jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-10, 22:48   #1
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461

jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?


hej obejrzałam wątki innych dziewczyn i mam pytanie: jak malować takie oko jak moje (fota poniżej) - mam niewidoczną górną powiekę i chciałabym nadać oczom głębi. Chodzi mi o konkretne instrukcje: gdzie nakładać co, żeby oczy były "otwarte", takie okrągłe, słodkie jak u Marylin Monroe- moje są lekko skośne (odzywa się Ukraina moich przodków ) i mam już dosyć makijażu na kocie oko. Załączam fotki w cz/b i kolorze, bo mam też pytanie jakich cieni oprócz fioletowych mogę używać żeby wydobyć ich kolor? mam silny kontrast białka z tęczówką, więc chcę uniknąć pajacowatego wyglądu z makijażem a la rybka akwariowa (tzn taki jest fajny na lato, ale nie do biura). Czy ja mogę się malować w beżach i brązach??? dziękuję za pomoc, całuski z gór dziękuję Femme Banale i jej mądrej włoskiej książce, której jej zazdroszczę...
Martiene
ps dopiero teraz zauwazylam jakie mam nierowne brwi
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 13:13   #2
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Podpisuje sie pod tym postem obiema rekoma - nie mam wprawdzie ukrainskich przodkow ani skosnych oczu, ale powieke mam - wypisz wymaluj - identyczna.
Nie dosc, ze jest problem z wydobyciem oka, to jeszcze cienie sie szybko roluja w zaglebieniu powieki. Zastanawiam sie nad baza pod cienie, zeby troche przedluzyc ich trwalosc.

Rowniez czekam na wiadomosci z madrej ksiazki
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 14:05   #3
martiene
Raczkowanie
 
Avatar martiene
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 461
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

hej mimbi, u mnie problem rolujacych sie cieni w 100% zalatwia baza pod cienie art deco. Raz w roku wyaje 36 zl i jestem szczesliwa na nastepne 12 miesiecy :P natomiast schowana powieka to kiepska sprawa, makijazu praktycznie nie widac, chyba ze sie chodzi z zamknietymi oczami
__________________
"Nawet i to nie". (Odeta Delarue)
martiene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 14:36   #4
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

A jak sie do tego nosi okulary z wyrazistymi oprawkami, ciemna, prosta, dluga grzywke i ma jasne oczy to juz w ogole szkoda gadac, nie? Zwykle nie pozostaje mi nic innego, jak tylko robic poprawki makijazu w miescie albo po prostu czesto mrugam i spuszczam wzrok udajac skromnisie, zeby lepiej bylo widac kolor cieni

Bazie mowimy stanowcze "tak".
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 15:08   #5
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

heh... mam ten sam problem też jakieś mieszanki ze wschodnią granicą Nawet kolor oczu mam prawie identyczny... Używam bazy Art Deco albo fluid plus puder... Oko podkreslam kreską - na górze 1/3 długości przy zewnetrznym kaciuku i troche wyciagam lekkim łukiem do góry.. na dole kreska prawie na całą długość (ja akurat zwykle robię cieniem o grubości okolo pok. pół cm - zawzse rozmyty efekt robię bo nie lubie u siebie ostrych kresek) Powiekę jasną robię tylko przy łuku brwiowym a cienie rozkładam prawie na cała powiekę.. czasem tak że na ruchomą część coś jasniejszgo lub kolorowego (np zieleń) a wyrażnie modeluję obszar nad załamaniem powieki dosyc ciemnym kolorkiem - brazem czy cos w tym stylu.. zewnetrzny kącik oka podkreslkam cieniem w trójkąt który ma podstawę przy rzęsach i ukosem idzie do końcówki brwi... (no takie standardowe wymodelowanie oka) Kurcze nie umiem tego lepiej napisac - ale ważne jest to modelowanie nad linia załamania
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 15:31   #6
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

ach.. i jeszcze - cień kładę na całą powiekę - także przy tym zaglębieniu koło nosa
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-11, 19:26   #7
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Wklejam propozycję malowania oka z książki Mary Quant. Zazwyczaj opisy mówią o makijażu jasnymi perłowymi kolorami oraz nie zamykaniu oka. Ta propozycja jest zupełnie inna i myślę, że bardzo interesująca. Bliższa receptom na makijaż rozmyty, gdzie unika się cienkich linii.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-12, 11:37   #8
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

<font color=blue> Superowa fotke wkleila szanowna RZESA!
A ja moge dodac tylko tyle: JA TEZ MAM TAKIE OKO, tylko, ze brazowe. Gorna, ruchoma powieka jest prawie niewidoczna przy otwartym oku. Trzeba ciemnym cieniem przykryc te "opuchlizne" gornej powieki. Eyeliner jest bardzo wskazany, bo wydobywa glebie oka.
Moja "madra wloska ksiazka" mowi tez ze przy takim ksztalcie oka mozna uzyc tez tylko jednego, ciemniejszego od koloru skory cienia, bo i tak przy otwartym oku nie widac gry kolorow...
Ja na przyklad maluje swoje oko w ten sposob: przy wewnetrznych kacikach (kolo nosa) gdzie jeszcze widac cien uzywam jasniejszego, migoczacego cienia, np. ostatnio zlotego, potem robie klasyczny "polksiezyc". Moje oczy sa tez (!) raczej blisko osadzone, wiec ten trik z jasnym cieniem w wewnetrznych kacikach bardzo dobrze na nie wplywa...
Wklejam fotke swoich oczat i fotke z mej slawnej ksiazki...

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 17:19
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 12:02   #9
FEMME*BANALE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 343
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

moje oczka

Edytowane przez FEMME*BANALE
Czas edycji: 2006-06-13 o 17:19
FEMME*BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 12:19   #10
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Też mam takie oczy ze schowana powieką, tylko brązowe. Malująca mnie kiedys wizażystka Guerlaina, powiedziała, że przy takich oczach trzeba nałożyć cień na dolną powiekę (pod rzęsami). Oprócz tego zaznaczyć kącik zewnetrzny ciemniejszym cieniem (kącik widać ), a wewnętrzny jaśniejszym. Wycieniowała mi wtedy górną ruchomą powiekę perłowym zgaszonym różem i zgaszoną zielenią khaki (do głowy by mi nie przyszło, żeby połączyć takie kolory ), na nieruchomej części był też róż (a w załąmaniu zieleń)i narysowała kreskę, aby nadać głębi spojrzeniu, ale nie czarną, bo zmniejsza oczy, tylko taką zielono-brązowo-grafitową.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-12, 12:25   #11
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Ja mam jeszcze gorzej...chlip... nie dość, że mi nie widać powieki, to jeszcze ten fałdek tłuszczu, co nad nią jest mi 'zwisa' na oko nie wiem, czy dobrze to tłumaczę... także malowanie tego raczej nie daje ładnego efektu...
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-12, 19:40   #12
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Propozycji jest wiele, każdy wybierze coś dla siebie. Chodzi o to, żeby opadającą część powieki "schować" ciemnym cieniem. A jeśli robimy kreskę, to musi ona wtapiać się w cienie, nie kontrastować z nimi zbyt mocno. Jeśli widoczny jest "spory" kawałeczek ruchomej części, to wtedy można użyć jasnego perłowego kolorku, ale to już inna historia...
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-22, 16:49   #13
ka1511
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 103
GG do ka1511
Dot.: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Ja mam podobny problem jesli chodzi o oczy.. Ze zdjecia widze ze mamy takie same oczy. Maluje je fioletowym lub bezowym cieniem i podkreslam czarna kredka, ale nie wiem jak to bedzie wygladalo u ciebie
ka1511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 18:33   #14
madzaara83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1
Dot.: Re: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
A jak sie do tego nosi okulary z wyrazistymi oprawkami, ciemna, prosta, dluga grzywke i ma jasne oczy to juz w ogole szkoda gadac, nie? Zwykle nie pozostaje mi nic innego, jak tylko robic poprawki makijazu w miescie albo po prostu czesto mrugam i spuszczam wzrok udajac skromnisie, zeby lepiej bylo widac kolor cieni

Bazie mowimy stanowcze "tak".
Kotenieńku! Jeśli masz już tyle upiększeń które wymieniłaś to na jaką cholerę Ci jeszcze widoczny makijaż??!! Czy chcesz wyglądać jak odpustówa????!!!!Błagam NIE RÓB TEGO!!!!
madzaara83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:16   #15
repugnance
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: jak malować oko z taką powieką - Femme Banale, co mówi Twoja książka :)?

Ja mam podobny problem, ale baza pod cienie rozwiązała problem
repugnance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:34.