Opowieści z Narnii- wasze opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Pokaż wyniki sondy: Moja ocena filmu:
* 0 0%
** 1 10,00%
*** 4 40,00%
**** 3 30,00%
****** 2 20,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-07, 08:44   #1
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328

Opowieści z Narnii- wasze opinie


Wczoraj z moim TŻ byłam na premierze.Poszliśmy na wersję oryginalną, bo jakoś polski dubbing nie przypadł nam do gustu.
Film nakręcony z duzym rozmachem (w tym także w Polsce), ze sporą dawką dobrego humoru.Wartka i ciekawa akcja, ciekawe postacie (zabawne bobry, dostojny lew) i dobra gra młodych angielskich aktorów.Bohaterowie Opowieści z Narnii sa porównywani do postaci biblijnych Nowego Testamentu i rzeczywiście można się tego tutaj doszukać. Moim zdaniem film na równi z Harrym Potterem (4 część), może nie ma aż tak spektakularnych efektów specjalnych, ale Opowieści nawet bardziej mi się podobały, może dlatego, że nie czytałam, książki i nie mam porównania.
Podsumowując film polecam, warto się na niego wybrac
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 09:10   #2
Little_Shee
Zadomowienie
 
Avatar Little_Shee
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bxl
Wiadomości: 1 980
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

dziś mam w planach obejrzenie go. Zawsze jestem sceptycznie nastawiona do wszystkich superprodukcji, którymi wszyscy się zachwycają. Mam nadzieję że teraz będzie inaczej
__________________
Little


moj emigrancki blog

my world
Little_Shee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 09:32   #3
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Oglądałam i dla mnie strasznie nudny, cukierkowy, przewidywalny. Nachalne przesłanie religijne, aż mi się wszystko wznosiło po obiedzie. W filmie brakowało mi magii, nie byłam nawet ciekawa co stanie się potem, bo film zdażył mnie znurzyć, chociaż nie czytałam ksiażki, to po 15 min, wiedziałam jak film się zakończy :/
Efekty fajne, nienachalne, ale poza tym nie wytrzymuje konkurencji z Harrym Potterem, którego obejrzałam i nawet nie wiem kiedy zlecial czas, bo film nie nudzi.
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 09:45   #4
Nisinen
Raczkowanie
 
Avatar Nisinen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 316
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Dziewczyny mam pytanie do tych, które już widziały Narnię, opłaca się póść? Czy film jest ciekawy? Nie zaczyna nudzić w pewnym momencie? A i ile trwa?

Wybieram się za tydzień do kina z koleżankami, z okazji moich urodzin i tak się zastanawiam jaki film wybrać, jest kilka propozycji, tak właśnie sobie myślałam nad Narnią, ale nie chcę żebyśmy się nudziły...
Nisinen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 09:56   #5
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Ja byłam wczoraj. Idąc na film nie wiedziałam o nim kompletnie nic, z tego co widziałam w reklamowych urywkach filmu spodziewałam się straznej nudy i kichy.
A jednak... Podobało mi się i to bardzo
Ja równiez nie czytałam książki,więc nie mam porównania, ale film mi się spodobał.
Jedyne co mi w nim nie odpowiadało to ta królowa bo aktorka która ją grała wyglądem przypomina mi Agate Buzek A jakoś jej nie lubię i nie moge na nia patrzeć

Tym co książki nie czytali film polecam (tylko nie oczekujcie zbyt wiele)
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:21   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Mój TŻ też się troche nudził i dość mocno wiercił w fotelu.Powiedział mi, że spodziewał się czegoś innego , ale film nie był najgorszy. Film może mocno porywający nie był, ale MOIM ZDANIEM był ciekawy i bardzo miło mi się go ogladało, pomijając duchote i gorąco panujące na sali (nie było wolnych miejsc)
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 10:25   #7
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Dodałem sondę do wątku
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-07, 13:26   #8
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

dałam 4 gwiazdki (mam słabośc do Aslana +genialnej muzyki filmowej)
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 14:06   #9
rolofka
Raczkowanie
 
Avatar rolofka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 402
GG do rolofka
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

film niestety nie zrobił na mnie wrażenia.

Jedyne, co mnie troszkę podbudowało na duchu to to, że sceny zimowe (m.in. przeprawę przez zamarzniętą rzekę) były kręcone w Polsce, niedaleko Puszczy Kampinowskiej.

Acha....jest wiek XXI, a to "niebieskie tło" wyglądało, jak w tanich filmach lat 20stych.....duży minus....

Ps. Chyba jednak przeczytam książkę, bo słyszałam, że jest fenomenalna (czego, oczywiście, nie mogę powiedzieć o filmie)
__________________

Buziaczki
rolofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 14:21   #10
neospasmina
Raczkowanie
 
Avatar neospasmina
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: prawie Warszawa ;)
Wiadomości: 85
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Mi się podobał, ale chyba głównie ze względów sentymentalnych - powrót do dzieciństwa

Muzyka i Aslan - cudowne
neospasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 14:25   #11
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Byliśmy wczoraj z moim TŻ na wersji bez dubbingu.
Po przeczytaniu książki, stwierdziałam, że nadaje się ona doskonale, żeby ją sfilmować. Sama w sobie jest jakaś taka "płaska", pisana typowo dla dzieci, bez skomplikowanych zdań i opisów, jednak uważam, że dla kamery jest tam duże pole do popisu. Z takim też nastawieniem poszłam na film.
Niestety adapatacja mnie nie porwała. Pomijając Lucy, która zostala zagrana bezbłędnie moim zdaniem, reszta z 4 rodzeństwa grała bardzo nieprzekonywująco. Plenery jakoś nieciekawie dobrane, zamek czarownicy jakiś taki bez rozmachu..nie wiem, może to kwestia tego, że inaczej to sobie wszystko wyobrażałam.

Jeśli chodzi o doszukiwanie się znaczeń biblijnych to wybitnie mnie to drażni.
Podejrzewam, że gdyby nie artykuł na onecie, większości ludzi takie porównanie nie przyszłyby do głowy. Dlaczego nikt w Harrym nie doszukuje się takich znaczen? W końcu walka z Voldemortem to tak jak walka z szatanem..do wszystkiego można sobie dorobić ideologię.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że później idzie taka jedna z drugą czy jeden z drugim do kina i komentuje na cały regulator " Spoko spoko - on podobno zaraz zmartwychwstanie"
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 11:36   #12
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

irkax - zgadzam się z Tobą w większości pierwszego akapitu i w ostatnim zdaniu. Historia jest bardzo wdzięcznym obiektem filmowym, bo jest mało rozbudowana, krótka i wyraźna. Królowa i zamek nie podobały mi się. Efekty były świetne, choć czasem ewidentnie rzucał się w oczy "blue box". Plenery i dzieciaki podobały mi się, a wyraźne odwołania chrześcijańskie to udokumentowana sprawa, o którą Lewis zażarcie kłócił się z Tolkienem. Niestety, współczesna młodzież wstydzi się przyznać, że coś takiego naiwnego i dziecinnego wywołuje wzruszenia czy inne uczucia, stąd głupie docinki.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 12:07   #13
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Malla
irkax - zgadzam się z Tobą w większości pierwszego akapitu i w ostatnim zdaniu. Historia jest bardzo wdzięcznym obiektem filmowym, bo jest mało rozbudowana, krótka i wyraźna. Królowa i zamek nie podobały mi się. Efekty były świetne, choć czasem ewidentnie rzucał się w oczy "blue box". Plenery i dzieciaki podobały mi się, a wyraźne odwołania chrześcijańskie to udokumentowana sprawa, o którą Lewis zażarcie kłócił się z Tolkienem. Niestety, współczesna młodzież wstydzi się przyznać, że coś takiego naiwnego i dziecinnego wywołuje wzruszenia czy inne uczucia, stąd głupie docinki.
Mnie raczej chodziło o "sztuczne" doszukiwanie się znaczeń biblijnych
To znaczy, że ludzie nie mający w ogóle pojęcia o życiu i twórczości Lewisa, opierając swoją wiedzę li i jedynie o wzmianki, które pojawiły się przed wejściem filmu na ekrany, potrafili komentować książkę, której w życiu w ręce nie mieli. Mało tego, dokładnie wiedzieli, który moment książki można przypasować do konkretych fragmentów biblijnych. Skąd mogli to wiedzieć nie czytając książki i nie oglądając filmu? Ano naczytali się wcześniej (zamiast książki) komentarzy i artykułów i "błyszczeli" w towarzystwie.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 12:52   #14
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

O skoro poruszono temat tego filmu to właśnie wczoraj zobaczyłam w "Przyjaciółce", że w kolejnym numerze jako dodatek będą "Opowieści z Narnii" na VCD. Dwie częsci.
Ja kupię bo obejrzałam tylko pierwszą część na zajęciach z angielskiego i chętnie obejrzę drugą.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 12:57   #15
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Beauty1984
O skoro poruszono temat tego filmu to właśnie wczoraj zobaczyłam w "Przyjaciółce", że w kolejnym numerze jako dodatek będą "Opowieści z Narnii" na VCD. Dwie częsci.
Ja kupię bo obejrzałam tylko pierwszą część na zajęciach z angielskiego i chętnie obejrzę drugą.
Hm 2 części? Może jakaś starsza adaptacja? Bo to "nowe wydanie" to dopiero 1 część z tego co wiem.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 12:57   #16
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

ja pamietam kiedyś jak byłam mała to film ten leciał i już nigdy nie widziałam go po raz drugi w Tv,dlatego tym bardziej ten film pognał mnei do kina.byłam dawno ale wg mnei rewelka!
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 13:03   #17
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

piekny film, dobra gra aktorow, nisamowite plenery i zdjecia, no i charakteryzacja
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 20:27   #18
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

irkax - jeśli ktoś nie czytał książki ani nie oglądał filmu, to zgadzam się z Tobą, że takie gadanie jest żenujące.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 20:41   #19
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Cytat:
Napisane przez irkax
Hm 2 części? Może jakaś starsza adaptacja? Bo to "nowe wydanie" to dopiero 1 część z tego co wiem.
Hmm, nie wiem. W zapowiedzi pisze tak:
HIT KINOWY,"Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa" cz.1. i 2.
Po raz pierwszy na VCD.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 20:48   #20
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Może po prostu na 2 płytkach, w końcu to VCD, czyli jakość nie najlepsza, gdy mamy do czynienia tylko z 1 CD.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 21:49   #21
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Opowieści z Narnii- wasze opinie

Cytat:
Napisane przez Malla
Może po prostu na 2 płytkach, w końcu to VCD, czyli jakość nie najlepsza, gdy mamy do czynienia tylko z 1 CD.
też mi się tak wydaje
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.