Lata 50 - te - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-05, 22:03   #1
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75

Lata 50 - te


Szukam wszystkiego co wiaze sie z latami 50 - tymi.Zdjecia,artykuły,str ony www.Wszystko.Moda,makijaz.Licze na wasza pomoc...wierze ze wasze zasoby sa nieograniczone.
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-05, 22:23   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Lata 50 - te

polecam: http://www.fiftiesweb.com/fashion/makeup.htm
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 15:55   #3
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75
Re: Lata 50 - te

Dziekuje serdecznie
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 16:02   #4
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75
Re: Lata 50 - te

...Czy ktos moze mi pomoc?? Potrzebuje wiadomości nt makijażu(przedewszystkim) i mody z lat 50-tych!!!! Bardzo prosze.Licze na Was
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-09, 17:00   #5
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75
Re: Lata 50 - te

...czy naprawde nikt nie jest w stanie mi pomoc?? sareno moze ty masz jeszcze jakies informacje nt temat?
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 12:22   #6
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Lata 50 - te

może to Ci w czymś pomoże:

http://www.skaro.com/larpcostlist.html

http://images.search.yahoo.com/searc...r=FP-tab-web-t
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 14:57   #7
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te

Witaj Smile. Owszem, czasem ?zasoby? mogą być niegraniczone. Zadanie o jakie prosisz ? to nic innego jak bardzo obszerna praca ? referat- albo do kolokwium, albo do czegoś innego na uczelni lub Studium. Zwłaszcza, że prosisz o artykuły. Dysponuję a i owszem, bardzo obszernym archiwum. I wydaje mi się, że zrozumiesz, że na podanie Tobie odpowiedzi, trzeba stracić / posiadając materiały!/ ?tak około jednego tygodnia czasu, by praca miała sens. Lata 50-te , obejmują/ chyba o tym wiesz/ przedział 12-tu lat. I wszystko co się w tym okresie działo, w tym przemiany polityczne, społeczne,gospodarcze i kulturalne -kształtowały w poszczególnych latach pewne trendy. Było ich kilka. Na te trendy, miały także wpływ Wielkie Osobistości, chociażby świata polityki i kultury. Zbyt wiele składników miało wpływ na kształtowanie się poszczególnych stylów na przestrzeni tych lat, by można było bardzo krótko to opisać. Wszystko wymaga dokumentacji zdjęciowej, szczegółowych opisów i uzasadnienia. To nie jest ?wrzucanie? kilku zdjęć kiecek czy butów. To jest bardzo poważna i czasochłonna praca. Nie dysponuję adresami, jedynie obszernym archiwum, dokumentacją sporządzana w wielu muzeach, ślęcząc w bibliotekach, kupując albumy itd. Moje zasoby są przepastne. Od czasów celtyckich po teraźniejsze. Przecież możesz sama przysiąść fałdy w bibliotece i trochę popracować. Tam masz większe szanse. Gdyby to był bzdet. Chętnie. Ale prosisz o ...referat gotowca!! lub droge do niego. Lub by inni 'buszowali" po internecie- a co w tym czasie robisz Ty? Pozdrawiam serdecznie. Idź do biblioteki, szukaj w polityce, przemianach społecznych, kulturalnych, z uwzględnieniem kontynentów i poszczególnych regionów.
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-10, 15:09   #8
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Lata 50 - te

A ja zrozumiałam, że chodzi o "inspiracje" [nie wiem wprawdzie do czego, ale czegoś "błahego" --> bal, impreza o takiej tematyce, wystrój jakichś targów etc.] makijażowo-odzieżowe.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 15:12   #9
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: Lata 50 - te

Smile prosiła o referat??
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 16:13   #10
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te

Jak dla mnie, zapotrzebowanie na tak obszerny materiał: zdjęcia, makijaże, fryzury, artykuły-zwłaszcza artykuły- kierują mnie ku wypracowaniu lub zaliczeniu semestru.
Materiał jest zbyt obszerny, obejmuje okres 12-tu lat. A wszystko miało wpływ na kształtowanie się nowych trendów w modzie , fryzurze i makijażu. Byc może myle się / choć z małym prawdopodobieństwem-ale może/, może to jest hobby...co to zatem za hobby bez własnych poszukiwań. Tkanina, strój, ubiór-to moje hobby , któremu poświęciłam całe życie obok zawodowego. Stąd moje zbiory.Przez wiele lat zbierałam pieniądze by wyjechać do jedynego Muzeum Historii Ubioru, bardzo daleko. Podróż kosztowna. A Wizaż jest dla mnie cząstką relaksu. Cząstka.To inny ma pracować - by inny realizował swoje hobby np? Coś nie tak. Jestem bardzo uczynna. Ale to o co prosi Smile - to troche za wiele. Gdyby zwróciła się z podobnym tematem do pani Beaty Krajnik-WIZAŻYSTKI - to napewno byłaby powtórka bardzo madrej wypowiedzi:

...Wizaż.pl to moje hobby nie stała praca i chleba z tego nie mam. Pracy mam tak dużo ,że na hobby zostaje mi tylko troszkę czasu (a od kilku miesięcy nawet ta odrobinka się zmniejsza).Kolejność niestety jest taka :najpierw praca , potem inne obowiązki ,a później Wizaż.pl....

To bardzo mądre słowa. Opiekunki forum. U mnie kolejność jest podobna: najpierw praca, obowiązki dodatkowe zawodowe, obowiązki domowe, hobby i na końcu odrobina relaksu. W tej odrobinie relaksu-jest cząstka na Wizaż. Na ile mogę wlączam się tak jak inne wizażanki, samej korzystając choćby zaocznie z wielu wypowiedzi. Ale tutaj jest ciężka harówa. A jeśli to hobby - no to...
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 16:16   #11
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te

Sarenko. Wystrój targów- to praca "zlecona" - za odpowiednim wynagrodzeniem.
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-10, 16:38   #12
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Lata 50 - te

Enterpe napisał(a):
> Sarenko. Wystrój targów- to praca "zlecona" - za odpowiednim wynagrodzeniem.

Jasne, ale co innego wrzucenie kilku fotek, które akurat się ma gdzieś w zbiorach - a co innego "opracowanie za kogoś" - ten pierwszy rodzaj pomocy nic nie kosztuje.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 17:16   #13
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te

Oczywiscie Sarenko masz rację. Z małą poprawką. Pościk wówczs miałby inny tekst. Np; potrzebuję trochę fotek do....
Czy widzisz różnicę? Ja tak. Dlatego nic mnie nie kosztowało "wrzucanie" zdjęć sukienek,butów na bal studniówkowy czy w wątku rocka. Robiłam to automatycznie i z przyjemnoscią. Może odbierasz to inaczej. Masz do tego prawo - a ja nie zamierzam ani przekonywać, ani odwodzić od pracy w poszukiwaniu materiałów potrzebnych Smali. Powiadam, gdyby była to dla mnie frajda-owszem. Wiem jaka to harówa i wolę poczytać książkę. Pozdrawiam
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 17:38   #14
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Przepraszam bardzo Enterpe ale jesli nie masz ochoty pomoc to poprostu sie nie wtracaj.Nie prosze Cie o referat...czy gdzies w mojej prosbie byla o tym mowa.Jesli chcesz wiedziec to potrzebnych mi informacji szukalam i w bibioltece i w internecie.Z reszta wcale nie musze ci sie z tego tlumaczyc.Poszukuje Szczegolnie zdjec makijazy z lat 50-tych czy strojów.Myslalam ze moze wizazanki posiadaja jakis na swoich komputerach.Jesli ktoras znalaby adres storny internetowej to tez sie przyda.Nie prosilam nikogo o odwalanie za mnie roboty.Poza tym nikt z was nie wiem po co mi to.Jesli nie chcesz pomagac to nie pomagaj ale przynajmniej nie sprawiaj przykrosci komus kogo nie znasz a oczerniasz ze jest leniwym bo potrzebuje referatu a nie chce sie mi sie samej szukac informacji.Bzdura!!!! Myslalam ze nigdy nie zdazy sie taka sytuacja ze ktos mnie obrazi lub sprawi mi przykrosc na tak fajnym imoim ulubionym forum. Dzieki Bardzo za popsucie mi humoru Enterpe!!!! Reszcie dziewczyn dziekuje za checi...i sarence za pomoc
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 18:06   #15
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Smile. To TY mnie nie obrażaj. Nikomu nigdy nie odmówiłam. Odpisywałam nawet na prywatne maile.Po wielokroć nawet nie usłyszałam słowa podziękowania. Nie jesteś szczera w swoim poście i tylko to wyczułam. Czemu nie napisałaś "fryzury i makijaże". Byłabyś miała.Sprawa prosta. Ty szukasz materiałów wszelkiego rodzaju-dotyczacych tego okresu. Nie musisz pisać, że chodzi o referat bądź inna pracę. Ten co wie o co chodzi wyczyta miedzy zdaniami. I nie zamierzam Ciebie obrażać , ale również nie lubię by podstępnie wpędzano kogoś w maliny. A że się wtrąciłam? bo wyczułam o co chodzi.Nie ja jedna , w niejednym wątku wtrącam "swoje trzy grosze". Na tym polega forum niezależnie od tytułu. Każdy włącza się i wypowiada swoje zdanie. Ja wypowiedziałam swoje w Tym poście. I nic więcej. Jak dla mnie cały Wizaż może rozpocząc szturm na wszystkie biblioteki, a Ty możesz iść do kina. Ale też będę miała prawo wypowiedzieć sie w tym temacie. Co o tym sądzę. Zatem nie zamykaj mi ust. Bo nie zamkniesz. Wiesz-nie musząc sie tłumaczyć, można zażadać Bóg wie czego od innych. I korzystać z ich naiwności. A ja naiwna nie jestem. Powiadasz, że szukałaś? No to bardzo słabiutko. Albo wcale. Bo jest tego full. I nie obrażaj sie, bo nie masz za co. Forum owszem jest miłe-do czasu-gdy ktoś sie nie "wychyli'. Ale ja mam odwagę. I nie zamienię się w mysz "pod miotłą". Pozwolisz, z szacunkiem dla Ciebie, że zakończymy. Nie ma sensu licytowac się. Wiem jedno. Wiele osób "idzie na łatwiznę". Co innego wzajemna wymiana, a co innego czekanie na "gotowca". Zaznaczam, że te słowa to ogólnikowe.To nie do Ciebie bezpośrednio. Proszę, zakończmy. Ja ze swej strony komputer wyłaczam. Dobranoc.
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 18:20   #16
Lazy_Morning
Wtajemniczenie
 
Avatar Lazy_Morning
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 631
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Ente ja tylko tak... "testing, testing" Przyuważyłam Cię, to chciałam zapytać, czy dostałaś cosik 3 i 24 XII ?
__________________
nie jestem
Lazy_Morning jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 21:16   #17
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

...masz racje...ja tez nie mam ochoty sie licytowac.Niestety nigdy ci nie udowodnie jakie byly moje intecje i nie mam na to ochoty...poza tym zniechecilas mnie do proszenia o cokolwiek...
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 10:45   #18
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Smili. Zgadzam sie z Tobą. Masz prawo chronic "własnej tajemnicy". Nie wiedząc w jakim celu / choć domyślam się/, ma służyć moja kilkunastoletnia praca- mam prawo również do ochrony tej pracy. Gdybym miała służyć Tobie wsparciem, wiedząc, że cel jest szczytny, spontaniczny, cząstkowy, -wyrwałabym z własnego życia kilka dni i nocy. Obrabiałabym zdjęcia, skanowała, segregowała i dodała malutkie choćby opisy. Oczywiście temat byłby zawężony. W innym przypadku, opisując całą swoistą epokę -mogę przecież opracowac własną pracę i dać do publikacji. A nadto-czyta Nas cała Polska.
Nigdy nie zdażyło się, by szczerość nie miała odzewu. Były różne akcje. Wesela, studniówki, suknie wieczorowe, makijaże i wiele innych. Nic nie zostało bez echa. "Na wyścigi" - wrzucane były porady. Ale było wiadomo w jakim celu.
SARNA ma koncept nowego działu. Fajnego zresztą. Są wizażanki, które maja zdolności manualne - mnie obce. Jednak mam już trochę na płycie materiału. Zdobytego przez przypadek. I co bedzie-zostanie wrzucone w chwili, gdy taki dział powstanie, lub pojawi sie wątek. A to czy zamierzasz brać udział w ewentualnych poradach - to Twój wybór. Co innego porada, kilka zdjęć, a co innego opracowanie prawie książki. Pozdrawiam Cię serdecznnie - nie miej żalu.
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 11:37   #19
Shany
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 75
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Enterpe nie mam do ciebie zalu,ze nie chcesz udostepnic tego nad czym pracowalas...wiele miesiecy,lat...wierz mi ze wcale nie chodzilo mi o to zeby beszczelnie okrasc cie z tych zasobów.Zle zrozumielas moj post.Wierz mi.Nigdy nawet nie pomyslalam ze ktos przesle mi cała ksiazke na ten temat.Zrobilo mi sie przykro tylko dlatego ze tak to odebralas....zle sie z tym czuje. Nie chce mi sie tlumaczyc..w ogole drazyc tego tematu...Mie martw sie nie wpadne do ciebie do domu i nie ukradne ci twoich zasobow.
Shany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-11, 13:16   #20
Enterpe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 203
Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Smili-szkoda, że tak to interpretujesz.Nie chcesz zauważyć różnicy między kilkoma zdjęciami, a potężnym opracowaniem, wręcz albumowym.
Enterpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:46   #21
ksymena
Raczkowanie
 
Avatar ksymena
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 125
GG do ksymena
Dot.: Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Odświerzam wąTek, gdyż również chciałabym poproso jakieślinki strone z latami 50.
__________________
"Lecz on siedział, a siedząc siedział i siedział jakoś tak siedząc, tak się zasiedział w siedzeniu swoim, tak był absolutny w tym siedzeniu, że siedzenie, będąc skończenie głupim, było jednak zarazem przemożne."
ksymena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:44   #22
sara_sarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Post Dot.: Re: Lata 50 - te - do Enterpe

Cytat:
Napisane przez ksymena Pokaż wiadomość
Odświerzam wąTek, gdyż również chciałabym poproso jakieślinki strone z latami 50.
ja także chciałaby takie linki. Mam niektóre fajne stronki związane z tymi latami .

http://mariesmanor.fateback.com/MixedMedley/50s.html

coca-cola miała wtedy fajne pomysły
http://www.amazon.com/gp/search/ref=...den-aps&page=1
tu są takie drobiazgi
http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss...o&sprefix=retr

http://www.allposters.com/gallery.as...D=1&DestType=2


pozdrawiam
sara_sarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.