preparaty z rokitnikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-06, 12:33   #1
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244

preparaty z rokitnikiem


ponieważ, w zasadzie rozpoczęłyśmy temat rokitnika z Sylwiastą na innym forum, a nie chcemy zaśmiecać wątków dotyczących kremów, kolejno dla: 23, 24, i więcej latek więc pozwolę sobie wkleić nasze posty - mój:
Zastanawiam się, czy nie założyć wątku o preparatach z rokitnikiem, bo to na wskroś interesująca syberyjska roślinka. Nie dość, że zawiera bardzo duże ilości flawonoidów (kwercetyna, rutyna) oraz karotenoidów (głównie beta-karoten) to mamy tu także: NNKT, minerały(żelazo, fosfor, mangan), pektyny, witaminy (C,E,K i z grupy B).

Szczególnie interesuje mnie rutyna i ewentualne stosowanie rokitnika na naczynka, na całą buzię.
Witamina E, betakaroten (czyli prowitamina A) oraz kwas lipokenowy będą synergistycznie działać antyoksydacyjnie i regenerować skórę (czyli pod oczka jak znalazł).

Wiem, że jest kremik ROKITODERM za bajecznie niską cenę ok. 8 zl.
Poza tym, rokitnik występuje najczęsciej w postaci oleju do picia, ale ja do olejów jakoś nie tego...
Wolałabym kapsułkę jakąś tylko nie doszukałam się jak na razie takowych.. A ciekawe, czy tym olejem można by sobię twarz nasmarować bez obaw, że nie poznam siebie w lustrze następnego ranka

Jestem uzależniona wprost od olejku Hauschki i ciekawam, czy istnieje jakiś substytut (oprócz Clarinsa - cenowo nie wygląda to ciekawie). Wiem, że jakiś przepis na biochemii był na umerdanie własnego serum olejkowego ale tak kombinuję, może by w pojedynkę jakimiś olejami się smarować, tylko nie wiem, które by nie były komedogenne.


Sylwiastej:
Crumb, to jakas telepatia z tym rokitnikiem!
Natknelam sie ostatnio na watek o nim na Biochemii i interesowalo mnie szczegolnie to dzialanie...ozlocajace skore Lenna w watku skupila sie glownie na dzialaniu na wlosy ale ja z wlosami akurat problemow nie mam, za to na wiosne chcialabym nie straszyc podfiltrowa bladoscia! A przeca na solarke nie pojde
Z tego co wiem, to olejek do suchej skory, ma piekny pomaranczowy kolorek i...pachnie sianem. Szybko sie wchlania, nie powinno sie go ogrzewac.
Jedyny "wic" to to barwienie skory wlasnie - trzeba go rozcienczac z innymi olejami (np jojoba) 1:9.
Ja sobie sprytnie wymyslilam, zeby zamiast wit E w kapsulkach (a jest tez w nia bogaty) dodac do serum z kwasem askorbinowym kilka kropel tego olejku.
Nie szukalam jeszcze go - nie mam za bardzo pomyslu gdzie go kupic - w aptece? W sklepei zielarskim? dzisiaj wyjde z domu i pobiegam w tym celu po miescie.


i jeszcze raz mój:

Jest pełno w necie ofert z substytutami, min. oferują ten olej. Tylko nie jestem pewna, której firmie zaufać, żeby nie był jakis zjełczały do choroby.
Albo nie posiadał jakich tajemnych oznaczeń typu kody w Kanebo

Oleofarm ma w ofercie olej rokitnikowy i to byłoby chyba najbardziej optymalne rozwiązanie. Ale może wizażanki jakiegoś procha lub mazidło znajdą z rokitnikiem..??
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 13:06   #2
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Rokitoderm znam i polecam, pod oczy nie ma nic lepszego (no, może bubchen balsam 100% naturalny).
Poza tym on koi i leczy różne stany zapalne i niespodzianki jak tribiotic (a lepszy, bo bez antybiotyków)
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:09   #3
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Piti, Bubchen to ten nagietkowy tak? Bo on chyba tak bardziej na ciałko dla dzieci...nie zapcha porów na twarzy?
Chyba tylko pod oczy stosować..?

A Rokitoderm stosujesz Piti na całą twarz, czy tylko pod oczy?
Przepraszam za nawał pytań
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:18   #4
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: preparaty z rokitnikiem

A ja właśnie jakiegoś kremik pod oczy szukałam, dla mnie i dla mojej mamy i chyba zaopatrze się w ten rokiderm.
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 14:41   #5
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Smooth ma całą serię kosmetyków z rokitnikiem:
http://www.smooth.pl/oferta.php?dv=33&lng=
są to kosmetyki naturalne, można je kupić np. w sklepie zielarskim lub internetowym na ich stronie.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 15:29   #6
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

dzięki justa.
trochę mało czytelne te opisy - parę balsamów i nie wiadomo czym one różnią się od siebie, pojemnością i opakowaniem?

poszukam tego kremu do suchej cery w zielarskich; ciekawy jest też olejek, tylko że on jest do włosów, a do twarzy to chyba na własną odpowiedzialność
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 16:03   #7
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez crumb
Piti, Bubchen to ten nagietkowy tak? Bo on chyba tak bardziej na ciałko dla dzieci...nie zapcha porów na twarzy?
Chyba tylko pod oczy stosować..?

A Rokitoderm stosujesz Piti na całą twarz, czy tylko pod oczy?
Przepraszam za nawał pytań
Bubchen nagietkowy, tak.
Ciężkawy, ale nie zapycha mnie nic a nic; pieknie odżywia i zwęża pory jakby
Rokitoderm tylko pod oczy stosuję i na niespodzianki różne albo podrażnienia - cudowanie je leczy.
Jest to naprawdę dla mnie już teraz niezbędnik za psie pieniądze
polecam wszystkim
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 16:48   #8
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

ok, dzięki Piti. Spróbuję ten krem, mam nadzieję, że nie postawią na mnie oczu w aptece

w wątku o tabl. za zmarszczki Abuba podała nazwę preparatu Membrasin i link, mam nadzieję że Abuba nie będzie mi miała za złe, gdy wkleję tu :

http://algavita.pl/membrasin.html ktoś dotarł może co tam siedzi w środku lub chociaż słyszał o tym producencie..?
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:07   #9
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: preparaty z rokitnikiem

A ja podaje link do Rokitodermu:
http://sklep.kosmed.pl/php/strona.ph...eks=0&id_tow=8
Lubie wiedziec jak wyglada opakowanie i czy przypadkiem nie kupuje tego, czego nie powinnam
Olej z rokitnika jest w sklepach zielarskich - ale az 40 PLN na 50 ml!

A tak wyglada nasz "bohater":
http://www.jerzygrzesiak.pl/lista140.html
Bardzo ladne zdjecia, Panie Jerzy

Jeszcze info ze strony Magazynu Feniks:

"Sok z owoców rokitnika leczy nadciśnienie, awitaminozę, choroby wirusowe, bakteryjne, stany zapalne narządów wewnętrznych oraz rozstrój żołądka. Ponadto wzmacnia organizm. Można dodać go - pod koniec przygotowywania - do przecierów czy dżemów z dowolnych owoców. Oprócz właściwości leczniczych przetwory zyskają wtedy konsystencję galaretki, kwaskowaty smak i pomarańczowy kolor. Olej z owoców rokitnika ma wszelkie zalety tranu, mogą go zażywać także dzieci. Leczy wrzody żołądka, a stosowany zewnętrznie - oparzenia, odmrożenia i inne choroby skóry. Warto zasadzić w ogródku krzewy tej rośliny. Są rozdzielnopłciowe: aby doszło do zapylenia i "urodziły" się jagódki, krzew żeński i krzew męski muszą rosnąć blisko siebie.

Przetwory z owoców
Odwar: łyżkę świeżych jagód zalej szklanką wody. Doprowadź do wrzenia i trzymaj na maleńkim ogniu pod przykryciem przez 30 minut, nie dopuszczając do ponownego zagotowania. Odcedź. Pij po pół szklanki po śniadaniu.
Sok: jagody przepuść przez sokowirówkę. Aby sok był trwalszy, możesz zwiększyć jego objętość o 20 proc. dolewając doń czystej wódki. Zażywaj po łyżeczce nalewki 3 razy dziennie.
Olej: zmiażdż świeże jagody drewnianą łyżką, odcedź sok i odstaw go na dobę w chłodne miejsce. Rokitnik zawiera 8% tłuszczu, który zgromadzi się na powierzchni soku. Zbierz go łyżką i wlej do szklanej, ciemnej butelki. Pij codziennie po śniadaniu po jednej łyżce."

^ Hm...Jak zapytalam pani w sklepie zielarskim o ten olej, to ona radzila go raczej spozywac. Ale z drugirj strony, Ajurveda mowi, ze kosmetykiem moze byc wszystko, co tylko jest jadalne

http://www.kosmetyki.istore.pl/sklep...,196748,0.html
Tutaj sporo o zastosowaniach ^ Mozna go mieszac z kremami, balsamami i oliwkami.
Pić od 2,5 kropli do 10 ml dziennie podczas posiłku. Przyjmować bezpośrednio lub dodać do jogurtu lub kefiru.

A jesli ktos nie ma ochoty sie bawic w ten sposob, rokitnik zawarty jest tez serii Lumene Premium Beauty 50 ml kremu/okolo 100 PLN. Seria jest skierowana do pan w wieku "balzakowskim", ma eleganckie zlote opakowania, dzisiaj widzialam ja w GC.

LUMENE Premium Beauty - odmładzające serum, buteleczka z pompka.
Przywraca naturalną czystość skóry, redukuje widoczne zmarszczki i powstrzymuje powstawanie kolejnych.
Zmniejsza pory. (!!! > ciekawe czy to rzeczywiscie tak dziala! )
Rozświetla: zmniejsza szarość skóry o 30 %. Natychmiast wygładza widoczne zmarszczki.
Unikatowa formuła Lumene Premium Beauty bazuje na innowacjach bio-technologicznych, naturalnym wyciągu z krzewu Hippophae rhamnoides oraz kombinacji peptydów Tri-peptides, które są przełomem w kuracji przeciwzmarszczkowej.
poj. 30 ml/100 PLN.

Wiec nie wiem Piti, czy nie powinnas nas przerzucic z tym watkiem do "trzydziestek"
Albo w przestrzen kosmiczna: "Russian cosmonauts have used its oil for protection against radiation burns in space".
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 17:53   #10
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

o właśnie, mogłam założyć wątek na forum 30+ jak chcecie to przerzucajcie
Sylwiasta rozwaliłaś mnie tym tekstem: "Russian cosmonauts have used its oil for protection against radiation burns in space".

a propos "Russian" to nie wiem, czy ten rokitnik co tam gdzieś u nas w Polsce się zawieruszył (rośnie na wydmach? toż ile tych wydm mamy) to ciekawe czy on ma takie same właściwości, jak ten syberyjski...Ale zdjęcie z ptaszkiem ładne
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:29   #11
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

jest jeszcze cosik takiego :
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12232
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 10:42   #12
jaga2
Raczkowanie
 
Avatar jaga2
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 62
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Mam Rokitoderm i również bardzo go cenię.Pomógł mi bardzo po podrażnieniu skóry przez Diacneal.Niestety pod oczy nie mogę go stosować bo rano są podpuchnięte.Taka skłonność.Pod oczy używam Ystheal+ i jest dobrze,a Rokitoderm polecam na podrażnioną skórę
jaga2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 10:53   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez crumb
A tego wynalazku to ja bardzo nie polecam Wysusza skórę jak szatan i na dodatek ją ściąga . Użyłam go słownie 3 razy i leży sobie w szafce jak wyrzut sumienia. Nie jestem w stanie go używać, dlatego też go nie oceniłam. Piti, której sporządziłam próbkę, miała o ile pamiętam podobne odczucia.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:11   #14
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Hehe, nieźle w sklepie producenta rokitoderm kosztuje 10,00, ja dziś rano kupiłam w aptece za 7,45
Nie zawsze u producenta jest taniej
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:20   #15
Magdalenus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 61
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Jeszcze takie cuda znalazłam:
http://www.solkos.pl/sklep/?d=katalog&k_id=1
Magdalenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 11:57   #16
anikka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 110
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Czy chodzi o coś takiego???...jak stosować taki olejek???

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80121290
anikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 12:24   #17
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

jej...Nan, że też Apotheker moze takie niewypały wypuszczać (chodzi mi niewypały=kosmetyki )

Tak..cholewka drogawe są te rokitnikowe specyfiki (nie mówię o rokitoderm) być moze najlepszym wyjściem byłby rzeczywiście sam olej z niego.
Piszą, że "smarować chore miejsca" więc i do ciała moze by się nadał. Ciekawe czy tłuste toto bardzo, np. rycynowym bym się za żadne skarby nie wysmarowała
Jak uzgodnię sama ze sobą moje miesięczne wydatki olejowo-antyoksydacyjno-filtrowe to być może zamówię, ale z Oleofarmu bo wszelkie allegro'we "rewelacje" sobie daruję.
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 13:17   #18
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Ja generalnie lubię kosmetyki Apotheker Scheller, ale nie wszystkie mi się spodobały - np. ten krem i maseczka z pigwy. Natomiast pamiętam, że byłam bardzo zadowolona z kremu pod oczy z serii dla wrażliwców (ale to dawno było, byłam wówczas młoda i piękna ) i z żelu do mycia twarzy z pigwy. Mają też ciekawe kremy dla cer bardzo suchych - migdałowy i ostowy - oba bardzo tłuste, ale to jest to co prawdziwy suchelec lubi najbardziej.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 16:57   #19
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Rokitoderm skład:[I]petolatum, eucerinum, oleum ex fructibus et foliae hippophaes, isopropyl myristate, cera microcristalina, lanolin, aloe barbadensis leaf extract, calendula officinalis flower extract, lavender oil, phenoxyetanol and metyloparaben and etyloparaben and butyloparaben and propyloparaben andizobutyloparaben
(Merci Piti! )

Niech kazda Wizazanka oceni w ramach wlasnej cery.
Ja sobie Rokitodermu nie zafunduje, bo nie dosc, ze bym byla wyschnieta i pomarszczona to jeszcze pryszczata - vide isopropyla Myristate...Chyba pozostaje jeno inwestycja w czysty olej.
Ciekawe czy zapycha - bo rycynowy, o ktorym wspomniala Crumb - nie.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-10, 16:59   #20
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez nan
A tego wynalazku to ja bardzo nie polecam Wysusza skórę jak szatan i na dodatek ją ściąga . Użyłam go słownie 3 razy i leży sobie w szafce jak wyrzut sumienia. Nie jestem w stanie go używać, dlatego też go nie oceniłam. Piti, której sporządziłam próbkę, miała o ile pamiętam podobne odczucia.

W Niemczech tan krem ma troche inne opakowanie i odrobina inny sklad. Niby sklad idzie do pewnego momentu tak samo, a potem sa male roznice, wiec albo to ten sam krem, albo bardzo podobny i jak na razie nie moge o nim nic zlego powiedziec. Kremik polecany jest do skory suchej. Na poczatku uzywalam go i na dzien i na noc, bo chcialam sobie jakies zdanie o nim wyrobic i nic mi nie sciagalo, teraz znow uzywam na noc balsamik Hauschki a na dzien ten krem. Podaje linka do stronki, jest tam tez sklad, zobaczcie prawie taki sam, wiec mysle, ze w PL rypli sie z przepisywaniem tego skladu, albo to jakas stara wersja?
http://www.apotheker-scheller.com/de/frameset/

widze, ze link sie tylko do glownej strony otwiera ma taki sa adres. Kliknijcie na Gesichtspflege, potem na Trockene Haut, a potem na ostatni produkt. to ten krem pod oczy
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:08   #21
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez justa79
Smooth ma całą serię kosmetyków z rokitnikiem:
http://www.smooth.pl/oferta.php?dv=33&lng=
są to kosmetyki naturalne, można je kupić np. w sklepie zielarskim lub internetowym na ich stronie.
Ja mam krem do cery tłustej z rokitnikiem, polecono mi go w sklepie zielarskim. Ma czadową konsystencję jakby puszystej pianki. Krem jest zółty i trochę barwi skórę, częściej stosuję go na noc,ale pod makijaż teżsię nadaje, bo ten kolor zejdzie przy nakładaniu pudru . Stosuję na przemian różne kremy więc nie wiem na 100% czy to ten trochę mnie zapycha i powstają wągierki, ale te to ja miałam zawsze więc chyba szkody ten krem nie robi. Cera ogólnie bez żadnego pryszcza a to jest wielki sukces.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 17:38   #22
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
W Niemczech tan krem ma troche inne opakowanie i odrobina inny sklad. Niby sklad idzie do pewnego momentu tak samo, a potem sa male roznice, wiec albo to ten sam krem, albo bardzo podobny i jak na razie nie moge o nim nic zlego powiedziec. Kremik polecany jest do skory suchej. Na poczatku uzywalam go i na dzien i na noc, bo chcialam sobie jakies zdanie o nim wyrobic i nic mi nie sciagalo, teraz znow uzywam na noc balsamik Hauschki a na dzien ten krem. Podaje linka do stronki, jest tam tez sklad, zobaczcie prawie taki sam, wiec mysle, ze w PL rypli sie z przepisywaniem tego skladu, albo to jakas stara wersja?
http://www.apotheker-scheller.com/de/frameset/

widze, ze link sie tylko do glownej strony otwiera ma taki sa adres. Kliknijcie na Gesichtspflege, potem na Trockene Haut, a potem na ostatni produkt. to ten krem pod oczy
Wydaje mi się, że Scheller zmienia trochę swoje produkty. Dziś byłam w sklepie, w którym są chyba wszystkie ich kosmetyki (przynajmniej z tych obecnych na polskim rynku) i widziałam te w nowej szacie graficznej. Myślałam, że zmiana polega wyłącznie na opakowaniach, ale z tego co piszesz również w składach coś pozmieniali. Przy okazji porównam sobie ten skład ze strony ze składem na nowym opakowaniu.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 07:42   #23
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: preparaty z rokitnikiem

A czy ten się nadaje do celów kosmetycznych?
http://aptekazdrowia.pl/index.php?pr...d=231150121155
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 07:52   #24
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez Amelianna
A czy ten się nadaje do celów kosmetycznych?
http://aptekazdrowia.pl/index.php?pr...d=231150121155
Jak najbardziej
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:32   #25
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez nan
Wydaje mi się, że Scheller zmienia trochę swoje produkty. Dziś byłam w sklepie, w którym są chyba wszystkie ich kosmetyki (przynajmniej z tych obecnych na polskim rynku) i widziałam te w nowej szacie graficznej. Myślałam, że zmiana polega wyłącznie na opakowaniach, ale z tego co piszesz również w składach coś pozmieniali. Przy okazji porównam sobie ten skład ze strony ze składem na nowym opakowaniu.
ja przepraszam, że nie na temat, ale Nan, czy mogłabyś mi powiedzieć jaki to sklep? Jakoś mam problem z trafieniem na ich kosmetyki
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 09:52   #26
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Cytat:
Napisane przez Bruja
ja przepraszam, że nie na temat, ale Nan, czy mogłabyś mi powiedzieć jaki to sklep? Jakoś mam problem z trafieniem na ich kosmetyki
Forte Farma na ul. Świętokrzyskiej naprzeciwko Ministerstwa Finansów.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 10:05   #27
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Olej rokitnikowy kupilam dość dawno temu i mam i mam. Używam go jako dodatek do kremów. Ma piękny, intensywny pomarańczowy kolor. Ale z tym barwieniem to przesada. Barwi użyty samodzielnie. Ale użyty jako rozcieńczony np z jakimś olejem już nie daje takiego efektu. Choć to oczywiście zależy od proporcji.
Wedlug mnie nie zatyka porów bo raczej przypomina wodę niż olej. W każdym razie nie jest tłusty.
Co do kremu Rokiderm. Myślę, że te właściwości gojące spowodowane są raczej obecnością aloesu a nie rokitnika. czy któraś z was próbowala używać żel aloesowy np. na poparzenia? Działa rewelacyjnie!! I przyśpiesza gojenie.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:46   #28
crumb
Raczkowanie
 
Avatar crumb
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 244
Dot.: preparaty z rokitnikiem

olejek z kiełków pszenicy ma podobno także dużą zawartość wit.E, podobnie jak rokitnikowy - ktoś zamawiał oleje tej firmy? Szkoda, że nie ciemne szkło, bo cena bajeczna:
http://www.kosmetykanaturalna.pl/skl...re&iProduct=43
__________________
Rodzina:
"Nie wyrażamy zgody na sekcję zwłok XY"

Klinicysta: (podanie do Zakł.Patomorfologii)
"Sekcja zwłok konieczna(...) Z punktu widzenia rozpoznania, w sekcji można pominąć głowę.."
-------------
crumb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:54   #29
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Przypuszczam, że skoro są tak opakowane i takie tanie, to zapewne rafinowane - a więc dają mniej korzyści dla skóry. Rzeczywiście szkoda. A widział ktoś może olej makadamia do kupienia? Nigdzie go nie mogę znaleźć.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:19   #30
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: preparaty z rokitnikiem

Nan, mam cennik primavery (www.primavera.com.pl) i u nich 100ml chodzi po 41 zl. Kupowalam ich oleje wczesniej, w "realu" a nie przez siec (wiec nie wiem jak sie sprawuja) i byly bardzo dobre, chociaz drogie.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.