makijaz oczu - porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-10, 01:42   #1
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel

makijaz oczu - porada


potrzebuje porady dotyczacej makijzu oczu(rodzaj, kolory cieni itp.) oraz jak zatuszowac tzw."worki pod oczami". Problem mam takze z brwiami. Wloski sa dosc dlugie co sprawia mi duzy klopot z nadaniem im ksztaltu, co robic?
Z gory bardzo dziekuje. mile widziane zdjecia z propozycjami makijazu
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 17:11   #2
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Re: makijaz oczu - porada

Mysle ze Twoje oczy sa za blisko rozstrawione.Aby optycznie je oddalic rozprowadz jasny, np perlowy cien od wew.kacika do zaglebienia powieki.Od srodka powieki w kierunku zew. cien odrobine ciemniejszy.Mozesz takze kreska podkreslic gorna powieke.Twoje oczka maja opadajace kaciki wiec cieniami najlepiej maluj smuzke ciemniejszego cienia ktora unosi sie do gory.
Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczyłam
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 17:29   #3
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: makijaz oczu - porada

Demeter napisał(a):
> Mysle ze Twoje oczy sa za blisko rozstrawione.Aby optycznie je oddalic rozprowadz jasny, np perlowy cien od wew.kacika do zaglebienia powieki.Od srodka powieki w kierunku zew. cien odrobine ciemniejszy.Mozesz takze kreska podkreslic gorna powieke.Twoje oczka maja opadajace kaciki wiec cieniami najlepiej maluj smuzke ciemniejszego cienia ktora unosi sie do gory.
> Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczyłam

Zgadzam się z Demeter. Ja bym jeszcze dodała białą kreskę po wewnętrznej stronie dolnej powieki - to powiększy oko i chyba powinnaś używać pokręcającego tuszu do rzęs... ale nie jestem specjalistką
Co do układania rzęs, to podpatrzyłam jeden sposób u wizażystki: jeśli masz jakąś bezbarwną odżywkę do rzęs (w maskarze) to możesz jej użyć też do układania brwi - zadziała trochę jak żel, a maskara jak szczoteczka pomoże Ci je ułożyć. Ja mam taką Yves Rochera
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 18:01   #4
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Re: makijaz oczu - porada

bardzo wam dziekuje
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 18:02   #5
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Re: makijaz oczu - porada

dobrze wytlumaczylas - dzieki
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 18:08   #6
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Re: makijaz oczu - porada

a jakie kolory cieni polecasz? i czy maja to byc perlowe czy matowe?
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 19:17   #7
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: makijaz oczu - porada

Brwi wyglądają na zbyt wyskubane (nie widać całej Twojej twarzy, ale wydaje mi się, że lepiej wyglądałoby łagodne zwężenie) i w pewnych miejscach (szczególnie widać to w prawej brewce, tzn. Twojej lewej )- nie wiem jak to określić - w brwi jest pusta, bezwłosa przestrzeń... Hmmm... włosy tam nie rosną, czy ktoś się nad nimi pastwił?
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-10, 20:23   #8
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

No to teraz ja dodam swoje dwa grosze

1) Bubbel, masz piękne, duże oczy! Już niewielka ilość makijażu sprawi, że będą wyglądały na ogromne i naprawdę zabłysną na twarzy.

2)
- Nie zgadzam się z opinią, ze są zbyt blisko siebie osadzone - odległość pomiędzy oczami powninna być równa długości jednego oka - u Ciebie jest nawet większa. Wrażenie "bliskiego osadzenia" powstaje z powodu dużej wysokości oka, że tak powiem, w stosunku do jego szerokości i zaokrąglenia górnej powieki, a także faktu, że wewnętrzne końce brwi są zbyt blisko siebie - zamiast (jeśli faktycznie to robiłaś) skubać ich wątłe końcówki, zwiększ rozstaw brwi usuwając nieco włosków wzdłuż nasady noska, tak, żeby końce brwi nie sięgały dalej niż wewnętrzne kąciki oczu (najłatwiej jest to zobaczyć przykładając do zdjęcia kartkę papieru, tym razem pionowo przy wewn. kąciku oka.)

- podobnie nie podzielam opinii, że oczy są skośne w dół (tzn. że ich zewnętrzne kąciki opadają. Dowód? Przyłóż kartkę papieru do zdjęcia na monitorze łączą wewnętrzne kąciki oczu - te zewnętrzne znajdą się wówczas wyraźnie... w górę od krawędzi kartki! Czyli oczka są wręcz skośne w górę! Odwrotne wrażenie to znów kwestia wielkości, okrągłego kształtu i osadzenia brwi.

3) Nie masz żadnych worów pod oczami, jedynie trochę cieni!

Jaki makijaż? Masz dwie opcje: starać się makijażem "wypłaszczyć oko", zmniejszyć wypukłość górnej powieki malując ją ciemniejszym cieniem, albo wręcz przeciwnie, przewrotnie podkreślić tą cechę, nakładając na jej ruchomą część jasny cień, zaś w zagłębienie - ciemny (dokładnie tak, jak to u Ciebie układa się już naturalnie).
Rozświetlający korektor pod ozkami na pewno nie będzie od rzeczy, przeciągnij go na obszar wokół wewn. kącika oraz wklep tuż pod brwiami (to dodatkowo powiększy oczy).
Świetnie będzie wyglądała też kreska nad górnymi rzęsami - grubość i faktura dowolna, jednak nie dociągaj jej do samego wewn. kącika i niech się wznosi ku zewnętrznemu.
Wzdłuż dolnych rzęs, po zewnetrznej stronie dodaj wówczas dla równowagi trochę ciemniejszego cienia (może byc w tej samej gamie kolorystycznej co cienie na górnych powiekach, albo w kontrastowym odcieniu), żebyś nie nabrała azjatyckich rysów

Spokojnie możesz używać ciemnej kredki wewnątrz dolnej powieki (wzdłuż linii rzęs, ale znowu nie do samego wewn. kącika) - to zmniejszy "okręg" oka, biały kolor zaś go...zwiększy (co też oczywiście możesz wypróbować)!

Inny fajny makijaż dla Ciebie, to dość ciemny (ale nie czarny) kolor na całej powiece górnej - na cześci ruchomej, w zagłębieniu i ponad nim, oraz na dolnej powiece - nie "zamykaj" koloru tylko przy wewn. kąciku oka, gdzie nałóż jakiś rozświetlający cień. Świetnie to wygląda na wieczór.

Kolory? Na zdjęciu Twoje oczka wydają się zielono-brązowe (khaki?), więc proponuję wszelkie fiolety, bordo, złote brązy albo srebrzyste szarości (wiele zależy od kolorystyki cery, włosów) no i oczywiście neutralne beże.

Piszę poniekąd z własnego doświadczenia, bo mam nieco zbliżony kształt oczu (tylko kolor inny).
Podobne mają też np. Christina Ricci, Courtney Cox i Cameron Diaz - możesz podglądać ich makijaże.
Zdjęcie Cameron, które doklejam pokazuje dokładnie ten ciemny makijaż, który opisałam - uważaj tylko przy wewn. kącikach, ona ma wyjątkowo szeroko rozstawione oczy, więc cień jest inaczej prowadzony.
Zdjęcia Christiny to w sam raz makijaże dla Ciebie

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cameron1.jpg (15,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Christina Ricci 1.jpg (110,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg christinaricci.jpg (8,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c.jpg (11,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg courtney_cox.jpg (19,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3708.jpg (18,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg inter1.jpg (6,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg courtneycox.jpg (7,8 KB, 5 załadowań)
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 20:35   #9
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

I jeszcze Christina dla insiracji:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg main.jpg (42,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg index.jpg (43,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg christina_ricci_ap_132077a.jpg (11,0 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg christina00.jpg (30,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Christina_Ricci6a.jpg (21,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cr10.jpg (29,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Christina_Ricci.jpg (4,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg me260-christina_ricci_002.jpg (48,7 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ricci.jpg (24,6 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ricci2.jpg (10,9 KB, 3 załadowań)
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-10, 21:16   #10
kallipso
Raczkowanie
 
Avatar kallipso
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 375
Re: makijaz oczu - porada

pixie_76 napisał(a):

> - Nie zgadzam się z opinią, ze są zbyt blisko siebie osadzone (...)
> - podobnie nie podzielam opinii, że oczy są skośne w dół (tzn. że ich zewnętrzne kąciki opadają.

Co do kącików to chyba faktycznie trochę się zagalopowałam ze zgodą, że opadają, ale raczej mi chodziło o zgodę z zaproponowanym makijażem
ale co do rozstawienia oczu, to patrząc na zdjęcie mam po prostu wrażenie, że są blisko osadzone, ale być może to kwestia kadru
bubbel, a może wkleisz zdjęcie całej twarzy? łatwiej będzie...
Pozdrawiam.
kallipso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-11, 12:58   #11
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Re: makijaz oczu - porada

Ja mysle ze sa blisko rozstawione ale znawca nie jestem o czym pisałam kiedys
Mam podobne oczka i maluje je w ten sposób i bardzo fajnie wygladaja.
I rzeczywiscie przydałoby sie zdjecie calej buzki.
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-12, 13:34   #12
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Re: makijaz oczu - porada

myśle ,że co do brwi powinnaś udać sie do kosmetyczki, dobra kosmetyczka lekko utnie zbyt długie włoski na brwiach i odpowiednio wyreguluje
__________________
podpis usunięty - zawiera treści nazistowskie.
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 13:55   #13
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: makijaz oczu - porada

Nie ma jeszcze zdjęcia całej twarzy, ale wydaje mi się, że Twoje oczy nie są aż takie duże, żebyś mogła sobie pozwolić na ciemną kreskę wewnątrz dolnej powieki!
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 13:56   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

Aaa! Marilyn, bój się Boga, co to za pomysł z przycinaniem brwi??? Widziałam coś takiego u jednej z dziewczyn, które malowałam do sesji fot., brwi wyglądają jak przypalone!
Długie włoski można zaczesać żelem, z resztą Bubbel nie ma przecież brwi jak Breżniew, kobietom to się nie zdarza.
Żadnego cięcia, Bubbel!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:00   #15
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

Rzęsa, ja tam będę się upierać , że ciemna kreska wewnątrz dolnej powieki (nie doprowadzona jednak do wewn. kącika oka!) + cień na dolnej powiece (głównie wzdłuż zewn. kącika) będą u Bubbel dobrze wyglądały, zniwelują okrągłość oka.
Jestem oczywiście daleka od sugestii stosowania takiej kreski samotnie, bez cieni, albo - Boziu broń - wyłącznie obwodzenia całego oka czarną kreską.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:10   #16
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: makijaz oczu - porada

... w końcu każdy ma WŁASNĄ WIZJĘ...
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:21   #17
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

Amen
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 14:31   #18
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: makijaz oczu - porada

__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 17:50   #19
bzyku
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Re: makijaz oczu - porada

No, właśnie a propos przycinania brwi...Ostatnio udałam się do kosmetyczki w celu regulacji brwi - (ciepły wosk, nie mam zastrzeżeń co do nadanego im kształtu, mieszkam w USA), ale oniemiałam jak kobieta zaczęła je przycinać (zdarzyło mi się to pierwszy raz, miałam długie włoski , no nie sądzę... ). Po wszystkim brwi wyglądały w porządku, zapytałam po co to przycinanie? W odpowiedzi usłyszałam, że inne kosmetyczki (a już zwłaszcza w Polsce) nie przycinają brwi bo nie umieją tego robić, no i w ogóle, że kosmetyka w Polsce jest daleko z tyłu.... A ona pracuje z modelkami itp. ble, ble,ble i zna sie na rzeczy, i że to standart. Co Wy na to?
bzyku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-01-12, 19:32   #20
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
Re: makijaz oczu - porada

a oto zdjecie mojej calej twarzy. Moze tym razem bedzie wiecej propozycji makijazu Co wy na to?
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 19:55   #21
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

Czyli widzę u Ciebie rysy bardziej zbliżone do Courtney Cox niż do okrągłej buzi Christiny - podobnie zarysowany kontur twarzy, zwłaszcza żuchwa i policzki, podobny uśmiech... Zaraz wkleję więcej fotek Courtney, dla inspiracji (jak zwykle ).

Pozwolę sobie jeszcze skomentować Twoje włoski: uważam, że ten chłodny blond pasemek w ogóle do Ciebie nie pasuje! Jeśli chcesz mieć coś jaśniejszego na głowie, to raczej ciepłe odcienie, a najlepiej, sądzę, wyglądają Twoje naturalne brązowe włoski.
Podobnie kształt fryzury: zrezygnowałabym z grzywki i zapuściła włoski co najmniej do ramion. Na pewno nie powinnaś mieć wyraźnie podkreślonej cięciem linii na wysokości policzków, tak jak teraz - ale to moja subiektywna opinia, nie jestem fryzjerką...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-12, 20:03   #22
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

Obiecane foty:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg courntey.jpg (27,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg courteney_cox.jpg (25,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg courtney_cox_152.jpg (7,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cc-05.jpg (22,7 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg courteneycox.jpg (3,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg courtney_cox_1.jpg (7,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg monica5.jpg (50,0 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cc-03.jpg (73,4 KB, 2 załadowań)
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 13:25   #23
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: makijaz oczu - porada

Jak dla mnie podobna jestes do tej pani)
Wiec moze taka propozycja przypadnie ci do gustu))
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 16:57   #24
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Re: makijaz oczu - porada

ja się znów odwołuje do mojej mamy, która lekko przycina włoski na brwiach klijentkom i jest wszystko ok !! a cóz innego można w tym celu zrobić kiedy przychodzi kobieta która ma krzaki jak u faceta ?? no tylko przyciąć...
__________________
podpis usunięty - zawiera treści nazistowskie.
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-13, 17:42   #25
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Ale czy po takim przycinaniu nie wyrosna...

potem brezniewy?
Bo ja to bym sobie nawet chetnie jedna kepke przyciela ale sie boje ze potem juz tak bede musiala przycinac az do trumny(
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 01:07   #26
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: makijaz oczu - porada

Marylin, jeszcze nie widziałam kobiet z męsko-krzaczastymi brwiami (a zakładam, że nie każda która by takie miała, przycinałaby je). To, co uznajesz (sądzę) za krzaczastość, jest po prostu normalnymi gęstymi brwiami! Wnioskuję z Twojej propozycji dla Bubbel, której brwi należą - co widać bardzo dokładnie - raczej do tych delikatnych, skubać trzeba je z rozwagą, zastanowić się nad kazdym włoskiem, a już ciąć tu naprawdę nie ma co.

Pewnie, że jak nie ma innej rady na jeden czy dwa odstające ewidentnie włoski, trza je skrócić. Ale łatwo się zagalopować (jak ze skubaniem w coraz węższe i węższe kreseczki), dlatego absolutnie takich metod nie polecam. Potem takie przycinane brwi nie chcą się ułożyć i naprawdę sprawiają wrażenie osmalonych, mają zero połysku, są po prostu dziwaczne i nienaturalne.

Tanzanit, przycięcie kłaczka nie sprawi, że odrośnie grzecznie ułożony, nadal będzie się "krzaczył" , może stąd opinia, że trzeba będzie ten zabieg powtarzać, aż po grób. Tak, jeśli będziesz chciała mieć idealnie równe brwi. Nie, jeśli pogodzisz się z wystającym włoskiem.
Prawdziwe spustoszenie sieje za to zbyt intensywne wyskubywanie - mojej cioci, która we wczesnej młodości lubiła nosić "niteczki", brwi już praktycznie nie rosną, zostały tylko kępki przy nasadzie nosa...
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-14, 08:00   #27
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: makijaz oczu - porada

No wlasnie z tymi brawiami to czasem jest klopot. Ja nie skubie az tak bardzo bo mam wloski dlugie ale niezybt geste. Jeden nierozwazny "skub" i juz dziura. A z przycieciem zastanawiam sie bo na lewej brwi mam takie kilka sterczacych do gory wloskow. Skubnac sie nie da z powodu wyzej opisanego(
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-15, 22:56   #28
bubbel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 926
GG do bubbel Send a message via Skype™ to bubbel
cos o podkladach?

moja skora na twarzy jest dosc ciemna wiec rzadko kiedy uzywam podklady. Chcialabym sobie kupic jakis podklad , ale nie mam pojecia jakie firmy sa dobre i jaki kolor powinnam dopasowac i takze cos na rozjasnienie skory wokolo oczu
__________________
Nathaniel jest z nami od 24.11. 2007

380 hp, Londyn - 09/07/2010
bubbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 17:53   #29
MarilynManson
Raczkowanie
 
Avatar MarilynManson
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 174
GG do MarilynManson
Re: makijaz oczu - porada

no to wiedzcie ze ja kilka razy widzialam juz takie kobiety z krzakami zamiast brwi, byly w wieku raczej emerytalnym...
__________________
podpis usunięty - zawiera treści nazistowskie.
MarilynManson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-16, 23:20   #30
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: cos o podkladach?

Bubbel,

Poszperaj w KWC, na pewno znajdziesz podkład, który Cię zainteresuje. Poproś o jego (ich) próbkę w sklepie, bez przetesowania możesz być rozczarowana..

Podkład nie ma służyć przyciemnieniu cery, wyglądałoby to nienaturalnie i postarzająco. Ma wyrównywać koloryt, pokrywać drobne niedoskonałości, matowić / rozświetlać. Odcień powinnaś dobrać tak, żeby nie różnił się w ogóle od koloru Twojej cery.
Uważaj na podkłady o przedłużonej trwałości (np. Double Wear Estee Lauder albo Colorstay Revlon'a), jeśli nie masz wprawy w nakładaniu i rozprowadzaniu, możesz być niezadowolona.

Przejrzyj też KWC pod kątem rozświetlaczy pod oczy (w kategorii "Korektory"); ja polecam YSL Touche Eclat, drogi, ale bezbłędny, choć niewykluczone, że są inne równie dobre, a znacznie tańsze, po prostu nie próbowałam.

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.