Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-17, 12:46   #1
baybe3
Rozeznanie
 
Avatar baybe3
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 660

Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski


Jaki polecacie? Mam cerę, której rodzaju nie potrafię określić. Jest nierówna, na policzkach pojawiają sie różnego rodzaju krostki, czasem placki czerwone albo suche łuszczące się. Po umyciu czuje wielkie ściąganie (teraz juz mniej odkąd stosuję kosmetyków dla cery suchej) w strefie T po pewnym czasie się świecę, jednocześnie wypryski pojawiają sie tu i tam .. nawet na suchych policzkach. Potrzebuję więc podkałdu nawilżającego ale kryjącego.. Macie jakieś propozycje? Uzywałam podkładu z Avonu - Personal match liquid foundation - ale on nie krył wcale, znikał w zastraszającym tempie, nie matował...jednocześnie nie wysuszał. Dziś spróbowałam chwalonego Erisa City Matt - pierwsze odczucie było super, bardziej krył, choć jeszcze pozostały widoczne zaczerwienienia..niestety ten podkład w szybkim czasie wydobył na zewnatrz wszystkie suche placki i odstające skórki, co równiez nie wygląda za dobrze. Szukam podkładu lepszego .... może byc z wyższej półki cenowej ale skutecznego w moim przypadku czyli dobre krycie + nawilżenie; ewentualnie brak matu "załatwię" pudrem
baybe3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:04   #2
papryśka
Przyczajenie
 
Avatar papryśka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

mam podobny problem. skóra wrażliwa jest cieżka do pielęgnacji.
tez szukam odpowiedniego podkładu. narazie uzywam maxfaktor "lasting performance". jak narazie jestem z niego najbardziej zadowolona. ważne jest tez to co nakładamy przed nałożeniem podkładu. tak mi sie przynajmniej wydaje. ale moze ktos jeszcze sie wypowie.
__________________
PATRYCHA
papryśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:51   #3
Cherie
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 160
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Tez chyba kupie sobie MF Lasting Performance. A wlasnie, co do baz i kremow pod podklad. Nie uzywam teraz nic. Wczesniej nakladalam kremy matujaco-nawilzajace ( ostatnio Garnier'a - Pure) ale wlasnie po nich mi sie buzka swiecila, wiec nie nakladam nic. Niestety nie znalazlam jeszcze zadnych dobrych kremow czy baz pod podklad
Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 13:58   #4
olenkaaa_1
Raczkowanie
 
Avatar olenkaaa_1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 210
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

ja mam ten sam problem i używam bazy pod podkład rozświetlającej-guerlain,wg mnie jest świetna
olenkaaa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 14:23   #5
xbetty
Przyczajenie
 
Avatar xbetty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Ja tez mam problemy podobne. luszczy mi skora czasami przy nosie i przy brwiach ( ale teraz juz zadziej ) mam tlusta cere ,bardzo czula na zanieczyszczenia i potrzebuje matujaca - kryjacego podkladu. Wiele juz uzywalam i stwierdzam ze najlepszy to Ever Fresh Maybelline.
Swietnie kryje , matuje , twarz jest swieza , nie zatyka porow , nierobi maski aaa i wmiare dlugo sie trzyma
trzeba tylko nieduzo nakladac i w lato przy duzich upalach sprawdzac czy skora sie zbytnio nie swieci ( najlepiej przypudrowac troszke sypkim pudrem ).

Sprobowalam ostatnio cos polskiego KOLASTYNE Satim make up. i powiem ze nawet niezly ( jak za ta cene ) , ale tylko do momentu gdy skora sie nieprzyzwyczaila. Po 2 tyg robil placki , sztuczna maske bo ciagle musialam poprawiac. i nieutrzymuje sie wcale jak pisze producent przez 12H tylko moze4 .
ALE Ever Fresh Maybelline[/B]. polecam klasyka i swietny
__________________
betty
xbetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 18:00   #6
papryśka
Przyczajenie
 
Avatar papryśka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Cytat:
Napisane przez olenkaaa_1
ja mam ten sam problem i używam bazy pod podkład rozświetlającej-guerlain,wg mnie jest świetna

olenkaa 1 a czy mogłabys cos wiecej o tym kosmetyku powiedziec. to nazwa firmy czy kosmetyku bo jeszcze o tym nie słyszałam. ja wciaz jestem na etapie próbowania róznych kremów ale jeszcze nie znalazłam odpowiedniego
z góry dzieki
__________________
PATRYCHA
papryśka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 19:55   #7
Cherie
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 160
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

tez jestem ciekawa, a guerlain to chyba nazwa firmy i to wyglada na francuska. Ja mieszkam w Anglii i u mnie ciezko kupic tego typu kosmetyki francuskie w drogerii. A nie orientujecie sie czy L'oreal lub Max Factor maja jakies dobre bazy pod podklad?
Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-17, 20:10   #8
wiktoria24
Przyczajenie
 
Avatar wiktoria24
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 22
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest MF Lasting Performance. Wypróbowany, trwały i nie wysusza skóry. Ja od czasu do czasu nakładam maseczki nawilżające z miodem, migdałami, lub czymś innym i jest ok. Pozdrawiam
wiktoria24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 20:20   #9
chomique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Co do bazy Guerlain - chyba chodzi o Liquid Radiance, rzeczywiscie swietna i bardzo wydajna. Wygladza i nawilza skore takze baza Chanel, Base Lumiere bodajze. Z podkladow dla suchej cery polecilabym jeszcze Futurist Estee Lauder, bardzo dobry dla cery z widocznymi skorkami czy przesuszeniami. Na mojej lekko przesuszonej po zimie cerze sprawdza sie takze Subli`mine od Givenchy, opinie o wszystkich powinny byc w katalogu. Dodam, ze wszystkie wymienione mialam i polecam jako solidnie przetestowane, a cere mam od zawsze sucha. Nie polecam Lasting Performance, jesli cera jest naprawde bardzo sucha - nawet na solidnych nawilzajacych kremach i bazach tylko pogarszal sytuacje.
chomique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-17, 21:28   #10
olenkaaa_1
Raczkowanie
 
Avatar olenkaaa_1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 210
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

zgadzam się,lasting performance jest beznadziejny,podkreśla chropowatą powierzchnię skóry
A co do bazy-to Guerlain,Divinora-liquid radiance complexion highliter
http://www.guerlain.com/index.asp?pa...illage/&logo=1
można o niej też poczytac w internecie pozdrawiam
olenkaaa_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 20:23   #11
Cherie
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 160
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Bylam dzis w drogerii i kupilam podklad Max Factor ale nie LP a Hyper Smooth jakos mi bardziej spasowal. A i pomylilam sie, sa u mnie kosmetyki marki Guerlain, ale cholernie drogie. To juz Dior w porownaniu do Guerlain jest dla mnie tani. Ile kosztuje ta baza w PL?
Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-22, 14:49   #12
chomique
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Cytat:
Napisane przez Cherie
Bylam dzis w drogerii i kupilam podklad Max Factor ale nie LP a Hyper Smooth jakos mi bardziej spasowal. A i pomylilam sie, sa u mnie kosmetyki marki Guerlain, ale cholernie drogie. To juz Dior w porownaniu do Guerlain jest dla mnie tani. Ile kosztuje ta baza w PL?
Jesli pytasz o Liquid Radiance, to ze 160 zl chyba, ale bardzo wydajna jest. Opinie o kosmetyku znajdziesz w bazie produktow.
chomique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 14:58   #13
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

polecam z calego serduszka podklad ktory odkrylam, do takiej cery jaka wczesniej opisalas to Rimmel Recover jest swietny ,delikatny nie podkresla zadnych suchych skorek
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 19:26   #14
dore
Rozeznanie
 
Avatar dore
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 631
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Cytat:
Napisane przez baybe3
Jaki polecacie? Mam cerę, której rodzaju nie potrafię określić. Jest nierówna, na policzkach pojawiają sie różnego rodzaju krostki, czasem placki czerwone albo suche łuszczące się. Po umyciu czuje wielkie ściąganie (teraz juz mniej odkąd stosuję kosmetyków dla cery suchej) w strefie T po pewnym czasie się świecę, jednocześnie wypryski pojawiają sie tu i tam .. nawet na suchych policzkach. Potrzebuję więc podkałdu nawilżającego ale kryjącego.. Macie jakieś propozycje? Uzywałam podkładu z Avonu - Personal match liquid foundation - ale on nie krył wcale, znikał w zastraszającym tempie, nie matował...jednocześnie nie wysuszał. Dziś spróbowałam chwalonego Erisa City Matt - pierwsze odczucie było super, bardziej krył, choć jeszcze pozostały widoczne zaczerwienienia..niestety ten podkład w szybkim czasie wydobył na zewnatrz wszystkie suche placki i odstające skórki, co równiez nie wygląda za dobrze. Szukam podkładu lepszego .... może byc z wyższej półki cenowej ale skutecznego w moim przypadku czyli dobre krycie + nawilżenie; ewentualnie brak matu "załatwię" pudrem

u mnie skora rowniez sie luszczy, szczegolnie wokol nosa. na to pomaga mi klasyczny krem nivea stosowany codziennie na noc, i sie nie boje ze mam mieszana cere. ogolnie uzywam roznych kosmetykow. do mycia: zel garniera z pompka (niebieska butelka), kremu nivea klasycznego na noc, i na dzien - matujacego (rowniez z nivei visage), czasami rano toniku z witaminami z avonu, sporadycznie maseczek (blotnej z avonu i mango&passiflora rowniez z avonu). skora sie nie luszczy, jest nawilzona i gladka. nie mam zadnych krostek (a przynajmniej nie sa widoczne), zadnych zaskornikow, wagry sa jak u kazdego. zadnych wiekszych problemow. sprobuj z tym klasycznym kremem nivea, duzo nie kosztuje a na prawde moze pomoc. zycze powodzenia
dore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 14:15   #15
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Cytat:
Napisane przez czuczenka
polecam z calego serduszka podklad ktory odkrylam, do takiej cery jaka wczesniej opisalas to Rimmel Recover jest swietny ,delikatny nie podkresla zadnych suchych skorek
A on sie nadaje do tlustej cery ? Nie zatyka porów ?
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-25, 15:34   #16
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

Cytat:
Napisane przez miss_holland
A on sie nadaje do tlustej cery ? Nie zatyka porów ?
ja mam wlasnie taka tlustawa cere , wogole mi porow nie zatyka, ladnie sie stapia ze skora no oczywiscie poprawki z uzyciem pudru musza byc... ale podklad Rimmela ten to moje nowe rewelacyjne odkrycie 100x lepsze od Dream Musse matte
__________________

Już Pani Licencjat
teraz sie MaGistRuje
5-ty rok na Wizażu



DUKAM
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 20:37   #17
Bumerzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Podkład dla trudnej cery - suche placki, łuszcząca skóra i wypryski

ja mam bardzo sucha skore jak posmaruje podkladem (maxfactor last performance) robia mi sie suche placji na policzkach na nosie i brodzie mam pory nie umiem nazwac czy sa one zatkane czy nie? i kolo brwi mam suche miejsca jakby sie skora łuszczyla prosze pomozcie jaki krem moge stosowac do twarzy jakis nawilazajacy dobrze. kupilam keidys loreal i byl gorszy dla mnie jak nivea soft czyli niezawsze jesli drozszy to lepszy. pozdrawiam
Bumerzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:42.