Alcantara - farba czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-25, 08:14   #1
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Smile

Alcantara - farba czy warto?


Znalazlam na allegro taka farbke:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81618285


firma znana, ale w zyciu nie widzialam ich farb, chetnie bym kupila sobie, tylko nawet nie umiem znalezc wzronika kolorow w necie ani zadnej opinii czy faktycznie warto.

Moze ktoras z Was testowala i podzieli się opinią?
Albo Pani Grazynka jak fachowiec w temacie wie cos więcej ....
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie info
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-16, 20:13   #2
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Wątek stary ale ja zapytam raz jeszcze . Jakiej jakości są produkty tej firmy i czy warto je kupic?
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=86070828
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 19:55   #3
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Widze że nikt nie używał produktów tej firmy .Zaryzykowałam i kupiłam farbę u tego allegrowicza. Jestem juz po farbowaniu i jednym słowem bomba. Po żadnej sklepowej farbie moje włoski nie były tak delikatne gładkie i mięciutkie. ( moje naturalne włoski były zawsze sztywne szorstkie i sztywne i nic im nie pomagało żadne odżywki itp.)A teraz po tej farbce są poprostu suuupppeerrr!!! Zamówiłam tez serum do wlosków i też zdaje egzamin. Tak wiec dla zainteresowanych tymi produktami mówie ze warto spróbowac tych farb allegrowicz doradzi i powie co i jak.I mysle ze cena tez przystepna w sumie 15 zł . Ja bynajmiej w sklepie juz żadnej farby nie kupie . Plusem tez jest duża paleta kolorków każdy pewnie znajdzie cos dla siebie.
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 23:32   #4
lilu1980
Zadomowienie
 
Avatar lilu1980
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 501
GG do lilu1980
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

oj kusisz, u mni zbliza sie malowanie wlosow i szukam kolorku, wiec warto?
lilu1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 06:51   #5
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

witaj też widziałam te aukcje i kuszą mnie te farbki.. ma pozytywne komentarze zarówno u allegrowicza jak u ciebie jakiego koloru użyłaś? ja szukam ciemnego brązu.. pozdrawiam
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 20:40   #6
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Naprawde warto spróbowac ja mam ciemny blond wkleje zdjecie , Do tej pory po farbowaniu sklepowymi farbami moje włosy były suche szorstkie itd .I wiadomo stosy odżywek balsamów do włosków szło i rzadnego efektu. A po tej farbce włoski są super , a jedyne co używam po umyciu to jedwab za 4.60 i to wszystko!!!!. Teraz na tym blondzie chcę położyc pare pasemek i kupuje rozjasniacz u tego allegrowicza zobacze jak ten produkt sie sprawuje. Lubie często zmieniac kolorek ciągle szukam tego swojego ale już wiem ze jak bede kupywac farby to tylko u tego allegrowicza. Jak sie zdecydujecie i zrobicie sobie włosy tą farba dajcie znac jak wam wyszło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 009.jpg (15,0 KB, 296 załadowań)
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 06:19   #7
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

jakie interesujące odcienie:

5/1 Jasny popielaty brąz
10/12 Platynowy beż

NEUTRALIZATORY
M/1 Szary





__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-04, 15:06   #8
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

sara a nakladalas sama czy fryzjer?
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 16:03   #9
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

No coś Ty gdzie u fryzjera ,mąż mi malował włoski
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 18:28   #10
moorph
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 420
GG do moorph
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Wlasnie,moze wiecie jak dziala ten neutralizator szary m1???
moorph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-04, 19:23   #11
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

trzeba będzie napisać do Sprzedającego
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-05, 00:04   #12
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

do tej farb trzeba jeszcze kupic utleniacz?
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-05, 12:37   #13
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Tak jeszcze trzeba kupic utleniacz sprzedający go ma za 3zł i doradzi jaki procentowy on ma byc w zaleznosci od koloru jaki masz teraz a jaki chcesz uzyskac. cały koszt z wysyłką 22 zł ale warto nie wiem jakich wy uzywacie farbek i w jakiej cenie .J przerobiłam ich cały stos i ceny tez rózne od 5 - 35 zł ale ta jest nr 1 . No i teraz nie musze tracic kasy na odżywki bo sam jedwab jak pisałam wczesniej wzupełnosci wystarczy.
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 10:58   #14
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Uzyłam farbki poraz drugi , bo kolor który uzyskałam za pierwszym razem był ładny ale do mojej cery jednak za ciemny , chciałam je rozjasnic i sprzedawca zaproponował jasny blond z utleniaczem. Bałam sie trochę czy mi farba napewno rozjasni i czy nie wyjdzie rudy ( tak jak to było do tej pory ze sklepowymi farbami , zawsze konczyło sie na rozjasniaczu joanny aby włoski były jasniejsze) I tu wielkie zaskoczenie włoski rozjasniły się z ciemnego blondu na ciemnosłomkowy kolorek (w słoncu kolorek jasny - nie rudy) A włoski sa nadal miękkie i lśniace. A czy któraś z Was już wypróbowała tą farbkę?
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 13:14   #15
dagmarrka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: pt
Wiadomości: 774
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

a ja wlasnie zastanawiam sie nad kolorem superrozjaśnijącym srebrnym
czy ktoras uzywala?? bo zastanaiwam sie czy przypadkiem nie wyjda mi siwe wlosy
dagmarrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 10:53   #16
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

jezeli chodzi o farby Alcantara to jestem z nich zadowolona. Kupilam czarną i czerwoną. Po farbowaniu na czarno zrobilam czerwone pasemka (teoretycznie nie ma prawa wysc, ew. zabarawic czarny na czerwonawy odcien). Mialam 6% utleniacz i... kolor wyszedł! Wyszedł dokładnie taki jak chciałam i jestem zadowolona. I co najlepsze to nie zauwazylam aby farba negatywnie wplynela na wlosy. Są takie jak przed farbowaniem, nie musialam uzywac zadnej dodatkowej odzywki a wlosy nie smierdzą farbą.
I postanowilam - bede kupowała te farby! za dwie + koszty przesylki zaplacilam 33 zł

Jednak uwazam ze farba jest mało wydajna. Na moich włosach (zjdecie w avatarze ) cała tubka farby to troszke za mało i nie starczyło na równomierne jej nałozenie. Ale kolorek chwycil juz po 10 minutach
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 13:15   #17
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Zaintrygował mnie ten wątek Nigdy nie słyszałam o tych farbach, ale przed chwilą przejrzałam oferty na allegro i widzę, że jest duży wybór miedzianych odcieni Może się skusze.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 15:08   #18
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Podbijam wątek, bo nie mogę się zdecydowac, który odcień miedzi wybrać. Pytałam sprzedającego, czy mógłby mi przesłać zdjęcie miedzianych odcieni, ale odpisał, ze to niemozlwie, bo zdjęcia nie oddałyby róznic między kolorami Czy trafił ktoś może na paletę w internecie? Wlasnie szukam, ale nigdzie nie ma. Interesują mnie kolory : intensywna miedź 6/72, Jasna miedź 7/72, Jasny złoto-kasztanowy brąz 5/42. Chcę kupić albo intensywną miedź i jasną miedź albo intensywną miedź i jasny złoto-kasztanowy brąz.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 13:31   #19
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Odświeżam, bo jednak się zdecydowałam i nie żałuję Kupiłam kolory ciemny miedziany i caramel (jakaś nowa kolekcja specjalnie do mieszania). Kolor wyszedł taki jak zawsze chciałam mieć, a jakiego farbami ze sklepu nigdy się nie uzyska. Bardzo ładny rudy, ale nie czerwonawy ani pomarańczowy, taki złoty. Użyłam utleniacza 9%, również zakupionego na allegro. Za dwie farby i utleniacz zapłaciłam 36zł, więc myślę, że się opłaca. Ja już mam zamiar kupić sobie kilka farb na zapas
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-15, 14:09   #20
agu.s
Zadomowienie
 
Avatar agu.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 1 063
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Ja zakupilam tytoniowy braz ale niestety dopiero czekam na przesylke i mam cicha nadzeje, ze nie bedzie rudego polysku. Niestety na zdjeciach probek jakie dostalam od sprzedawcy niewiele bylo widac, ale co tam ryzyk fizyk
agu.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 14:13   #21
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez agu.s
Ja zakupilam tytoniowy braz ale niestety dopiero czekam na przesylke i mam cicha nadzeje, ze nie bedzie rudego polysku. Niestety na zdjeciach probek jakie dostalam od sprzedawcy niewiele bylo widac, ale co tam ryzyk fizyk
Ja kupowałam zupełnie w ciemno, sugerując sie numeracją kolorow i radami sprzedawcy. Nie do końca byłam przekonana, czy ten zestaw, który kupuję, czyli caramel i ciemna miedź, da taki efekt, jakiego chce, ale nic zdziwiłam się pozytywnie. Żałuję, że nie mam palety odcieni, ale trzeba zamówic 10 farb, żeby ją dostać, więc narazie poprzestanę na tym, co już wypróbowałam
Jeszcze dodam, że farba jest bardzo gęsta i trzeba energicznie mieszać z utleniaczem, żeby dobrze się tam połączyło wszystko. A na włosach zupełnie mi zaschła jak skorupa i już myślalam, że coś nie tak, ale jak spłukiwałam, to zapieniła się jak szampon.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:23   #22
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Ja nadal jestem bardzo zadowolona z farby Juz wklejałam te zdjecia w innym temacie ,ale chce pokazac jaki efekt uzyskała tą farbą bez uprzedniej dekoloryzacji , farba ta rewelacyjnie kryje odrosty. Na te ciemne włoski połozyłam jasny blond +9% utleniacz i mam taki efekt - te jasne . Zadną sklepową farbą nie uzyskałam nigdy takiego kolorku , mało tego moje sztywne i szorstkie włosy nabrały miekkosci i blasku . Te ciemne były tez farbowane tą farba - odcien ciemny blond.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 068.jpg (3,6 KB, 1712 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 067.jpg (4,1 KB, 1717 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 009[1].jpg (3,1 KB, 1699 załadowań)
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 07:25   #23
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Dziewczyny jak jestescie w stanie to wklejcie zdjecia włosków po farbowaniu tą farbą .Jestem bardzo ciekawa jak wychodzą inne kolory tej farby.
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 12:05   #24
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

ja niestety nie jestem sama sobi ezrobic zdjęcia tak aby bylo widac pasemka
do pasemek wzielam ognista czerwień i faktycznie taki kolor uzyskalam! na uprzednio farbowanych na czarno wlosach co praktycznie jest niemozliwe farbując wlosy farbami ze sklepu.
Jestem z niej bardzo zadowolona. wlosy są mieciutkie, ladnie pachną
Farba rewelacyjna!
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 15:28   #25
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Farba jest super i myślę własnie, czy nie kupić sobie tez za jakiś czas blondu. Podobają mi się odcienie popielate, tylko teraz mam rude włosy, więc musialabym sobie rozjaśnić. W ofercie widziałam dekoloryzator pudrowy Alcantara, może ktoś stosował?
Edit: dołączam zdjęcia przed i po. Ciemniejsze włosy są przed (tez farbowane). Farba je rozjaśniła, choć wydawało się to niemozliwe (robiłam mieszanką ciemnej miedzi i karmelu). Niestety aparat trochę przekłamuje klory, bo nie mam włosów z pomarańczym poblaskiem, są raczej takie rudo - brązowe, ciepły odcień.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]

Edytowane przez Lovisa
Czas edycji: 2006-05-19 o 15:02
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 17:06   #26
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

up
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:52   #27
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Ja też jestem ciekawa, czy któraś z Was stosowała dekoloryzator Alcantary???
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 19:54   #28
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Dekoloryzator czy rozjaśniacz? Ja używałam tego niebieskiego (w proszku)
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:02   #29
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Cytat:
Napisane przez Lovisa Pokaż wiadomość
Dekoloryzator czy rozjaśniacz? Ja używałam tego niebieskiego (w proszku)
teraz sama nie wiem Posłuchałam allegrowicza, który poradził mi nałożenia na moje farbowane na średni brąz włosy- farby średni popielaty blond z 12 % utleniaczem...niestety farba chwyciła tylko odrosty- mam je w kolorze jasnego karmelu reszta włosów- jest bez zmian...pisałam mu o tym, że chcę użyć dekoloryzatora i że mam odrosty ok. 3 cm - ale on odwiódł mnie od tego pomysłu i zaproponował wspomnianą farbę...
Musze użyć dekoloryzatora, tylko nie wiem jak na to zareagują odrosty, które się rozjaśniły do tego okropnego koloru ( moje naturalne włosy są ciemnobrązowe)
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:05   #30
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: Alcantara - farba czy warto?

Hmm, to może kup rozjaśniacz niebieski i zmieszaj z utleniaczem 9%, ale nałóż na włosy tak, żeby ominąć odrosty? Nie wiem co Ci poradzić, ja bym chyba tak zrobiła, odczekałabym potem kilka dni, az farba z odrostów się z myje i zafarbowałabym ciemniejszym blondem (na rozjaśnianych włosach i tak kolor szybciej się zmywa). Ale fryzjerem nie jestem, więc mogę tylko radzić na podstawie własnych prob i błędów
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.