jakie odzywki polecacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-07, 17:39   #1
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Question

jakie odzywki polecacie?


zaczelam cwiczyc na silowni, jestem na diecie. Chialabym sie dowiedziec jakie odzywki sa najskuteczniejsze w spalaniu tkanki tluszczowej??
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 18:45   #2
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Suplementacja odżywkami nie jest moją mocną stroną jak narazie -pracuję nad tym. Gwiazdka, mniemam, że masz na myśli odżywki białkowe tj. pure whey protein isolate?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 20:56   #3
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Napisane przez inch
Suplementacja odżywkami nie jest moją mocną stroną jak narazie -pracuję nad tym. Gwiazdka, mniemam, że masz na myśli odżywki białkowe tj. pure whey protein isolate?

Mysle o czyms takim, ciekawe czy są po tym efekty

http://www.kulturystyka.sklep.pl/pro...edf06a207ebcce
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 21:12   #4
basia2837
Raczkowanie
 
Avatar basia2837
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 91
GG do basia2837
Dot.: jakie odzywki polecacie?

ja tez szukam czegoś dobrego...
__________________
Tralalalala..
basia2837 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 21:59   #5
OLuNia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 086
GG do OLuNia
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Ja też sie rozglądam za odżywką ale polecałybym Wam coś z białkiem...a w tym co podałaś nie ma ani grama białka
OLuNia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-07, 22:32   #6
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Gwiazdka, mniemam, że masz na myśli odżywki białkowe tj. pure whey protein isolate?
Hmmm, osobiście spozywam spore ilości odżywek różnego rodzaju i izolatu serwatki do odżywek typu "spalających tłusz" (vide pytanie) bym nie zaliczył. Chyba że któraś z Was zdecyduje się na spożywanie sporych ilości takiej odzywki jednorazowo (tak by dostarczyć ok. 70-90g białka w jednym posiłku) wtedy z fizjologicznego punktu widzenia możemy liczyć na znaczny efekt termogenny (ze względu na dużą mobilizacje organizmu do spalenia takiej ilości bialka). Jest to jednak dość zaawansowana metoda, obciążająca nerki i stosowana głównie przez zaawansowanych stażem treningowym.
Co do samego pytania podważam skuteczność wszelkich 'naturalnych' środkow polecanych i reklamowanych z dużym rozmachem jako 'cudowne środki' pomagające szybko spalić tłuszcz, m.in. w kobiecych czasopismach. Dane mi było obserwować spostrzeżenia wielu kobiet które starały się wspomagać swoje wysiłki (dieta + trening) różnego rodzaju herbatami, ziolowymi wywarami i tabletkami 'cud' i zawsze wnioski po pewnym okresie wyglądają podobnie; mogą one jedynie dopełniać dietę i trening w drodze do wymarzonej sylwetki (np. preparay zawierające błonnik, pomagające usunąć uczucie głodu 'wypełniając' żołądek).
Druga grupa produktów, popularna wśród aktywnych to preparaty stymulujące, wywołujące efekt termogenny, 'podkręcające' tempo przemiany materii czasem, podnoszące temperature ciała. Część z nich, głównie na bazie kofeiny, guarany, tyrozyny,tauryny,katechin y EGCG,forskoliny syntetycznych środków (synefryny,piperina) czy ekstraktu z zielonej herbaty jest powszechnie dostepna w sklepach z odżywkami dla sportowców. Podane składniki są skuteczne same ale połączone w zestaw wykazują silne działanie synergiczne. Substancje aktywujące termogenezę aktywują również rozpad tłuszczu zapasowego (lipolizę), gdyż bogatoenergetyczny tłuszcz jest podstawowym paliwem dla termogenezy. (stymulacja odbywa się poprzez wspólny przekaźnik wewnątrzkomórkowy - cAMP którego głównym stymulatorem w organizmie jest adrenalina). Produkty te są skuteczne, jednak ze względu na efekt stymulacyjny polecam stosować pod koniec procesu wyszczuplania kiedy najtrudniej zrzucić kilogramy. Stosowanie tych środków, podobnie jak poprzednich bez połączenia z dobrą dietą mija się z celem.
Do niektórych środków stymulujących dodaję się efedrynę (syntetyczną lub ekstrakt ziołowy), środek ktory w połączeniu z kofeiną i produktami z grupy salicylanów wywołuje silne dziąlanie termogenne jednak jest szkodliwy dla zdrowia i ze względu na możliwe ekekty uboczne nie polecam jego stosowania w żadnej formie.
Pozdrawiam
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 06:40   #7
mao_lao
Raczkowanie
 
Avatar mao_lao
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 73
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Zgadzam się z Mike'm. Odżywka to nie to samo co reduktor. Po samych nazwach - jedno odżywia, drugie redukuje a to 2 różne działania.

I słowo o efedrynie. Tego zdecydowanie również nie polecam. 3 lata temu wzielam jedno swinstwo na efedrynie (jak jeszcze byly te srodki legalne w stanach bo wycofali). To bylo na poprawe kondycji, dodanie energii w stanach przemęczenia itd. Dostępne na stacjach benzynowych sprzedawane obok wszystkich energetycznych red buli czy innych... no i mysle ze wlasnie tak czuja sie ludzie po amfie - max energii uczucie gorąca koszmarne uczucie ostrego nawalamia serca w klatce piersiowej. Jak ze mnie zlazło byłam wykończona jak koń po westernie który biegał całą noc. No nie, tego paskudztwa nie wezmę nigdy, nawet jeżeli miałabym być po nim chuda jak patyk.

Chociaż nie ukrywam że się wspomagam trochę reduktorami. Takimi na bazie kofeiny, guarany itp.. ale baza to zawsze dla mnie ćwiczenia i dieta.
__________________
:: Gdyby nie było mężczyzn świat byłby pełen grubych i szczęśliwych kobiet ::
mao_lao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 08:27   #8
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: jakie odzywki polecacie?

a co sądzicie o fat burner i l-karnitynie??
czy pomogą mi spalić tkanke tłuszczową?? czy naprawdę są skuteczne??
dodam że 3 razy w tygodniu chodze na siłownię i 2 razy na aerobik.
czy warto wydać pieniądze na te produkty????????????
z góry dziękuję za odpowiedź
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 08:49   #9
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
(jak jeszcze byly te srodki legalne w stanach bo wycofali). To bylo na poprawe kondycji, dodanie energii w stanach przemęczenia itd. Dostępne na stacjach benzynowych sprzedawane obok wszystkich energetycznych red buli czy innych... no i mysle ze wlasnie tak czuja sie ludzie po amfie - max energii uczucie gorąca koszmarne uczucie ostrego nawalamia serca w klatce piersiowej.
W stanach nie kupisz ich już w Walmart, ale zamówenie syntetyku z sieci w każdych ilościach nawet do Polski nie stanowi niestety problemu. A co do odczucia...związek o którym pisałem chmicznie jest pochodną amfetaminy właśnie, choć w wersji ziołowej złagodzono poprzez dodanie innych substancji łagodzących energetyczne 'zejście' po pewnym czasie.

Cytat:
a co sądzicie o fat burner i l-karnitynie??
czy pomogą mi spalić tkanke tłuszczową?? czy naprawdę są skuteczne??
Na karnitynę pieniędzy bym nie tracił, zdecydowanie odradzam. A co do fatburnerów to pytanie niestety trudno odpowiedzieć bo wśród tych produktow są produkty słabe jeśli chodzi o skład a jednocześnie drogie i jednocześnie lepsze o umiarkowanej cenie. Pod podanym linkiem produkt nienajgorzszy, ale przy tej cenie polecałbym thermo speed olimpu, lub nowy thermo speed extreme o zwiększonych dawkach (cena promocyjna ok. 50zl). Na taki produkt, przy silnym postanowieniu trzymania diety i cwiczeń warto wydać pieniądze.
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 09:14   #10
gwiazdka1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 318
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Napisane przez Mike
W stanach nie kupisz ich już w Walmart, ale zamówenie syntetyku z sieci w każdych ilościach nawet do Polski nie stanowi niestety problemu. A co do odczucia...związek o którym pisałem chmicznie jest pochodną amfetaminy właśnie, choć w wersji ziołowej złagodzono poprzez dodanie innych substancji łagodzących energetyczne 'zejście' po pewnym czasie.



Na karnitynę pieniędzy bym nie tracił, zdecydowanie odradzam. A co do fatburnerów to pytanie niestety trudno odpowiedzieć bo wśród tych produktow są produkty słabe jeśli chodzi o skład a jednocześnie drogie i jednocześnie lepsze o umiarkowanej cenie. Pod podanym linkiem produkt nienajgorzszy, ale przy tej cenie polecałbym thermo speed olimpu, lub nowy thermo speed extreme o zwiększonych dawkach (cena promocyjna ok. 50zl). Na taki produkt, przy silnym postanowieniu trzymania diety i cwiczeń warto wydać pieniądze.
thermo speed olimpu podobno zostal wycofany, czy to prawda? gdzi moglabym go kupic. chce kupic taki produkt, bo jak Mike napisal mam silne postanowinie diety i cwiczen
__________________
Każdego dnia budzę się z nadzieją, że to był sen. ..
Otwieram oczy i znów jestem w koszmarze...

gwiazdka1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 09:28   #11
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Został wycofany z tego co wiem głównie dlatego że pojawil się nastepca (wspomniany wyżej) ale w wielu sklepach z odżywkami, również online moe uda ci się go jeszcz znaleźć. W przeciwnym razie nowy proukt ma pojawić się lada chwila (jeśli już nie jest dostępny) i polecam poszukać online gdzie i cena będzie przyzwoita.
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 09:40   #12
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Napisane przez Mike
Hmmm, osobiście spozywam spore ilości odżywek różnego rodzaju i izolatu serwatki do odżywek typu "spalających tłusz" (vide pytanie) bym nie zaliczył. Chyba że któraś z Was zdecyduje się na spożywanie sporych ilości takiej odzywki jednorazowo (tak by dostarczyć ok. 70-90g białka w jednym posiłku) wtedy z fizjologicznego punktu widzenia możemy liczyć na znaczny efekt termogenny (ze względu na dużą mobilizacje organizmu do spalenia takiej ilości bialka). Jest to jednak dość zaawansowana metoda, obciążająca nerki i stosowana głównie przez zaawansowanych stażem treningowym.
Jak dla mnie, nie istnieją odżywki 'spalające tłuszcz', istnieją tylko preparaty wspomagające. Zakładam, że osoba je spożywająca, wykonuje konkretny wysiłek fizyczny, a więc stosowanie ww. odżywki białkowej jest uzasadnione, bo nie tylko ciało zyskuje na jędrności, ale też na utracie tkanki tłuszczowej "na rzecz mięśni".
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 09:48   #13
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Napisane przez inch
Jak dla mnie, nie istnieją odżywki 'spalające tłuszcz', istnieją tylko preparaty wspomagające. Zakładam, że osoba je spożywająca, wykonuje konkretny wysiłek fizyczny, a więc stosowanie ww. odżywki białkowej jest uzasadnione, bo nie tylko ciało zyskuje na jędrności, ale też na utracie tkanki tłuszczowej "na rzecz mięśni".
Nie ma niestety czegoś takiego jak mechanizm zamiany tkanki tłuszczowej w mięśniową ale istotnie rola odżywek czystobiałkowych w diecie redukcyjnej jest zdecydowanie nie do przecenienia ! I bardzo często pomóc moga w zbilansowaniu diety, zwłaszcza wówczas kiedy ze względu na czas/porę nie jesteśmy w stanie skomponować czegoś bardziej pracochłonnego tudziez nie chcemy zjeść czegoś 'ekstra' obok białka. Wtedy staje problem doboru odpowiedniej odżywki białkowej z bardzo szerokiej gamy oferowanej na rynku konfrontując czas wchłaniania, jakość biologiczną (BV) i ilość innych składników w porcji oprócz białka z własnymi potrzebami a zwłaszcza porami w którymi planujemy daną odżywkę spożywać.
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 09:55   #14
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Mike,

Jeszcze słowo do odżywek- moje powyższe słowa dotyczące 'utraty tkanki tłuszczowej na rzecz mięsni' nie oznaczały, tak jak piszesz, mechanizmu przemiany jednej tkanki w drugą, bo to przecież niemożliwe. Teraz widzę, że moje słowa rzeczywiscie mogły być tak zrozumiane.
Pozdr.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 09:59   #15
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Moja nadinterpretacja - przepraszam, dopiero "raczkuje" ;-)
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 10:39   #16
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: jakie odzywki polecacie?

i jeszcze jedno... widzę że jestes znawcą może powiesz mi coś o thermal pro... na sdf-ie twierdzą że to najsilniejszy fatburner, ale ta efedryna... zdrowe to jest?????
kurcze nie wiem co mam sobie zakupić
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 11:18   #17
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Skoro czytałaś to wiesz sama jakie sa koszty i zyski takiej terapii choc w duzej mierze to sprawa indywidualna. Na pewno odpada dla osob z chorym sercem/nadcisnieniem. Każdy reaguje na te preparaty indywidualnie, pojawiają się suchość w gardle, drżenie i uczucie chłodnych rąk, bóle i zawroty głowy, zgaga, rozdrażnienie, przesunięcie okresu itd. Często spowodowane stosowaniem zbyt dużych dawek,bez wcześniejszego przygotowania orgaznimu i doczekania okresu w którym przestają wystęować objawy somatyczne, zapominanie o dodatkowej suplementacji witamin i minerałów w tym wapnia. Dlatego przed podejmowaniem takich decyzji polecam naprawdę zaznajomić się w tematem, poczytać, upewnić się ze zarówno dieta i zestaw ćwiczeń odpowiada indywiualnym potrzebom organizmu i dopiero rozważać sięgnięcie po srodki z 'górnej półki'.
Pozdrawiam

Edytowane przez Mike
Czas edycji: 2006-02-08 o 11:44
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 11:36   #18
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: jakie odzywki polecacie?

dzięki wielkie
czytam o tym cały dzień już strasznie mnie zainteresowało, jestem zdrowa jak koń i mam niskie ciśnienie 100/60, więc chyba poważnie się nad tym zastanowię....
dzięki za rady jesteś nieoceniony
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 14:17   #19
Ewelinka83
Raczkowanie
 
Avatar Ewelinka83
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 244
Dot.: jakie odzywki polecacie?

A najlepszw Waszym zdaniem odżywka na przyrost masy,taka po której szybko i zdrowo można złapać pare kilko???
Ewelinka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-08, 14:19   #20
anielskie ziółko
Raczkowanie
 
Avatar anielskie ziółko
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 100
Dot.: jakie odzywki polecacie?

5-6 "zdrowych" posiłków
anielskie ziółko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 09:00   #21
ripley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 21
Dot.: jakie odzywki polecacie?

gubie sie w temacie odzywek bialkowych ... co kupic ??!! doradzcie prosze ja nie cierpie myslec o prawidlowym komponowaniu posilkow, godzinach ich spozywania itp itd... jak dla mnie jedzenie mogloby byc w tabletkach niestety trenuje w godzinach pozno popoludniowych i wieczornych, w praktyce wyglada to tak ze prosto z pracy biegne od razu na sale ... eh... Czesto nie zdarze zjesc niczego albo zjem byle co nie zajmuje sie sportem profesjonalnie ale nic nie poradze ze sport zwyczajnie kocham i poswiecam mu wiekszosc swojego czasu i zycia ..... ale cos z tym jedzeniem u mnie nie bardzo.... Czas cos zmienic, jesli mozecie doradzcie prosze
ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 10:43   #22
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Napisane przez Mike
Został wycofany z tego co wiem głównie dlatego że pojawil się nastepca (wspomniany wyżej) ale w wielu sklepach z odżywkami, również online moe uda ci się go jeszcz znaleźć. W przeciwnym razie nowy proukt ma pojawić się lada chwila (jeśli już nie jest dostępny) i polecam poszukać online gdzie i cena będzie przyzwoita.
Mike, jeśli znajdziesz korzystnie Thermo Speed w jakimś sklepie on line proszę podaj link.

Mi odpisali z olimpu że jest dostępny OLIMP THERMO SPEED EXTREME Mega Caps (R) 90 capsułek cena detaliczna 48 zł.

W tamtym było 120 kapsułek
__________________
Blondes do it better...
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 12:57   #23
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

TS kosztował ok 70zł a tutaj niektóre ilości (np. kofeiny) zwiększono dwukrotnie dlatego zaczynać można od mniejszych dawek. Cena 48zl jest jak najbardziej wporządku. Polecam porównać oba składy, nie sugerować się jedynie ilością kaps.
Pozdrawiam
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 08:11   #24
ripley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 21
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Mike jesli znajdziesz momecik doradzisz mi cos w sprawie odzywki bialkowej ?? z gory dzieki
ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:30   #25
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Tak, tak koniecznie o odżywkach białkowych dla zapracowanych kobiet, ćwiczących wieczorami - bardzo prosimy!
Ja, tak jak Ripley, chodzę do klubu wieczorem, co prawda pracuję w domu i zawsze w ciągu dnia jem prawidłowo skomponowane posiłki, ale problem jest z tym potreningowym. Strasznei mi się nudzą te jajka i twaróg ciągle, a jeszcze od marca chcę pójść 2 x tyg. na siłownię. Teraz mam 3 x tyg. intensywny aerobik, 1 x kilkugodzinny trening tenisa stołowego i staram się (...) co najmniej 3 x tyg. ćwiczyć ręcę z hantlami w domu - właśnie to w domu najczęściej nie wychodzi (lenistwo i brak konsekwencji) i dalego chcę do siłowni.
A problem w tym, że jestem wegetarianką i nie mam kompletnie inwencji w kwestii lekkiego białka potreningowego, a bardzo bym chciała w tym roku trochę wyrzeźbić mięśnie.
Poradźcie, proszę, jakieś takie koktajle może? Najlepiej niedrogie
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:33   #26
Mike
Raczkowanie
 
Avatar Mike
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 51
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Wiele zależy od tego o jakich porach i ile posiłków planujesz 'zastępować' odżywką jako źródłem białka. Kupienie jednej, nawet bardzo dobrej odżywki i spożywanie jej kilka razy dziennie nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż optymalnym rozwiązaniem jest przyjmowanie bialek o różnym składzie [zróżnicowanym aminogramie] na przestrzeni cąłego dnia. W sytuacji kiedy rzeczywiście nienajlepiej stoimy z czasem można wybrć 2 różne rodzaje białek (izolat serwatki + mieszanka koncentratu z kazeiną) - pierwsze z nich zostanie szybko wchłonięte, drugie o spowolnionym wchlanianiu zapewni organizmowi stały dopływ aminokwasów (ważne z pkt widzenia pory spożywania odżywki).Ta zasada kieruj sie wybierając odzywke w sklepie, jesli potrzebujesz przyklady firm pisz prywatnie, nie chce tutaj reklamowac konkretnych produktow.
Mike jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:37   #27
sylwiam227
Raczkowanie
 
Avatar sylwiam227
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 54
Dot.: jakie odzywki polecacie?

mam pytanie, czy stosowanie jakichkolwiek "spalaczy tłuszczu" mam sens kiedy się nie ćwiczy????
sylwiam227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:39   #28
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Ja chcę zastąpić odżywką jeden (wieczorny) posiłek, nie codziennie, tylko np. 3-4 razy w tyg. Stałe treningi opisałam powyżej, pewnie od kwietnia wrócę do porannego joggingu (ok. 35 min. 4-5 razy w tygodniu).
W ciągu dnia jem często soję i inne warzywa strączkowe, jajka na twardo, sery i twarogi, zależy mi na tym wieczornym tylko.
Mike, jeśli możesz mi doradzić konkretny produkt, to napisz, proszę, priva. Bardzo będę wdzięczna
Aha - może ma znaczenie, żem już nie pierwszej młodości - 32 (przyswajalność może jakaś inna czy co), i się nie odchudzam, diet żadnych nie stosuję itp.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:46   #29
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: jakie odzywki polecacie?

Cytat:
Napisane przez sylwiam227
mam pytanie, czy stosowanie jakichkolwiek "spalaczy tłuszczu" mam sens kiedy się nie ćwiczy????
Nie ma
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 09:51   #30
sylwiam227
Raczkowanie
 
Avatar sylwiam227
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 54
Dot.: jakie odzywki polecacie?


a CLA ???
sylwiam227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.