cienie pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-03, 17:39   #1
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Question

cienie pod oczami


Witam serdecznie,

Mam dość poważny problem z okolica oczu - od kilku lat mam fioletowawe cienie pod oczami. Nie wiem czego sa one skutkiem, ale na pewno nie należą do kategorii tych "cieni", które miewa się po nieprzespanej nocy. Dodatkowo zaznaczę, że noszę okulary - nie wiem, czy to może być przyczyną? Kiedyś tłumaczyłam sobie, że może za mało światła dociera do moich oczu?
A może jest to zwiazane z jakas chorobą?
Czego przyczyna mogą być takie cienie i jak z tym walczyc?
Bede wdzieczna za wszelkie wskazówki
Z góry dziekuje!
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 08:43   #2
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html
Dot.: cienie pod oczami

A może po prostu taka jest Twoja uroda? Ja mam cienie odkąd pamiętam i żaden kremik na nie nie działa. Pozostaje maskowanie.
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-04, 20:18   #3
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: cienie pod oczami

Przyczyn może być całe mnóstwo, począwszy od problemów ginekologicznych czy gastrycznych a skończywszy na zwykłym niedotlenieniu bądź odwodnieniu. Proponuję udać się lekarza i opowiedzieć o swoim problemie. Być może będziesz miała to szczęście niepojęte, że nie zostaniesz odesłana z kwitkiem. Z swojej strony mogę polecić okłady z letniej herbaty (czarnej lub zielonej) albo z jakiegoś innego zielska: świetlika, rumianku (przy jasnych rzęsach), bławatka i krem albo żel pod oczy (cieni prawdopodobnie nie zlikwiduje ale przynajmniej można będzie wykonać lekki masaż poprawiający przepływ krwi). Wysypianie się & picie dużych ilości płynów & zdrowe odżywianie też nie będąod rzeczy. Słyszałam też o kremie firmy Auriga (Cerneor się chyba zwie) i jeszcze jednym Lieraca (nazwy nie pamiętam), które podobno mogą pomóc ale jeszcze nie miałam okazji z nimi poeksperymentować. Kiedy wszelkie sposoby zawiodą pozostaje Ci sięgnąć po korektor w żółtawym odcieniu. Ja obecnie używam L'oreala i nie jest zły, aczkolwiek mógłby być bardziej kremowy.
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 09:32   #4
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Dot.: cienie pod oczami

Kiedyś próbowałam zapytać okulistki od czego mogę mieć takie cienie, ale ona chyba nie była zbyt zorientowana, bo stwierdziła, że moge mieć uczulenie na jakis składnik oprawek...

Ja mam te cienie od dobrych kilku lat i tak, jak pisałam nie jest to chyba wina zmeczenia... Mam wrażenie jakby skóra wokół oczu była za cienka i przebijały naczynka krwionosne. Bo te cienie sa takie fioletowo-niebieskie a nie np brązowawe jak u niektórych dziewczyn...
Myślisz, ze zwykly lekarz ogolny moglby mi cos poradzic? A moze wiesz jakie badania powinnam zrobic?
Kiedys czytalam, ze takie cienie moga powstawac od problemow z nerkami, ale wydaje mi sie, ze takowych nie mam...
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 10:33   #5
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: cienie pod oczami

a nie masz przez przypadek problemów z nerkami? to częsta przyczyna cieni pod oczami
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 10:37   #6
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Smile Dot.: cienie pod oczami

Wydaje mi się, że nie mam, ale że tak spytam może trochę naiwnie - jak objawiają sie takie problemy i jak zbadać nerki?
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 11:12   #7
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: cienie pod oczami

Też mam te okropne cienie i to chyba niestety moja uroda... Niedawno zaczęłam stosować maść z witaminą A i jest trochę lepiej. Też mi sie wydaję jakby ta skóra była bardzoo cieńka. Hmmm problemy z nerkami - problemy z oddawaniem koczu, oraz okropne bóle
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 11:19   #8
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Dot.: cienie pod oczami

No to chyba nie mam takich problemów - żadne bóle mi nie towarzyszą...
a z siusianiem to mam różnie - w domu czasem moge co godzine

A jaka to maść, jesli mogę zapytać?
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 11:33   #9
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez cross
Myślisz, ze zwykly lekarz ogolny moglby mi cos poradzic? A moze wiesz jakie badania powinnam zrobic?
Niezależnie od tego czy cienie pod oczami są spowodowane problemami zdrowotnymi, czy też jest to zwykły defekt kosmetyczny, do lekarza i tak warto się wybrać na okresowe badania krwi i moczu. Warto mu przy tej okazji wspominieć o swoim problemie, żeby wiedział jak ukierunkować badanie. W ten sposób można wstępnie rozpoznać anemię czy też niewydolność nerek, które często są odpowiedzialne za podkówki. Bywa też, że cienie są objawem np. niedoczynności tarczycy czy zaburzeń krążenia. Wtedy zwykła morfologia nie wystarczy. Ale decyzję o skierowaniu Cię na odpowiednie badania powinien podjąć lekarz po przeprowadzeniu z Tobą wnikliwego wywiadu. Zastanów się, czy oprócz cieni jest jeszcze coś, co Cię niepokoi a propos Twojego zdrowia. Czy oprócz cieni, masz też worki pod oczami? Czujesz się senna, zmęczona mimo że starasz się wysypiać? Masz problemy ze skórą, włosami, paznokciami? I jeszcze jedno, czy zażywasz pigułki antykoncepcyjne? Podobno często są przyczyną podkrążonych oczu.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 11:47   #10
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Red face Dot.: cienie pod oczami

Pigułki brałam ze dwa lata temu i to tylko przez kilka miesiecy...
Jesli chodzi o morfologie to w miare regularnie robiłam badania (ostatnio we wrzesniu) i wszystko było w granicach normy...
Mam blada cere i jakies problemy z krazeniem na pewno, bo dosc szybko marzne (łącznie z dłońmi i stopami)...
Mówiłam o tym lekarce kilka razy i raz poleciła mi Ginkofar a raz Biovital - to chyba za mało - no i na żadne dodatkowe badania mnie nie skierował
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 12:49   #11
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez cross
No to chyba nie mam takich problemów - żadne bóle mi nie towarzyszą...
a z siusianiem to mam różnie - w domu czasem moge co godzine

A jaka to maść, jesli mogę zapytać?
mnie tez nic nigdy nie bolało, a co sie później okazało mam zdeformowaną jedną nerkę przez jakieś ostre zapalenie nerek ktore mialam w przeszłości i o którym nikt nie wiedział
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 14:06   #12
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez cross
A jaka to maść, jesli mogę zapytać?
Najzwyklejsza maść z witaminą A za parę złoty w aptece. Ja chba będę musiała pójść an jakieś badania, bo cały czas czuję się słaba. Dzisiaj spałam 8 godzin i ledwo się na nogach trzymałam
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:03   #13
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Dot.: cienie pod oczami

agatka-a dlatego właśnie się zastanawiam...
Może i ja jestem na cos chora?
A jak sprawdzić stan nerek - tzn jakie mozna zrobic badanie??

In_ThE_ShAdOwS - a długo stosujesz tą maść? I czy rzeczywiście widać róznicę?
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:04   #14
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Smile Dot.: cienie pod oczami

To może jeszcze zapytam o kremy pod oczy, które polecacie na takie dolegliwości.
Znajoma poleciła mi ostatnio żel pod oczy firmy Iwostin.
Może ktoś używał?
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 18:20   #15
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: cienie pod oczami

ja tez mam cienie pod oczami odkad pamietam, choc ostatnio mam wrazenie ze sa mniejsze.moje cienie ponoc wynikaly z tego ze jestem alergiczka na mase roznych rzeczy ale niedawno dowiedzialam sie ze moga byc wynikiem krzywej pzregrody nosowej, wiec jesli widzisz ze masz krzywy nosek lub sama przegrode to to moze byc przyczyna.a jesli chodzi o ukrycie cieni to polecam dobre korektory pod oczy np ja ostatnio odkrylam revlon,kosztuje jakies 50 zl ale jest naprawde fajny.
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 19:01   #16
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: cienie pod oczami

cross - tak całkeim dobrze się sprawdza skóra pod oczami jest ładnie nawilżona no i witamina A też trochę rozjaśnia Ja używam od paru dni też tego zelu z Iwostinu, ale jaiś dziwny jest Jednak spróbuję go jeszcze troche.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 21:18   #17
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez cross
Mam blada cere i jakies problemy z krazeniem na pewno, bo dosc szybko marzne (łącznie z dłońmi i stopami)...
Mówiłam o tym lekarce kilka razy i raz poleciła mi Ginkofar a raz Biovital - to chyba za mało - no i na żadne dodatkowe badania mnie nie skierował
Heh , Ginkofar czy inny lek poprawiający krążenie to jedno, a regularny wysiłek fizyczny to drugie. Oczywiście o ile nie ma się poważnych problemów z sercem.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 09:59   #18
cross
Raczkowanie
 
Avatar cross
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 274
Smile Dot.: cienie pod oczami

una creatura bella Przyznam szczerze, ze nie biore zadnych leków (oprócz falvitu), bo wydaje mi sie, że aż tak xle ze mna nie jest Jesli teraz zaczęłabym zazywać to co będzie za 10 lat ??
Chciałabym zrobic sobie jakies pożądne badania, ale lekarze są zwykle tacy, że jak im nie powiesz, że chcesz skierowanie na to czy na to - to sami od siebie nic nie powiedzą
Więc może jakiś pomysł - na co powinnam sie przebadać

In_ThE_ShAdOwS - jestem bardzo zainteresowana tym żelem Iwostinu, więc proszę o wszelkie opinie z nim związane. Wiem, że kosmetyki Iwostinu są hypoalergiczne, a z tego co czytałam w broszurkach - ten żel jest polecany na cienie pod oczami...

dziekuję za wszystkie odpowiedzi
__________________

cross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 19:53   #19
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: cienie pod oczami

Cytat:
Napisane przez cross
agatka-a dlatego właśnie się zastanawiam...
Może i ja jestem na cos chora?
A jak sprawdzić stan nerek - tzn jakie mozna zrobic badanie??

In_ThE_ShAdOwS - a długo stosujesz tą maść? I czy rzeczywiście widać róznicę?
ja poszlam do urologa na badanie - idź do takiego co ma usg w gabinecie
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-22, 12:38   #20
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: cienie pod oczami

Czesc dziewczyny mam 16 lat i cienie pod oczami oraz podkrazone oczy nawet jak sie wyspie.Jakis czas temu mialam problemy z nerkami ale chyba wszystko zaleczone (wyniki moczu ok) a cienie sa dalej byly zteszta nawet wczesniej.Zawsze bylam blada i mialam male cienie ale od jakiegos czasy sa duzo bardziej wyrazne i takie mocno podkrazone uzywam zel arnikowego ale raczej niewidze poprawy i na dodatek wydaje mi sie ze wysusza skore.Stosuje nawet zimne łyzeczki rano i nic....doradzcie cos prosze jesli chcecie moge wstawic fote jak to wyglada
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 16:07   #21
smiley
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zachodnia sąsiadka ;)
Wiadomości: 1 137
Dot.: cienie pod oczami

ja mam to od zawsze i juz chyba na zawsze gdy sie pomaluje widac to mniej ale jednak widać
i do tego komputer+okularki i sa dosc duze
ale ostatnio przestalo mnie to tak denerowaca bo kosmetyczka powiedziala ze osoby z naturalnie ciemna karnacją i niebieskimi oczami bardzo czesto maja cos takiego nie wiem co ma piernik do wiatraka ale podobno tak jest pokazala mi tez jedna dosc znana w australii modelke czy aktorke(mowila ze jej corka oglada z nia bajke na jetixie:P) ktora jest sliczna ale ma cienie pod oczami i po tmy juz w ogole mnie to nie interesuje czy mam cienie czy nie ))
i doatkowo ta aktorke juz napewno niezle maluja a i tak je widac )

Phoebe tonkin sie nazywakilka fotek w linkach

http://download3.poszkole.pl/img/opi...15/6450411.jpg
http://foto.m.onet.pl/_m/e5c236d80e6...02,14,19,0.jpg
http://h2o.blogasek.pl/upload/wall_cleo.png
http://photos133.nasza-klasa.pl/dev2...0225629135.jpg <-zrobili jej oczy na szaro i wyglada jakby bylo specjalnie )

TAKZE NIE PRZEJMUJCIE SIE BO DODAJE TO NAM NIESAMOWITEGO UROKU )))
smiley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 12:10   #22
Cleo15
Raczkowanie
 
Avatar Cleo15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 124
Dot.: cienie pod oczami

t o nie bajka tylko serial ;D

tak Phoebe jest śliczna



uwielbiam ja
Cleo15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 09:02   #23
agakacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: cienie pod oczami

żelowe okulary załatwiają sprawę w tej kwestii polecam!!!
agakacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 10:42   #24
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: cienie pod oczami

Ja mam cienie pod oczami i używam żelu pod oczy ze świetlikiem z "Folsleku". Przyznam, że troche je rozjaśnił U mnie cienie są spowodowane niedoborem magnezu i tym że mam bardzo niskie ciśnienie oraz problemy z krążeniem (zimne ręce i nogi to u mnie norma).
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
(
Paulo Coelho)

W awatarze moja ukochana Luna
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.