uzupelnianie paznokci zelowych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-18, 11:30   #1
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Angry

uzupelnianie paznokci zelowych


drogie dziewczynki od niedawna ucze sie robic paznokcie zelowe i jako poczatkujaca mam wiele watpliwosci!dlatego tez prosze was o pomoc!zrobilam swojej mamie paznockie i siostrze,z tym ze mamie po 2 uzupelnieniach tipsy staly sie lamliwe i bardzo kruche i zaczely sie lamac!moejej siostrze paznokcie uzupelnilam tylko raz i po tygodniu 2 jej odpadly!co sie dzieje?czy to moja wina?zakladajac paznokcie staram sie wszytko wykonywac bardzo solidnie i dokladnie!jezeli pod jakims tipsem zobacze babelki powietrza odrazu go sciagam i zakladm na nowo!nie piluje ich bardzo mocno i daje dosyc gruba warstwe zelu aby wszytko bylo solidniejsze!nie wiem jaki blad popelniam!moze wy mi powiecie co moge robic nie tak?ile razy uzupelniacie tipsiki?narazie zakladam tipsy rodzinie ,wiec nie maja do mnie pretenscji ze po 1-2 uzupelnieniach musze sciagac tipsy,ale jesli bede zakladala obcym osoba to mysle ze nie bede mogla tak postepowac!dziewczyny po ilu uzupelnieniach wy sciagacie tipsy?poradzcie prosze... z gory dziekuje za pomoc!pozdrawiam !nowicjuszka
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 13:02   #2
bb-m
Rozeznanie
 
Avatar bb-m
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k/wawy
Wiadomości: 993
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Tego wszystkiego uczą na kursach.
Jeżeli nie zrobiłaś takiego kursu czytaj tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=73595
__________________
A/78/83 173cm/62kg
20.11 mentor 350cc hp
J&J 07r i J 09r
bb-m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 13:32   #3
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

gdybym nie zrobila kursu nie odwazylabym sie robic paznokci!na kursie uzupelnilismy pazurki tylko raz!nie poinformowano nas co dzieje sie po 2 czy 3 uzupelnieniu!myslam ze ktos udzieli mi oporad na tym forum no ale...
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:00   #4
OLGA250
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 73
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Kochana,

Ja pazurki robię od jakiegoś roku i powiem szczerze, że moje początki były podobne ... Teraz się z tego śmieję ale wówczas do śmiechu mi nie było... Nie wiedziałam co się dzieje... Tak naprawdę trzeba byłoby zobaczyć co robisz źle... Trudno jest to stwierdzić po Twoim opisie... Napewno ważne jest dokładne odtłuszczenie paznokcia przed nałożeniem tipsa, dobranie odpowiedniego rozmiaru tipsa (nie za wąskiego), dobór odpowiednich tipsów, kleju oraz oczywiście żelu. Poza tym ja np. nigdy bardzo mocno przy uzupełnianiu nie spiłowywuję tipsa bo robi się właśnie mięki i czasami pęka. Ważne jest też to jak Twoje klientki dbają o paznokcie? Jeśli np siedzą godzinami w wannie albo myja naczynia bez rękawiczek to nawet najlepsza manikiurzystka tu nie pomoże. Nie wiem co Ci doradzić. Pytaj a postaram Ci się pomóc jakoś.
Pozdrawiaki,
Olga
OLGA250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:12   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Dominiko o ile bardziej wprawnej i doswiadczonej stylistce mozna udzielić pewnych rad i wskazowek, to w przypadku początkującej osoby mija sie to z celem..Bo po prostu niewiele z tego wyniesiesz. Dlatego najlepszym rozwiazaniem bedzie skontaktowanie sie z Twoja instruktorką i konsultacja z nią badz udanie sie na doszkolenie. Bo widze ze nie do konca wiesz jeszcze o co w tym wszystkim biega...

moejej siostrze paznokcie uzupelnilam tylko raz i po tygodniu 2 jej odpadly!co sie dzieje?czy to moja wina?
Emm obawiam się ,że tylko i wylacznie Twoja wina...ale przyczyn moze byc tak wiele ,że nie sposob ich tutaj wymieniac..

zakladajac paznokcie staram sie wszytko wykonywac bardzo solidnie i dokladnie!jezeli pod jakims tipsem zobacze babelki powietrza odrazu go sciagam i zakladm na nowo!
Tzn sciagasz tipsa kiedy przy naklejaniu go zobaczysz powietrze czy kiedy już zażelowany i noszony kilka dni paznokiec się zapowietrzy?

nie piluje ich bardzo mocno i daje dosyc gruba warstwe zelu aby wszytko bylo solidniejsze!
Bład kardynalny .. grube paznokcie beda slabsze niz dobrze zrobione cieniutkie.

dziewczyny po ilu uzupelnieniach wy sciagacie tipsy?
NIe uczyli Cie na kursie o odnowie?

No i powiedz na jakich materiałach pracujesz.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:42   #6
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

ad paulakrk
1)tak siostrez odpadly 2 paznokcie~!nie wiem czy to istotne,ale siostra pracuje fizycznie podobnie jak moja mam!paznokcie caly czas narazone sa na kontakt z woda,detergentami i uderzenia!byc moze to nie jest powod tego ze odpadly!nie probuje sie usprawiedliwiac bo zapewne robie wiele rzeczy nie tak jak powinnam,ale przeciez jestem osoba poczatkujaca i to chyba normalne ze na poczatku nie wszytko jest tak jakbysmy chcialy
2) jezeli chodzi o sciagniecie tipsa ktory sie zapowietrzyl to robie to jeszcze przed nalozeniem zelu,rozpuszczam go w acetonie i naklejam nowego!
3)odnosnie pilowania,chodzilo mi o to iz staram sie nie przepilowywac tipsa
4)na kursie pokazano nam jak uzupelnia sie tipsy po 2 tygodniach noszenia!nic pozatym,zadnych dodatkowych informacji
5)nie pracuje na bardzo drogich firmach sa to :tipsy firmy DCD oraz zel jednofazowy firmy La Femme

myslalam ze spotkam sie z wiekszym zrozumieniem!jestem osoba poczatkujaca i mialam nadzieje ze wy jako profesjonalistki pomozecie ,doradzicie wesprzecie!na dzien dzsiejszy zalozylam tipsy 3 razy,to nie wiele ale wystarczylo zeby mnie zniechecic do tego zajecia!wiem ze powinnam trenowac,ale kazdy odpadajacy paznokiec sprawia z eprzestaje w siebie wierzyc!..dziewczyny poradzicie co zrobic....
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:46   #7
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

OLGA250

wielkie dzieki za zrozumienie!naprawde jestem zalamana dotychczasowymi efektami!tak jak jzu wspomnialm moje klietki sa pracownicami fizycznymi,ale czy usprawiedliwia mnie to calkowicie?chyba nie..... no coz byc moze znajdzie sie kilka sob ktore podziela sie ze mna na tym forum swoim doswiadczeniem ..pozdarwiam i z gory dziekuje....
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 15:26   #8
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Wiesz , nie bardzo mam predyspozycje do tego by Cie wspierać na duchu i podbudować swoja wiarę w siebie.. Jako osoba troszkę bardziej doswiadczona powiem tylko,że instrukcja krok po kroku, przesłana przez internet nie zda se Tobie na zbyt wiele.
Owszem - fakt ,że Twoje klientki sporo pracują rekami i pływają w detergenatch moze miec pewne znaczenie. Ale przeciez nie zrobiłas im pewnie nie wiadomo jak długich paznokci zaś do tego typu prac mogą chyba nosic rekawiczki? Dlatego sadze, ze problem tkwi w bledach technicznych , brakach w doszkoleniu i absolutnie fatalnych materiałach, ktorych uzywasz. Znam wiele dziewczyn ,ktore bardzo latwo zniecheciły sie do wykonywania tego zawodu i wydaje mi się ,że bez doszkolenia oraz zmiany materiałów na lepsze jakosciowo, mozesz do nich dolaczyc...
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:24   #9
szaramysz
Raczkowanie
 
Avatar szaramysz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 204
GG do szaramysz
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Dominiko!
Ja uzupełniając paznokcie Najpierw spiłowuję je troszkę z grubości i wypiłowuję to, co odrosło przy skórkach. Później odtłuszczam, czekam, aż cleaner wyparuje. Później stosowałam primer (jeśli producent tego wymagał) nanosząc tylko i wyłącznie na naturalną płytkę. Czekam, aż wyschnie. A później nakładam żel. Nie ma co przesadzać z grubością żelu. Najważniejsze to zachować krzywą i wzmocnić punkty stresowe. Spróbuj też zmatowić stary żel trochę grubszym pilnikiem i na to nałóż nową warstwę- będzie się lepiej trzymać.
Jeśli chodzi o ściąganie paznokci żelowych, to nie trzeba ich ściągać wcale. Jeśli są dobrze uzupełniane będą się pięknie trzymać.
Jeśli nie służą Ci obecne żele, a nie chcesz wydawać dużo kasy, to polecam firmę "Sunflower", jest bardzo tania, ma szeroką gamę żeli, które się pięknie poziomują i paznokietki pieknie się trzymają.
Zwróć też uwagę na to czy nie zalewasz skórek.

Nie martw się i nie załamuj, każda z nas musi przejść taki kryzys, ja też chciałam kiedyś porzucić to zajęcie, ale przetrwała i Ty też przetrwasz
W razie czego pisz- będziemy coś radzić

ale się napisałm..uffff
szaramysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:37   #10
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

szaramysz dziekuje za rady..mysle ze wiele mi pomoga w dalszej pracy!wlasnie na taki odzew liczylam!po przeczytaniu wypowiedzi pauli zalamlam sie i pomyslalm ,ze nikt nie zechce mi pomoc na tym forum!no ale jak widac sa tu jeszcze zyczliwi ludzie,ktorzy podziela sie swoja wiedza i doswiadczeniem....dziekuj e...
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:41   #11
szaramysz
Raczkowanie
 
Avatar szaramysz
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 204
GG do szaramysz
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Spróbuj zadac swoję pytanie na tym forum http://www.fryzjer.net/forum/viewforum.php?f=13
Tam dziewczyny są bardzo miłe i gdy ja miałam problemy bardzo mi pomogły.
szaramysz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 16:44   #12
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

ad paulakrak
paula nie bede z toba polemizowac bo widze,ze kazda moja wypowiedz jest negowana przez ciebie!skoro tak bardzo drazni cie moje niedoswiadczenie to moze nie wdawaj sie w dyskusje z laikiem w dziedzinie przedluzania paznokci !liczylam sie z konstruktywna krytyka,ale zeby tak.... i wcale nie wymagam od nikogo instrukcji krok po kroku jak zalozyc,uzupelnic czy zdjac tipsy!prosilam o wasze opinie w tej sprawie,a nie instrukcje!nie rozumiem dlaczego tak to odebralas!no coz..
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:24   #13
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych


Niby co negowałam?? NIby gdzie ciebie krytykowałam??
Prosiłas o opinie więc ją wyraziłam - zmiana materiałow i doszkolenie są niezbędne.
Mowisz ,ze nie prosisz o instrukcję krok po kroku? To ciekawe ,ze tak dziekujesz szarejmyszy za taką wlasnie instrukcję ( zawierającą niewielką część podstawowej wiedzy przekazywanej na kursie) i piszesz ,że jej rady bardzo ci sie przydadzą. Więc zdecyduj się ,która wersję wybierasz.

Jak masz jeden konkretny problem - to pisz, zawsze na takie posty odpowiadam ale widać wyraznie ,ze tu nie chodzi o konkretny dylemat ale ogólne, wielkie luki w (mowiac szumnie) wykształceniu. I jesli myslisz ,że internetowymi poradami uda Ci się tym problemom zaradzić to jestes w bledzie. Chocby mile i uprzejme kolezanki z innego forum stawały na glowie to dzieki nim dobrych paznokci robić sie nie nauczysz.

Zresztą na temat 'cięzkich początków' pisalam ci już nieco w innym wątku więc nie widzę sensu się powtarzac - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=94650
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 18:48   #14
madzila
Raczkowanie
 
Avatar madzila
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 143
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Doniniko nie zrazaj sie, kazda nowa stylistka ma problemy.Dobrze by było zebyś odwiedziała swoja instruktorkę, i jeszcze raz dokładnie wypatała.Podukty na których pracujesz nie nalezo do nalepszych i tak cieżkie poczatki możesz tez im zawdzieczać.Paulakrk uwielbia krtykować, ale mama nadzieje ze Cie nie z zraziła do naszego forum.Nie tylko Tobie daje sie we znaki.Wyrozmiałosci w niej ani odrobine
madzila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 06:46   #15
dominika 84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 33
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

tak jak juz wspomnialam nie potrzebowalam instrukcji krok po kroku jak sie uzupelnia tipsy!a dziekowalam za zyczliwosc i dobre slowo,za to ze zachowala sie jak czlowiek,a nie wyzsza istota!jezeli w taki sposb udzielasz rad,to nie dziwie sie ze wiele dziewczyn rezygnuje!nikt nie oczekuje litosci bo to nie jest czerwony krzyz ale odrobina pokory i szacunku a przede wszystkim zrozumienia bylaby mile widziana(i jak widac to nie tylko moje zdanie)...pozostalaym dziewczynom dziekuje za zrozumienie , nie instrukcje!!! pozdrawiam
dominika 84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-19, 08:51   #16
Basik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 45
Dot.: uzupelnianie paznokcie zelowych

Dominiczko, nie załamuj się. Ja na początku (przez perwsze miesiące dzwoniłam do instruktorki,żeby mi poradziła, bo ile klientek tyle może być dziwnych przypadków, o których na kursie nie mówią).Teraz wykonuję paznokcie przynajmniej raz dziennie przez 1,5 roku i nadal trafiają się dziwne przypadki. Zawsze pytam klienki, jaką pracę wykonują.Jeżeli jest to praca fizyczna robię bardzo krótkie,żeby wychodziły za opuszkę.Wytrwałości
Basik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:14.