Pytanie o staż - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 19:48   #1
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244

Pytanie o staż - wątek zbiorczy


hey
po szkole średniej przysługuje mi staż na 6 lub 9 ms. Dostałabym 450zł. na ms. Co o tym myślicie ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:05   #2
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: staż

Podbijam. Ciekawa jestem jak to jest z tym stażem, bo niedawno skonczylam ogolniak i poszukuje pracy, niestety narazie z marnym skutkiem.Dzis mialam kontakt z bardzo zarozumialym wlascicielem sklepu ktory wypominal mi ze bez doswiadczenia i po liceum na dodatek ogólnoksztalcacym to sobie moge :/ Moze taki staz pomoglby w znalezieniu pracy ? Płaca marna, ale zawsze mozna doswiadczenie wpisac.
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:14   #3
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: staż

Polecam dziewczyny
1)Po studiach bylam na stazu i to do tego w Urzedzie Pracy. Być może nie zarobilam wiele, ale to byl dobry poczatek. No i nabralam pewnej oglady i zdobylam doswiadczenie.
2) Ponieważ bylam w UP, to poznalam historie wielu osob bezrobotnych, glownie mlodych i wiem, ze tak na prawde najtrudniej jest zdobyc to pierwsze doswiadczenie
Łapcie okazje jesli macie!
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:18   #4
kate_mk
Raczkowanie
 
Avatar kate_mk
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 91
GG do kate_mk
Dot.: staż

Zgadzam się z Baubo... Jeżeli macie okażje iść na staż z UP to idzcie, zawsze to jakieś doświadczenie, a jak sie sprawdzicie to może pracodawca bedzie chciał was zatrzymać juz na podstwie normalnej umowy.
__________________
myślisz, że możesz wszystko...to trzaśnij drzwiami obrotowymi...
kate_mk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:21   #5
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: staż

hmm..jesli nie chcesz lub nie mozesz isc na studia to co masz do starcenia? Ludzie pracuja za darmo po kilka miesiecy zeby cokolwiek napisac w cv wiec 450 zł to nie tak mało.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:24   #6
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

idę na studia zaoczne w sb. i nd. a staż jest od pon.-pt. po 8 godzin chyba dam się skusić w sumie 450zł. zawsze coś
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:32   #7
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
idę na studia zaoczne w sb. i nd. a staż jest od pon.-pt. po 8 godzin chyba dam się skusić w sumie 450zł. zawsze coś
Jesli idziesz na studia to moim zdaniem nie mozesz skorzystac z tego stazu..zapytaj sie dokładnie, zeby nie było przykrych niespodzianek. Staze sa dla osob, ktore maja status absolwenta, czyli skonczyły szkołe srednia lub studia i nigdy nigdzie nie pracowały. Moim zdaniem student nie moze odbywac stazu.Przynajmniej do tej pory tak było..
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-31, 20:36   #8
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

ja ide do szkoły policealnej w trybie zaocznym
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:37   #9
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: staż

Jak skończysz już szkołę, to musisz się zarejestrować w powiatowym urzędzie pracy. Stamtąd możesz zostać skierowana na staż do jakiejś firmy lub instytucji. Możesz też szukać stażu na własną rękę, tzn. pytać, gdzie by Cię ewentualnie przyjęli, a jak powiedzą "tak", to taka firma podpisuje umowę z urzędem pracy o refundację kosztów stażu.
Więcej dowiesz się na tej stronie http://www.1praca.gov.pl/index.php?i...199&archiwum=1 a tu jest strona główna i inne przydatne wiadomości http://www.1praca.gov.pl/
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:39   #10
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Staze sa dla osob, ktore maja status absolwenta, czyli skonczyły szkołe srednia lub studia i nigdy nigdzie nie pracowały
Prostuję: nie nigdy i nigdzie, tylko nie więcej niż trzy miesiące (liczą się wszelkie umowy o dzieło, umowy-zlecenia). Aczkolwiek teraz znowelizowali ustawę i może coś znowu się zmieniło.
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 20:40   #11
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Jesli idziesz na studia to moim zdaniem nie mozesz skorzystac z tego stazu..zapytaj sie dokładnie, zeby nie było przykrych niespodzianek. Staze sa dla osob, ktore maja status absolwenta, czyli skonczyły szkołe srednia lub studia i nigdy nigdzie nie pracowały. Moim zdaniem student nie moze odbywac stazu.Przynajmniej do tej pory tak było..
Z tego co pamietam z ustawy to mozna studiowac (zaocznie oczywiscie) podczas stazu. Nie mozna na pewno miec wczesniejszych doswiadczen zawodowych.
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-31, 22:44   #12
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez libra.a
Prostuję: nie nigdy i nigdzie, tylko nie więcej niż trzy miesiące (liczą się wszelkie umowy o dzieło, umowy-zlecenia). Aczkolwiek teraz znowelizowali ustawę i może coś znowu się zmieniło.
Hmm...kiedys moj znajomy sie starał i nie mogł skorzystac bo kiedys tam przez chyba 2 miesiace popracował w wakacje..i niezle sie wkurzył, bo wczesniej nie miał pojecia, ze sa takie ograniczenia..
ale głowy sobie obciac nie dam, tak mwoie co mi sie o uszy obiło
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-05-31, 22:47   #13
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: staż

Hmm..wydawało mi sie ze to jest staz absolwencki..Musze zapytac dziewczyn u mnei w pracy jak to było - one w kazdym razie wszytskie zaczeły staz dopiero po skonczeniu studiow.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 05:09   #14
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: staż

a ile trwa staż?
bo nawet tego nie wiem, a chyba od jutra ide
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 07:21   #15
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

ja nigdzie wczesniej nie pracowałam a mam znajomą w salonie kosmetycznym i może ją się zapytam czy nie podpisałaby takiej umowy z UP i ja bym jej wtedy pomagała ona by w sumie nic nie straciła, bo to miasto płaci, a ja bym się dodatkowo moze czegoś nauczyła
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 07:31   #16
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Hmm..wydawało mi sie ze to jest staz absolwencki..Musze zapytac dziewczyn u mnei w pracy jak to było - one w kazdym razie wszytskie zaczeły staz dopiero po skonczeniu studiow.
"Do kogo skierowany jest program "Pierwsza Praca"?
Program adresowany jest do osób bezrobotnych (zarejestrowanych w urzędzie pracy właściwym ze względu zameldowania stałego lub tymczasowego) do 25 roku życia oraz do bezrobotnych absolwentów studiów wyższych do 27 roku życia (w przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia ukończenia szkoły wyższej, kierowanych na staż) dotychczas niepracujących. * Bezrobotnym do 25 roku życia jest osoba, która w roku kalendarzowym zastosowania wobec niej usług lub instrumentów rynku pracy (np. stażu zawodowego), nie ukończyła 25 roku życia. * Bezrobotnym do 27 roku życia jest bezrobotny do dnia ukończenia 27 roku życia. Program "Pierwsza Praca" jest również przeznaczony dla pracodawców, którzy korzystając z jego rozwiązań, mogą liczyć m.in. na refundację kosztów utworzenia i utrzymania miejsca pracy dla bezrobotnego."
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 07:34   #17
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez bluegirl
a ile trwa staż?
bo nawet tego nie wiem, a chyba od jutra ide
Od 3 do 12-stu miesięcy.

Edytowane przez libra.a
Czas edycji: 2005-06-01 o 07:42
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 07:41   #18
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez Marilyn
Hmm...kiedys moj znajomy sie starał i nie mogł skorzystac bo kiedys tam przez chyba 2 miesiace popracował w wakacje..i niezle sie wkurzył, bo wczesniej nie miał pojecia, ze sa takie ograniczenia..
ale głowy sobie obciac nie dam, tak mwoie co mi sie o uszy obiło
"Skierowanie na staż do pracodawcy może otrzymać osoba bezrobotna, która:
* nie przekroczyła określonego limitu wieku, tj.
- nie ukończyła 25 lat lub
- nie ukończyła 27 roku życia w przypadku absolwentów szkół wyższych, zarejestrowanych jako bezrobotni w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia ukończenia szkoły wyższej,
* dotychczas nie pracowała zawodowo lub pracowała doraźnie w okresie nie dłuższym niż 3 miesiące (do tego okresu wliczane są umowy o pracę, zlecenia czy o dzieło).

Staż zawodowy dotyczy więc osób, które nie mają żadnego doświadczenia zawodowego (większego niż wspomniane 3 miesiące)."
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 11:53   #19
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: staż

dziś byłam na spotkaniu, wszystkie zaświadczenia lekarskie załatwione
ale UWAGA obecnie Urząd Pracy nie zwraca za badania, więc trzeba sie przygotować na wydatek 100zł na lekarzy i badania a tak na marginesie bezrobotni w ciężkiej sytuacji chyba muszę porzyczać kase na takie badania i dopiero po zarobieniu pierwszych pieniędzy muszą oddawać, bo juz nie zwracają za te badania, więc zbieranie rachunkow nie jest potrzebne
staż fakt powinien trwać od 3-12miesięcy ale nigdy się nie trafia żeby trwał więcej niż 6 miesięcy, bo chcą jak największą liczbę osób "wystażować"
więc nie ma mowy o 12 miesiącach tak nam powiedziała dziś pani z doradztwa zawodowego w urzędzie pracy
a wynagrodzenie wynosi tyle co zasiłek podstawowy czyli ok. 470zł
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 12:46   #20
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

ja się zarejestrowałam dzisiaj w UP. Wypełniłam wniosek o swoich umiejętnościach i jakie stanowisko chciałabym podjąć pozatym rozmawiałam z babką z salonu kosmetycznego i ma mi dać odp. w piątek może robota bedzie
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 13:04   #21
doroniaa
BAN stały
 
Avatar doroniaa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 96
GG do doroniaa
Dot.: staż

ale wam dobrze a ja czekam na swiadectwo bo dopiero dadza mi 8 czerwca...
doroniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 13:18   #22
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

ale ukończenia szkoły czy maturalne ? bo tam jest potrzebne tylko to pierwsze
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 13:34   #23
libra.a
Raczkowanie
 
Avatar libra.a
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 408
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez bluegirl
staż fakt powinien trwać od 3-12miesięcy ale nigdy się nie trafia żeby trwał więcej niż 6 miesięcy, bo chcą jak największą liczbę osób "wystażować" więc nie ma mowy o 12 miesiącach tak nam powiedziała dziś pani z doradztwa zawodowego w urzędzie pracy
Wiele osób idzie na staż np. na pół roku, a później składa podanie o przedłużenie, ale tutaj wiele też zależy od zakładu czy instytucji, w której odbywa się staż - czy Cię poprą. Póki co nie spotkałam się z odmową przedłużenia stażu - a może po prostu te osoby miały szczęście.
libra.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 13:40   #24
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

Fajnie by było bo mi szykuje się praca w salonie kosmetycznym albo jako sekretarka
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 13:45   #25
doroniaa
BAN stały
 
Avatar doroniaa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 96
GG do doroniaa
Dot.: staż

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
ale ukończenia szkoły czy maturalne ? bo tam jest potrzebne tylko to pierwsze

no wlasnie nie mam tego ukonczenia szkoly bo maturalne to dopiero dostaniemy pod koniec czerwca.
ale jak juz dostane to swiadectwo to ide do urzedu pracy
doroniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 13:57   #26
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

to jakoś późno dostaniesz to świadectwu ukończenia - ja swoje dostałam już 15 kwietnia
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 14:19   #27
zbynu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: z kielc dom :)
Wiadomości: 48
GG do zbynu
Dot.: staż

ja tez tak jakos dostane swiadectwo maturalne mialem isc na studia zaoczne i poszedlem do pracy brat mi zxalatwil i tak pochodzilem sobie 5 dni i powiedzialem dosc szef (samozwanczy) byl takim oslem ze masakra brak inteligencji ale udawal wielkiego pana wiec sobie poszedlem i tak teraz ide na studia dzienne hehe nie spieszy mi sie juz do pracy jestem zbyt arogancki i za malo przytarty zebym pozwalal sobie na takie traktowanie
zbynu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 15:05   #28
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

jednym słowem miałeś pecha ale mam nadzieję, że mnie to nie spotka
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 15:30   #29
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: staż

a ja się strasznie boję, że nie dam sobie rady, taki już mam charakter
ostrzegano nas dziś na tym spotkaniu, że będą nas zawalać robotą, patrzeć nam na ręce, żeby sie nie wybijać i chwalić swoimi pomysłami na siłę, już od samego wejścia, tylko wykonywać to co nam polecą
strasznie się boję
wiem że przysługuje po 30 dniach pracy 2 dni wolnego do odebrania, ale nie wiem czy w to wliczane jest dzień w ktorym musimy się zgłosić do urzędku pracy i z zetonem na pocztę po stażowe nasze
a jeszcze mi się zbliżają trudne dni, na samym początku, nawet nie wiem gdzie tam łaznienka, gdzie mogę sobie zostawić swoje rzeczy, o której można coś przekąsić, bo ostrzegali nas żeby nie robić przerw sobie, bo to źle wyglada, nie wiem czy będę mieć jakieś stałe lokum i biurko, czy też będę się tułać
już dziś miałam wszystko załatwione, bo miałam iść od jutra, ale pan w urzędzie pracy powiedział ze teraz nie chce, zebym przyniosła to znów w piątek wrrrr i od poniedziałku dopiero zaczynam, jeśli się okaże że ten drugi stażysta już tam był wcześniej odemnie że już tam pracuje to będzie porażka, bo wolałabym z nim zacząć, lub też przed nim, bo jakbym czegoś nie zapamiętała, to jakby jemu tłumaczyli to bym może zakapowała, nie chcę być do tyłu
a z drugiej strony ciekawe jaki to ten stażysta drugi jest? szkoda że to nie kobietka
boję sie panicznie
wiem że będę dużo pisać na kompie, i przepisywać ręcznie, bo jest to praca biurowa z komputerem, w administracji
i tylko tyle wiem
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-06-01, 15:39   #30
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: staż

ja się zapisałam dzisiaj i napisałam, ze chciałabym pracować na stanowisku pracownika biurowego, sekretarki albo w salonie kosmetycznym. Pani mi powiedziała, że moge sobie sama załatwić taki staż. I tak właśnie zrobiłam. Zadzwoniłam do salonu i może będę tam odbywać swój staż. Też się boję, ale jeszcze nie wiem co i jak. Tylko co ja w takim salonie będę robić chyba podłogi zamiatać
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:54.