Terapia po obgryzaniu paznkoci... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-17, 11:12   #1
tusat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6

Terapia po obgryzaniu paznkoci...


Po pierwsze jestem facetem... ale to nie jest problem... po drugie od 2 tyg. nie obgryzam paznokci. A ogryzałem je bardzo. Coś tam rośnie. Widać jakieś niewielkie efekty. Mam pytanie co robić by odrastanie odbywało się normalnie. Czy odrastające paznokcie połączą mi się ze skórą w miejscach, w których była odkryta w związku z obgryzaniem? Generalnie wysłucham (przeczytam) każdą radę na temat ratowania moich palców.
A obgryzam (mam nadzieję, że: "obgryzałem") od niepamiętnych czasów i czasmi zastanawiam się czy moje paznokcie potrafią jescze składać się na męskie zadbane dłonie...
tusat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:10   #2
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Na Twoim miejscu utwardziłabym paznokcie żelem. Zapobiegnie to ewentualnym stratom na skutek odruchowego ładowania palców do ust. Poza tym, pokryte taką warstwą będą mniej narażone na oddzialywanie czynników srodowiska zewnętrznego - bo domyslam się ,że stan Twoich paznokci jest opłakany. Dobrze byoby też pokryc je dobrą odzywką - by sie wzmocnily - jednak nie wiem czy Nie bedzieTobie przeszkadzał połysk jaki pozostanie na powierzchni..Są tez specjalne , matowe preparaty dla męzczyzn ale w Twoim przypadku przydałoby się coś silnie działającego - wiec raczej damskiego i blyszczacego. Do tego koniecznie oliwka- wmasowywana w czubki palców, skorki - i ogolnie całą okolicę
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 18:54   #3
tusat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Ok, dzięki wielkie za zainteresowannie... ale poproszę trochę więcej szczegółów.
Jaki żel, jaka odżywka, jaki rodzaj oliwki - nazwy, producenci, gdzie kupić?
Sam walczę ze swoim nałogiem, nie zwierzam się nikomu z moich rezultatów walki, a więc trochę jestem osamotniony i pozbawiony rad i pomocy kobiet z mojego otoczenia... a zatem w sferze kosmetyków do pielęgnacji paznokci jestem zupełnie "zielony"...
tusat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 19:23   #4
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Jesli zdecydujesz się na pokrycie paznokci zelem lub akrylem - idziesz do salonu kosmetycznego i tam to zrobią Koszt - 50-100zł ( musisz tam bywać co 3 tygodnie i uzupelniać pazurki - koszt ok. 30-50zł

Jesli zdecydujesz sie na odzywke- polecam Nail Tek. Najlepiej ją kupić na allegro - już za 50zł ( bo w salonie zaplacisz nawet 120zl). Poszukaj wiadomosci o niej w wyszukiwarce- bylo mnozstwo postow na jej temat.

Z kolei oliwke dostaniesz we wszystich hurtowniach kosmetycznych - powiedz gdzie mieszkasz to Cie gdzies pokieruję. Koszt - od 20 zł.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 09:16   #5
tusat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Mieszkam w Łodzi.
A czy ten żel lub akryl to bardzo rzuca się w oczy gdy pokryte są nimi paznokcie? Rozumiem, że w każdym salonie kosmetycznym ten zabieg jest możliwy?
A czy nie jest sprzecznością pokrycie paznokci żelem i stosowanie odżywki Nail Tek czy olejku?
tusat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 12:02   #6
tibia
Raczkowanie
 
Avatar tibia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: chicago
Wiadomości: 110
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

jesli odzywka to juz nie zel,chyba ze pozniej jak juz masz odroscik maly wcierasz oliwke badz odzywke(sa rozne)w macierz(to jest taki pol ksiezyc bialy u nasady plytki) ja tobie wogole polecam odwiedzic DOBRA manikiurzystke,byc moze obedzie sie bez zelu czy akrylu,a systematycznym manikirem dobra odzywka i plynem"gorzki paluszek" wyprowadzisz swoje paznokcie...
tibia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 22:10   #7
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

nie chce nic mowic ale nie rob sobie paznokci zelowych bo to takie ....dziewczece:P ja sie nie spotkalam z tym zeby facet mial zelik na pazurkach;p
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 01:24   #8
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Tez mam problem z paznokciami,zastanawiam sie jednak jak wygladaja paznokcie po usunieciu zelu,bo nie chcialabym skazac sie na niego dozywotnio.Da sie na nie patrzec?
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 07:29   #9
buKaA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Ja mam znajomego,ktory zelem ratowal swoje paznokcie.Szczerze mowiac,nie widzialam w tym czasie sie z nim,ale nikt nic nie zauwazyl, poniewaz nikt nie wie o tym,tylko osoby,ktorym postanowil sie zwierzyc.
buKaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:48   #10
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

A co jesli sie chce po jakims czasie zrezygnowac z zelu?Sa z tym jakies problemy? Mam spore komleksy z powodu wygladu paznokci.Zadowolilby mnie naturalny zdrowy wyglad
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 14:51   #11
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Jesli facet ma ładne paznokcie to tez nie widze powodu dla ktorego miałby sobie je utwardzać zelem...Jest to dla mnie przesada Ale w sytuacji gdy taki zabieg miałby pełnić funkcję leczniczo-estetyczną i pomóc w przezwyciężeniu uciążliwego nawyku - jestem jak najbardziej ZA

A kiedy chcesz zrezygnować, idziesz po prostu do stylistki i ona sciąga materiał z paznokci. Trwa to chwilkę , kosztuje ok 30 zł i po kłopocie . NIe ma z tym zadnego problemu
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-19, 15:05   #12
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Dziekuje za szybka odpowiedz Nie bylam pewna,czy pod zelem paznokcie zachowuja sie normalnie Nastraszyla mnie kiedys kolezanka,ktora po jakichs doklejanych paznokciach,a konkretnie po ich zdjeciu,swoje wlasne musiala intensywnie odzywiac,wzmacniac,ogolni e zrobily sie brzydkie.Musze poprostu wybrac sie do salonu Jesli nie zabije fachowcow wyglad moich paznokci i nie bedzie przeciwskazan,zdecyduje sie na zel
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 07:21   #13
tusat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie manikiurzystki. Czy ktoś mógłby polecić mi dobrą, sprawdzoną i doświadczoną manikiurzystkę z Łodzi lub okolic?
tusat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 15:12   #14
mango bzik
Zadomowienie
 
Avatar mango bzik
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 609
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Tez prosze o cynk LODZIANKI
mango bzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 15:36   #15
agnieszka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 21
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Po przeczytaniu Twojego wątku, osobiście stwierdzam że stylistka do której się udasz powinna przeprowadzić rekonstrukcje płytki paznokcia a nie tak poprostu nałożyć akryl, jest to droższe niż podstawowy zabieg stylizacji u kobiet, jeżeli stylistka wykona zabieg poprawnie nie powinno być nic widać, pod warunkiem że zrobisz to akrylem, dlatego że żel ma właściwości nabłyszczające... Możesz również przeprowadzić rekonstrukcje płytki akrylami witaminowymi jakie posiada firma Perfect Lady, akryl ten zawiera witaminy A,E,i F które w małych nanosomowych kapsułkach przenikają w głąb płytki odżywiając ją...w Twoim wypadku byłoby to komfortowe ponieważ nie musisz stosowac żadnych odżywek...a płytka pięknie wygląda. Warunkiem wyprowadzenia tak uszkodzonej płytki są co tygodniowe wizyty u stylistki u której będziesz robił manicure, a jeżeli chcesz sam w domku zająć sie pazurkami to zacznij od kupienia oliwki do paznokci i polerki (polerowanie paznokci powoduje pobudzenie łożyska paznokcia a co za tym idzie ich wzrost i witalność) życze powodzenia...
agnieszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-21, 16:56   #16
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Dziewczyny, chcę sobie kupić nail tek ale zupełnie nie wiem jaki, przeczytałam wątek o nim ale pogubiłam sie w tym, na allegro są rózne jedne po 90 zł inne po 35...sama już nie wiem
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 13:20   #17
tusat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: Terapia po obgryzaniu paznkoci...

Jescze raz ponawiam prośbę o namiary na dobrą manikiurzystkę - stylistkę w Łodzi lub okolicach, która pomogła by mi uporać się z moim problemem...
tusat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.