Do filtromaniaczek:) - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-04-04, 17:02   #1651
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wizażanek przepraszam
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 17:06   #1652
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Troche może z innej beczki: właśnie otrzymałam informacje że od połowy kwietnia ma się pojawić w aptekach nowa linia Iwostin z wysokimi stabilnymi filtrami ma nosić nazwę Iwostin Solecrin. Myśle że może to Was zaciekawić, Iwostin ma kilka dobrych produktów i chyba jako pierwsza polska firma wprowadzi na rynek kosmetyki zawierające kompozycje bezpiecznych i stabilnych flitrów. Ja jestem ich bardzo ciekawa i na pewno wypróbuje
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 17:45   #1653
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Pleśniawka, a skąd masz takie wiadomości? Nie ukrywam, że byłby by miło gdyby filtry Iwostin były stabilne. Bardzo lubię ich kosmetyki, a mój portfel tym bardziej
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 17:57   #1654
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Już jakiś czas temu napisałam do nich maila z zapytaniem kiedy bedą dostępne w ich ofercie stabilne wysokie filtry, nie odpisywali długo więc myślałam że nic z tego...a tu dziś odpowiedź że własnie wprowadzają nową linie na rynek i że to już teraz nie tajemnica bo ma być w aptekach w połowie kwietnia zobaczymy
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 18:11   #1655
basiao84
Wtajemniczenie
 
Avatar basiao84
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 2 423
Dot.: Do filtromaniaczek:)

dzięki
no to czekamy
do połowy kwietnia zostało jeszcze... 11 dni
basiao84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 19:08   #1656
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez anja00
Ostatnio zdobyłam próbke Vichu SPF+60
a którego Vichy? fluidu? mleczka-żelu do ciała?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 19:20   #1657
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Kate30 a jakiego brązera używasz? Możesz mi polecić jakiś? Bo ta ziemia słoneczna Lavertu to troche za droga dla mnie jest
Używam jeszcze oprócz ziemi kuleczek Nuskin (ok 80zł za 35g), też nie są tanie niestety, oraz brązera Hauschki - ok 60zł, ale maleńki 9g.
Dziewczyny bardzo chwalą brązer Sephory, ten w dużej puderniczce 30g, ja niestety nie używałam, kosztuje ok 50 zł. Może ten? Są w dwóch odcieniach. Testowałam na ręce, podobały mi się no i pojemność za tę cenę imponująca.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 20:19   #1658
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Witam serdecznie wszystkie Filtrujące-się
Właśnie skończyłam czytać (cały!) wątek. Zajęło mi to parę dni (a wątek rośnie szybko!) Parę dni czytania o filtrach, ale to chyba najlepsza wiedza, jaką zyskałam dzięki Wizażowi
Dojrzałam do tego, żeby stać się Filtromaniaczką
Od zawsze mam bardzo jasną karnację, nie lubię się opalać. Dzięki lekturze dowiedziałam się, jak ważne są filtry i że to świetne rozwiązanie dla mojej skóry( wrażliwa na słońce, nigdy się "porządnie" nie opaliłam- nie chcę, poza tym u mnie to niewykonalne. Dodatkowo po tabletkach- w połączeniu ze słońcem, jak przypuszczam, pojawiły się pieprzyki na ciele Nie bez znaczenia jest też chęć zapobiegania zmarszczkom )

O filtrach nigdy wcześniej nie myślałam, w każdym razie nie 40 i powyżej. Sama nie wiem, dlaczego zaczęłam czytać ten wątek- chyba po trosze z nudów i ciekawości, o czym można tyle pisać a może opatrzność mnie tu skierowała

Najważniejsze informacje sobie wynotowałam, nigdy wcześniej nie sądziłam, że dowiem się czym jest parsol
Póki co, wytypowałam 2 preparaty, wg mnie najbardziej interesujące( czyli- najczęściej chwalone przez Was ):
-lotion Avene, czyli popularny "dzieciaczek"
-Ecran Ultra Fluide Vichy

Od paru dobrych dni krążę po katowickich aptekach w poszukiwaniu próbek. Na 6 odwiedzonych przeze mnie aptek tylko 1 miała próbki- a i tak nie te, o które mi chodzi. Trudne początki jednak nie zniechęcają
Może teraz, skoro się ociepliło, próbki dotrą do aptek?

Najbardziej zależy mi na Avene- choć nie jestem pewna, czy na kwiecień/maj filtr 40 będzie dość wysoki. Jednak przeważył tu fakt, że nie muszę kombinować dodatkowo z pudrami i ich składem

Mam pytanie do Wizażanek z Katowic- znacie jakąś dobrze zaopatrzoną w próbki aptekę?A może orientujecie się, w której są najniższe ceny? Będę wdzięczna za informacje.

Uff, rozpisałam się okropnie, a to tylko część tego, co chciałam napisać
Pozdrawiam ciepło!
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 20:20   #1659
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Smok
Poza tym widzę, że już powstał kolejny wizazowy mit: filtr to tłusta maź na twarzy, robi ciasto i trzeba się poświęcić.
Tak, ale tan mit stworzyły przecież same filtromaniaczki

Maila do Biodermy pisałam na początku lutego, do tej pory nic

Co do filtrów Iwiostin, to dyskusja na ich teamt już była. Dziewczyny tutaj spodziewają się, że cokolwiek nie pisałoby na opakowaniu, filtry te jednak stabilne nie będą
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 20:48   #1660
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Mam pytanie do Wizażanek z Katowic- znacie jakąś dobrze zaopatrzoną w próbki aptekę?A może orientujecie się, w której są najniższe ceny? Będę wdzięczna za informacje.
Witaj.
A byłaś w aptece Medialis - wejście od ul Piastowskiej, na tyłach budynku Społem, formalnie Korfantego 4 zdaje się. Jest dobrze zaopatrzona, może i próbki jakieś mają.
Ta sama apteka (to sieć) jest w bytomskiej Plejadzie - polecam to najlepiej zaopatrzona apteka w śląskiej okolicy - i co ważne ma sensowne ceny. Jakbyś kiedyś tamtędy przejeżdżała to wstąp - nie pożałujesz. Z próbkami u nich krucho, ale to w dużej mierze wina dystrybutorów. Biodermy mają prawie zawsze, na próbki Avene nie udało mi się tam jeszcze trafić. Czasem dają SVR, na Vichy chyba można tam liczyć.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 20:49   #1661
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kate30
Używam jeszcze oprócz ziemi kuleczek Nuskin (ok 80zł za 35g), też nie są tanie niestety, oraz brązera Hauschki - ok 60zł, ale maleńki 9g.
Dziewczyny bardzo chwalą brązer Sephory, ten w dużej puderniczce 30g, ja niestety nie używałam, kosztuje ok 50 zł. Może ten? Są w dwóch odcieniach. Testowałam na ręce, podobały mi się no i pojemność za tę cenę imponująca.

Dzięki, bo nie wiedziałam jak mam troche przyciemić moją cere. Mam krem z serii sopot brązujący, ale on ma te składniki zapychające (trójglicerydy czy cos). Szkoda tylko ze w Lublinie nie ma Sephory (w ogóle w lubelskim nie ma). Moze powoli nazbieram na tą Ziemię Słoneczną. Może jakiegoś samoopalacza poszukam tylko strasznie nie lubię tego zapachu

Coś moze wymysle, jeszcze raz dziękuje za info!
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-04, 21:21   #1662
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Kochaniutkie, a używacie serum z wit C pod filtry? Bo czytałam wlasnie ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48048 i tam dziewczyny polecają stosowanie samego Juvitu C (tzn nie mieszajac go z niczym, tylko taki czysty wmasować kilka kropel w skóre) i jak sie wchłonie to na no filtry. Używacie? czy robicie sobie same serum z wit c.

Bo zastanawiam sie nad tym, czy warto, słyszałam, ze wit c wzmacnia działanie filtrów, ale chciałabym poznać też wasze zdanie. Poradzcie
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:27   #1663
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Do filtromaniaczek:)

justa 79
Miałam próbkę żelowego mleczka do ciała Vichy 60
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:28   #1664
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Kochaniutkie, a używacie serum z wit C pod filtry? Bo czytałam wlasnie ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48048 i tam dziewczyny polecają stosowanie samego Juvitu C (tzn nie mieszajac go z niczym, tylko taki czysty wmasować kilka kropel w skóre) i jak sie wchłonie to na no filtry. Używacie? czy robicie sobie same serum z wit c.

Bo zastanawiam sie nad tym, czy warto, słyszałam, ze wit c wzmacnia działanie filtrów, ale chciałabym poznać też wasze zdanie. Poradzcie
Tak to prawda, aplikacja wit.c wzmacnia działanie filtrów. Mnie niestety nie jest dane używać jej na twarz a na to filtry. Lepię się przeokrutnie. Za to używam sam juvit pod oczka.Nie robię serum bo ta oleista konsystencja wogóle mi nie przeszkadza jeśli chodzi o aplikacje pod gały . To cud miód no i w dodatku zaoszczędziłam na kremach pod oczy bo teraz nie mam potrzeby ich używania. Dodatkowo do juvitu można dodać wit.e (tokovit).
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:35   #1665
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Do filtromaniaczek:)

wojtusia
ja używam po namowach Dziewczyn Juvitu, tylko że nie wiem czy dobrze:
1. postać prosto z apteki, nie mieszana
2. nie wchłania mi się na tyle bym mogła na niego położyć krem z filtrem, więc stosuję go tylko na noc
3. jezeli juz wysmaruję sie rano to muszę nadmiar zetrzeć chusteczką
4. równiez bardzo bym chciała wiedzieć jak i kiedy należy stosować wit C i w jakiej postaci
5. Juvit jest pyszny
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:39   #1666
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Na poprawę humoru:
Aby udowadnić, że z glow na twarzy, bladością też można być pięknym
Część I, czyli "glow
J.Lo I Beyonce
(c.d.n. )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 735928.jpg (28,1 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Beyonce.Carousel.jpg (16,4 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8d85289757508516ee282af0f50cc4c9,14,1.jpg (24,1 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jennifer_lopez_160.jpg (38,9 KB, 30 załadowań)
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:42   #1667
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Czy dla mnie 22-latki taki juvit bedzie odpowiedni? Nie wiem czy dodawać tą wit E, czy to nie za wczesnie dla mojej buzki? Nie mam kompletnie pojęcia. Czytałam też, że ten juvit można dodawać po kilka kropel do kremów albo balsamów. Też sie zastanawiam, czy moja skóra poradziłaby sobie z juvitem, a na to filtry jeszcze.
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 21:46   #1668
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez anja00
W weekend będę we Wrocławiu i jakby któraś z wizażanek znała adres apteki, gdzie moge kupić Filtr i samopalacz z Avene to byłabym wdzięczna bardzo

Dużo filtrów jest w superpharm na ul. Ołąwskiej. Na Oławskiej jest tez taka mała apteka "zielony bluszcz" i tam są najtańsze w mieście leki i kosmetyki.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-04, 22:38   #1669
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Kochaniutkie, a używacie serum z wit C pod filtry? Bo czytałam wlasnie ten wątek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48048 i tam dziewczyny polecają stosowanie samego Juvitu C (tzn nie mieszajac go z niczym, tylko taki czysty wmasować kilka kropel w skóre) i jak sie wchłonie to na no filtry. Używacie? czy robicie sobie same serum z wit c.

Bo zastanawiam sie nad tym, czy warto, słyszałam, ze wit c wzmacnia działanie filtrów, ale chciałabym poznać też wasze zdanie. Poradzcie

Ja używałam niedawno (teraz przerwałam na trochę bo się retinem smaruję) ale juvitu rozcieńczanego wodą destylowaną- jest mniej tłusty, ale jednak myślę, że przy mojej tłustej cerze to najlepsze byłoby serum ze sproszkowanego kwasu askorbinowego
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-05, 00:04   #1670
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Na poprawę humoru:
Aby udowadnić, że z glow na twarzy, bladością też można być pięknym
Część I, czyli "glow
J.Lo I Beyonce
(c.d.n. )
Która jest blada?
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 00:09   #1671
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Wojtusia
Dzięki, bo nie wiedziałam jak mam troche przyciemić moją cere. Mam krem z serii sopot brązujący, ale on ma te składniki zapychające (trójglicerydy czy cos). Szkoda tylko ze w Lublinie nie ma Sephory (w ogóle w lubelskim nie ma). Moze powoli nazbieram na tą Ziemię Słoneczną. Może jakiegoś samoopalacza poszukam tylko strasznie nie lubię tego zapachu

Coś moze wymysle, jeszcze raz dziękuje za info!
Polecam Ci ten: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=10570

Jest lekki, taka emulsja. Nie smierdzi samoopalaczowo i jest strasznie wydajny!
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 02:48   #1672
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Wojtusia - spróbuj sobie ukręcić to serum z juvitu z wodą destylowaną tokovitem, zobaczysz czy będzie ci odpowiadało. Jest łatwiejsze do zrobienia i wykominowania niż to z wit c w proszku. Dla mnie było zbyt wodniste, nie wystarczająco nawilżające, używam flavo-c i jestem nim zachwycona, tylko drogi jest jak diabli.
- aha, szkoda że nie masz u siebie sephory (ja mam 3 o żabi skok i 2 douglasy - niech żyje Śląsk), może przejrzyj sobie ofertę brązerów w wizażowym e-stylu - są tam dostępne brązery pupy - fajne, ale trzeba kupować jak najjaśniejszy odcień - są raczej zdecydowane, oraz isa-dory chyba, o ile pamiętam. Tak czy siak zajrzyj tam, może znajdziesz coś dla siebie.

Ash - Clarinsy są drogie i niestety nie są pozbawione samoopalaczowego zapaszku. Warto spróbować Avene, jest o połowę tańszy, daje podobny efekt ( u mnie oczywiście) i nie śmierdzi - naprawdę!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 08:44   #1673
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Smok dziekuję bardzo
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 09:04   #1674
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Pogoda
Na poprawę humoru:
Aby udowadnić, że z glow na twarzy, bladością też można być pięknym
Część I, czyli "glow
J.Lo I Beyonce
(c.d.n. )
tylko żadnej z nich nie można nazwać bladą
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 09:07   #1675
Pogoda
Rozeznanie
 
Avatar Pogoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 683
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Ash
Która jest blada?
[quote=justa79]tylko żadnej z nich nie można nazwać bladą[/guote]

Z tamtych żadna, przecież pisze "Część I glow"
A ale teraz Część II, skóra mleczna.
Odcinek 1, Przedsawiam Wam Drogie Panie, kobietę słynącą ze swej bladośći. Dbającą o swój "arystokratyczny" kolorek.
Nicole Kidman
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Nicole%20Kidman%203.jpg (27,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nicole_kidman.jpg (29,3 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bew04.jpg (63,0 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nkindex.jpg (26,4 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nk7.jpg (41,9 KB, 21 załadowań)
__________________
"Nigdy nie śnię o niedorzeczności moich myśli w stanie czuwania" Hobbes
Pogoda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 09:09   #1676
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia

Mam pytanie do Wizażanek z Katowic- znacie jakąś dobrze zaopatrzoną w próbki aptekę?A może orientujecie się, w której są najniższe ceny? Będę wdzięczna za informacje.
Ja nie mam zbyt dobrego zdania o Medialisie na Piastowskiej - często tam zachodzę, bo niedaleko pracuję, i zaopatrzenie w filtry jest prawie zerowe, moze teraz się poprawi na wiosnę Za to świetnie zaopatrzona w filtry i inne kosmetyki Vichy oraz Biodermy (z Avene trochę gorzej) jest apteka na Mickiewicza, naprzeciwko tzw. Ślązaka. Mają full wypas nawet w zimie, chociaż z próbek to mnie uraczyli ostatnio tylko mleczkiem żelowym Vichy.
Jeśli chodzi o ceny, to nie wiem nieistety, gdzie jest tanio, za to wiem, gdzie jest koszmarnie drogo - omijaj aptekę w Geant! Dobre zaopatrzenie, ale ceny ...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 09:30   #1677
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Ash dzięki za linka

Kate30 jeszcze dzisiaj wybiore sie do apteki po Juvit i Tokovit. Spróbuje zobaczymy jak będzie mi służyło. I poszukam w e-stylu jakichś brązerów. Dziękuje ślicznie

Faktycznie lubelszczyzne Sephora omija szerokim łukiem szkoda A douglas najbliżej jest w Rzeszowie No trudno, takie życie
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 10:31   #1678
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Smok
Rhiannon, dziwi mnie, że piszesz, ze zgadzasz się ze mną w 100%, chyba niezbyt dokładnie czytałaś moje wypowiedzi, zwłaszcza te na poprzedniej stronie, bo ja własnie nie jestem ortodoksyjną filtromaniaczką, własciwie filtromaniackzą nie jestem wcale, maluję się, bez podładu nie wychodzę z domu, mąki nie stosuję, wczesniej pisałam, że ja bez podkładu, a wyfiltrowana i wypudrowana tylko wyglądam makabrycznie. Napisałam też, że własnie wcale nie zauważyłam, że po filtrach mam super gładką cerę bez niespodzianek. Po prostu moje wypowiedzi były całkiem przeciwne do Twojej wypowiedzi.
Smoku, przyznaję się, moja wina A raczej mojego pośpiechu i zabiegania. Bo powinno być tak : cytat z Twojej wypowiedzi, poprzedzającej moją i wtedy maja wypowiedź. Czyli, że chodziło mi o to, że zgadzam się w 100% z tą jedną Twoja wypowiedzią. A przyznaję się beż bicia : całej dyskusji nie czytałam - powód : brak czasu.
Nie rozumiem też o co chodzi z ta nagonką na podkłady? Napisałam, że JA cieszę się, że nie muszę stosować już podkładu bo
a) nie wyobrażam sobie nałożenia na filtr kolejnej warstwy,
b) cieszę się, że nie muszę wydawać pieniążków na podkłady i nie korcą mnie podkładowe nowości
c) ja byłabym w siódmym niebie gdybym nic nie musiała nakładać na filtr, zarówno pudru czy podkładu i w takim wypadku napisałabym to samo tylko o innym kosmetyku.
d) nakładanie podkładu jednak zmniejsza ochronę nałożonego filtra, a czemu nie mam mieć takiej ochrony, za jaką zapłaciłam ?
Nikomu nigdy nie mówiłam : podkład jest "be".
Mąkę stosuję tylko dlatego, że nic innego nie matuje mi filtra tak ładnie. To nie jest w moim przypadku "ortodoksja". Zauważ, że mieszam makę z pudrem zawierającym i mikę i talk.
Nie widzę żadnej nagonki na podkłady, a tym bardziej osoby ich uzywające Owszem, jeśli nowa Wizażanka dopytuje się o coś : jest "uświadamiana" o działaniu podkładów na filtr, ale nikt jej nie linczuje za to, że go uzywa. Ja doskonale rozumiem dziewczyny, które muszą lub chcą stosować podkład na filtr. Przecież to ich wybór lub konieczność. A to, że mówimy, że podkład może zmniejszać działanie filtra, to chyba tylko dobra wola, a nie jakaś nagonka
A co do różu czy bronzera : to w moim wypadku nie są "be", bo uzywam Avene, która nie ma parsola i położone na warstwę mąki i pudru jest ok. Dla mnie ok, bo wiem, że może mi się ochrona mimo wszystko zmniejsza, ale uważam że i tak robię duzo. Ja też nie jestem 'filtromaniaczką" (kiedyś nie odbierałam tego wyrażenia negatywnie, teraz pomału zaczynam przez niektóre wątki i wypowiedzi, które są pogardliwe dla osób stosujących filtry) w ścisłym tego słowa znaczeniu. Spróbowałam używać filtrów, okazało sie, że dobrze działają na moja skórę, więc czemu mam rezygnować z czegos, co jest dla mnie dobre? Stosuję czasem filtry w domu, ale nie dlatego, że boje się promieniowania, tylko dlatego, że emulsja Avene pieknie koi i nawilża moją skórę, a mam naczynkową. Natomiast nie szaleję z filtrami np gdy mam wyjść gdzieś "w gości", na imprezę rodzinną czy do znajomych. W takich sytuacjach zazwyczaj robię pełny makijaż, bez filtra. Chyba, że jest to imprezka na luzie i maluję się minimalnie.
Ja określenie "filtromaniaczka" odbierałam w znaczeniu osoby stosującej filtry, być może źle to rozumiałam. Bo z tego, co czytam, to część dziewczyn odbiera to słowo w znaczeniu osoby panicznie bojącej się promieniowania i najmniejszej zmarszczki, wyglądającej trupio blado i z ciastem na twarzy.
My (stosujące fitry) naprawdę nie jesteśmy takie straszne!
Ja mogę powiedzieć od siebie, że nie boję się promieniowania : kocham słońce , ale nie smażę się bezmyslnie na plaży. Nie boje się zmarszczek, bo żebym nie wiem, co robiła i tak będę je miała i mam nadzieję, że będę uroczą dojrzałą kobietą a potem starszą panią . Ale jeśli mogę coś zrobic dla swojej urody, to czemu nie? Jakoś nie widzę negatywnych wypowiedzi o "kwasomaniaczkach", "peelingomaczniach" i innych kobietach, które po prostu dbaja o siebie i chcą długo wyglądąć ładnie i czuć się dobrze w swojej skórze.
Pamiętajmy też o tym, że jest duzo osób, które MUSZĄ stosować filtry ze wzgledu na choroby skóry i nie tylko. Wydaje mi się, że takie lekko "pogardliwe" opinie o stosowaniu filtrów mogą takie osoby urazić...
Ale się rozpisałam Wybaczcie. Ale nie będę juz Was więcej zanudzać moimi postami, bo swoje zdanie już wyraziłam, a nie bardzo mam czas, żeby śledzić cała dyskusję.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich : z filtrami na twarzy i bez nich .
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 11:08   #1679
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Do filtromaniaczek:)

znalazłam coś dla nas jak podkreślić jasną cerę - z fotkami bladolicych:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=96707
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-05, 11:35   #1680
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Do filtromaniaczek:)

Cytat:
Napisane przez Kajol
A nawiązując do tej filtromaniaczej schizmy, jaka się ostatnio przetoczyła przez ten wątek, to chcę tylko nadmienić (i poprzeć wypowiedź Sandiji), że większość z nas dyskutujących na tym wątku jest niejako filtrowo wychowana na BU, pewne rzeczy są dla nas oczywiste i nie widzimy sensu poddawania ich w wątpliwość (mam nadzieję, że nikt się nie obrazi, że piszę w liczbie mnogiej, ale wydaje mi sie, że tak właśnie jest ).
Kajol dla Ciebie Dla Rhiannon też

Chciałam też dodać, że chyba ukrywanie się z podkładem, to nieporozumienie - ja, jak muszę, lub chcę megaładnie wyglądać, to od razu walę Guerlaina na pyszczydło

Z brązerów/samoopalaczy też polecam Avene (zaraz mu machnę recenzję),efekt super, dość niedrigi, nie śmierdzi i nie zatyka.
Ziemia słoneczna - jak najbardziej, sama jestem fanką. Kupiłam sobie na próbę brązujący rozświetlający Sephory (ale nie tego wspomnianego już giganta) i chociaż skład niby ok, coś mam podejrzenia, że mnie menda zapycha Ale w ogóle miałam hurtem ciężkiem 9 dni, więc odbilo się na cerze - stąd też to pogorszenia


Wojtusiu Juvit jest bardzo ciężki - jak nie masz suchej czy normalnej cery, to może Ci nie pasować; dla mnie za, czułam się jak wysmarowana olejem, na to jeszcze filtry - Dzisas, smar samochodowy to przy mnie krystaliczne źródełko jestem wierna Active C LRP od kilku lat, chociaż zastanawiam sie na Flavo-C (dzięki Kate ). Samoróbki - nie mam zdrowia, leń jestem Poza tym, warto moim zdaniem skombinować próbkę Active C, żeby upewnić się, czy Cię wit. C nie podrażnia - tak jak bodajże Hexannę.


Lukrecjo witaj u nas Ja bym Ci proponowała dzieciaczka, sama jestem jego orędowniczką Należy Ci się Odrer Pilnej i Potencjalnej Filromaniaczki, że przeczytałaś calutki wątek - większość świeżo przybyłych nie raczy ani go przeczytać, ani skorzystać z wyszukiwarki, nawet wątkowej - stąd te same, w kółko powtarzające się pytania - ja juz ich nie komentuję, bo znowu mi zjedzą karmę
A na poważnie - brawo, Lukrecjo, czyli jednak można zapoznać się ze wszystkimi postami - niech wszyscy biorą z Ciebie przykład

Dziewczynki, dawajcie jakieś linki do tych rzekomo stabilnych Iwostinów, padlam z wrażenia, jestem żądna składu
Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.