Do filtromaniaczek:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-12-27, 21:27   #1
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132

Do filtromaniaczek:)


Serwus wizazanki
Ach znowu ten sam temat, ale prosze was - pomozcie ptrzetrwac ten trudny okres
Oczywiscie wpadlam w szalenstwo chronienia sie przed promieniowaniem, zaczelam uzywac filtrow i......... TRAGEDIA.
Wiedzialam ze bez swiecenia sie nie obejdzie, ani bez skrobi, ale tego, ze robią mi sie codziennie nowe zaskorniki, male pryszcze (choc rzadko miewam) no i zmarszczki glownie pod oczami robia sie bardzo widoczne to juz mi ciezko przychodzi zrozumiec
I co? bledne kolo sie zamyka. Rozumiem, ze wszystkie stosujemy filtry po to, aby za pare lat wygladac dobrze i nie oklamujmy sie - po to, zeby ktos nam powiedzial, ze wygladamy mlodziej niz na swoj wiek prawda??
Ale moja cera wyglada paskudnie Wcale mnie nie cieszy to, ze za kilka lat moze moje zmarszczki beda mniejsze niz kogos kto sie filtrem nie smaruje. Poza tym jak ktos pracujac w firmie w ktorej ma sie fukncje prezentatywna to nie moze miec ciasta na twarzy
powiedzcie jak to z wami jest??? czy to moze takie poczatki sa ciezkie a pozniej juz latwiej???
pomozcie, bo ja coraz mniej jestem przekonana, bo teraz tez chcialabym przynajmniej DOBRZE wygladac
z gory dziekuje za odpowiedzi
edipig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 07:00   #2
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Do filtromaniaczek:)

up up
edipig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 07:45   #3
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hej! Jakiś czas temu również zaczynałam swoją przygodę z filtrami i jedyne co ci mogę powiedziec, to to ze miałam takie same obawy jak ty. Buźka mi sie świeciła, łuszczyła i tynk odpadał . Ale metodą prób i błedów wypracowałam swo sposób na dobry wygląd i skuteczną ochronę. Myślę że musisz sama popróbować różnych filtrów (może tonujące?), może zmieszać skrobię z pudrem co ją lekko zabarwi. Najprościwj znaleźć aptekę która jest dobrze zaopatrzona w próbki. Wtedy można próbować nie rujnując się przy tym. W moim przypadku dobry rezultat zdaje taki zestaw: Bioderma 100 tonująca zmieszana ze "zwykłą", na to skrobia wymieszana z sypkim clarinsem i odrobina pudru brazującego na policzki. W pracy daje mi to naprawdę nieskazitelny wygląd i nie straszę bladością. Pozdrawiam
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 08:06   #4
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Do filtromaniaczek:)

dziekuje za odpowiedz.
Probki mam, na razie najlepiej na mojej twarzy sprawuje sie bioderma 100 do cery suchej i normalnej oraz svr 50, oczywiscie skrobie z pudrem sypkim tez mam no i podobnie jak ty - puder brazujacy na policzki.
Coz chyba trzeba sie przyzwyczaic
edipig jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 09:44   #5
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wypróbuj lżejsze blokery. Vichy ma specjalną emulsję do twarzy (wodnista konsystencja - wydajna) - popytaj w aptekach. Filtr coś ok.40, ale lepsze to niż nic. Być moż kremy są zbyt ciężkie do twojej cery. Wypróbuj też żelowe mleczko Vichy (60+) - też się po nim twarz błyszczy, ale zdecydowanie mniej niż po SVR. Co do zaskórników, to poczytaj składy. Może coś cię zwyczajnie zapycha? Dziewczyny cos wspominały o Titanium Dioxide - ale mogę się mylić - niektórym skóra reagowała uczuleniem, wysypem pryszczy itp. I głowa do góry!!!
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 10:49   #6
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Do filtromaniaczek:)

edipig, tylko próbując odnajdziesz swój typ - naczej się nie da.
Do tłustej cery jest też fluid biodermy SPF 100. PPD 29, ale chociaż dla mnie jest to hit sezonu, to wiele osób się usarża, ze im nie odpowiada...
Sama widzisz. A fluid wypróbuj - jest chudziutki, ale nie taki leisty i tworzący skorupę na twarzy jak wspominane Vichy - no, to także tylko moje odczucia
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 11:05   #7
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Na mojej twarzy Vichy wchłania się idealnie, a skóra jest miękka. To tylko dowodzi tego, że nie ma jednego uniwersalnego kosmetyku - trzeba eksperymentować!!!
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 11:17   #8
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dokładnie tak.
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 11:55   #9
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Hmm znam ten bol ... od jakiegos czasu stosuje wszystkie zalecenia p. Basi ( a wiec antyoksydanty, filtry, kwasy i retinaldehydy ) z biochemii i juz widze roznice Ale do rzeczy - Mam skore normalna, lekko przesuszajaca sie i polecam Athelios fluide extreme LRP. Wchlania sie ladnie po paru minutach nie zostawiajac tlustej warstwy, jesli polozony jest na naga skore. Jesli jednak skora jest troche przesuszona i nakladam najpierw physiogel to potem mieszam na rece Lysanel mat z filterkiem i twartzy nadaje to matowy wyglad na dlugo- nawet wtedy, gdy nakladam podklad

Niewiem czy wlasciwie robie, nakladajac mieszanke filtra z lysanelem ale dziala ... Moze ktoras z filtromaniaczek wypowie sie, czy dobrze robie???
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 12:47   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja się tylko podpiszę pod tym co napisały dziewczyny - nie ma jednego dobrego produktu dla wszystkich, trzeba testować i testować aż coś się znajdzie...

Bardzo subiektywnie powiem, że dla mnie najlżejsze i najmniej tłuste są dwa produkty - Bioderma Photoderm Max Fluide:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10610
i Vichy Ultra Fluid spf 60+ (nie mleczko żelowe, tylko takie maleństwo 40 ml):
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10857

Poza wszelką konkurencją jest mój ulubieniec, SVR spr 100, ciężki i gęsty ale zupełnie nietłusty, wchłania się do matu. Choć ostatnio unikam zabarwionych blokerów, do tego mam wielką słabość. Ja mam cerę skłonną do przesuszenia i na mojej skórze większość nawet ciężkich kremów bardzo dobrze się wchłania.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 13:21   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mania19
Niewiem czy wlasciwie robie, nakladajac mieszanke filtra z lysanelem ale dziala ... Moze ktoras z filtromaniaczek wypowie sie, czy dobrze robie???
Mysle, ze to nie jest dobry pomysl.
Lepiej najpierw wsmarowac Lysanel i juz na wsiakniety nalozyc filtr. Jesli sie zwalkuje (filtr) to zmienic krem podkladowy.
Mieszanie obu powoduje tylko tyle, ze rozcienczysz = zmniejszysz faktor filtracji a nie spowodujesz zmatowienie filtra - bo jak sadze to wlasnie dlatego mieszasz oba te specyfiki - to moze tylko skrobia/puder sypki, najlepiej bez talku.

Poniewaz zimowe/kaloryferowe powietrze bardzo mnie wysusza, stouje Hydrphase XL a dopiero na to grubo Antheliosa DP. Buzia jest gladka, nawilzona, nie piecze i nie jest sciagnieta.
Pamietajcie, ze jesli mieszacie filtry to w OBREBIE TEGO SAMEGO PRODUCENTA.
Co do kremow podkladowych juz nie koniecznie ale nie ktorych filtr po prostu bedzie sie walkowal albo gorzej trzymal.

P.S. Zadna "maniaczka" nie jestem, po prostu lubie dbac o siebie i chronic sie przed zmarszczkami i przebarwieniami z wyprzedzeniem a nie kiedy sie juz pojawia.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 13:22   #12
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez mania19
potem mieszam na rece Lysanel mat z filterkiem i twartzy nadaje to matowy wyglad na dlugo- nawet wtedy, gdy nakladam podklad

Niewiem czy wlasciwie robie, nakladajac mieszanke filtra z lysanelem ale dziala ... Moze ktoras z filtromaniaczek wypowie sie, czy dobrze robie???

Nie wolno tego robić. Basia i nie tylko ona, wszystkie autorytety zgodnie potwierdzają, że nie wolno absolutnie mieszać kremu z filtrem z innym specyfikiem. Można w ten sposób znacznie osłabić ochronę, a nawet zupełnie się jej pozbawić.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 13:28   #13
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Do filtromaniaczek:)

^ Musialysmy Smoczyco, pisac odpowiedz dokladnie w tym samym momencie
Ale moze wyraznie wylozone 2 razy, 2 razy lepeij sie zapamieta
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 13:41   #14
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
^ Musialysmy Smoczyco, pisac odpowiedz dokladnie w tym samym momencie
Ale moze wyraznie wylozone 2 razy, 2 razy lepeij sie zapamieta
To telepatia, Sylwia - ściskam poświątecznie sama smarując się grubo blokerem Cosmence
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 14:15   #15
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Smoczyco, a gdzieś Ty go dopadła? Ja tej tonującej sześćdziesiątki szukam i szukam; wiem, że w PL niedostępna, ale nigdy nawet na allegro niw spotkałam.
I jak się spisuje?
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 15:14   #16
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziekuje Wam kochane za odpowiedz W takim razie pozostaje mi skrobia lub puderek matujacy ... No coz a juz myslalam ze moj patencik przejdzie bo niestety musialam nie doczytac vademecum na biochemii ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 16:14   #17
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
To telepatia, Sylwia - ściskam poświątecznie sama smarując się grubo blokerem Cosmence

Cosmence? To ten od CCB? A ktory? Ten co trzeba wstrzasnac, czy ta ciezsza wersje w kremie? Ja mialam tylko ta lekka, co sie wstrzasa przed uzyciem jak Fluide Extreme od LRP, ale jakos mnie nie zachwycil. W zime byl ok, ale na lato, to jakis zbyt odzywczy. Anthelioska w lato jakos znioslam, ale Cosmance (uzywalam rok wczesniej) i cos mi w nim nie odpowiadalo, chodz to dobry, przyjemny kremik.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 19:39   #18
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Pitipel
Smoczyco, a gdzieś Ty go dopadła? Ja tej tonującej sześćdziesiątki szukam i szukam; wiem, że w PL niedostępna, ale nigdy nawet na allegro niw spotkałam.
I jak się spisuje?
Ale Piti o jakiej tonującej wersji mówisz? Z tonujących używam tylko SVR setki, ale ta Ci dobrze znana. Vichy Ultra fluid 60+ który zalinkowałam, tonujący nie jest - to bardzo lekki specyfik, który świetnie się wchłania, a kupiłam go, bo Cosmence nie do końca mnie zadowala...

Cytat:
Cosmence? To ten od CCB? A ktory? Ten co trzeba wstrzasnac, czy ta ciezsza wersje w kremie? Ja mialam tylko ta lekka, co sie wstrzasa przed uzyciem jak Fluide Extreme od LRP, ale jakos mnie nie zachwycil. W zime byl ok, ale na lato, to jakis zbyt odzywczy. Anthelioska w lato jakos znioslam, ale Cosmance (uzywalam rok wczesniej) i cos mi w nim nie odpowiadalo, chodz to dobry, przyjemny kremik.
No wlaśnie CCB Cosmence, Sun Shake ten mocno płynny, kopia Antheliosa Fluide Extreme. Jest to dobry bloker, choć w okolicy oczu stosować nie polecam, tłusty przeraźliwie tak samo jak Antek. Wchłania się u mnie dobrze, ale wreszcie zrozumiałam dziewczyny piszące że niektóre blokery je podrażniają (mnie nigdy żaden filtr) - coś jest z tym Cosmence. Zaraz po nałożeniu odczuwam delikatne pieczenie, nie jest to jakieś bardzo nieprzyjemne, ale boję się o naczynka. Stąd pomysł zakupu Vichy...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 20:30   #19
edipig
Raczkowanie
 
Avatar edipig
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 132
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dziekuje dziewczyny, pomysle nad tymi lzejszymi filtrami, ale ale.... gdzie wy sie zaopatrujecie w te cudenka????
Pytac w lepiej zaopatrzonych aptekach tam gdzie np. dostalam probki??

P.S. Jesli kogos urazilo slowo "filtromaniaczki" to sory, ale myslalam ze raczej wywola usmiech na waszych ustach.
edipig jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-28, 21:11   #20
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja wprawdzie filtromaniaczka nei jestem a zaczelam uzywac, kiedy pani dermatolog przepisala mi lek na tradzik-retinoid, zatem bylam zmuszona do filtrow
A po przeszukaniu KW i archiwum w koncu wybralam LRP 60 lait ecran i przyznam, ze super nawilza, a do tegto nei blyszcze sie duzo bardziej niz przy inncyh nawilzajacyh kramach, nie podraznia, nie uczula, choc cere mam dosc wrazliwa... aha, i nie zatyka porow, co dla mnie bylo b wazne
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 21:11   #21
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Dobrze myslisz Edipigu - jesli lzejsze filtry to raczej apteczne, pytaj w aptekach, moze tez byc np taka apteka i sklep kosmetyczny w jednym typu :Superpharm.

Okreslenie "filtromaniaczka" jesli juz wywolalo usmiech, to byl on przez zacisniete zeby.
Ma ono dla mnie cos wydzwiek wyraznie pejoratywny, aczkolwiek pamietam okreslanie niektorych forumowiczek "kwasomaniaczkami" tylko dlatego, ze stosowaly Effaclar K
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 21:58   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez edipig
Dziekuje dziewczyny, pomysle nad tymi lzejszymi filtrami, ale ale.... gdzie wy sie zaopatrujecie w te cudenka????
Pytac w lepiej zaopatrzonych aptekach tam gdzie np. dostalam probki??

P.S. Jesli kogos urazilo slowo "filtromaniaczki" to sory, ale myslalam ze raczej wywola usmiech na waszych ustach.
Chodzić po aptekach i z uporem godnym lepszej sprawy prosić o próbki ja tego nienawidzę i wszystko mi się skręca w środku ale proszę, bo co robić...
A określenie filtromaniaczki mnie specjalnie nie boli, i tak wszyscy pewnie uważają że jestem z tym nudna - ale faktycznie w wakacje było parę nieprzyjemnych uwag pod adresem Sylwiastej, Nan i moim - bo Piti wtedy akurat z nami nie było i tak trochę może się to źle kojarzyć przez owe ataki
Ja się na słowo filtromaniaczki usmiecham szeroko
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-28, 22:13   #23
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Bo Ty Smoczyco jestes Zen i Sensei a ja juz sie zaparlam i nie bede wiecej w te wakacje odpowiadac na zadne posty zwiazane z promieniowaniem uv, czy to slonecznym, czy tez solaryjnym
Wszakze zawsze mozna zajrzec do wyszukiwarki...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 04:37   #24
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Opowiem wam coś.
Pierwszy raz miałam kwasy robione na trądzik u kosmetyczki jakieś 7 lat temu. Nie pamiętam jakie i czy pomogły. Rzecz w tym, że o ochronie przeciwsłonecznej ani słowa. Więc paradowałam sobie z tą zakwaszoną cerą po słoneczku w najlepsze.
Dwa. Drugie kwasy u pani dermatolog 2 lata temu. Seria zabiegów o blokerach ani słowa. super. Nie miałam wtedy czasu szukać po necie informacji (teraz robię za mamę-mniej czasu wogóle ale więcej na net) więc krem nawilżający i heja.
Ufałam, że dermatolog wie co czyni (o święta naiwności!!)
Trzecie kwasy skończyłam niedawno (mandel peel - drogie efekt minimalny) i dopiero teraz pani dermatolog (inna) dała mi ( bez słowa ) próbkę SVR 50B i prosiła żeby nakładać po peelingu. Nie powiedziała jak ważny to element kuracjii, że niezbędny przy tych zabiegach itd. Więc ja do nety co to jest to SVR i dopiero olśnienie. Ładnie co?
Szczęśliwie nic się nie stało (chyba mam skórę jak słoń) tj. żadnych przebarwień się nie dorobiłam (może jeszcze się nie pokazały), ale niestety dorobiłam się alergii skórnej i nadwrażliwości na kosmetyki.
Wspólnym wysiłkiem pani kosmetyczki i pani dermatolog.
Tymczasem jestem już chyba filtromaniaczką. Obecnie w nocy na acnedermie.
Pozdrawiam.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 12:15   #25
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Do filtromaniaczek:)

a jak tak z innej beczki choc teraz o blokery... tak dla pewnosci a nie chce zakładac kolejnego tematu... czy jesli pod bloker.. nałoze masci ochronna z witaminą A...to nie zaszkodzi to mojej ochronie? pomioedzy nałozeniem masci a blokera moge zrobic kilka minut przerwy.... bedzie ok? dzieki za odpowiedz
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 12:20   #26
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Mysle, ze moze Ci byc za tlusto przy takim polaczeniu
jesli jestes az tak bardzo wysuszona, to pod bloker lepiej nalozyc jakis dobrze nawilzajacy krem (po Antka DP nakladam teraz Hydraphase XL) niz masc. jesli juz musisz, to moze po odczekaniu chwili, niewchloniete resztki masci odcisnij w chusteczke i dopiero wtedy nakladaj filtr.
Wydaje mi sie tez, ze witamina A rozklada sie pod wplywem UV wiec najwieksze korzysci osiagniesz stosujac te masc na noc.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 13:24   #27
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Do filtromaniaczek:)

no własnie nie jestm mi po takim połaczeniu włąsnie wogole tłusto... wczoraj przeprowadziłam test.. siedziałam w domu cały dzien wiec stwierdziłam ze nawet jesli osłabiłam działąnie filtru to nic nie powinno mi sie stac..

ja teraz sostuje zorac.. i moja skora łuszczy sie niesamowicie.. a po masci z wit A mniej jest to widoczne... a twarz po nałozeniu na to blokera i odrobiny sypkiego pudru ma lekki satynowy połysk.. o wyglada jak delikatne rozświetlenie...

ale dzisi Sylwiasta za odpowiedz.. bede teraz odciskac i z czystym sumieniem nakłądac to w najgorsze dni pod bloker jakos zaden inny krem nie pomagał... no jedynie czasem jeszcze pomaga HydratiV Tołpa.. tylko ze na krocej działą
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 13:56   #28
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja jestem za bioderma photomax fluide. Po posmarowaniu antheliosem LPR ludzie pytali, czemu tak się spociłam... puder to już kompletnie spływał....
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 14:26   #29
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja używam Biodermy photoderm max lait 100 (milk). Jest bardzo wydajny lekki. Nie jest tłusty, no ale jak każdy bloker pozostawia białą poświatę na buzi. Ale to mi nie przeszkadza.
Lubię bardziej to mleczko od kremu bo wydaje się lżejsze no i wiele bardziej wydajniejsze niż krem, dwa i pół raza większa pojemność za taką samą cenę co krem.
W zimie na bloker nakładam jeszzze podkład i puder, ale w lecie staram się stosować najpewniejszą ochronę, czyli bloker tonujący żeby już nic na niego nie nakładać.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-01, 15:16   #30
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ja jeśli chodzi o filtry to jestem dopiero początkująca, ale już nie wyobrażam sobie życia bez nich . Raz, że czuję sie chroniona przed słońcem (czyli przed zmarszczami, przebarwieniami i rakiem skóry-mam dużo pieprzyków, które zawsze dokładnie badam po wakacjach- z jednym już działo się coś dziwnego więc dzięki filtrom czuje się bezpieczniej), jakos bardziej zadbana- tak perfekcyjnie ; a dwa to stosowanie filtrów i tylko filtrów na dzień dodało mi jakiegoś niesamowitego komfortu psychicznego: zawsze byłam niemal chora, kiedy miałam iść do perfumerii i wybrać z pośród dziesiątek różnych słoiczków jakiś krem na dzień odpowiedni dla siebie (a konsultantki wcale mi tego zadania nie ułatwiały). A teraz to wiem czego mojej skórze naprawdę potrzeba i co jest rzeczywiście skuteczne (jak sobie wspomne te drogeryjne cudeńka z spf 15, o których sądziłam, że tak świetnie chronią bo przecież mają filtr ).
A w ogóle to bardzo polubiłam filtry (może poza wpadką z Biodermą Photomax Creme), używam lekką emulsję Avene i Biodermę tonującą i z obydwóch jestem baaardzo zadowolona. Nawet lubię tę ich tłustość i to, że się świecą . po latach obsesyjnego matowienia skóry to dla mnie całkiem miła i ciekawa odmiana .

A tak a propos zakupu filtrów w aptekach, to często napotykam niezmierne zdumienie pań farmaceutek, gdy proszę o bloker 100 lub 60, 50 (nigdy mniej ). Patrzą na mnie jak na głupią i tylko pytają: "A po co to pani?" i do tego takim tonem, jakbym chciała zrobic cos nielegalnego. A potem to z reguły usiołują mnie przekonywać, że przecież teraz jest zima i taki krem nie jest potrzebny...

Chciałam jeszcze dodać, że ja akurat bardzo się cieszę z tego, że takie osoby jak Sylwiasta, Smoczyca, Pitipel i wiele innych chcą jednak mimo wszystko pisac o filtrach blokerach itp- ja w takie posty wczytuje się bardzo zachłannie i to dzięki nim zaczęłam bardziej drążyc temat, więcej czytać. efekt jest taki, że zupełnie zmieniłam sposób pielęgnacji cery i jestem bardzo zadowolona z efektów. Pozdrawiam i szczerze dziękuję za wszystkie takie uświadamiające wątki
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.