Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-01-29, 17:23   #2311
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Tez chyba zdecyduje sie na Flattiego z Allegro. Jesli moj z EDM kiedys dojdzie, bede miala zmiane, albo sprzedam. Nie watpie, ze ktos go z przyjemnoscia przygarnie

Dziewczyny, tak sie zastanawiam na fali tego potwornego czasu oczekiwania na przesylki.. nie ma jakichs firm mineralnych w Europie??? naprawde tylko jankeskie opcje mamy do wyboru?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 17:55   #2312
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziewczyny , mam nadzieje ze Pomozecie
juz od jakiegos czasu uzywam EDM, i walsciwie to jestem brdzo zadowolona tylko ze nadal mam maly problem z doborem kolorku, wlasciwie uzywam olive fair i ten kolor najlepiej sie sprawdza z tych kilku, które probowałąm, jednak to nie do konca to...otoz kolor podkladu staram sie dopasować do kolorku mojej szyji, jest bardzoooo blada, wrecz mleczna z ewidentnym przebłyskiem zieloności z twarzą juz nie jest tak pieknie
w kazdym razie ow olive fair mimo delkaracji EDM, iz posada jakas nutke zielona, na mojej twarzy nie ma w sobie nic zielonego, to taki czysty biszkopt, i od szyjki sie odroznia

takich podkladow z deklarowanym zielonym odcieniem nie jest duzo i zastanawiam sie czy znacie jakis , ktory naprawde jest zielonkawy? nie chce szalec na razie z zakupami i wolalabym sie upewnic aha , oprocz tego musi tez byc bardzo jasny, ciekawe czy takie cudo wogole istneje chodzi mi oczywiscie o typy z firm innych niz EDM, bo w edm juz obeznalam sie z oferta i takiego kolorku nie znajdę o jaki mi chodzi
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2009-01-29 o 19:03
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 18:01   #2313
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cofam pytanie. Na liscie nieocenionej Pastereczki wyraznie zaznaczone jest, ktore firmy sa z Europy. Zrobie chyba wieczorem jakis research cenowy...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 18:02   #2314
antagonistka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 160
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziękuję za przeniesienie i szybką odpowiedź chyba muszę przewertować to forum od początku do końca...
antagonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 18:08   #2315
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez antagonistka Pokaż wiadomość
dziękuję za przeniesienie i szybką odpowiedź chyba muszę przewertować to forum od początku do końca...
powodzenia
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 18:22   #2316
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Firma niemiecka CHriMaLuxe Minerals też ma w ofercie flat topa (IDENTYCZNEGO) za 13 euro.
I mają jeszcze słodkiego kabuki z różowymi włoskami))

Edytowane przez Gajowniczka
Czas edycji: 2009-01-29 o 18:29
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-29, 18:51   #2317
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Cofam pytanie. Na liscie nieocenionej Pastereczki wyraznie zaznaczone jest, ktore firmy sa z Europy. Zrobie chyba wieczorem jakis research cenowy...
Daj znać potem, jak Ci poszedł research
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 18:56   #2318
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Hm.. nie moge na tych niemieckich stronach znalezc translatora angielskiego..
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 02:58   #2319
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Czy ktoras z was zamawiala juz z Blusche? Bo nie wiem, jak poradzic sobie z zamowieniem tanszych, potrojnych woreczkow. Jesli chce 3 odcienie podkladu albo 3 różne formuly, to musze wziac 3 oddzielne, drozsze woreczki? Te potrojne tylko wtedy do czegos sie przydaja, jesli chce miec wiecej proszku na przetestowanie jednego koloru tej samej formuly
Hmm, jest coś takiego jak Foundation Colors/Shades Box, a na stronie próbek cieni Zippie Bags Selector. Może w tych okienkach wpisuje się odcienie i formuły wybrane do zestawu próbek? Z drugiej strony jest jeszcze Color Selector i nie da się go zablokować tak, żeby nie dodał jakiegoś koloru do koszyka. Najlepiej napisać do sklepu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-30 o 03:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 07:53   #2320
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
dziewczyny , mam nadzieje ze Pomozecie
juz od jakiegos czasu uzywam EDM, i walsciwie to jestem brdzo zadowolona tylko ze nadal mam maly problem z doborem kolorku, wlasciwie uzywam olive fair i ten kolor najlepiej sie sprawdza z tych kilku, które probowałąm, jednak to nie do konca to...otoz kolor podkladu staram sie dopasować do kolorku mojej szyji, jest bardzoooo blada, wrecz mleczna z ewidentnym przebłyskiem zieloności z twarzą juz nie jest tak pieknie
w kazdym razie ow olive fair mimo delkaracji EDM, iz posada jakas nutke zielona, na mojej twarzy nie ma w sobie nic zielonego, to taki czysty biszkopt, i od szyjki sie odroznia

takich podkladow z deklarowanym zielonym odcieniem nie jest duzo i zastanawiam sie czy znacie jakis , ktory naprawde jest zielonkawy? nie chce szalec na razie z zakupami i wolalabym sie upewnic aha , oprocz tego musi tez byc bardzo jasny, ciekawe czy takie cudo wogole istneje chodzi mi oczywiscie o typy z firm innych niz EDM, bo w edm juz obeznalam sie z oferta i takiego kolorku nie znajdę o jaki mi chodzi
Ja mam z EDM Olive Fair w wersji sprasowanej - i on jest na mojej twarzy bladozielony!! Generalnie w ogóle różnią się odcienie tych sprasowanych od sypkich. Ja używam golden fawn - no wzięłam Olive Fair i Golden Fair - założyłam że sprasowane będą ciutkę ciemniejsze. I dwa pudła - Olive Fair zielony a Golden Fair jest odpowiednikiem Golden Light (wiem bo miałam próbkę) czyli za ciemny. Teraz jak się dokształciłam w swatchach to wiem że powinnam brac Fair Yellow bo on ma kolor jak Fawn. Chyba muszę się w końcu zmobilizować na wątek wymiankowy....
Mogę spróbować zrobić Ci swatcha z tego Olive Fair tylko zastanawiam się z czym to skonfrontować Olive Fair sypkiego nie mam bo już rozmieszałam (w sypkim po prostu wyglądałam jakbym była chora, w tym prasowanym jakbym wyszłam z grobu po 2 tygodniach).
Edit: mogę Ci go po prostu pokazać!! jesteśmy z jednego miasta hehe

Edytowane przez jmw
Czas edycji: 2009-01-30 o 07:54 Powód: jestem ślepa
jmw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 10:35   #2321
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

HEj!!!


Zaczelam swoja przygode z kosmetykami mineralnymi. Opisywalam na watku EDM moje wrazenia z uzywania kosmetykow EDM - srednie. Za to pare dni temu dostalam paczke z Erthnicity Minerals - i BOMBA! Podklad jest rewelacyjny, duzo lepszy niz EDM, nie wysusza nawet troche, nie sciera sie i lepiej kryje. Korektor tez!!
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 11:28   #2322
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Zaczelam swoja przygode z kosmetykami mineralnymi. Opisywalam na watku EDM moje wrazenia z uzywania kosmetykow EDM - srednie. Za to pare dni temu dostalam paczke z Erthnicity Minerals - i BOMBA! Podklad jest rewelacyjny, duzo lepszy niz EDM, nie wysusza nawet troche, nie sciera sie i lepiej kryje. Korektor tez!!
A jaki masz odcień podkładu Earthnicity?
Długo czekałaś na przesyłkę?

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Puderniczka na proszek za 9$:

http://www.fusionofcolor.net/Travel-...-pr-17303.html

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-30 o 11:36
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 11:39   #2323
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
A jaki masz odcień podkładu Earthnicity?
Długo czekałaś na przesyłkę?

Czekalam 1 i 1/2 dnia, ae mieszkam w UK. Uzywam Alabaster, wspollokatorka zamowila Natural Light i jest dosc ciemny jak na "blady" kolor. Nie polecam zamawiania zestawu startowego z uwagi na pedzle - sa TRAGICZNE. Reszta ok. Ja mialam w zestawie ladny, bezowo-piaskowy cien, wspollokatorka jakis ciemy. AAA i jej roz ma kolor zielonobrazowy .
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 11:45   #2324
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Santos, a mogłabyś porównać Alabaster do jakiegoś odcienia EDM, wybijają się w nim jakieś nuty kolorystyczne? Jaką mniej więcej masz karnację? Pasują Ci te najjaśniejsze odcienie, prawie białe, czy ciut ciemniejsze?
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 11:51   #2325
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Santos, a mogłabyś porównać Alabaster do jakiegoś odcienia EDM, wybijają się w nim jakieś nuty kolorystyczne? Jaką mniej więcej masz karnację? Pasują Ci te najjaśniejsze odcienie, prawie białe, czy ciut ciemniejsze?
Z EDM najbardziej mi pasowal Fair olive. Mam karnacje jak blade azjatki - czyli porcelanowa bladosc z nutka zieleni/zolci, w kazdym razie blada i zimna. Alabaster jest cieplejszy i ciemniejszy i chyba bardziej przypomina mi Sandy Fair, ale o dziwo, mi pasuje. Ma inna konsystencje, jakby byl drobniej zmielony, lepiej kryje (zaznaczam, ze EDM mam podkaldy w formule semi matte) i jest milion razy trwalszy. Nosilam go wczoraj od poludnia (ok 12.00) do wieczora (23.30) i sie nie starl specjalnie, wiadomo, ze troche tak, ale nieduzo, mimo ze i w kinie bylam i czapke nosilam i smarkalam. EDM mi zchodzi od chsteczki do nosa i sciera sie czapka.
Acha i dodam, ze korektor Erthnicity jest lepszy. Ogolnie wszystko ma mniej "cementowa" konsystencje ,jest jakby bardziej "sliskie", lepiej zmielone itd.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 12:06   #2326
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Z EDM najbardziej mi pasowal Fair olive. Mam karnacje jak blade azjatki - czyli porcelanowa bladosc z nutka zieleni/zolci, w kazdym razie blada i zimna. Alabaster jest cieplejszy i ciemniejszy i chyba bardziej przypomina mi Sandy Fair, ale o dziwo, mi pasuje. Ma inna konsystencje, jakby byl drobniej zmielony, lepiej kryje (zaznaczam, ze EDM mam podkaldy w formule semi matte) i jest milion razy trwalszy. Nosilam go wczoraj od poludnia (ok 12.00) do wieczora (23.30) i sie nie starl specjalnie, wiadomo, ze troche tak, ale nieduzo, mimo ze i w kinie bylam i czapke nosilam i smarkalam. EDM mi zchodzi od chsteczki do nosa i sciera sie czapka.
Dziękuję. Alabaster to chyba jedyny odcień, jaki mogłabym brać pod uwagę. Widzę, że wysyłka gratis powyżej 20 euro. Też mi się EDM łatwo ściera, nawet w formule Intensive.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 13:01   #2327
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dostałam z ZSK te pojemniczki 5 ml na błyszczyk z przeznaczeniem na próbki - cóż, średnicę mają minimalnie większą niż sample z EDM, ale za to plastik cieńszy i więcej wchodzi. Na fotce na stronie ZSK ten pojemniczek jest do góry nogami, bo przezroczyste jest wieczko, na co szczerze liczyłam Zmieściła się cała próbka gliterka z CS, a one są większe niż inne próbki Mam całe 21 pojemniczków dla siebie i 10 dla kumpeli

edit:
Przerzuciłam kilka próbek z woreczków do nowych pojemniczków i... Zamknięcie niestety jest takie, że trochę proszku się do niego dostaje i sie osypuje... Także mogą tylko stać i się nie przemieszczać, albo faktycznie czarną stroną na wierzch. Przelepiłam część naklejek to chociaż wiem co jest co...
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!

Edytowane przez gabs
Czas edycji: 2009-01-30 o 13:42
gabs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 14:13   #2328
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Przerzuciłam kilka próbek z woreczków do nowych pojemniczków i... Zamknięcie niestety jest takie, że trochę proszku się do niego dostaje i sie osypuje... Także mogą tylko stać i się nie przemieszczać, albo faktycznie czarną stroną na wierzch. Przelepiłam część naklejek to chociaż wiem co jest co...
Pod tym względem bardzo fajne są pojemniczki z Pure Luxe, tzn. nic się nie wysypuje nawet jak stoją wieczkiem w dół.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 14:22   #2329
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziękuję. Alabaster to chyba jedyny odcień, jaki mogłabym brać pod uwagę. Widzę, że wysyłka gratis powyżej 20 euro. Też mi się EDM łatwo ściera, nawet w formule Intensive.
chyba nie euro tylko funty
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-30, 15:03   #2330
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Santos uzywalas moze mineralow LilyLolo? Jesli tak, to jak maja sie one do EDM i Eartnicity?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 15:04   #2331
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
Ja mam z EDM Olive Fair w wersji sprasowanej - i on jest na mojej twarzy bladozielony!! Generalnie w ogóle różnią się odcienie tych sprasowanych od sypkich. Ja używam golden fawn - no wzięłam Olive Fair i Golden Fair - założyłam że sprasowane będą ciutkę ciemniejsze. I dwa pudła - Olive Fair zielony a Golden Fair jest odpowiednikiem Golden Light (wiem bo miałam próbkę) czyli za ciemny. Teraz jak się dokształciłam w swatchach to wiem że powinnam brac Fair Yellow bo on ma kolor jak Fawn. Chyba muszę się w końcu zmobilizować na wątek wymiankowy....
Mogę spróbować zrobić Ci swatcha z tego Olive Fair tylko zastanawiam się z czym to skonfrontować Olive Fair sypkiego nie mam bo już rozmieszałam (w sypkim po prostu wyglądałam jakbym była chora, w tym prasowanym jakbym wyszłam z grobu po 2 tygodniach).
Edit: mogę Ci go po prostu pokazać!! jesteśmy z jednego miasta hehe

hejoj spotkac sie to raczej trudno bedzie gdyz obecnie u rodzinki na pomorzu siedze) bylabym ogromnie wdzieczna za swatcha!! a czy ten olive fair prasowany jest duzo ciemniejszy niz sypki?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 15:42   #2332
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Santos uzywalas moze mineralow LilyLolo? Jesli tak, to jak maja sie one do EDM i Eartnicity?
Nie uzywalam i nie zamierzam. Sa drogie, a srona jest do dupy. Wcale nie widac dokladnie jakie sa kolory, a i tak jest ich maly wybor. Ceny sa wysokie. Za lililolo podziekuje.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 16:53   #2333
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny, tylko nie bijcie, podesłałam pastereczce 30 nowych minerałowych adresów do kolekcji .

Gabs, ja też już zauważyłam tę wadę opakowań z ZSK, pisałam gdzieś o tym.

Przyszło mi dziś na myśl, że w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać do Conservatorie i nadmienić, że te dwa słoiczki od nich felerne są. Już filmik nakręciłam i zaraz im podeślę, żeby zobaczyli, jak te siteczka pięknie poddają się grawitacji. A nuż mi wyślą zastępcze. Dowiem się przy okazji, czy to porządna firma, co o klienta dba .

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
chyba nie euro tylko funty
Tak jest, przeoczenie.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 17:00   #2334
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Mam pytanie, czy puder Vichy jest prawdziwym mineralem?? Pisza ze sklada sie z 97% z mineralow a reszta to tez potrzebne dla skory pierwiaistki i ze cera staje sie ladniejsza itp, ale Vichy czesto naciaga... A ja sie nie znam na tym wiec prosze o pomoc.

Wklejam sklad:
Skład: Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Cera Carnauba / Carnauba Wax, Zinc PCA, Methylsilanol Mannuronate, Magnesium Gluconate, Copper PCA. [ /-: CI 77163, CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 77491, Mica]
__________________
Wymiana kosmetyczna

Edytowane przez magdolena
Czas edycji: 2009-01-30 o 17:06
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 17:07   #2335
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Zupełnie niestandardowy jak na podkład mineralny. Bazuje na składnikach, "drugoligowych", takich, które w klasycznych kosmetykach mineralnych pojawiają się jako dodatki, często niechciane dodatki:

Boron Nitride - syntetyk, może (choć nie musi) podrażniać; kaolin - co wrażliwsze twarzyczki może wysuszać, tutaj ma duże szanse, bo jest go sporo; Isononyl Isononanoate - lekki emolient, ma pewnie zapobiegać przesuszeniu ze strony poprzednika, w podkładach mineralnych nigdy się z nim nie spotkałam; Carnauba Wax - wosk, jak to wosk - może (choć nie musi) zapychać, dzięki niemu podkład będzie się mniej pylił; Zinc PCA - reguluje pracę gruczołów łojowych; Methylsilanol Mannuronate - pochodna organicznego silikonu o działaniu nawilżającym, regenerującym i przeciwstarzeniowym; Magnesium Gluconate - są ponoć jakieś szczątkowe badania wykazujące jego działanie antybakteryjne i przeciwoparzeniowe; Copper PCA - sól miedzi - nawilża, wspomaga syntezę włókien kolagenowych. Składniki "May contain" to pigmenty nieorganiczne, czyli to, do czego zwykle ogranicza się skład kosmetyków mineralnych (poza tlenochlorkiem bizmutu, którego się unika).

Vichy to uboższa i beztalkowa wersja L’OREALa Bare Natural Mineral Foundation [(Talc, Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Carnauba Wax - Copernica Cerifera, Calcium Gluconate, Manganese Gluconate, Magnesium Gluconate, Copper PCA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, Titanium Dioxide; May Contain: Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides) (skład kopiowany ze strony zagranicznej, wersja polska ma chyba inny)].

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-03 o 17:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 17:16   #2336
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Skład: Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Cera Carnauba / Carnauba Wax, Zinc PCA, Methylsilanol Mannuronate, Magnesium Gluconate, Copper PCA. [ /-: CI 77163, CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 77491, Mica]
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 17:23   #2337
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy puder Vichy jest prawdziwym mineralem?? Pisza ze sklada sie z 97% z mineralow a reszta to tez potrzebne dla skory pierwiaistki i ze cera staje sie ladniejsza itp, ale Vichy czesto naciaga... A ja sie nie znam na tym wiec prosze o pomoc.

Wklejam sklad:
Skład: Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Cera Carnauba / Carnauba Wax, Zinc PCA, Methylsilanol Mannuronate, Magnesium Gluconate, Copper PCA. [ /-: CI 77163, CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 77491, Mica]
dwa pierwsze to minerały, Isononyl Isononanoate to emolient, potem masz wosk roślinny, cynk, silikon (Methylsilanol Mannuronate), kolejny minerał, na końcu humektant;

cyferki (same minerały):
CI 77163 chlorek bizmutylu
CI 77891 dwutlenek tytanu
CI 77499 CI 77492 CI 77491 tlenki żelaza

jest to kosmetyk mineralny wieloskładnikowy, zapraszamy do wątku informacyjnego Nanomi

TU

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-01-30 o 17:33
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 17:46   #2338
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dzieki. A ogolnie myslicie ze warto to kupic?? 5 gram cos kolo 70-80zl:/ Bo nie moge zamowic np na EDM a chcialabym kupic cos mineralnego. Bo podobno te maybelliny i rimmele to straszne sciemy. (astor chyba tez wypuszcza)

np to jest sklad maybellline: Skład: Zinc, Oxide, Polyethylene, Boron Nitride, Dimethicone, Ptfe, Synthetic Wax, Acrylates Copolymer, Lauroyl Lisine, Cetyl Dimethicone, Aloe Barbadensis/Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trimethylsiloxysilicate, Triisocetyl Citrate, Isopropyl Titanium Triisostearate, Tocopheryl Acetate, Chamomilla Recutita Extract, =/- May Contain Mica, CI77891/Titanium Dioxide, CI77163/Bismuth Oxychloride, CI77499, CI74992, CI77491/Iron Oxides, CI77007/Ultramarines

Jeszcze slyszalam ze ISa Dora ma "dobry' sklad; Skład: Mica, Zinc Oxide, Amethyst Powder, Citrine, Tourmaline, Aquamarine Powder, Titanium Dioxide May Contain - CI 77891, Iron Oxides May Contain - CI 77491, Iron Oxides May Contain - CI 77492, Iron Oxides May Contain - CI 77499, Ultramarines May Contain - CI 77007, Manganese Violet May Contain - CI 77742, Bismuth Oxychloride May Contain - CI 77163, Ferric Ferrocyanide May Contain - CI 77510, Ferric Ammonium Ferrocyanide May Contain - CI 77510, Chromium Oxide Greens May Contain - CI 77288, Chromium Hydroxide Green May Contain - CI 77289


Powiedzcie ktory warto kupic z tych 3 a moze jest jakis jeszcze dostepny w drogeriach/aptekach??
__________________
Wymiana kosmetyczna

Edytowane przez magdolena
Czas edycji: 2009-01-30 o 17:53
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 18:01   #2339
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
A ogolnie myslicie ze warto to kupic?? 5 gram cos kolo 70-80zl:/
5 g za taką kasę, to bardzo mało.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-01-30, 18:07   #2340
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Uboższa i beztalkowa wersja L’OREALa Bare Natural Mineral Foundation:
Talc, Boron Nitride, Kaolin, Isononyl Isononanoate, Carnauba Wax - Copernica Cerifera, Calcium Gluconate, Manganese Gluconate, Magnesium Gluconate, Copper PCA, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopherol, Panthenol, Titanium Dioxide; May Contain: Bismuth Oxychloride, Mica, Iron Oxides (skład kopiowany ze strony zagranicznej, wersja polska ma chyba inny).
Lorri, ta beztalkowa wersja ma talk na pierwszym miejscu

Cytat:
Napisane przez magdolena Pokaż wiadomość
Dzieki. A ogolnie myslicie ze warto to kupic?? 5 gram cos kolo 70-80zl:/ Bo nie moge zamowic np na EDM a chcialabym kupic cos mineralnego. Bo podobno te maybelliny i rimmele to straszne sciemy. (astor chyba tez wypuszcza)

Powiedzcie ktory warto kupic z tych 3 a moze jest jakis jeszcze dostepny w drogeriach/aptekach??
Maybelline ma sporo chemii, IsaDora jest w miarę ok. Tylko drogo. Czemu nie możesz z EDM? Wystarczy założyć PayPal- bez prowizji i opłat, poczytaj sobie.
A najlepsza w szczegółowej analizie jest Lorri, także najlepiej ją pytać
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.