Praca zagranicą... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-13, 12:36   #1
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295

Praca zagranicą...


Dziewczyny! Które z Was pracowały gdzieś za granicą? Ile kosztował Was wyjazd? Przez jakie biuro? Jak to wszystko wyglądało? Bo chciałabym gdzieś pojechać, wcześniej o tym nie myślałam, a teraz zmieniła się moja sytuacja osobista. Przydałoby mi się pojechać gdzieś, ale dość późno, bo najwcześniej początkiem czerwca (sesja ) a nie widzę wielu takich ofert. Jak to wyglądało u Was? Bo nie wiem już jak się za to zabrać, żeby jeszcze gdzieś na tych wakacjach pojechać.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 12:56   #2
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: Praca zagranicą...

jak dla mnie to bardzo dobry wątek - interesuje mnie to samo -i również wyjechałabym na początku czerwca (sesja ) -ale z tego co słyszałam to niezbyt dobrze wychodzi sie na wyjazdach w poszukiwaniu pracy poprzez jakieś biuro -lepiej z kims -na własną rękę
Dziewczyny -ja też jestem żądna wszelkich informacji na ten temat!!
napiszcie co i jak - te które były i te które chciałyby wyjechac
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 16:44   #3
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: Praca zagranicą...

ej dziewczyny no napiszcie coś - naprawdę żadna z was nie jest zainteresowana pracą za granicą ?
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 19:14   #4
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Praca zagranicą...

Mnie też to interesuje.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 19:20   #5
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Praca zagranicą...

Na www.pracuj.pl jest dosc sporo ofert pracy za granica.Zwlaszcza do Anglii, Irlandii i na Cypr.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 19:56   #6
sheee
Raczkowanie
 
Avatar sheee
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 49
Dot.: Praca zagranicą...

Witam moje drogie wizażanki!!!
W zeszłym roku pojechałam na program WORK EXPERIENCE do UK przez firme Youth Exchange Center.Koszty wyjazdu odpracowywałam praktycznie cały 3- miesięczny pobyt-więc jeżeli jedziecie w celach typowo zarobkowych-to nie polecam takich firm bo kasują za pośrednictwo 3 tysiące!!!A ich praca w znalezieniu stanowiska jest znikoma!Mój szef z UK powiedział, że dostał od nich meila z propozycją czy nie zechciał by pracownika z Polski bez żadnych kosztów-podali się za jakąś organizację, która pomaga studentom-ale jak powiedziałam, że za to zapłaciłam tyle kasy to zadzwonił do nich i opieprzył,że wprowadzili go w błąd i że pobieranie takich opłat jest nielegalne (przynajmniej w UK).Po przyjeżdzie na miejsce okazało się,że firma załatwiła mi mieszkanie na 7 dni-a zapewniali, że na cały okres pobytu.Dodam tylko, że pracowałam w hotelu jako kelnerka i bardzo tą prace polecam bo napiwki stanowią często drugą wypłatę!!! Na wyjazd zdecydowałam się tylko dlatego, by nie siedzieć w wakacje w domu i moim celem było wyjście przynajmniej na "zero".Jeżeli uda wam się znaleźć drugą pracę, to można rzeczywiście dobrze na tym wyjść!pozdrawiam serdecznie
__________________
Odchudzam się
sheee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 20:23   #7
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez sheee
Witam moje drogie wizażanki!!!
W zeszłym roku pojechałam na program WORK EXPERIENCE do UK przez firme Youth Exchange Center.Koszty wyjazdu odpracowywałam praktycznie cały 3- miesięczny pobyt-więc jeżeli jedziecie w celach typowo zarobkowych-to nie polecam takich firm bo kasują za pośrednictwo 3 tysiące!!!A ich praca w znalezieniu stanowiska jest znikoma!Mój szef z UK powiedział, że dostał od nich meila z propozycją czy nie zechciał by pracownika z Polski bez żadnych kosztów-podali się za jakąś organizację, która pomaga studentom-ale jak powiedziałam, że za to zapłaciłam tyle kasy to zadzwonił do nich i opieprzył,że wprowadzili go w błąd i że pobieranie takich opłat jest nielegalne (przynajmniej w UK).Po przyjeżdzie na miejsce okazało się,że firma załatwiła mi mieszkanie na 7 dni-a zapewniali, że na cały okres pobytu.Dodam tylko, że pracowałam w hotelu jako kelnerka i bardzo tą prace polecam bo napiwki stanowią często drugą wypłatę!!! Na wyjazd zdecydowałam się tylko dlatego, by nie siedzieć w wakacje w domu i moim celem było wyjście przynajmniej na "zero".Jeżeli uda wam się znaleźć drugą pracę, to można rzeczywiście dobrze na tym wyjść!pozdrawiam serdecznie
A czy wiedzialas z gory (tzn.przed wyjazdem), ze takie wysokie beda koszty posrednictwa?
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 20:55   #8
sheee
Raczkowanie
 
Avatar sheee
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 49
Dot.: Praca zagranicą...

Tak wiedziałam z góry jakie są koszty samego programu (plus transport, pieniądze na pierwsze tygodnie życia w UK) i tym samym wiedziałam na co się decyduje.Uważam, że ciężko jest to odpracować, chyba że ma się dwie prace.
Pozdrawiam i powodzenia!!!
__________________
Odchudzam się
sheee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 21:57   #9
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Praca zagranicą...

Ja byłam w Anglii, teraz w święta i nowy rok dokładnie od 14 grudnia do 3 stycznia. Przez biuro LSJ www.lsj.pl
Pracowałam w restauracji w wielkim ośrodku rozrywki Butlins.
Na razie nie poniosłam żadnych kosztów, gdyż tak naprawdę załatwiłam sobie z moim chłopakiem tę pracę poprzez znajomych którzy już tam byli. Musieliśmy wypełniać papiery itp dla firmy bo i tak ona niby pośreniczyła, ale tak naprawdę opłatę musimy uiścić za ewentualny przyszły wyjazd, który oczywiście będzie już w połowie maja.
Koszty to 1300 zł dla firmy. Ale i tak chooolernie opłaca się
Pracowałam po 6-7 godzin niby za najniższą stawkę od 9 do 12 i od 5 do 9 więc godziny pracy świetne, możliwość nadgodzin itp. Mieszkałam ze swoim chłopakiem mieliśmy 2 pokoje i salon dla siebie, warunki mieszkaniowe super, niczego nie żałowali...
Nie wiem co jeszcze napisać.
Aha i na prawie każdą pracę w czerwcu jest już za pózno. Najlepszą fuchę można dostać w maju bo właśnie wtedy jest największe zapotrzebowanie na pracę, a sesja sesją - przyspieszona wciąz Wszystko da się pogodzić
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:02   #10
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez sheee
Witam moje drogie wizażanki!!!
W zeszłym roku pojechałam na program WORK EXPERIENCE do UK przez firme Youth Exchange Center.Koszty wyjazdu odpracowywałam praktycznie cały 3- miesięczny pobyt-więc jeżeli jedziecie w celach typowo zarobkowych-to nie polecam takich firm bo kasują za pośrednictwo 3 tysiące!!!A ich praca w znalezieniu stanowiska jest znikoma!Mój szef z UK powiedział, że dostał od nich meila z propozycją czy nie zechciał by pracownika z Polski bez żadnych kosztów-podali się za jakąś organizację, która pomaga studentom-ale jak powiedziałam, że za to zapłaciłam tyle kasy to zadzwonił do nich i opieprzył,że wprowadzili go w błąd i że pobieranie takich opłat jest nielegalne (przynajmniej w UK).Po przyjeżdzie na miejsce okazało się,że firma załatwiła mi mieszkanie na 7 dni-a zapewniali, że na cały okres pobytu.Dodam tylko, że pracowałam w hotelu jako kelnerka i bardzo tą prace polecam bo napiwki stanowią często drugą wypłatę!!! Na wyjazd zdecydowałam się tylko dlatego, by nie siedzieć w wakacje w domu i moim celem było wyjście przynajmniej na "zero".Jeżeli uda wam się znaleźć drugą pracę, to można rzeczywiście dobrze na tym wyjść!pozdrawiam serdecznie
Ale trafiłaś, współczuję
moi znajomi po 3,5 miesiącach pobytu odłożyli 8-10tys. przy tym nie żałując sobie za bardzo niczego...
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:11   #11
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Praca zagranicą...

Fakt, ze bylo to juz jakis czas temu (a dokladnie w 2000 roku ), ale bylam w USA prawie 6 miesiecy przez program CAMP AMERICA. Pracowalam najpierw na obozie z dzieciakami w Texasie, a pozniej, gdy wakacje sie skonczyly (tamtejsze dzieciaki szly do szkoly bodaje 7 sierpnia) w firmie cateringowej w Dallas. Kosztow szczerze mowiac nie pamietam dokladnie, ale w sumie wynioslo mnie to chyba cos ok. 1500 zl. i zawsze wszystkim bede polecac takie wyjazdy, bo bylo SUPER!!!! (zaznaczam, ze sa to wyjazdy wylacznie dla studentow) Jesli ktos chcial, mogl zarobic i odlozyc nawet niezle pieniazki, ja wiele ze soba spowrotem nie przywiozlam, bo nastawilam sie zwiedzanie i to bylo dla mnie priorytetem. Acha, najwazniejsza pamiatka jaka sobie przywiozlam z tego pobytu to moj maz (tzn. maz dopiero od zeszlego roku, wtedy to byl jeszcze moj chlopak )
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 22:31   #12
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: Praca zagranicą...

a w jakim stopniu trzeba mieć opanowany język by można było podjąć pracę? no i w ogóle nie dać sie zrobić "na szaro" ?
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 22:52   #13
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Praca zagranicą...

Moim zdaniem trzeba miec bardzo dobrze opanowany jezyk. Jesli sie chce pracowac w miare dobrym miejscu.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:06   #14
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Praca zagranicą...

A czy byl ktos z firmy WORK&TRAVEL in USA?? ...mam nadzieje ze dobrze napisalam nazwe.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:09   #15
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Moim zdaniem trzeba miec bardzo dobrze opanowany jezyk. Jesli sie chce pracowac w miare dobrym miejscu.
To zalezy co rozumiesz przez "w miare dobre miejsce", ale moim zdaniem wystarczy miec jakies pojecie i umiec sie porozumiec...czyli raczej umiec jezyk w stopniu komunikatywnym.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:13   #16
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez elly2
To zalezy co rozumiesz przez "w miare dobre miejsce", ale moim zdaniem wystarczy miec jakies pojecie i umiec sie porozumiec...czyli raczej umiec jezyk w stopniu komunikatywnym.
No, jesli sie chce pracowac w fabryce, na budowie, przy produkcji itp. to na pewno znajomosc w stopniu komunkatywnym wystarczy.
Ale juz w gastronomii,czy hotelarstwie troche lepszej klasy, wszedzie wymagaja bieglej znajomosci jezyka.
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:15   #17
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Praca zagranicą...

Kolega był i mówił, że się nie opłaca, bo wyszedł na zero. Ale on był tylko 2 miesiące. A teraz jadą moi znajomi, tyle że wkład wynosi 6 tys. co stanowczo przekracza moje możliwości.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:18   #18
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Praca zagranicą...

Z mojego doswiadczenia powiem, ze jezyk musialam miec opanowany dobrze. Przed wyjazdem mialam egzamin z ang., poniewaz tam gdzie pracowalam musialam byc w stanie porozumiec sie nie tylko z ludzmi, ale przede wszystkim z dzieciakami.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:21   #19
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
No, jesli sie chce pracowac w fabryce, na budowie, przy produkcji itp. to na pewno znajomosc w stopniu komunkatywnym wystarczy.
Ale juz w gastronomii,czy hotelarstwie troche lepszej klasy, wszedzie wymagaja bieglej znajomosci jezyka.
EE nie wydaje mi sie...mam kolezanke, ktora wyjechala do usa, pracuje jako opiekunka do dzieci...jezyk umiala w stopniu komunikatywnym...poziom srednio-zaawansowany a radzi sobie naprawde doskonale, czesc ludzi wyjezdza tez po to by nauczyc sie jezyka. Wydaje mi sie, ze jak ktos ma jakeis pojecie o jezyku np. angielskim to bez problemu poradzi sobie chociazby jako recepcjonista w hotelu.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-13, 23:30   #20
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez elly2
EE nie wydaje mi sie...mam kolezanke, ktora wyjechala do usa, pracuje jako opiekunka do dzieci...jezyk umiala w stopniu komunikatywnym...poziom srednio-zaawansowany a radzi sobie naprawde doskonale, czesc ludzi wyjezdza tez po to by nauczyc sie jezyka. Wydaje mi sie, ze jak ktos ma jakeis pojecie o jezyku np. angielskim to bez problemu poradzi sobie chociazby jako recepcjonista w hotelu.
Domyslam sie, ze nie pracowalas chyba jeszcze za granica.
Zastanow sie na czym polega tak dokladnie praca recepcjonistki. Myslisz,ze tylko na odbieraniu telefonow i wydawaniu kluczy?
Pracuje od 5 lat w hotelu w niemczech i wiem co mowie.
Niestety Polacy pracujacy za granica zazwyczaj nie chca mowic o porazkach, o tym jak traktuje sie ludzi nie znajacych dobrze jezyka.
Naprawde nie jest tak rozowo, zwlaszcza na poczatku
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:36   #21
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
Domyslam sie, ze nie pracowalas chyba jeszcze za granica.
Zastanow sie na czym polega tak dokladnie praca recepcjonistki. Myslisz,ze tylko na odbieraniu telefonow i wydawaniu kluczy?
Pracuje od 5 lat w hotelu w niemczech i wiem co mowie.
Niestety Polacy pracujacy za granica zazwyczaj nie chca mowic o porazkach, o tym jak traktuje sie ludzi nie znajacych dobrze jezyka.
Naprawde nie jest tak rozowo, zwlaszcza na poczatku
Nie pracuje i nigdy nie pracowalam za granica, ale mowie to co slysze...zalezy jeszcze jak Ty rozumiesz umiejetnosc jez w stopniu komunikatywnym...ja rozumiem to tak, ze na pewno nie trzeba znac calej gramatyki np. jez ang...wystarczy po porpstu umiec sie dogadac bo to chyba jest najwazniejsze...umiec sie porozumiec i rozumiec innych.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-13, 23:57   #22
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez elly2
Nie pracuje i nigdy nie pracowalam za granica, ale mowie to co slysze...zalezy jeszcze jak Ty rozumiesz umiejetnosc jez w stopniu komunikatywnym...ja rozumiem to tak, ze na pewno nie trzeba znac calej gramatyki np. jez ang...wystarczy po porpstu umiec sie dogadac bo to chyba jest najwazniejsze...umiec sie porozumiec i rozumiec innych.
No wlasnie, rozumiec innych.
Rozmawialas kiedys z prawdziwym anglikiem?
Ja tak, i chociaz znam angielski w stopniu komunikatywnym to za nic w swiecie nie rozumialam co do mnie mowi.Bo niektorzy ludzie po prostu mowia niewyraznie. I wracajac do tej recepcjonistki: Przychodzi taki oto gosc hotelowy, a Ty co do niego:"Przepraszam ale Pana nie rozumiem, prosze mowic wolniej"? To jest nie dopuszczalne,przynajmniej w tym zawodzie.
Nie chce zebys myslala,ze sie wymadrzam, ale jak sie wyjezdza za granice do pracy(a nie na"work and travel"-bo to co innego),to jezyk jest baardzo wazny.A jego znajomosc ugruntowuje twoja pozycje w pracy.
I nikt ze znajomych Ci sie nie przyzna,ze mial z tym problem
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 04:24   #23
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez Doni79
(...) Acha, najwazniejsza pamiatka jaka sobie przywiozlam z tego pobytu to moj maz
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 05:20   #24
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez elly2
Wydaje mi sie, ze jak ktos ma jakeis pojecie o jezyku np. angielskim to bez problemu poradzi sobie chociazby jako recepcjonista w hotelu.

nie ma nic bardziej mylnego niz powyzsze stwierdzenie.Chcac pracowac na front desk trzeba znac jezyk doskonale!!!!I to bez wzgledu na to jakiej klasy jest hotel.Jak masz "jakies pojecie o jezyku" to mozesz co najwyzej sprzatac pokoje w hotelu,albo bawic dzieci Wiekszosc dziewczyn,ktore przyjezdzaja tu na zarobek a nie znaja jezyka koncza jako nianki.Ja wogole nie rozumiem jak mozna chciec gdzies wyjechac bez znajomosci jezyka
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 05:26   #25
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez Doni79
tam gdzie pracowalam musialam byc w stanie porozumiec sie nie tylko z ludzmi, ale przede wszystkim z dzieciakami.

a dzieciaki to nie ludzie
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 05:28   #26
sunapee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 283
GG do sunapee
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez tinkaaa
No, jesli sie chce pracowac w fabryce, na budowie, przy produkcji itp. to na pewno znajomosc w stopniu komunkatywnym wystarczy.
Ale juz w gastronomii,czy hotelarstwie troche lepszej klasy, wszedzie wymagaja bieglej znajomosci jezyka.


Amen

nic dodac nic ujac
__________________
03.29---60
sunapee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 08:13   #27
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Praca zagranicą...

Bardzo przydatny watek
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 08:51   #28
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Praca zagranicą...

hej,
ja w poprzednim roku wyjechałam do Irlandii. Chciałam na początku jechać przez biuro, ale wszędzie były pobierane opłaty i nikt mi nie mógł wytłumaczyć za co płacę, wiec zrezygnowałam z tego typu pośrednictwa. Poza tym pobieranie opłat za pośrednictwo w pracy jest nielegalne. Uparłam isę pojechać i załatwiłam sobie wszystko sama, przez internet. Skontaktowałam się z pracodawcą, który przesłał mi umowę, podpisałam, odesłałam i pracowałam koło Cork przez niecałe 4 mce
W necie jest pełno ogłoszeń o pracę, jest także gazeta "Praca i życie za granicą" czy jakos tak to się nazywa i w niej też są ogłoszenia i cenne porady. Szukając dla siebie pracy w zeszłym roku, wynalazłam około kilkudziesięciu stron z ogłoszeniami o pracę.
szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 09:23   #29
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: Praca zagranicą...

Cytat:
Napisane przez sunapee
Ja wogole nie rozumiem jak mozna chciec gdzies wyjechac bez znajomosci jezyka
A chociazby po to, zeby sie jego douczyc...albo zeby podrozowac...bo chyba nie powiesz mi, ze jak ktos nie zna jezyka to ma przykazane siedziec w Polsce.
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-14, 09:48   #30
monka111
Rozeznanie
 
Avatar monka111
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 550
Dot.: Praca zagranicą...

o nie -to chyba będzie ze mną źle bo planuję wyjechać ale nie znam angielskiego tylko niemiecki może sobie poradzę ( ale ja mogę pracować w jakiejś kawiarni -taka prosta praca wydaje sie)
__________________
Requiem for MM
Nic się przecież w Nas nie zmieni przez te dni...
monka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:34.