antybiotyk na pryszcze i takim zestawem wyleczyla sobie buzke juz po kilku tygodniach stosowania
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:27   #6
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

tez mam taki problem. przerzuciłam sie na nawilżanie zwłaszcza teraz, w zimie, gdy skóra jest przesuszona od mrozu, wiatru, ogrzewania w mieszkaniach itp. do cery tłustej i trądzikowej uzywam teraz kremu do oczyszczania twarzy Clean&Clear. toniki i kremy do twarzy - tylko nawilżające. i wiesz co?? efekty są znkomite!! używam też peelingu Clearskin Avonu (nie wysusza skóry) i maseczek oczyszczajacych, lecz po nich obowiązkowo nakładam maseczke nawilżającą lub krem nawilżający. Polecam Ci kremik Avon Naturals Soja i trawa cytrynowa - nawilża, reguluje, bosko pachnie, nie zatyka porów i łagodzi "zaczerwienienia wypryskowe"
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 09:44   #7
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Przede wszytekim powinanś zrezygnować z toników i środków myjących zawierających alkohol, najlepiej używać delikatnych żeli do cery wrażliwej i jakiegoś bezalkoholowego tonika, do tego nawilżać, to że cera jest tłusta, nie znaczy, że nie potrzebuje nawilżenia, tak więc używaj kremów nawilżających. Jeżeli masz problem ze świecącą się cerą, to na dzień może być krem matujący, ale na noc nawilżający.
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 10:04   #8
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Hm... dosc dziwne jest to, ze skora swieci sie zaraz po umyciu. Byc moze jest tak wysuszona i spieta ze az tworzy blyszczaca powierzchnie... Mysle, ze powinnas przewertowac wizaz w celu dobrania sobie odpowiedniego programu pielegnacyjnego. Cera tradzikowa jest bardzo wymagajaca, latwo jej zaszkodzic. Napewno w kat ida wszelkie alkoholowe preparaty, tluste kremy chyba jednak nie sa najlepszym pomyslem dla tradzikowcow - lubia zapychac pory. Krem nie musi byc ciezki zeby nawilzac - np. weleda nawilzajacy. Mozesz sie pokusic o kwasy ale wczesniej zdobyc odpowiednie informacje o tym jak zaczac, jakie filtry stosowac przy tym aby bylo to bezpieczne. Poczytaj tez o maseczce aspirynowej, ziemi wulkanicznej. To maseczki ktore pomagaja w walce z tradzikiem ale nie podrazniaja i nie wysuszaja dodatkowo. No to tyle na poczatek - czeka Cie sporo czytania Ale swiadoma pielegnacja buzki daje potem tyyyyyyyle satysfakcji ( bo widac efekty )
Pozdrawiam
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 12:12   #9
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
tez mam taki problem. przerzuciłam sie na nawilżanie
Ja dokładnie tak samo używam żelu łagodzącego z Erisa, toniku antybakteryjnego do cery wrażliwej no i szukam jakiegoś dobreg kremu NAWILżAJąCEGO, który właśnie nie zatyka porów.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 13:54   #10
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
Ja dokładnie tak samo używam żelu łagodzącego z Erisa, toniku antybakteryjnego do cery wrażliwej no i szukam jakiegoś dobreg kremu NAWILżAJąCEGO, który właśnie nie zatyka porów.
pisałam w tym wątku o kremie Avonu Naturals Soja + Trawa cytrynowa naprawde jest swietny. dobrze nawilża i nie zatyka porów
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 18:03   #11
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

przede wszystkim wielki dzieki dziewczyny za odpowiedzi
Cytat:
Napisane przez April007
Hm... dosc dziwne jest to, ze skora swieci sie zaraz po umyciu. Byc moze jest tak wysuszona i spieta ze az tworzy blyszczaca powierzchnie...
jest dokladnie tak jak mowisz- skora bardzo napieta i mam wrazenie ze moznaby oderwac ta blyszczaca powloke.
w zwiazku z tym mozew jakis peeling? czy to by byla zbyt duza inwazja na tak sucha skore ?
Cytat:
Napisane przez April007
Napewno w kat ida wszelkie alkoholowe preparaty, tluste kremy chyba jednak nie sa najlepszym pomyslem dla tradzikowcow - lubia zapychac pory. Krem nie musi byc ciezki zeby nawilzac - np. weleda nawilzajacy.
nic alkoholowego nie uzywam. tonikow zadnych. buzie myje rano sama woda a wieczorem dodatkowo zelem. teraz stosuje ten poltlusty krem z Iwostinu,a na noc Bepanthen i ot cala moja pielegnacja. od oczyszcznia nie uzywalam nic z antytradzikowych rzeczy, ale lada dzien znowu zaczne brevoxyl punktowo.

masz racje z tymi tlustymi kremami,ale zaden inny na zime chyba sie nie nadaje. musi byc chociaz poltlusty, dobrze mowie?

jesli o kwasy chodzi to przez jakies 3 miesiace stosowalam Acne Derm i to jemu "zawdzieczam" pojawianie sie na moim praktycznie czystym czole pryszczy... za kwasami rozejrze sie jeszcze,bo musze zlikwidowac plamy potradzikowe

jutro ide do dermatologa to moze podpowie mi co i jak.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-27, 18:06   #12
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Polecam Ci kremik Avon Naturals Soja i trawa cytrynowa - nawilża, reguluje, bosko pachnie, nie zatyka porów i łagodzi "zaczerwienienia wypryskowe"
Hosenko, a czy ten krem jest dobry na zime?
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 18:26   #13
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

ja go uzywam i nic mi sie nie dzieje.
przeczytałam ostatnio, że to nie całkiem prawda ze w zimie powinno się używać kremów półtłustych i tłustych - większosc kobiet i dziewczyn sie obawia, że woda z kremu zamarznie na skórze i przez to mogą popekać naczynka, ale przeciez woda zdąrzy wyparować przed wyjsciem...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 19:18   #14
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

oj nie wiem czy zdazy wyparowac. moim zdaniem szybciej zamarznie na mrozie niz wyparuje jak bedziesz jeszcze w domu. parowanie tez przebiega w okreslonych warunkach a w domu raczej slonko nie grzeje
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 21:54   #15
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez ta_bletka
oj nie wiem czy zdazy wyparowac. moim zdaniem szybciej zamarznie na mrozie niz wyparuje jak bedziesz jeszcze w domu. parowanie tez przebiega w okreslonych warunkach a w domu raczej slonko nie grzeje
No teraz dermatolodzy i kosmetyczki zrewidowali nieco ten pogląd. Można używać w dzień kremów nawilżających - nowoczesne kremy ponoć różnią się od tych starych, nie składają się wyłącznie z wody, tylko zawierają czynniki które tę wodę w skórze zatrzymują/albo stymulują wytwarzanie wilgoci. W związku z tym nic nie zamarza i można ich zimą używać.
Ja zimą i tak wolę coś gestszego na skórze, z racji ochrony kruchych naczynek - w sumie nie mam się o co martwić, bo kremy z filtrem które używam cały czas są bardzo tłuste i świetnie chronią.

Tabletko, myślę że dziewczyny już odpowiedziały trochę w tym wątku - ja też sądzę, że to przesuszenie. Zimą łatwo - niska temperatura, kaloryfery... Czym myjesz buzię? Czy jest to żel, który ma w składzie sodium laureth sulfate? Nie ma sensu przemywanie twarzy samą wodą rano (wbrew pozorom to się może to przesuszania przyczynić...). Lepiej użyć łagodnego toniku, płynu micelarnego, albo wody termalnej - tylko nie pozwalaj wodzie wyschnąć na skórze, spryskaj i od razu osusz chusteczką. Mnie kosmetyczka tak radziła też robić z tonikiem, bo taka wilgoć zostawiona na skórze strasznie ją wysusza...
Odstawiłabym półtłuste kremy - one bardziej odbudowają warstwę lipidową naskórka i sięgnęła po coś mocno nawilżającego - krem, serum, cokolwiek (Bepanthen dobrze goi i natluszcza, ale moim zdaniem nie nawilża). Niewykluczone, że do Twego przesuszenia przycznił się Acne Derm - jestem wielką zwolenniczką kwasu azelainowego, ale przesusza pierońsko, nie da się ukryć!

Pozdrawiam!
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 17:47   #16
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

dziekuje Smoczyco
jeszcze przed uzywaniem Acne Dermu rano zamiast wody uzywalam toniku ogorkowego Ziaji i dobrze sie sprawdzal. wracam do niego od jutra. a do mycia twrzy mialam zel faktycznie z SLS, ale od jutra zaczynam Tin Tin,ktory nie ma tego świnstewka.

uczepilam sie do tego kremu poltlustego, bo krzywdy mi na razie nie robi.
ale z tego co mowisz to krem poltlusty tylko natluszcza, a jako nawilzacz sie nie nadaje tak? kurcze ja juz sama nic nie rozumiem... czego mi wlasciwie trzeba? natluszczac czy nawilzac? myslalam ze tluszcz tez nawilza...ajj

pani dermatolog powiedziala mi zebym nie uzywala kremow tlustych. ale jak powiedzilam jej ze kosmetyczka polecila mi poltlusty, to powiedziala ze wszystko ok. czegos tu nie rozumiem... czy to znaczy ze krem tlusty wcale nie musi zawierac w sobie tluszczu ?
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 19:13   #17
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Woda rano?? Nie nie nie Tak sie nie powinno. Woda wysusza skore. Najlepszym pomyslem bylby tonik. Ten ogorkowy Ziaji jest nawet niezly, ostatnio dosc popularny na wizazu - tonik pichtowy - tez by sie nadawal. Mam wrazenie, ze on nie wysusza.
Kremy tluste i poltluste przeznaczone sa raczej do cery suchej a nie do odwodnionej jak Twoja. Jest diametralna roznica miedzy tymi pojeciami. Skora sucha wytwarza za malo loju - wiec trzeba jej dostarczyc substancje tluszczowe. A skora odwodniona wytwarza wystarczajaco a nawet za duzo loju. Jej substancje tluszczowe sa wiec niepotrzebne - wystarczy odpowiednie nawilzanie. Tluszcze lubia zatykac blokowac pory, przez co pojawiaja sie wypryski. Owszem dzialaja nawilzajaco ale ze szkoda dla tradzikowcow. Dlatego trzeba wybrac te ktore nawilzaja beztluszczowo
Krem tlusty musi zawierac jakies substancje tluszczowe Nie wiem czemu pani dermatolog tak powiedziala - ale oni czasem rozne dziwne rzeczy mowia...
Co do peelingu - nie wiem jak Twoja skora wyglada, jesli nie jest jakos bardzo podrazniona mozesz uzyc delikatnego. Napewno kosmetyki beda wtedy intensywniej dzialac i pomozesz zejsc temu suchemu naskorkowi. Ale jesli bedzie to bolesne - lepiej przeczekac.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:00   #18
nadja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 157
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Mam dosłownie taki sam problem jak tabletka (stosowałam acne derm oraz benzacne przesuszało to za mocno, jak dla mnie). I właśnie chce wyjść z tego tylko problem tkiw w tym czy ktoś zna krem, który by nawilżył moją skórę, a przy tym nie zapychał porów i nie nasilił trądziku? Niestety to jedyny sposób, gdyż każdy rodzaj peelingu podrażnia bardzo moją skórę 9cała czerwona, obolała) i przyczynia się do roznoszenia pryszczy.
nadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:09   #19
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
Polecam Ci kremik Avon Naturals Soja i trawa cytrynowa - nawilża, reguluje, bosko pachnie, nie zatyka porów i łagodzi "zaczerwienienia wypryskowe"
Cytat:
Napisane przez Hosenka*
pisałam w tym wątku o kremie Avonu Naturals Soja + Trawa cytrynowa naprawde jest swietny. dobrze nawilża i nie zatyka porów

mi skóra sie wyraźnie poprawiła gdy zamiast "matowienia" (np. kremami), zaczełam ją nawilżać
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 21:14   #20
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez April007
Kremy tluste i poltluste przeznaczone sa raczej do cery suchej a nie do odwodnionej jak Twoja. Jest diametralna roznica miedzy tymi pojeciami. Skora sucha wytwarza za malo loju - wiec trzeba jej dostarczyc substancje tluszczowe. A skora odwodniona wytwarza wystarczajaco a nawet za duzo loju. Jej substancje tluszczowe sa wiec niepotrzebne - wystarczy odpowiednie nawilzanie. Tluszcze lubia zatykac blokowac pory, przez co pojawiaja sie wypryski. Owszem dzialaja nawilzajaco ale ze szkoda dla tradzikowcow. Dlatego trzeba wybrac te ktore nawilzaja beztluszczowo
dziekuje Ci bardzo. jasno mi wszystko wyjasnilas
Cytat:
Napisane przez April007
Co do peelingu - nie wiem jak Twoja skora wyglada, jesli nie jest jakos bardzo podrazniona mozesz uzyc delikatnego. Napewno kosmetyki beda wtedy intensywniej dzialac i pomozesz zejsc temu suchemu naskorkowi. Ale jesli bedzie to bolesne - lepiej przeczekac.
za peeling posluzyla mi polecana maseczka aspirynowa wszystko co odstawalo od reszty,czyli te suche skorki zniknely hihi


nadja tutaj w watku dziewczyny polecaly kremy nawilzajace. nie mam na razie czasu szukac dla siebie odpowiedniego, ale lada dzien to zrobie. odezwe sie jak wpadne na jakis trop
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:19   #21
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez Hosenka*
mi skóra sie wyraźnie poprawiła gdy zamiast "matowienia" (np. kremami), zaczełam ją nawilżać
o wlasnie Hosenka sie przypomina ze swoim kremikiem a czy moglabys zrzucic tutaj sklad? jesli to nie problem oczywiscie.
i powiedz mi jeszcze czy Ty masz buzke z tradzikiem?bo ja tak wiec czy ten krem bedzie odpowiedni?
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:28   #22
nadja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 157
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

A w jakiej cenie jest ten z Avonu ? Chyba się skusze o ile nie będzie więcej propozycji (chybabym nie znosła wysypu ponownego pryszczy).
nadja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:40   #23
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez nadja
A w jakiej cenie jest ten z Avonu ? Chyba się skusze o ile nie będzie więcej propozycji (chybabym nie znosła wysypu ponownego pryszczy).
a ja mysle ze zamiast czekac na kolejne propozycje to luknij sobie na KWC
podobnoz z Yves Rocher sa dobre kremy, tylko z deka drogie.
tutaj masz str http://www.yves-rocher.com.pl/?k=46
jest tam specjany program dla odwodnionej skory. moze ktoras z Was stosowala krem z tej serii?

powiedzcie mi jeszcze dziewczyny czy "zwykly" krem (mam na mysli nie specjany do tradzikowej cery) bedzie dobry wlasnie dla osob z tradzikiem? krem bez zadnych antybakteryjnych skladnikow, tylko zwykly nawilzajacy nie pogorszy sprawy? zakladajac oczywisice ze nie bedzie zatykal porow
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 21:49   #24
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

[quote=ta_bletka]
o wlasnie Hosenka sie przypomina ze swoim kremikiem a czy moglabys zrzucic tutaj sklad? jesli to nie problem oczywiscie.
i powiedz mi jeszcze czy Ty masz buzke z tradzikiem?bo ja tak wiec czy ten krem bedzie odpowiedni?
[\quote]

wklepie jutro, ok? bo teraz to juz mykam spać.
moze takiej typowo trądzikowej nie mam, ale od czsau do czasu cos wyskakuje, a od czasu jak ten kremik uzywam - coraz rzadziej



Cytat:
Napisane przez nadja
A w jakiej cenie jest ten z Avonu ? Chyba się skusze o ile nie będzie więcej propozycji (chybabym nie znosła wysypu ponownego pryszczy).
w promocji kosztuje 9,90 za 125ml a teraz jest promocja, ze mozna jeden kosmetyk Naturals kupić za 9,90 a drugi za 5,90 (dowolnie który) - z soją i trawą jest też maseczka nad którą sie zastanawiam, tonik i żel do mycia twarzy
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 22:07   #25
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

"Kremy nawilżające najnowszej generacji można stosować zimą w zasadzie zawsze jeśli nie przebywamy w temperaturze niższej niż -10% nie dłużej niż ok. 4 godzin. Wyjątek stanowi skóra wrażliwa z popękanymi naczynkami i skłonna do podrażnień. Wymaga ona dodatkowej ochrony tłustymi i półtłustymi kremami. Kremy nawilżające Yves Rocher można stosować przez cały rok ponieważ nie zawierają czystej niezwiązanej wody . A ich głównym zadaniem jest zatrzymanie w skórze składnikow nawilżających."

-to pisza na stonie Yves Rocher odnosnie ich kremow nawilzajacych. czyli -10stopni jeszcze ok, ale jak bedzie -20 to juz nie. ech zostaje przy poltlustym.
tak, to bedzie najlepsze rozwiazanie. nawilzajacy wezme na noc. a najlepiej w ogole to zeby wiosna juz byla
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 23:21   #26
owieczka21
Raczkowanie
 
Avatar owieczka21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 140
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

ja mam identycznie ale juz z tym walcze i pochwalę sie ze skutecznie bo i łuszczenie sie zmniejszyło i świecenieotóz tak:po mycou była strasznie sucha az piekła przy mowieniua po jakims czasie przetłuszczona jakbym jej nie myła przez cały dzien i co ja robiłam stosowałam kremy matujace jakies wysuszajace specyfiki na wypryski i w koło wojtekaz poszlam do dermatologa i powiedziała ze zniszczyłam sobie płaszcz lipidowyojejkukazała natłuszczac i nawilzac mimo swiecenia!!i tak na noc smaruje tłustym kremem ivonistyil a na dzien nawilzam kremem z tej samej firmy i ku mojemu zdziwueniu skórka jak aaksamit powaznie nie łuszczy sie i juz malutko swieci
pozdrawiam i cierpliwosci
owieczka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 12:07   #27
Mychol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Witam wszystkich!
Opierając się na moich ostatnich doświadzczeniach, postanowiłam wrzucić swój mały kamyczek do tego ogródka. Ja również całkiem niedawno męczyłam się z podobnym problemem: cera zdecydowanie tłusta a zaczęła sie łuszczyć. Nic nie pomagało, nie było sposobu aby ją nawilżyć czy natłuścić. W miejscach łuszczenia zaczęły sie pojawiać zaczerwienienia. O peelingu nie było mowy. Kiedy w końcu poszłam do lekarza (nawet dwóch) zdiagnozowano mi łojotokowe zapalenie skóry!
Serdeczności - Mychol
Mychol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 12:51   #28
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Napewno wypróbję ten krem z avonu, a dzisiaj idę poszukać kremu Bielendy, z aloesem i witaminami A+F, czy jakoś tak
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 13:05   #29
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez ta_bletka
"Kremy nawilżające najnowszej generacji można stosować zimą w zasadzie zawsze jeśli nie przebywamy w temperaturze niższej niż -10% nie dłużej niż ok. 4 godzin. Wyjątek stanowi skóra wrażliwa z popękanymi naczynkami i skłonna do podrażnień. Wymaga ona dodatkowej ochrony tłustymi i półtłustymi kremami. Kremy nawilżające Yves Rocher można stosować przez cały rok ponieważ nie zawierają czystej niezwiązanej wody . A ich głównym zadaniem jest zatrzymanie w skórze składnikow nawilżających."

-to pisza na stonie Yves Rocher odnosnie ich kremow nawilzajacych. czyli -10stopni jeszcze ok, ale jak bedzie -20 to juz nie. ech zostaje przy poltlustym.
tak, to bedzie najlepsze rozwiazanie. nawilzajacy wezme na noc. a najlepiej w ogole to zeby wiosna juz byla
Mysle, ze powinnas sie bardziej podpierac argumentami na Biochemii niz YR. Rozne firmy roznie pisza w zaleznosci co maja do sprzedania. Oczywiscie mozesz stosowac poltlusty o ile nie powoduje u Ciebie ciaglego powstawania stanow zapalnych i zaskornikow. Inaczej nigdy tradziku nie wyleczysz
Najlepiej zebys nauczyla sie czytac sklady, a przynajmniej rozpoznawac, ktore ze skladnikow sa dla ciebie komedogenne.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 13:20   #30
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: przesuszona a jednak tlusta

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
Napewno wypróbję ten krem z avonu, a dzisiaj idę poszukać kremu Bielendy, z aloesem i witaminami A+F, czy jakoś tak
a jaki to krem?? chyba nie słyszałam o nim.. jak sie dokładnie nazywa?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:31.